Εγκατάλειψη θύματος τροχαίου δυστυχήματος

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Παραθετω απο αλλο forum

https://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-8038.html







Καλημέρα
Εχθές τις πρώτες πρωινές ώρες ο αδελφός μου έφυγε για το μεγάλο ταξίδι ……για την « Γειτονιά των Αγγέλων »

Εχθές στης 17/11 περίπου στις 00΄30 στην Πέτρου Ράλλη στο ύψος της Αγ.Αννης
Ένα CITROEN SAXO KOKKINO τον διαμέλισε και τον εγκατέλειψε.

Επειδή λόγω της κατάστασης δεν μπορώ να γράψω περισσότερα και για να προλάβω
Οποίον φίλο θέλει να βοηθήσει ( γιατί δεν αποκλείεται ο εγκληματίας να προσπαθήσει να το φτιάξει από Δευτέρα πρωί) το KOKKINO SAXO είναι χτυπημένο εμπρός από τα μέχρι τώρα στοιχεία –κομμάτια του αυτοκίνητου έχουν βρεθεί .

Οποίος μπορεί να βοηθήσει θα είναι πολύτιμο και οποίος μπορεί να το προώθηση σε άλλα sites που να το διαβάζουν φαναρτζήδες η αυτοί που πουλάνε ανταλλακτικά
Τον παρακαλώ πολύ να το κάνει γιατί εγώ δεν μπορώ.

Δυο αγγελούδια σε λίγη ώρα από τώρα θα ακούσουν το μεγάλο μυστικό που δεν το λέμε εδώ και 28 ώρες…………….

Αντίο αγαπημένε μου αδελφέ……..


To παλικαρι δεν νομιζω να λεει ψεματα και ετσω για αυτα τα 2 αγγελουδια που συντομα θα πληροφορηθουν τα χειροτερα, εαν καποιος ξερει κατι θα ηταν καλο να βοηθησει το παιδι.:(:(

:cry_x::cry_x::cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
μου το έστειλαν κι εμένα και ήμουν έτοιμος να το ποστάρω... :(

τι να πω...

Τουλάχιστον όσοι έχουν μείνει πίσω να βοηθήσουν την οικογένειά του....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
:(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
κριμα ρε γμτ, μεγαλο κριμα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Που βρισκουν "δυναμη" ρε γμτ αυτοι οι ανθρωποι και εγκαταλειπουν το θυμα?
Πως ρε κυριος χτυπας τον αλλον -ειτε γιατι εχεις κανει εσυ μ@λ@κι@, ειτε γιατι εκεινος δεν προσεχε- και βρισκεις δυναμη να τον παρατησεις στο ελεος του και να σηκωθεις να φυγεις?
Δεν εχεις ΤΥΨΕΙΣ?
Δεν ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ τιποτα?
ΕΛΕΟΣ πια με τετοιου ειδους ανθρωπους! ΕΛΕΟΣ! :mad:








Εντιτ: Ψεματα δεν λεει σιγουρα..
https://www.automotopress.gr/showarticle.asp?ID=13994&CID=3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Που βρισκουν "δυναμη" ρε γμτ αυτοι οι ανθρωποι και εγκαταλειπουν το θυμα?
Πως ρε κυριος χτυπας τον αλλον -ειτε γιατι εχεις κανει εσυ μ@λ@κι@, ειτε γιατι εκεινος δεν προσεχε- και βρισκεις δυναμη να τον παρατησεις στο ελεος του και να σηκωθεις να φυγεις?
Δεν εχεις ΤΥΨΕΙΣ?
Δεν ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ τιποτα?
ΕΛΕΟΣ πια με τετοιου ειδους ανθρωπους! ΕΛΕΟΣ! :mad:








Εντιτ: Ψεματα δεν λεει σιγουρα..
https://www.automotopress.gr/showarticle.asp?ID=13994&CID=3

Δεν είναι θέμα αναισθησίας αλλα μεγάλης ευθύνης.
Φαντάσου ότι στην περίπτωση που χτυπήσεις άνθρωπο το επόμενο μέρος που σε πάνε είναι στο αυτόφορο.
Αυτός που χτύπησε τον άνθρωπο είναι ήδη χαμένος ξέρει την συνέχεια και απο εκεί και πέρα κοιτάζει να το αποφύγει.
Είναι να μην σου τύχει απο οποιαδήποτε μεριά και ας είσαι.
Κριμα ειλικρινά κρίμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αυτός που χτύπησε τον άνθρωπο είναι ήδη χαμένος ξέρει την συνέχεια και απο εκεί και πέρα κοιτάζει να το αποφύγει.
Είναι να μην σου τύχει απο οποιαδήποτε μεριά και ας είσαι.
Κριμα ειλικρινά κρίμα.

προσωπικά αν έφτανα σε αυτό το σημείο δεν νομίζω ότι θα είχα τη νψυχραιμία να κάτσω να τα σκεφτώ όλα αυτά με έναν αιμόφυρτο άνθρωπο στο δρόμο εξαιτίας μου..."χρειάζεται" να σου λείπει ανθρωπιά για να κάτσεις να τα σκεφτείς όλα αυτά εκείνη την ώρα.

Όσο για το πόσο κρίμα κι άδικο είναι... νομίζω δεν χωράει αμφιβολία.... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
@miss απο την στιμγη που χτυπας εναν ανθρωπο εκτος απο αυτα που ειπαν τα παιδια αρχισα σε πιανει σοκ και μετα πανικος... και μεσα στον πανικο δεν ξερεις τι κανεις, καια φου τον εχεις εγκαταλιψει ειναι πια αργα... Αμα εμφανιστεις ειναι ακομα χοιροτερα...

Οπως και να εχει κριμα για το παιδι...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
βασικα αυτο το μειλ ΠΡΕΠΕΙ να σταλει σε ΟΛΑ τα συνεργεια της αθηνας...
μη σας πω και ευρυτερης περιοχης..:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, βρε παιδιά, πανικός... Αλλα τι να κάνουμε. Γί αυτό τα λέμε και τα ξαναλέμε. Αν σου τύχει το κακό και σου πεταχτεί κάποιος, μείνε. Αν είσαι βλάκας και οδηγείς απερίσκεπτα, πάλι μείνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
To ασχημο της υποθεσης ειναι οτι στις περισσοτερες περιπτωσεις το θυμα εαν δεν ειχε παρατηθει , εχει πολλες πιθανοτητες να σωθει.
Ακομα και αν εχει υποστει διαμελισμο!(οπως στο παραπανω περιστατικο)
Εχω γνωστο απο την περιοχη μου οπου το παλικαρι (κρατηθειτε) το πηρε απο κατω απο τις ροδες με το μηχανακι του φορτηγο.Τον πηρε απο κατω δηλαδη αναμεσα στις διπλες πισω ροδες και σχεδον τον εκοψε στην μεση.
Δηλαδη ολοκληρο το τμημα του σωματος του απο τα μισα των μηρων μεχρι και τα σωθηκα ειχαν γινει λιωμα...εντελως!
κι ομως επειδη δεν τον παρατησαν και τον πηγαν στα εκτακτα το παιδι τωρα ναι μεν εχει μερικα προβληματα υγειας αλλα περπαταει ακομα και μονος του χωρις βοηθεια!
Εμεινε 3εβδομαδες σε κωμα αλλα σωθηκε.
Ειναι κριμα εαν για τον οποιοδηποτε λογο γινει το παραπανω, να αφησουμε τον αλλο αβοηθητο στην μεση του δρομου.
Εκει ειναι σαν να του υπογραφουμε εμεις το πιστοποιητικο θανατου του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BrokenHeart

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
To ασχημο της υποθεσης ειναι οτι στις περισσοτερες περιπτωσεις το θυμα εαν δεν ειχε παρατηθει , εχει πολλες πιθανοτητες να σωθει.
Ακομα και αν εχει υποστει διαμελισμο!(οπως στο παραπανω περιστατικο)
Εχω γνωστο απο την περιοχη μου οπου το παλικαρι (κρατηθειτε) το πηρε απο κατω απο τις ροδες με το μηχανακι του φορτηγο.Τον πηρε απο κατω δηλαδη αναμεσα στις διπλες πισω ροδες και σχεδον τον εκοψε στην μεση.
Δηλαδη ολοκληρο το τμημα του σωματος του απο τα μισα των μηρων μεχρι και τα σωθηκα ειχαν γινει λιωμα...εντελως!
κι ομως επειδη δεν τον παρατησαν και τον πηγαν στα εκτακτα το παιδι τωρα ναι μεν εχει μερικα προβληματα υγειας αλλα περπαταει ακομα και μονος του χωρις βοηθεια!
Εμεινε 3εβδομαδες σε κωμα αλλα σωθηκε.
Ειναι κριμα εαν για τον οποιοδηποτε λογο γινει το παραπανω, να αφησουμε τον αλλο αβοηθητο στην μεση του δρομου.
Εκει ειναι σαν να του υπογραφουμε εμεις το πιστοποιητικο θανατου του.

Ουχ.....Πώς μπορεί να ζήσει κάποιος αν "κοπεί" στην μέση....
Πωπω, μόλις διάβασα για το περιστατικό, και ξενέρωσα......:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ουχ.....Πώς μπορεί να ζήσει κάποιος αν "κοπεί" στην μέση....
Πωπω, μόλις διάβασα για το περιστατικό, και ξενέρωσα......:(

Δεν κοπηκε ακριβως, αλλα μεσα σε ολο εκεινο το μερος (μηροι απο τα μισα και πανω, λεκανη,σωθηκα κτλ κτλ) εγιναν σπαραλια...
Δηλαδη να φανταστεις οτι η λεκανη ειχε σπασει σε κομματια (και να ξερεις οτι το σπασμενο κοκκαλο κοβει σαν ξυραφι) και δυστυχως οπως τον "διπλωσαν" οταν τον εβαλαν στο αμαξι για να τον πανε στο νοσοκομειο, αυτα τα σπασμενα κοκκαλα, εκοψαν σαν ξυραφι ακομα περισσοτερο μερικα οργανα (προστατη κτλ) και φι'αυτο τωρα το παιδι για παραδειγμα πρεπει να εχει καθετηρα και σακουλακι για τα ουρα.
Αλλα εαν τον αφηναν, τωρα το παιδι θα ηταν μια εικονα πανω σε μια ταφοπλακα.


Η ιστορια χανει πολυ να σας την γραφω.Μου την διηγειτο στο κτηνιατρειο της μητερας μου που ημουν κι ενω ειχε φερει την γατουλα του που την ειχαν δηλτηριασει και σου μιλαω πως ειχα μεινει μ@λακας...(κι εχω συνηθισει απο τετοιες ιστοριες σκηνικα)



Καταληγουμε στο οτι ο εγκληματιας δεν ειναι εκεινος που μπορει να του συμβει μια "στραβη".
Εγκληματιας ειναι αυτος που παταει γκαζι κι εξαφανιζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BrokenHeart

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Δεν κοπηκε ακριβως, αλλα μεσα σε ολο εκεινο το μερος (μηροι απο τα μισα και πανω, λεκανη,σωθηκα κτλ κτλ) εγιναν σπαραλια...
Δηλαδη να φανταστεις οτι η λεκανη ειχε σπασει σε κομματια (και να ξερεις οτι το σπασμενο κοκκαλο κοβει σαν ξυραφι) και δυστυχως οπως τον "διπλωσαν" οταν τον εβαλαν στο αμαξι για να τον πανε στο νοσοκομειο, αυτα τα σπασμενα κοκκαλα, εκοψαν σαν ξυραφι ακομα περισσοτερο μερικα οργανα (προστατη κτλ) και φι'αυτο τωρα το παιδι για παραδειγμα πρεπει να εχει καθετηρα και σακουλακι για τα ουρα.
Αλλα εαν τον αφηναν, τωρα το παιδι θα ηταν μια εικονα πανω σε μια ταφοπλακα.

Εγώ πάντως θα προτιμούσα να ήμουν νεκρός αν ήμουν σε αυτή την κατάσταση. Ζωή είναι αυτή......!?! :( Μαρτύρο θα έλεγα.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Επειδή είχα χάσει αγαπημένο μου πρόσωπο από ακριβώς τέτοιο περιστατικό, όσο το σκέφτομαι τόσο πιο πολύ εκνευρίζομαι και λυπάμαι. Πόσο μάλλον αυτός ο άνθρωπος (όπως και πολλοί άλλοι που υπέστησαν κάτι παρόμοιο) που είχε οικογένεια και μικρά παιδάκια :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Αν και δεν κατάλαβα καλά τι συνέβη, ποιός έφταιγε και ποιός παίρνει ένα υπέρ στην υπόθεση, είναι κρίμα για το παιδί. Μπορεί να βοηθήσει ο κόσμος. Αρκεί να κουνηθεί λίγο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αν και δεν κατάλαβα καλά τι συνέβη, ποιός έφταιγε και ποιός παίρνει ένα υπέρ στην υπόθεση, είναι κρίμα για το παιδί. Μπορεί να βοηθήσει ο κόσμος. Αρκεί να κουνηθεί λίγο..

Οποιος και να φταιει δεν εγκαταλειπεις ποτε εναν τραυματια!
Ειτε τον χτυπησες επειδη δεν το ειδες, ειτε πειδη ηρθε κι επεσε επανω σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Μα, Μάριε, δεν αντιλέγω, απλά διευκρινίζω πως δεν κατάλαβα καλά τι έγινε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Και πάντως στα αυτοκινητιστικά, ακόμα και να σκοτώσεις κάποιον, θεωρείται εξ' αμελείας, αφού αποκλείεται να είχες δόλο ανθρωποκτονίας σε κάθε περίπτωση (ακόμα και στα Τέμπη, εξ' αμελείας πήγε τελικά, αν θυμάμαι καλά). Πρόκειται δηλαδή για πλημμέλημα..

Ντροπή τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Sorry για τα κεφαλαια, αλλα ετσι το βρηκα..


Όπως ανακοινώθηκε σε άλλο forum:

Δημοσιεύθηκε: 21 Νοε, 2007 - 13:14

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ.ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΦΟΝΙΑ ΤΑΥΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΑΝΕ ΣΤΟ ΤΟΠΟ ΤΟΥ ΔΥΣΤΗΧΗΜΑΤΟΣ.ΕΙΝΑΙ CITROEN C3 model 2003 ΚΑΙ ΟΧΙ SAXO,ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΚΟΚΚΙΝΟ ΠΡΟΣ ΚΕΡΑΜΥΔΙ.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝΕΒΑΣΤΕΤΟ ΣΑΝ ΕΠΕΙΓΟΝ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΕΙ ΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ SITE ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.

S.O.S ΟΧΙ SAXO ΑΛΛΑ CITROEN C3 model 2003 ΚΟΚΚΙΝΟ ΠΡΟΣ ΚΕΡΑΜΥΔΙ

ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΘΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΑΠΟ ΤΟ VIDEO.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top