Εισαγωγή στην Καλών τεχνών

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,418 μηνύματα.
Οντως ετσι ειναι..:hmm:Αλλα οχι και πως δεν παιρνανε το μεσον και αφηνουν καποιον αλλον στην ακρη..Να τα λεμε ολα..;)Παντως αυτο με τα 1000 ατομα που περνανε τα 45 ειναι λιγο τρομακτικο..!:/:Ας ελπιζω να δωσω καλα εργα τη δευτερα!!:)
Πραγματικα δεν καταλαναινω..ΠΟΥ το στηριζεις αυτο.Ξαναλεω οτι τα ονοματα ειναι καλλυμενα,οπως ακριβως και στις υπολοιπες πανελληνιες.Εχεις στοιχεια;Εχεις δει να γινεται ποτε επισημη καταγγελια;
Μην λεμε οτι θελουμε..και οτι μας κατεβει στο κεφαλι,επειδη απλα ΕΜΕΙΣ το νομιζουμε αυτο.
Ολα τα λεμε.Δεν το επιασα αυτο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelika J.

Νεοφερμένος

Η Angelika J. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Καταρχας ηρεμησε..Δεν εκανα κριτικη σε σενα..Επισης δεν χρειαζεται να εχουμε στοιχεια για να μαθουμε οτι την σημερον ημεραν στην Ελλαδιτσα μας,καποιοι πουλιουνται με το "μεσον"..Νταξει..Και επισης,το "να τα λεμε ολα" δεν το ειπα συγκεκριμενα σε σενα Εφη..Γενικα τα λεμε καποια πραγνματα και οχι σε προσωπικο τονο! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,418 μηνύματα.
Ηρεμοτατη ειμαι καλε.:crazy::crazy::crazy:
Το θεμα ειναι ομως..οτι δεν μπορουμε να λεμε κατι και να το υποστηριζουμε με σιγουρια οτι ετσι συμβαινει,,οταν δεν εχουμε στοιχεια.Απλα και εσυ παπαγαλιζεις αυτα που λενε,οσοι αποτυγχανουν να μπουν.Το οτι ειμαστε ελλαδα,δεν σημαινει οτι ολα γινονται με μεσον παντου.Δεν ειναι επιχειρημα,ουτε αποδειξη αυτο.
ΥΓ ουτε εγω μιλαω προσωπικα.Ομως επιτρεψε μου να ξερω καποια πραγματα,καλυτερα απο σενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelika J.

Νεοφερμένος

Η Angelika J. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Για να εισαι ζωγραφος αφου ετσι δηλωνεις θα ξερεις κατι παραπανω σε οτι αφορα τη ζωγραφικη και οολα τα σχετικα της τεχνης αυτης..Αλλα ρε συ Εφη μου,ξερω παιδια τα οποια ηταν αριστουχοι και δεν περασαν επειδη οι αλλοι ειχαν βαλει τον Εβερτ ή τον Μητσοτακη ή μπλα μπλα...και περασανε με αυτον τον τροπο και τους αριστουχους τους κλωτσιδιασανε..Δεν μιλαω για την Καλων Τεχνων,αλλα για αλλες σχολες.Οσο για την καλων τεχνων δεν εχω αποδειξεις,αλλα δεν τα αποκλειω κι ολας. Ε Εφη για λυσε μου και αλλη μια απορια ρε συ..Οταν λενε οτι θελουν μολυβι,μελανι ή καρβουνο για να εργαστουμε στο σχεδιο,εννοουν ενα απο αυτα ή να τα παρουμε ολα και με οποιο μας πουν αυτοι εκεινη τη στιγμη θα εργαστουμε? :hmm: Thanks και συγνωμη για το πρηξιμο!!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,418 μηνύματα.
Οταν εδινα εγω,μπορουσες να δωσεις με καρβουνο ή μολυβι(το μελανι δεν το ειχαμε).Οποιο θελαμε ΕΜΕΙΣ διαλεγαμε.:)
Εχεις μπλεξει πολλα.Εβαλες Εβερτ,αριστουχους..,αλλες σχολες και οχι την Καλων τεχνων..Φαινεται καθαρα οτι απλα..λες ότι εχεις ακουσει.Εγω λοιπον σου λεω το εξης:Μην ακους τιποτα.Αν οντως εχεις ταλεντο,και δουλεψεις σκληρα,θα περασεις.Θελει και τα δυο.Και ταλεντο..αλλα και σκληρη δουλεια.
Τα υπολοιπα ειναι απλα κουβεντες ατομων,που δεν μπορουν να χωνεψουν την αποτυχια.:)
ΥΓ Θα σου ξαναπω ομως κατι.Αν δεν εχεις παει φροντιστηριο για να μαθεις σχεδιο,ειναι πολυ δυσκολο να περασεις.Επιλεγουν σχεδια που δεν ειναι ναιφ..και το παιζουν στα δαχτυλα.Και λογικο ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelika J.

Νεοφερμένος

Η Angelika J. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Ρε συ τι λενε αυτοι???Πρεπει να εχουμε και το καβαλετο μαζι μας!!!!Αιντεεεεεε!!!!!Σοβαρα αληθευει???Ευτυχως που ξερω ενα βιβλιοπωλειο που ειναι ανοιχτα και σημερα το βραδυ και αυριο....:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,418 μηνύματα.
Αυτο,ποιος στο ειπε;Δεν γινεται αυτο το πραγμα.Στα καβαλετα της σχολης δινετε.Την πινακιδα πρεπει να εχετε εσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelika J.

Νεοφερμένος

Η Angelika J. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
κοιτα εδω! https://www.moec.gov.cy/ypexams/pdf/...1_odigies_ipopsifion_sholis_kalon_technon.pdf :( η πινακιδα τι ειναι?(ασχετη τελειως εγω..:P κατσε να το ψαξω στο ιντερνετ!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,418 μηνύματα.
Θα πρεπει να εχει γινει λαθος.Μαλιστα,τα αντιθετα χορηγουνε συνηθως.Χαρτια και χαρτονια τα φερνουν οι υποψηφιοι,οπως επισης και τις πινακιδες.Αντιθετα τα καβαλετα τα εχει η σχολη..και δεν γινεται αλλιως,γιατι οι θεσεις ειναι καθορισμενες σε συγκεκριμενα σημεια.Μα που θα σταθει η πινακιδα κια καλα που λενε οτι διαθετει η σχολη,αν δεν υπαρχει το καβαλετο;Και φανταζεσαι ο καθε υποψηφιος να μετεφερε το καβαλετο του;Και που θα το βαλει;
Αυτα δεν γινονται.Το πιο σιγουρο ειναι να βρεις το τηλεφωνο της ΑΣΚΤ(και το 11880 θα το εχει),και να ρωτησεις εκει.
Για μενα εχει γινει λαθος.
ΥΓ..Βρε συ,δινεις για καλων τεχνων και δεν ξερεις τι ειναι πινακιδα;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelika J.

Νεοφερμένος

Η Angelika J. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Ελα ντε και γω αυτο σκεφτομαι..Τι,θα κουβαλαμε το καβαλετο μαζι μας τσουκου τσουκου??:confused:Το τηλεφωνο της ΑΣΚΤ το εχω και θα τους παρω αυριο,ειδαλλως αν δεν το σηκωσουν λογω κυριακης θα παρω και τα δυο,τι να κανω..?Χαχα ναι δεν ξερω ολα τα υλικα περι ζωγραφικης.Ολα αυτα τα χρονια που ζωγραφιζω μονη μου μονο με μολυβι και σβηστρα τα κανω σε ενα χαρτι ειτε Α4 ειτε ακουαρελλας.Περυσι πηρα εναν πινακα μονο και ζωγραφισα εκει πανω..Τα υπολοιπα επαγγελματικα κι ετσι μπα δεν τα ξερω..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whiteflower

Νεοφερμένος

Η whiteflower αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Είμαι μαθήτρια στην α' λυκείου και ενδιαφερομαι και εγω για την σχολη καλων τεχνων .
Γνωριζετε αν παιζει ρόλο η κατευθυνση και αν ναι ποια κατευθυνση πρεπει να παρω?θετικη η θεωριτικη?
Με βάση το οτι φετος εχει αλλαξει το εκπαιδευτικο συστημα μηπως εχουν γινει και αλλαγες στην εισαγωγη στα πανεπιστημια?
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Η εισαγωγή στην Ανώτατη Σχολή Καλών Τεχνών είναι ανεξάρτητη από τις Πανελλήνιες Εξετάσεις....
Δεν υπάγεται στο σύστημα των Πανελληνίων Eξετάσεων...οπότε διάλεξε ότι θες για να τελειώσεις το Λύκειο....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whiteflower

Νεοφερμένος

Η whiteflower αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
:) σε ευχαριστώώώ !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Χλόη~

Νεοφερμένος

Η ~Χλόη~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
White Flower, ίσως σε πληροφορώ λίγο καθυστερημένα, απλά να ξέρεις πως υπάρχει και ο θεσμός των Νέων Ταλέντων στη Σχολή Καλών Τεχνών. Η εμπειρία της όλης διαδικασίας και των εξετάσεων είναι πολύ όμορφη. Βέβαια, θέλει πολλή δουλειά και γερά νεύρα. Πάντως αν ενδιαφέρεσαι αξίζει...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ο θεσμός των Νέων Ταλέντων


:loltooth::loltooth::loltooth:


απο αγγελία για σερβιτόρα εδώ στην αγία βαρβάρα: "ζητείτε νεο ταλεντο"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Χλόη~

Νεοφερμένος

Η ~Χλόη~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Χμ.. όχι ακριβώς.. νομίζω πως ξεφεύγουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whiteflower

Νεοφερμένος

Η whiteflower αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ Χλοη!Και κατι αλλο, απο πλευρας επαγγελματος τι παιζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒάσιαΚ

Νεοφερμένος

Η ΒάσιαΚ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα!Φετος θα παω Α' Λυκειου και θα ηθελα παρακαλω καποιος σχετικος με το θεμα να με ενημερωσει για την πορεια που πρεπει να ακολουθησω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
διάβασε τα προηγούμενα ποστ, νομίζω έχουν πληροφορίες :)

αν δε βγάλεις άκρη ή αν έχεις απορία ρώτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒάσιαΚ

Νεοφερμένος

Η ΒάσιαΚ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Διαβασα και τα παραπανω απλα θελω να μαθω περα απο την πρακτικη της Σχολης καλων τεχνων και για την θεωρητικη....δηλαδη Ιστορια της τεχνης..:/ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top