Εισβολή στο Καπιτώλιο από οπαδούς του Τραμπ

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Δεν είμαι δικαστής για να κρίνω. Ωστόσο εμπιστεύομαι την δικαστική εξουσία στην κρίσιμη αυτή στιγμή για την αμερικάνικη Δημοκρατία.
Η Δικαιοσύνη απεφάνθει
Δεκτό αυτό ...νόμιζα ότι θα έλεγες κάτι άλλο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ο Τραμπ που ειπε σε αυτους που μπηκαν στο καπιτωλιο να παραμεινουν ειρηνικοι και να πανε σπιτι τους... αλλα αλλα εχει και ευθυνη για αυτα που εγιναν. Ομως οι πλατφορμες και οι πολιτικοι που τα λενε αυτα φυσικα δεν θα κριθουν με τα ιδια στανταρ για την σταση τους προς το μπαλαχο που επικρατουσε επι μηνες στην Αμερικη

Ο τραμπισμος ειναι απλα μια ιδεα
Και αν σου έλεγα ότι οι αστυνομικοί τους άφησαν να μπουν για να έχουν ένα πάτημα οι δημοκρατικοί να χαρακτηρίσουν έτσι τον Τραμπ και να τον κλείσουν από όλες τις σελίδες ?
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,636 μηνύματα.
Εχω μια υπεροχη ζωη, εκπληκτικες σπουδες, περασα στην ιατρικη με 18.700 μορια και εχω γραψει δυο καταπληκτικα μυθιστορηματα τα οποια θα γινουν αναρπαστα αλλα ενας του πληκρολογιου που θαυμαζει ενα κρατος το οποιο εχει το κλιμα της Ελλαδος και ομως δεν εχει να ταισει τους κατοικους του μου λεει να μαθω αναγνωση. Ειμαι βεβαιος οτι αυτο θα μου κοστισει πολυ ακριβα. Τι να διαβασω βρε υποστηρικτη τελειωμενων καθεστωτων;

Αντε και καλο Αυγουστο (ξερεις εσυ, σε παραπεμπω στον κυριο στο προφιλ μου) :laugh:
Ό,τι πεις μεγάλε.
Είναι καλό πάντως που σιγά-σιγά όλοι οι <<φιλελεύθεροι>> του φόρουμ παρουσιάζεται το πραγματικό προφίλ. Ξεκίνησαν πρώτα τα <<καινούργια>> φρούτα αλλά και οι παλαιότεροι χρήστες δεν πάνε πίσω. Το εντυπωσιακό είναι ότι φανερώνουν όλοι το πραγματικό προφίλ και τις ιδέες τους στο νήμα για την Αμερική, για μια δημοκρατία που απέχει χιλιόμετρα από την ελληνική. Φανταστείτε να τους δώσετε και την εξουσία...
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ό,τι πεις μεγάλε.
Είναι καλό πάντως που σιγά-σιγά όλοι οι <<φιλελεύθεροι>> του φόρουμ παρουσιάζεται το πραγματικό προφίλ. Ξεκίνησαν πρώτα τα <<καινούργια>> φρούτα αλλά και οι παλαιότεροι χρήστες δεν πάνε πίσω. Το εντυπωσιακό είναι ότι φανερώνουν όλοι το πραγματικό προφίλ και τις ιδέες τους στο νήμα για την Αμερική, για μια δημοκρατία που απέχει χιλιόμετρα από την ελληνική. Φανταστείτε να τους δώσετε και την εξουσία...

Εμείς οι κατσαρίδες επιβιώνουμε ακόμα και στα πιο δύσκολα. Ευτυχώς πάντως δεν θα είμαι ένας από αυτούς που θα επιλέξουν να διαβάσουν το βιβλίου κάποιου που στον εγκέφαλο επικρατεί τρικυμία. Γενικά αυτό συμβαίνει με όλους τους πατριώτες ή είναι καινούργιος ιός ; Να προσέξουμε να φοράμε μάσκες.
Ακόμα προσπαθώ να βρω στο γκουγκλ γιατί μαλώνουν οι φανατικοί των κομμάτων ή των wings 😂
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
Ακόμα προσπαθώ να βρω στο γκουγκλ γιατί μαλώνουν οι φανατικοί των κομμάτων ή των wings 😂

μιλάς για αυτό σε άτομο που ψήφισε ΣΥΡΙΖΑ, είχε το σφυροδρέπανο και τώρα έχει τον Τσε για προφίλ; Τον Lancelot τον κράζουν μέχρι και οι αριστεροί του forum αλλά τα βάζει τώρα με τους φιλελεύθερους.

Έχει ανεβάσει και κάμποσες χαζομάρες εδώ για τον Τραμπ που τα έχουμε αποδείξει πολλές φορές ότι είναι χαζομάρες.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
μιλάς για αυτό σε άτομο που ψήφισε ΣΥΡΙΖΑ, είχε το σφυροδρέπανο και τώρα έχει τον Τσε για προφίλ; Τον Lancelot τον κράζουν μέχρι και οι αριστεροί του forum αλλά τα βάζει τώρα με τους φιλελεύθερους.

Έχει ανεβάσει και κάμποσες χαζομάρες εδώ για τον Τραμπ που τα έχουμε αποδείξει πολλές φορές ότι είναι χαζομάρες.
Και ο ΣΥΡΙΖΑ καλός είναι προσωπικά με βοήθησε να περάσω στην σχολή που θέλω !


Δεν με νοιάζει τι είναι ο καθένας .Όπως είπα αυτοί νομίζουν επειδή ανεβάζουμε πράγματα για τον Τραμπ είμαστε με εκείνον .....εγώ προσωπικά και ο Τραμπ να είχε κάνει νοθεία σε τέτοιο βαθμό ....θα στήριζα τον Μπάιντεν για να το βγάλει στο φως αυτό .

Κομματικά θα στηρίζα μόνο αν είχα όφελος για κάτι
#FreeSpeechUnderExtinction
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
Και ο ΣΥΡΙΖΑ καλός είναι προσωπικά με βοήθησε να περάσω στην σχολή που θέλω !
....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,636 μηνύματα.
μιλάς για αυτό σε άτομο που ψήφισε ΣΥΡΙΖΑ, είχε το σφυροδρέπανο και τώρα έχει τον Τσε για προφίλ; Τον Lancelot τον κράζουν μέχρι και οι αριστεροί του forum αλλά τα βάζει τώρα με τους φιλελεύθερους.

Έχει ανεβάσει και κάμποσες χαζομάρες εδώ για τον Τραμπ που τα έχουμε αποδείξει πολλές φορές ότι είναι χαζομάρες.
Εδώ εσύ έχεις για φώτο προφίλ μια καρικατούρα.

Δεν έχεις αποδείξει τίποτα αγαπητέ. Επιμένεις στα κλασικά ψεκασμένα αποφθέγματα των οπαδών της τραμπικής σχολής.
Ειδικά για το green new deal είναι Ν Τ Ρ Ο Π Η της ανθρωπότητας όσοι υποστηρίζουν το αντίθετο, ότι το περιβάλλον δεν έχει ανάγκη για βοήθεια. Όπως και η συνθήκη του Παρισιού που έφυγαν οι ΗΠΑ
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.

Και ο alex jones εγκατέλειψε τον τραμπ :P
Βασικά κράζει την QAnon όχι τον Trump από αυτό που έδειξες.
Εδώ εσύ έχεις για φώτο προφίλ μια καρικατούρα.

Δεν έχεις αποδείξει τίποτα αγαπητέ. Επιμένεις στα κλασικά ψεκασμένα αποφθέγματα των οπαδών της τραμπικής σχολής.
Ειδικά για το green new deal είναι Ν Τ Ρ Ο Π Η της ανθρωπότητας όσοι υποστηρίζουν το αντίθετο, ότι το περιβάλλον δεν έχει ανάγκη για βοήθεια. Όπως και η συνθήκη του Παρισιού που έφυγαν οι ΗΠΑ

Το green new deal πάνω στην χαζομάρα του μέχρι και ο Biden το απέρριψε. Είπε στο πρώτο debate ξεκάθαρα " δεν υποστηρίζω το green new deal ". Το γεγονός ότι στηρίζεις έναν πρόεδρο δεν σημαίνει ότι στηρίζεις τα πάντα. Εγώ δεν είμαι αρνητής της κλιματικής αλλαγής και όλης της καταστροφής του περιβάλλοντος. Αυτή η κίνηση ήταν για εμένα λανθασμένη.

Όσο για το αν έχω καρικατούρα για προφίλ φίλε συμμορίτη με τον Τσε έχω να πω ότι καλά έκανες και έφυγες από την χώρα και άντε διέγραψε και την υπηκοότητα σου να ξεμπερδεύουμε με εσένα μια και καλή. Καρικατούρα οι αγωνιστές. Καρικατούρα είναι ο τυπάκος που έχεις για προφίλ ( που αν ήσουν και μάγκας θα πήγαινες στην Κούβα και όχι στην Ελβετία ).
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,636 μηνύματα.
Βασικά κράζει την QAnon όχι τον Trump από αυτό που έδειξες.


Το green new deal πάνω στην χαζομάρα του μέχρι και ο Biden το απέρριψε. Είπε στο πρώτο debate ξεκάθαρα " δεν υποστηρίζω το green new deal ". Το γεγονός ότι στηρίζεις έναν πρόεδρο δεν σημαίνει ότι στηρίζεις τα πάντα. Εγώ δεν είμαι αρνητής της κλιματικής αλλαγής και όλης της καταστροφής του περιβάλλοντος. Αυτή η κίνηση ήταν για εμένα λανθασμένη.

Όσο για το αν έχω καρικατούρα για προφίλ φίλε συμμορίτη με τον Τσε έχω να πω ότι καλά έκανες και έφυγες από την χώρα και άντε διέγραψε και την υπηκοότητα σου να ξεμπερδεύουμε με εσένα μια και καλή. Καρικατούρα οι αγωνιστές. Καρικατούρα είναι ο τυπάκος που έχεις για προφίλ ( που αν ήσουν και μάγκας θα πήγαινες στην Κούβα και όχι στην Ελβετία ).
Παρατηρούμε την διαστρέβλωση της αλήθειας, για ακόμη μία φορά, από τους φιλελεύθερους του φόρουμ !
Δεν με εκπλήσσει, άλλωστε όλη τους η ιδεολογική ταυτότητα βασίζεται σε ένα ψέμα.

Ο Μπάιντεν ποτέ δεν απέρριψε το πρόγραμμα της Κορτέζ. Είπε ότι δεν είναι εφικτό να γίνει μέχρι το 2030 και έβαλα στόχο το 2050 ώστε να έχουν μηδενικούς ρύπους C02. Γι αυτό δήλωσε ότι θα επενδυθούν 1.7 τρις για την έρευνα ώστε η Αμερική να γίνει η πρώτη χώρα στον κόσμο με μηδενικούς ρύπους.

Biden believes the Green New Deal is a crucial framework for meeting the climate challenges we face. It powerfully captures two basic truths, which are at the core of his plan: (1) the United States urgently needs to embrace greater ambition on an epic scale to meet the scope of this challenge, and (2) our environment and our economy are completely and totally connected.
If we can harness all of our energy and talents, and unmatchable American innovation, we can turn this threat into an opportunity to revitalize the U.S. energy sector and boost growth economy-wide. We can create new industries that reinvigorate our manufacturing and create high-quality, middle-class jobs in cities and towns across the United States. We can lead America to become the world’s clean energy superpower. We can export our clean-energy technology across the globe and create high-quality, middle-class jobs here at home. Getting to a 100% clean energy economy is not only an obligation, it’s an opportunity. We should fully adopt a clean energy future, not just for all of us today, but for our children and grandchildren, so their tomorrow is healthier, safer, and more just.

As president, Biden will lead the world to address the climate emergency and lead through the power of example, by ensuring the U.S. achieves a 100% clean energy economy and net-zero emissions no later than 2050.


ΥΓ : Σιγά βρε απόγονε του Σωκράτη και του Αριστοτέλη, που σου χαλάμε και την εικόνα. Αν κάτι που θα έπρεπε να μας χαλάει, είναι η εικόνα των δήθεν πατριωτών που δρα ως αρνητική διαφήμιση στις ευρωπαϊκές χώρες. Ελπίζω να καταλάβετε κάποτε...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
Παρατηρούμε την διαστρέβλωση της αλήθειας, για ακόμη μία φορά, από τους φιλελεύθερους του φόρουμ !
Δεν με εκπλήσσει, άλλωστε όλη τους η ιδεολογική ταυτότητα βασίζεται σε ένα ψέμα.

Ο Μπάιντεν ποτέ δεν απέρριψε το πρόγραμμα της Κορτέζ. Είπε ότι δεν είναι εφικτό να γίνει μέχρι το 2030 και έβαλα στόχο το 2050 ώστε να έχουν μηδενικούς ρύπους C02. Γι αυτό δήλωσε ότι θα επενδυθούν 1.7 τρις για την έρευνα ώστε η Αμερική να γίνει η πρώτη χώρα στον κόσμο με μηδενικούς ρύπους.

Biden believes the Green New Deal is a crucial framework for meeting the climate challenges we face. It powerfully captures two basic truths, which are at the core of his plan: (1) the United States urgently needs to embrace greater ambition on an epic scale to meet the scope of this challenge, and (2) our environment and our economy are completely and totally connected.
If we can harness all of our energy and talents, and unmatchable American innovation, we can turn this threat into an opportunity to revitalize the U.S. energy sector and boost growth economy-wide. We can create new industries that reinvigorate our manufacturing and create high-quality, middle-class jobs in cities and towns across the United States. We can lead America to become the world’s clean energy superpower. We can export our clean-energy technology across the globe and create high-quality, middle-class jobs here at home. Getting to a 100% clean energy economy is not only an obligation, it’s an opportunity. We should fully adopt a clean energy future, not just for all of us today, but for our children and grandchildren, so their tomorrow is healthier, safer, and more just.

As president, Biden will lead the world to address the climate emergency and lead through the power of example, by ensuring the U.S. achieves a 100% clean energy economy and net-zero emissions no later than 2050.



16:35 στο βίντεο

Biden: We're not gonna build plants that in fact are great polluting plants
- So do you support the Green New Deal? -Biden: No I don't support the Green New Deal
Το λέει ξεκάθαρα. Α επίσης εγώ δεν είμαι φιλελεύθερος. Άλλο φιλελεύθερος άλλο εθνικιστής.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,636 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,636 μηνύματα.
Εδώ αρνείσαι τις επίσημες δηλώσεις του. Αρκετά ασχολήθηκα με ένα τρολ.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
n the ensuing shouting, Trump accused Biden of supporting “the radical Green New Deal,” which he alleged would cost “$100 trillion.” (For those who are wondering, that number is from a ludicrous “study” of the GND by the right-wing American Action Forum.)


Biden responded, “The Green New Deal is not my plan.”


Then, just a few minutes later, he said, “The Green New Deal will pay for itself as we move forward.”


Then, minutes later, “No, I don’t support the Green New Deal.” He supports “the Biden plan, which is different than what [Trump] calls the radical Green New Deal.”


Minutes later, sleuths on the right turned up language on Biden’s website calling the Green New Deal a “crucial framework for meeting the climate challenges we face.”

Ο Biden έχει κάτι δικό του στο μυαλό ( ή μάλλον είχε γιατί είναι λίγο ξεχασιάρης ). Άρα δεν ακολουθεί απολύτως την green new deal ή την ακολουθεί αλλά η κρίση γεροντικής άνοιας χτύπησε πάλι με αποτέλεσμα να τα κάνει μαντάρα. Διαλέγεις και παίρνεις.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,636 μηνύματα.
Ο Biden έχει κάτι δικό του στο μυαλό ( ή μάλλον είχε γιατί είναι λίγο ξεχασιάρης ). Άρα δεν ακολουθεί απολύτως την green new deal ή την ακολουθεί αλλά η κρίση γεροντικής άνοιας χτύπησε πάλι με αποτέλεσμα να τα κάνει μαντάρα. Διαλέγεις και παίρνεις.
Ενώ ο Τραμπ στο άνθος της ηλικίας του.
Την σέβεται τη συμφωνία και θα ακολουθήσει το πρόγραμμά του, καθώς και θα γυρίσει στη συμφωνία του Παρισιού.

Να παρακαλέτε και να ευχαριστείτε συγχρόνως που δεν ήταν ο Σαντερς απέναντι γιατί θα χρειαζόσασταν κυάλια.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
Ενώ ο Τραμπ στο άνθος της ηλικίας του.
Την σέβεται τη συμφωνία και θα ακολουθήσει το πρόγραμμά του, καθώς και θα γυρίσει στη συμφωνία του Παρισιού.

Να παρακαλέτε και να ευχαριστείτε συγχρόνως που δεν ήταν ο Σαντερς απέναντι γιατί θα χρειαζόσασταν κυάλια.

O Trump είναι μεγάλος αλλά δεν έχει άνοια και έτσι δεν λέει χαζομάρες όπως ο Biden. Το πρόγραμμα αυτό βέβαια θα επιβαρύνει τις τσέπες του εργάτη και του απλού φορολογούμενου αλλά ναι εδώ δεν υπάρχει συμπάθεια από τους αριστερούς.

Εσύ να ευχαριστείς και να παρακαλάς να μην βρεθεί άλλος σαν τον Trump που να πονέσει το σύστημα όσο κανένας άλλος.

Πάμε για ρεσιτάλ τώρα. #1 μέσα στην σφηκοφωλιά τσάκισε όλους τους πουλημένους

#2 Πατριωτικός λόγος μέσα στον διεθνιστικό ΟΗΕ

#3 Στο 6:00 αυτού του video ξεμπροστιάζει όλα τα ΜΜΕ και το κοινό και αυτούς που τρώνε τα χρήματα από τον εργατικό λαό.

#4 οι μάχες για τον λαό και όλη η αλήθεια για το πως λειτουργεί ο κόσμος

Ποιος bernie και χαζομάρες. Όταν βγει ξανά ηγέτης στις ΗΠΑ σαν αυτόν τα ξαναλέμε. Μέχρι τότε στήριζε τις μαριονέτες του συστήματος στο οποίο είστε και εσείς συμμέτοχοι.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Πλέον τους ονομάζει ονομαστικα,με το ονομα τους .....αυτό είναι χοντροί πράγμα ,αν δεν είναι αλήθεια τότε τελείωσαν οι ρεπουμπλικάνοι ....αλλά κατι μου λέει πως είναι αλήθεια

@EvanescenceQ οι εξεληξεις που ειπαμε
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ο Τραμπ τόσο καιρό ελεύθερα έλεγε τις απόψεις του στο twitter. Ελεύθερα δήλωνε ότι έγινε νοθεία, άσχετα που έχουν 61/61 δικαστικές αποτυχίες. Οι κάλπες μίλησαν και τα δικαστήρια απέρριψαν τις προσφυγες του Προέδρου και του Επιτελείου του περί νοθείας προφανώς ελλείψει αποδεικτικών στοιχείων. Έτσι λειτουργούν οι Δημοκρατίες αλλιώς μιλάμε για οχλοκρατία.
Η ειρηνική διαδήλωση έξω από το Καπιτώλιο στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι δημοκρατικό δικαίωμα, δεν παρεμποδίστηκαν να διαδηλώσουν από έξω . Η είσοδος στον χώρο του Καπιτωλίου με σκοπό την ακύρωση της διαδικασίας επειδή έτσι αυτοί νόμιζαν είναι ξεκάθαρα αντί-δημοκρατική πράξη.


Δεν τιμωρούνται οι ιδέες αλλά οι πράξεις. Ο Τραμπ δεν «φιμώθηκε» για τις «ιδέες» του αλλά διότι κάλεσε τον όχλο να τελέσει παράνομες πράξεις. Αυτό τιμωρείται ως πράξη και λέγεται ηθική αυτουργία.
Στην Ελλάδα αν η αστυνομία άφηνε να μπουν στην Βουλή θα έφταιγε η αντιπολίτευση;

Αν στο αντιμνημόνιο ο twitter στα post του Τσίπρα και του Βαρουφάκη έβαζε θαυμαστικά στα αντιμνημονιακα post και εμπόδιζε το share θα το αποδέχόσουν ως δημοκρατική ενέργεια;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top