Εισβολή στο Καπιτώλιο από οπαδούς του Τραμπ

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Κυκλώστε τις διαφορές:

 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα, ξεκίνησε #καπιτώλειο στην ελληνική τουιτόσφαιρα; :russian_roulette:
επίσης η ΚΚΚ δεν έχει καμία σχέση λολ. μακριά από τουίτερ παίδες.
Όχι δεν έχουν καμία σχέση σημαίες που οι ίδιοι κουβαλούσαν χθες είτε είναι της σκλαβιάς είτε της kkk. Τα μπάσταρδα τους μπήκαν χθες στο Καπιτώλιο.
 

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Όχι δεν έχουν καμία σχέση σημαίες που οι ίδιοι κουβαλούσαν χθες είτε είναι της σκλαβιάς είτε της kkk. Τα μπάσταρδα τους μπήκαν χθες στο Καπιτώλιο.
Δεν ξέρω για "σημαία σκλαβιάς". Eννοείς τη σημαία της Συνομοσπονδίας (Confederacy)?
"Σημαία KKK" τι είναι ακριβώς;
Εν πάση περιπτώσει, στο προηγούμενο post ήθελα να δείξω την σουρεαλιστική φύση όσων έγιναν.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Η ηθική κατάπτωση δεν έχει τέλος για τον Trump. Είναι κρίμα που η παρακαταθήκη του θα αποτελείται μόνο από το μπάχαλο που προξένησε μετά τις εκλογές. Μπράβο στον Pence που αντιλαμβάνεται ότι η "επόμενη μέρα" έχει μεγαλύτερη αξία από την καρέκλα.
Η παρακαταθήκη του δυστυχώς θα είναι αυτή γιατί δε δέχτηκε το (νοθευμένο μεν, αλλά αυτό είναι τι να κάνουμε) αποτέλεσμα, αγωνίστηκε να το ανατρέψει (χωρίς αποτέλεσμα όπως αναμενόταν, δε γίνεται να τα βάλεις με όλο τον πλανήτη που θέλει να επιβάλλει σοσιαλισμό) και το όλο σύστημα (Μ.Μ.Ε. κ.λπ.) δεν πρόκειται ποτέ να του το χαρίσει, ρισκάροντας στο μέλλον πιθανή επανεμφάνισή του (ή κάποιου άλλου μέλους της οικογένειάς του) στα πολιτικά δρώμα...
Ο δε Pence αντιλαμβάνεται μεν ότι η "επόμενη μέρα" θα είναι μαύρη κι άραχνη με τη μαριονέτα των Κινέζων στην εξουσία, αλλά όπως κάθε άνθρωπος έτσι κι εκείνος σκέφτεται πάνω απ' όλα τον ίδιο και την οικογένειά του...γιατί οκ ο Trump είναι μεγάλο ψάρι και δε θα πάθει κάτι άλλο πέρα απ' το επικοινωνιακό, αυτός όμως πιθανότατα θα είχε πολύ χειρότερη κατάληξη!
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν ξέρω για "σημαία σκλαβιάς". Eννοείς τη σημαία της Συνομοσπονδίας (Confederacy)?
"Σημαία KKK" τι είναι ακριβώς;
Εν πάση περιπτώσει, στο προηγούμενο post ήθελα να δείξω την σουρεαλιστική φύση όσων έγιναν.
Ξέρεις πολύ καλά τι εννοώ και τι πρεσβεύουν όλοι αυτοί και τα σύμβολα που κουβαλάνε. Δεν θα παίζουμε την κολοκυθιά για κόσμο που ακόμα ονειρεύεται μαύρους σκλάβους. Ωραίο ξέπλυμα btw.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Αφού έχουμε νοθείες ακόμα και στις Αμερικάνικες εκλογές και γίνονται τελικά αποδεκτές φανταστείτε τι έχει να γίνει στις Ελληνικές όταν έρθει η ώρα.
ναι από τη πλευρά του Τραμπ πήγε να γίνει
Στην Ελλάδα μέχρι τώρα το μόνο σίγουρο έγινε για να βγει η Χρυσή Αυγή από την βουλή το 2019, τα υπόλοιπα δεν τα γνωρίζω, ακούγεται ότι έγιναν και το 2000.
Δεν έγιναν
 

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Ξέρεις πολύ καλά τι εννοώ και τι πρεσβεύουν όλοι αυτοί και τα σύμβολα που κουβαλάνε. Δεν θα παίζουμε την κολοκυθιά για κόσμο που ακόμα ονειρεύεται μαύρους σκλάβους. Ωραίο ξέπλυμα btw.
Ειλικρινά σου λέω ότι δεν έχω ιδέα τι εννοείς με "σημαία κκκ". Προφανώς δεν θέλεις να μου πεις τι εννοείς.
Για την "σημαία σκλαβιάς" υποθέτω εννοείς την σημαία confederacy. Είναι πολύ πιθανό να φάνηκε αυτή η σημαία εχθές, αλλά εγώ προσωπικά δεν την είδα.
Για ξέπλυπα θα με κατηγορήσεις όταν εξηγήσεις τι εννοείς, αλλιώς συζητώ με τον εαυτό μου.
Εάν το επόμενο μήνυμα σου δεν περιέχει εξήγηση για αυτά που έγραψες πιο πάνω, η συζήτηση τελειώνει εδώ. Έχω πέσει την παγίδα πολλές φορές. Αν δεν θέλεις να συζητάς, δεν θέλω ούτε εγώ. :morning1:

edit: Η μόνη φωτογραφία με "σημαία σκλαβιάς" που κατάφερα να βρω είναι αυτή:

Αυτή η σημαία ήταν η επίσημη σημαία της πολιτείας του Μισισίπι μέχρι τον Ιούλιο του 2020. Καμία σχέση με confederacy ή σκλαβιά.
Περισσότερες φωτογραφίες εδω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
ΜΜΕ: Ναι ρε ήταν πραξικόπημα ,μπήκαν βίαια ,ο Τραμπ τους το είπε ....κλπ




ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΜΕΡΙΚΟΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΜΕ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το Πεντάγωνο αντιστάθηκε να στείλει στρατό .Η αστυνομία τους άφησε να μπουν μέσα ......εεεε ναι σίγουρα δεν έχει γίνει νοθεία
@DumeNuke @Ανώνυμος Αλκοολικός
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Historical-moments.jpg
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ειλικρινά σου λέω ότι δεν έχω ιδέα τι εννοείς με "σημαία κκκ". Προφανώς δεν θέλεις να μου πεις τι εννοείς.
Για την "σημαία σκλαβιάς" υποθέτω εννοείς την σημαία confederacy. Είναι πολύ πιθανό να φάνηκε αυτή η σημαία εχθές, αλλά εγώ προσωπικά δεν την είδα.
Για ξέπλυπα θα με κατηγορήσεις όταν εξηγήσεις τι εννοείς, αλλιώς συζητώ με τον εαυτό μου.
Εάν το επόμενο μήνυμα σου δεν περιέχει εξήγηση για αυτά που έγραψες πιο πάνω, η συζήτηση τελειώνει εδώ. Έχω πέσει την παγίδα πολλές φορές. Αν δεν θέλεις να συζητάς, δεν θέλω ούτε εγώ. :morning1:

edit: Η μόνη φωτογραφία με "σημαία σκλαβιάς" που κατάφερα να βρω είναι αυτή:

Αυτή η σημαία ήταν η επίσημη σημαία της πολιτείας του Μισισίπι μέχρι τον Ιούλιο του 2020. Καμία σχέση με confederacy ή σκλαβιά.
Περισσότερες φωτογραφίες εδω.
Αυτή η σημαία (του Αμερικάνικου νότου) συνδέεται με τη σκλαβιά για αυτό αφαιρέθηκε από τις σημαίες πολιτειών μέσα σε αυτές και του Μισσισιπή. Προφανώς δεν είδες αλλά σουλάτσαραν μέσα στο Καπιτώλιο χθες τέτοιες σημαίες από ανθρώπους που χαλαρά ονειρεύονται σκλάβους ακόμα. Έξω έκαιγαν σημαίες του black lives matter. Αλλά λογικά δε μιλάμε για σκουπίδια που αγαπάνε τον φυλετικό ρατσισμό. Η άσπρη κουκούλα λείπει από ορισμένους εδώ μέσα.


Δεν συνεχίζω τη κουβέντα μπουγάδας τέτοιων ανθρώπων μη μπεις στον κόπο να με κάνεις παράθεση ξανά.
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Αυτή η σημαία (του Αμερικάνικου νότου) συνδέεται με τη σκλαβιά για αυτό αφαιρέθηκε από τις σημαίες πολιτειών μέσα σε αυτές και του Μισσισιπή. Προφανώς δεν είδες αλλά σουλάτσαραν μέσα στο Καπιτώλιο χθες τέτοιες σημαίες από ανθρώπους που χαλαρά ονειρεύονται σκλάβους ακόμα. Έξω έκαιγαν σημαίες του black lives matter. Αλλά λογικά δε μιλάμε για σκουπίδια που αγαπάνε τον φυλετικό ρατσισμό. Η άσπρη κουκούλα λείπει από ορισμένους εδώ μέσα.


Δεν συνεχίζω τη κουβέντα μπουγάδας τέτοιων ανθρώπων μη μπεις στον κόπο να με κάνεις παράθεση ξανά.
wtf, νόμιζα ότι την πάλευες εσύ
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.
Η σημαία του Νότου πλέον είναι σύμβολο του Αμερικανικού εθνικισμού και δεν έχει καμία σχέση με την ΚΚΚ. Το σύμβολο της ΚΚΚ είναι ένας σταυρός με μια φλόγα πάνω του.

Το χθεσινό τουλάχιστον αποδεικνύει την ετοιμότητα του δεξιού χώρου στις ΗΠΑ. Όπως και επίσης το πόσο αναγκαίο είναι κάποιος πατριώτης ή και εθνικιστής αφού ανέλθει στην εξουσία να πολεμήσει τα Μέσα Μαζικής Παραπληροφόρησης και αν γίνεται και να τα κλείσει τελείως ακόμα καλύτερα. Κάτι που δυστυχώς δεν έκανε ο κύριος Τραμπ αλλά ευτυχώς κάνει ο Ορμπάν.
 

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Το χθεσινό τουλάχιστον αποδεικνύει την ετοιμότητα του δεξιού χώρου στις ΗΠΑ.
Αμφιβάλλω αν η πλειοψηφία των ανθρώπων χθες ήταν δεξιοί ή ακροδεξιοί. Νομίζω μια μεγάλη μειοψηφία ήταν σίγουρα ακραίοι φιλελεύθεροι και μέλη του Tea Party. Την δεξιά την είδες στο Charlottesville, όχι στο Καπιτώλιο.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.
Αμφιβάλλω αν η πλειοψηφία των ανθρώπων χθες ήταν δεξιοί ή ακροδεξιοί. Νομίζω μια μεγάλη μειοψηφία ήταν σίγουρα ακραίοι φιλελεύθεροι και μέλη του Tea Party. Την δεξιά την είδες στο Charlottesville, όχι στο Καπιτώλιο.

Ήταν και μέλη των Proud Boys μέσα.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
IMG_20210107_143556.jpg

Battle-of-Helms-Deep-Third-Age-3019-recolored.jpg

laughs-in-european.jpg

IMG_20210107_143535.jpg

Ο ορίτζιναλ πλανητάρχης
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top