Εκλογές ΗΠΑ 2020

Ποιος πιστεύετε ότι θα νικήσει;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 41)
  • Δημοκρατικό κόμμα

    Ψήφοι: 14 34.1%
  • Ρεπουμπλικανικό κόμμα

    Ψήφοι: 20 48.8%
  • Δεν ξέρω/Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 7 17.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
Χάνει και το Michigan ο Trump η διαφορά του μειώθηκε στη μια μονάδα από τις 5 που ήταν.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Δυστυχώς για την Ελλάδα ο Τραμπ νίκησε. Θα βοηθήσει τον Ερντογαν που τον στήριξε και όχι τον Μητσοτάκη που είναι παπαγαλάκι του Μπάιντεν.
Η Ελλάδα είναι καταδικασμένη είτε με Trump είτε με Biden, απλά γιατί είναι ανύπαρκτη και κανείς δεν την παίρνει στα σοβαρά...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,852 μηνύματα.
Πάντως το ότι ο Τραμπ ανεβαινει 3% σε Λατίνος και Αφροαμερικανούς μετά από τόσα χρόνια εξουσίας είναι μεγάλη σφαλιάρα σε κάποια narratives...
 

Athens2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Athens2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Αν ο Trump χάσει το Michigan ειναι σιγουρο οτι χάνει και την προεδρία
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,914 μηνύματα.
Να δούμε στην Πενσυλβάνια τι θα βγάλουν, έχουν ακόμη 1εκ ψηφοδέλτια.
Ας μην ξεχνάμε ότι η Πενσυλβάνια ψήφισε δημοκρατικό κόμμα τις προηγούμενες 6 εκλογές.
Εγώ απορώ ακόμη πως κάποιοι Αμερικάνοι ψηφίζουν έναν άνθρωπο μου περιφρονούσε τους μαύρους, Ασιάτες, τον κόσμο που χάθηκε από το ιο, υποβάθμισε το γυναικείο φύλο λέγοντας "είναι σαν να την πιάσεις απο το μ****".
Όποιος έχει twitter θα δει και τον χαμό.
Έχω πλέον καταλήξει να συμφωνήσω και με τους ίδιους τους Αμερικανούς, που παραδέχονται ότι ζουν σε Λαο ηλίθιων
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,852 μηνύματα.
Όταν δεν μας αρέσουν τα αποτέλεσματα, επικαλουμαστε ότι οι άλλοι είναι ηλίθιοι και ξεμπερδευουμε, νεσπά;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
Να δούμε στην Πενσυλβάνια τι θα βγάλουν, έχουν ακόμη 1εκ ψηφοδέλτια.
Ας μην ξεχνάμε ότι η Πενσυλβάνια ψήφισε δημοκρατικό κόμμα τις προηγούμενες 6 εκλογές.
Εγώ απορώ ακόμη πως κάποιοι Αμερικάνοι ψηφίζουν έναν άνθρωπο μου περιφρονούσε τους μαύρους, Ασιάτες, τον κόσμο που χάθηκε από το ιο, υποβάθμισε το γυναικείο φύλο λέγοντας "είναι σαν να την πιάσεις απο το μ****".
Όποιος έχει twitter θα δει και τον χαμό.
Έχω πλέον καταλήξει να συμφωνήσω και με τους ίδιους τους Αμερικανούς, που παραδέχονται ότι ζουν σε Λαο ηλίθιων

Ναι φυσικά τα λες όπως σε συμφέρει.
1)Επι τραμπ δεν έγινε κανένας πόλεμος με την Αμερική (βλέπε Συρια)
2)Η Αμερική είχε την χαμηλότερη ανεργία που είχε ποτέ με μόλις 4.5%
3)Καλές σχέσεις Αμερικής-Ρωσίας
4)Μείωση εγκληματικότητας σε πολλές μεγάλες πόλεις
5)Πήγε ενάντια στην Κίνα όπου η δεύτερη έχει αγριέψει επικίνδυνα τελευταία.


Θέλεις και αλλά;;Δεν είναι οι εκλογές μόνο social issues όπως οι μαύροι κτλ.Θέλεις μήπως να σου πούμε ότι η πλειοψηφία των εγκλημάτων στις ΗΠΑ γίνεται από μαύρους;;Η αυτό δεν μετρά;;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,852 μηνύματα.
Φορδεταϊμμπίινγκ, δεν έχω να ελπίζω, ούτε να εύχομαι να βγει ο ένας ή ο άλλος, αν και θα μπορούσα να πω πολλά για τα υπέρ και τα κατά των υποψηφίων, με βασικό κριτήριο το συμφέρον της Ελλάδας. Αλλά βρε Αμερικάνοι μου αγαπητοί πολίτες, χρυσά μου παληκάρια, από 330 εκατομμύρια κόσμο, δεν μπορούσατε να επιλέξετε δυο καλύτερους από τους... ακατανόμαστους;
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,914 μηνύματα.
Ναι φυσικά τα λες όπως σε συμφέρει.
1)Επι τραμπ δεν έγινε κανένας πόλεμος με την Αμερική (βλέπε Συρια)
2)Η Αμερική είχε την χαμηλότερη ανεργία που είχε ποτέ με μόλις 4.5%
3)Καλές σχέσεις Αμερικής-Ρωσίας
4)Μείωση εγκληματικότητας σε πολλές μεγάλες πόλεις
5)Πήγε ενάντια στην Κίνα όπου η δεύτερη έχει αγριέψει επικίνδυνα τελευταία.


Θέλεις και αλλά;;Δεν είναι οι εκλογές μόνο social issues όπως οι μαύροι κτλ.Θέλεις μήπως να σου πούμε ότι η πλειοψηφία των εγκλημάτων στις ΗΠΑ γίνεται από μαύρους;;Η αυτό δεν μετρά;;
Εννοείται πως μετρά και πολλά εγκλήματα όντως γίνονται από μαύρους.

Αλλά ως μέλλουσα υγειονομικος και γυναίκα, δεν θα υποστηρίξω ποτέ έναν άνθρωπο που χλευάζει και υποβιβάζει ολοφάνερα τις γυναίκες, καθώς και μιλάει για τον ιό λες και δεν έχει σκοτώσει τόσους συμπολίτες του.
Το θέμα δεν είναι μόνο τι κάνει έξω από την χώρα του αλλά και μέσα (επικρατεί χάος)
Χάρη σε κάποιες ομάδες που ανήκω(φαν σειρών όχι κάτι πολιτικό) έχω ακούσει φριχτά πράγματα που έχουν προκαλέσει τα λεγόμενα αυτού του ανθρώπου.

Προσωπικά θεωρώ και τους δύο υποψηφίους χάλια μαύρα
Περιμένω πότε θα δούμε φυσιολογικούς υποψηφίους 😂
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
Feminist???καταλαβαινω τι λες όμως και ο Biden είναι υπεύθυνος για αρκετούς πολέμους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,914 μηνύματα.
Feminist???καταλαβαινω τι λες όμως και ο Biden είναι υπεύθυνος για αρκετούς πολέμους.
Not really. Θεωρώ βασικό δικαίωμα να μην σου αρέσει να ακους κάποιον να σε κατεβάζει σε σεξουαλικό αντικείμενο
Αυτο πάντως του Trump "βάλτε χλωρίνη στο σώμα και κάντε σολαριουμ για να μην κολλήσετε κοροναϊο" γελάω ακόμη μετά από τόσους μήνες
Ξεπέρασε και τις anti-maskers Ελληνίδες μάνες στο fb
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,782 μηνύματα.
Ότι μιλάμε για νοθεία σε Ουισκόνσιν και Μισιγκαν νομίζω είναι ξεκάθαρη. Βασικά γενικά οι επιστολικες ψήφοι του Προέδρου παίζει να καταλήγουν στα σκουπίδια.

Επίσης για όσους λένε για Ελλάδα. Παιδιά οι ΗΠΑ δεν είναι η μαμά μας. Στρατό για υπεράσπιση έχουμε. Ψηφίστε μια σοβαρή και αποφασιστική κυβέρνηση και αφήστε τις ΗΠΑ. Καλά κάνει ο Trump και δεν ασχολείται με τα εξωτερικά. Τόσα χρόνια τρισεκατομμύρια ξόδευαν οι ΗΠΑ σε εξωτερικούς πολέμους για αυτό και έφτασαν εδώ που έφτασαν. Επιτέλους υπάρχει stability στον κόσμο και ηρεμεί η κατάσταση σε Λιβύη, Συρία και Υεμένη καθαρά και μόνο χάρις την απόσυρση των Αμερικανικών στρατευμάτων από τον TRUMP.

Στην προεδρία του είδαμε τεράστια οικονομική ανάκαμψη, αύξηση του οικογενειακού εισοδήματος και μείωση της εγκληματικότητας.

Η Τουρκία απλά παίζει το παιχνίδι της επειδή είδε τον Παντοκράτορα να αποχωρεί από την σκηνή. Ο Τραμπ δεν κράτησε φιλοτουρκική στάση και αυτό το είδαμε με τον αποκλεισμό της Τουρκίας από το πρόγραμμα των F-35.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,488 μηνύματα.
Μπροστά ο Biden στο Michigan για 0.2%, το γύρισε.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
Εδώ να πούμε ότι στο Michigan βρίσκεται το Detroit μια πόλη που βγάζει πάντα δημοκρατικούς κυβερνήτες.Το 2013 το Detroit χρεωκόπησε και ο πληθυσμός του έχει μειωθεί κατά 60%.


Μάλλον τους αρέσει η χρεωκοπία στο Michigan.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,782 μηνύματα.
Μειώθηκε λίγο η διαφορά στο Ουισκόνσιν. Τίποτα δεν τελείωσε ακόμα. Μακάρι το Supreme Court να πάρει σωστές αποφάσεις. Νέο θρίλερ ξεκινάει πάλι... Δεν μας έφτασε που το Texas και κυρίως η Florida το βράδυ μας έκαναν καρδιακούς μέχρι να γίνουν κόκκινες.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Συμβιβάστηκα με την ήττα εγώ και έκανα cash out
1604500922799.png
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
WI MI άλλαξαν (26 εκλεκτορες)
Η GE πολύ λένε με τις επιστολικές γυρνάει 16 εκλεκτορες
NC γιατί δεν εχει κλειδώσει ακόμη (δε πιστεύω να γυρνάει)
PE μειώνεται η διαφορά
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,782 μηνύματα.
Μέχρι τώρα στις εκλογές κερδίζουν οι Κινέζοι με λίγα λόγια.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,270 μηνύματα.
Σίγουρα πάντως ο Biden δεν πήγε περίπατο όπως λέγαν όλοι οι δημοσκόποι που του έδιναν 350 εκλέκτορες.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top