Εκλογές ΗΠΑ 2020

Ποιος πιστεύετε ότι θα νικήσει;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 41)
  • Δημοκρατικό κόμμα

    Ψήφοι: 14 34.1%
  • Ρεπουμπλικανικό κόμμα

    Ψήφοι: 20 48.8%
  • Δεν ξέρω/Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 7 17.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
το μόνο που κατάφερε ο καθυστερημένος είναι να αποφασίζουν πλέον οι υπόλοιπες χώρες μεταξύ τους για τα πάντα και να μην ρωτά τις ΗΠΑ κανείς

κάτι παρόμοιο έπαθαν και οι Βρετανοί με το brexit.
Κανείς δεν μπορεί να έχει και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο...
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,627 μηνύματα.
Με κάταγμα στο πόδι επειδή έπαιζε με τον σκύλο του ο Joe Biden. Αυτός ο κλόουν θα γίνει Πρόεδρος, ε ρε τι ζούμε. Μπράβο Αμερικανοί εις ανώτερα. Δεν βλέπω να την βγάζει την τετραετία ο Biden. Προετοιμάζεται το έδαφος για την πρώτη μαύρη μετανάστρια και γυναίκα Πρόεδρο στην ιστορία.

 
Τελευταία επεξεργασία:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Με κάταγμα στο πόδι επειδή έπαιζε με τον σκύλο του ο Joe Biden. Αυτός ο κλόουν θα γίνει Πρόεδρος, ε ρε τι ζούμε. Μπράβο Αμερικανοί εις ανώτερα. Δεν βλέπω να την βγάζει την τετραετία ο Biden. Προετοιμάζεται το έδαφος για την πρώτη μαύρη μετανάστρια και γυναίκα Πρόεδρο στην ιστορία.

Εδώ, εσύ δέχεσαι το Τραμπ που λέει ακόμη για τη νοθεία ακόμη και μιλάς;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,627 μηνύματα.
Εδώ, εσύ δέχεσαι το Τραμπ που λέει ακόμη για τη νοθεία ακόμη και μιλάς;

Κάθε άνθρωπος που αγαπάει την χώρα του προφανώς και θέλει Trump. Ωστόσο την νοθεία δεν την πιστεύω. Είναι λογικό όταν έχεις μεγαλώσει με τα media να σου λένε εμμέσως πως πρέπει να μισείς την χώρα σου και να ντρέπεσαι που είσαι ημεδαπός να ψηφίζεις κόμματα που θέλουν την καταστροφή σου. Το τι πόλεμο δέχθηκε αυτά τα χρόνια ο Πρόεδρος Trump δεν λέγεται από ολόκληρο αυτό το σύστημα του παρακράτους που ανέβασε τώρα στην εξουσία την μεγαλύτερη μαριονέτα του. Έναν άνθρωπο με νοητικά προβλήματα που θα τον έχουν του χεριού τους. Ήταν λάθος εξαρχής του Προέδρου Trump που δεν φίμωσε στόματα που ήταν περιττά για τις ΗΠΑ. Πλήρωσε τα λάθη του.

Ο κύριος Biden αποφάσισε να κρατήσει τους δασμούς προϊόντων από την Κίνα. Τι έγινε δεν ήταν τόσο άσχημη η εξωτερική πολιτική Trump; Η Κίνα ωστόσο ξεκινάει την μεγαλύτερη εμπορική συμφωνία στην ιστορία με γειτονικές τις χώρες στην Άπω Ανατολή αλλά και στην Ωκεανία. Βρήκαν ευκαιρία τώρα που ο Trump ουσιαστικά αποτελεί παρελθόν.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,814 μηνύματα.







Απο επιστημονικη άποψη ότι συμβαίνει με τον ιό και την πανδημία ισχύει.Αλλα μήπως πρέπει να το δούμε και λίγο εκτός επιστημονικής άποψης? Μήπως λίγο πολιτικής; Το τι συμβαίνουν στην Αμερική και την Κίνα ?Ξαφνικά στην χρονια εκλογής επόμενου προέδρου της Αμερικής

Ξαφνικά οικονομικός πόλεμος Αμερικής - Κίνας .Η ιστορία επαναλαμβάνεται και συνήθως παλιά μετά από οικονομικό πόλεμο γινόταν ένας παγκόσμιος πόλεμος
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,814 μηνύματα.
Ρε φίλε ,αυτά που λέει ισχύουν όμως ! Δεν λέει κάτι και αυτό είναι .Για ψάξουν λίγο να δεις τι γίνεται στις ΗΠΑ ! Ξαφνικά πολιτείες ανταλλάσουν μηνύσεις μεταξύ τους !Η Κίνα αποδείχτηκε ότι χρηματοδότησε την dominion για να πειράξουν το σύστημα καταμέτρησης .Λογισμικό το οποίο χρησιμοποιείται και σε άλλες χώρες !
Δεν λέει ότι δεν υπάρχει ο ιός και ότι όλα είναι συνωμοσία ,Ντακ αυτό είναι παράλογο .Αλλά με το όσα συμβαίνουν την περίοδο αυτή κάτι δεν μου κολλάει

(Τσάμπα δεν κάνει πίσω ο Τραμπ;)
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,627 μηνύματα.
Ο Biden όπως φαίνεται θα κάνει μία συνδικαλίστρια Υπουργό Παιδείας. Τα έχουν παίξει όλοι. Θα έχουμε μακράν την χειρότερη τετραετία από κυβερνητική άποψη στις ΗΠΑ. Στο Υπουργείο Άμυνας ο Biden επέλεξε τον Lloyd Ostin επειδή δέχθηκε ενδοκομματικές πιέσεις να διαλέξει Αφροαμερικανό για αυτήν την θέση. Τι καραγκιοζιλίκια είναι αυτά;

Ο Obama έριχνε καθημερινώς βόμβες και πήρε το Νόμπελ Ειρήνης βέβαια... Αυτό θα μας πειράξει;

Ένας Πρόεδρος με νοητικά προβλήματα ( το αστείο εδώ είναι ότι τα προδοτικά media πάνε να το περάσουν σαν τραύλισμα το πρόβλημα του αγνοώντας ότι ο άνθρωπος δεν μπορούσε σε μία ομιλία να ξεχωρίσει ποια είναι η κόρη και ποια η γυναίκα του ) ο οποίος θα είναι μία μαριονέτα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,814 μηνύματα.
Ο Biden όπως φαίνεται θα κάνει μία συνδικαλίστρια Υπουργό Παιδείας. Τα έχουν παίξει όλοι. Θα έχουμε μακράν την χειρότερη τετραετία από κυβερνητική άποψη στις ΗΠΑ. Στο Υπουργείο Άμυνας ο Biden επέλεξε τον Lloyd Ostin επειδή δέχθηκε ενδοκομματικές πιέσεις να διαλέξει Αφροαμερικανό για αυτήν την θέση. Τι καραγκιοζιλίκια είναι αυτά;

Ο Obama έριχνε καθημερινώς βόμβες και πήρε το Νόμπελ Ειρήνης βέβαια... Αυτό θα μας πειράξει;

Ένας Πρόεδρος με νοητικά προβλήματα ( το αστείο εδώ είναι ότι τα προδοτικά media πάνε να το περάσουν σαν τραύλισμα το πρόβλημα του αγνοώντας ότι ο άνθρωπος δεν μπορούσε σε μία ομιλία να ξεχωρίσει ποια είναι η κόρη και ποια η γυναίκα του ) ο οποίος θα είναι μία μαριονέτα.
ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΛΕΜΕ ,ΘΑ ΤΑ ΓΑΜΗΣΕΙ ΟΛΑ Ο ΤΡΑΜΠ ΓΙΑ ΝΑ ΡΊΞΕΙ ΤΗΝ ΚΙΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,814 μηνύματα.

Ο Μπάιντεν έφαγε άκυρο από πενταγώνο....let the party begin ....για να δούμε τι έχει να γίνει αυτήν την εβδομάδα μέχρι της 6 του μήνα .....είδη έριξαν πύραυλο σε σπίτι
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,627 μηνύματα.
Αν γίνει η ανατροπή στο 90+5 τότε δεν θα έχω χαρεί ξανά στην ζωή μου τόσο, πυρσό θα ανάψω στο μπαλκόνι χδ. Για κάθε πατριώτη σε αυτό το κόσμο που αγαπάει την χώρα του ο Trump είναι η τελευταία ελπίδα, το φως μέσα στην σαπίλα της νέας τάξης. Αν ήμουν Αμερικανός σε όποια πολιτεία και αν έμενα θα κινούσα γη και ουρανό για να ήμουν παρών στο συλλαλητήριο στις 6 Γενάρη υπέρ του Προέδρου.

Υπάρχουν λίγες ακόμα ελπίδες ( αν και δυστυχώς πιστεύω ότι θα νικήσει στο τέλος ο Biden και το παρακράτος από πίσω του )

ΖΗΤΩ Ο ΤΡΑΜΠ
ΖΗΤΩ Η ΝΙΚΗ

201030-donald-trump-ac-633p_c835ecb148777d188eeb97eaa4fa7820.fit-760w.jpg
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,814 μηνύματα.
Αν γίνει η ανατροπή στο 90+5 τότε δεν θα έχω χαρεί ξανά στην ζωή μου τόσο, πυρσό θα ανάψω στο μπαλκόνι χδ. Για κάθε πατριώτη σε αυτό το κόσμο που αγαπάει την χώρα του ο Trump είναι η τελευταία ελπίδα, το φως μέσα στην σαπίλα της νέας τάξης. Αν ήμουν Αμερικανός σε όποια πολιτεία και αν έμενα θα κινούσα γη και ουρανό για να ήμουν παρών στο συλλαλητήριο στις 6 Γενάρη υπέρ του Προέδρου.

Υπάρχουν λίγες ακόμα ελπίδες ( αν και δυστυχώς πιστεύω ότι θα νικήσει στο τέλος ο Biden και το παρακράτος από πίσω του )

ΖΗΤΩ Ο ΤΡΑΜΠ
ΖΗΤΩ Η ΝΙΚΗ

View attachment 73697
Είναι που είναι 70 χρονών ας πεθάνει ήρωας με το να τους δώσει όλους ,ότι στοιχεία έχει με τα οποία εκβιάσει τωρα
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,627 μηνύματα.
Είναι που είναι 70 χρονών ας πεθάνει ήρωας με το να τους δώσει όλους ,ότι στοιχεία έχει με τα οποία εκβιάσει τωρα

Βασικά νομίζω ότι αν το κάνει αυτό τότε οι ΗΠΑ θα πάνε σε εμφύλιο πόλεμο χδ. Δεν νομίζω να το κάνει αυτό, θα επικρατήσει πολιτική αναρχία. Όπως επίσης δεν θα τολμήσει ο Biden να τον κλείσει φυλακή και διάφορα χαζά που λένε οι λοβοτομημένοι ρεζίληδες ψηφοφόροι των Δημοκρατικών. Κανένας δεν θα συγκρουστεί τόσο ισχυρά με τον άλλον.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,814 μηνύματα.
Βασικά νομίζω ότι αν το κάνει αυτό τότε οι ΗΠΑ θα πάνε σε εμφύλιο πόλεμο χδ. Δεν νομίζω να το κάνει αυτό, θα επικρατήσει πολιτική αναρχία. Όπως επίσης δεν θα τολμήσει ο Biden να τον κλείσει φυλακή και διάφορα χαζά που λένε οι λοβοτομημένοι ρεζίληδες ψηφοφόροι των Δημοκρατικών. Κανένας δεν θα συγκρουστεί τόσο ισχυρά με τον άλλον.
Μα πρέπει ,δεν χάνεται τέτοιο θέαμα
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Χα χα χα!!! Ε ρε ζουρλομανδύας που χρειάζεται σε κάποιους γραφικούς εδώ μέσα....

STRAITJACKET.jpg
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,627 μηνύματα.
Μα πρέπει ,δεν χάνεται τέτοιο θέαμα

Με τον δυτικό κόσμο να απειλείται όσο ποτέ ξανά με κύμα αποικισμού αυτή τη φορά σε βάρος του τα θεάματα είναι περιττά. Τα χρόνια που οι Αμερικανικές εκλογές δεν είχαν ουσία μιας που και οι δύο μεριές ήταν ίδιες τελειώσαν. Ουσιαστικά οι εκλογές τώρα είναι το συμφέρον και η επιβίωση του Δυτικού πολιτισμού και γενικότερα της Δύσης εναντίων των δυνάμεων της καταστροφής και του πολυπολιτισμού.

Το ποιος θα είναι ο επόμενος πλανητάρχης τώρα έχει τεράστια σημασία. Ο Τραμπ ανοικτά χωρίς να φοβάται την πολιτική ορθότητα στήριξε την αντιμεταναστευτική πολιτική του Βίκτορ Ορμπάν ( πρωθυπουργού στην Ουγγαρία ). Ο Biden αν εκλεγεί θα πολεμήσει όσο μπορεί τους μόνους σοβαρούς ηγέτες που απέμειναν σε αυτόν τον κόσμο ( Μπολσονάρου στην Βραζιλία, Ορμπάν στην Ουγγαρία και Ντούντα/Μοραβιέτσκι στην Πολωνία ).

Και κάποιοι ορισμένων leftist πεποιθήσεων που θέλουν ζουρλομανδύα δεν θα μιλήσουν στα κοντά αν ο ηγέταρος επανεκλεγεί.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,814 μηνύματα.
Εχω ακούσει ότι κάτι παίζεται με την Κίνα -μπαιντεν
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top