Εκτίμηση αποτελεσμάτων εκλογών Οκτωβρίου 2009

Ποιο κομμα θα νικήσει τις εκλογες???
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κουμπάκιας (aka Δεν απαντώ)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Μιλάει ο νέος μας πρωθυπουργός τώρα.Σιωπή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Καταρχην νομιζω ο Καραμανλης ηταν στο απθ.Για να ξες ο θειος ηθελε να προωθησει το λιαπη αλλα ευτυχως δεν εγινε κατι τετοιο.Και αν για τον καραμανλη ηταν ευκολο για τον γιωργακη τι ηταν;Που αν δεν ειχε το ονομα δεν θα ηταν ουτε βουλευτης!


Νομίζεις δεν ήταν νομικής Αθήνας τέλειωσε (την γυναίκα του την έβαλε στην ιατρική του α.π.θ.)... λοιπόν ο καραμανλής από μαθητής είχε στόχο να ασχοληθεί με την πολιτική. Σαν φοιτητής ήταν πρόεδρος της τότε O.N.N.E.D.. Το μεταπτυχιακό του το έκανε (εικονικά) λίγο πριν μπει στην βουλήσε ιδιωτικό κολέγιο στην Ελλάδα (τα χαρτιά του τα έκανε φαίνονται ότι τα έκανε στο εξωτερικό).
Αντίθετα ο παπανδρέου δεν είχε ποτέ ως στόχο του να μπει στην πολιτική τον προετεψαν μέλη του να μπει. Σπούδασε κοινωνιολογία για πέντε χρόνια ενώ έκανε διετές μεταπτυχιακα σε οικονομικά και Κέντρο Διεθνών Σχέσεων στο αμερικανικό πανεπιστήμιο Χάρβαρντ ενώ έκανε ακόμα 2 χρόνια μεταπτυχιακό ενώ έκανε μεταπτυχιακά και στην Στοχόλμη (σπούδασε 10 χρόνια συνολικά)....
Ε. Είναι Πρόεδρος της Σοσιαλιστικής Διεθνούς, μέλος του ΔΣ του Ιδρύματος Μεσογειακών Μελετών, αντιπρόεδρος του Κέντρου Μελετών και Αυτομόρφωσης, ιδρυτικό μέλος του Helsinki Citizen Assembly και της Πρωτοβουλίας για τη Συνεργασία στα Βαλκάνια.
Αντίθετα ο καραμανλης πριν γίνει πρόεδρος δεν ήταν τίποτα... (και μην ξεχνάτε πως είχε το θράσος να βάλει την γυναίκα του στην ιατρική απο παραθυράκια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν είναι αναμιγμένοι στα πολιτικά πράγματα της Ελλάδος πάντως όσο είναι κάποιοι άλλοι. Όταν λες πιο αντικειμενικές, εννοείς επειδή έζησε αποστασιοποιημένος από την Ελλάδα? Βρήκε τη σιγουριά του πατέρα του στο εξωτερικό... Σιγά...





Δεν μου ενέπνεε εμπιστοσύνη η μούρη του, και αυτό ενισχύθηκε με τις δηλώσεις του απλά. Δε με νοιάζει από πού είναι, δε πα να 'ναι από την αντίς-αμπέμπα, εμένα με ενδιαφέρει να είναι γνώστης της ελληνικής πραγματικότητας, της ελληνικής ιστορίας και της ελληνικής γλώσσας.
Και μιλάω κυρίως περί των δράσεων του ως αρχηγός της αντιπολίτευσης... Πού ήταν απλά για γέλια... Και είχε τα κανάλια τύπου mega και δημοσιογράφους τύπου σπυράκη και πρετεντέρης να τον στηρίζουν.Ναι συμφωνούμε σ'αυτό.



Επί Νδ έγινε... Τώρα τι μας τα γυρνάει ο george? "Εμείς θα κάναμε το ένα, εμείς θα κάναμε το άλλο" Δηλαδή τι διάολο?
Αυτός ήταν ο λόγος της προσπάθειας αποσταθεροποίησης της Ελληνικής κυβέρνησης? Η ματαίωση της κατασκευής του αγωγού?

Δε μπορείς να μου βάζεις τη μούρη και τη γλώσσα του σαν επιχείρημα, απλά, δεν το δέχομαι. Σου ξαναλέω να κρίνεις το πρόγραμμά του και την πολιτική σου συμπεριφορά. Το ότι είπε "πηλίκιο" το "πηλίκο" ειναι ουσιώδες; Με τα ελληνικά του θα σε κυβερνήσει ή με τη συμπεριφορά και το επιτελείο του;

ζητα μου ο,τι θες, παρε με οπου θες εσυ. ζωη μιση δεν θελω πια να ζω...

Εντελώς...

Δεν φοράω σκουλαρίκια.
Ναι κάνω ότι θέλω

Μη μου κάνεις εμένα ανήθικες προτάσεις...γιατί με βάζεις σε πειρασμό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Μιλάει ο νέος μας πρωθυπουργός τώρα.Σιωπή.


Τώρα που μου το 'πες έχω χεστεί πραγματικά απ'τη χαρά μου!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Χειρότερη αντιπολίτευση στην πολιτική της εξωτερικής πολιτικής εννοείς?
Της ΝΔ τη πολιτική εννοώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,128 μηνύματα.
"Ευχαριστούμε και όσους μας ψήφισαν για πρώτη φορά, γιατί υπήρχαν και τέτοιοι..."

Παρακαλώ Αλέκα, να σαι καλά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχω παρέες ΠΑ.ΣΟ.Κ όλες είναι ΚΚΕ
Ααα είναι όλες κάτι.Ε κάτι έπρεπε να γίνεις κι εσύ διαφορετικό.

Κι εγώ το έκανα αυτό.Οι φίλες μου έπαιρναν barbie κι εγώ sindy.Έτσι για να κάνω διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Δε μπορείς να μου βάζεις τη μούρη και τη γλώσσα του σαν επιχείρημα, απλά, δεν το δέχομαι. Σου ξαναλέω να κρίνεις το πρόγραμμά του και την πολιτική σου συμπεριφορά. Το ότι είπε "πηλίκιο" το "πηλίκο" ειναι ουσιώδες; Με τα ελληνικά του θα σε κυβερνήσει ή με τη συμπεριφορά και το επιτελείο του;
Δηλαδη ρε Μιχαλη εσυ εμπιστευεσε το Παπανδρεου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
σταματιστε λιγο τις κατηγοριες. θελω απλα να ρωτησω την ραφαελα με τι σκεπτικο στηριζει στα 15 της ΠΑ.ΣΟ.Κ. εχει παρακολουθησει συζητησεις;(οχι προεκλογικες ομιλιες) γνωριζει το προγραμμα του κομματος; γνωριζει την ιστορια του χωρου και την πορεια των μελων της;

δεν εχω ορεξη να μιλησω αλλο γενικοτερα, η μοναδικη παρεμβαση θα ειναι αυτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τώρα που μου το 'πες έχω χεστεί πραγματικά απ'τη χαρά μου!!!!!

Ο συγκεκριμένος λόγος απευθύνεται στην Ιπποκράτους, δεν λέει κάτι. Δεν ειναι προγραμματική δήλωση, αυτη θα γίνει αργότερα. Και νομιζω οτι θα ηταν πιο ουσιώδες να την παρακολουθήσεις και να κρίνεις όσα πει, μακριά απ'αυτό το παραμυθι με τα Ελληνικά του που έχει καταντήσει γραφικό.

Δεν έχω παρέες ΠΑ.ΣΟ.Κ όλες είναι ΚΚΕ

Πωπω ρε παιδάκι μου, καγκεμπίτισσα μιλάμε, όλα τα ξέρεις εσυ!

Νομίζεις δεν ήταν νομικής Αθήνας τέλειωσε (την γυναίκα του την έβαλε στην ιατρική του α.π.θ.)... λοιπόν ο καραμανλής από μαθητής είχε στόχο να ασχοληθεί με την πολιτική. Σαν φοιτητής ήταν πρόεδρος της τότε O.N.N.E.D.. Το μεταπτυχιακό του το έκανε (εικονικά) λίγο πριν μπει στην βουλήσε ιδιωτικό κολέγιο στην Ελλάδα (τα χαρτιά του τα έκανε φαίνονται ότι τα έκανε στο εξωτερικό).
Αντίθετα ο παπανδρέου δεν είχε ποτέ ως στόχο του να μπει στην πολιτική τον προετεψαν μέλη του να μπει. Σπούδασε κοινωνιολογία για πέντε χρόνια ενώ έκανε διετές μεταπτυχιακα σε οικονομικά και Κέντρο Διεθνών Σχέσεων στο αμερικανικό πανεπιστήμιο Χάρβαρντ ενώ έκανε ακόμα 2 χρόνια μεταπτυχιακό (σπούδασε 10 χρόνια συνολικά)....
Ε. Είναι Πρόεδρος της Σοσιαλιστικής Διεθνούς, μέλος του ΔΣ του Ιδρύματος Μεσογειακών Μελετών, αντιπρόεδρος του Κέντρου Μελετών και Αυτομόρφωσης, ιδρυτικό μέλος του Helsinki Citizen Assembly και της Πρωτοβουλίας για τη Συνεργασία στα Βαλκάνια.
Αντίθετα ο καραμανλης πριν γίνει πρόεδρος δεν ήταν τίποτα... (και μην ξεχνάτε πως είχε το θράσος να βάλει την γυναίκα του στην ιατρική απο παραθυράκια)

Οφειλω να συμφωνησω κι εγω οτι ο Παπανδρεου εχει πολύ μεγαλυτερη διεθνιστική παρουσία και δε νομίζω οτι ειναι τυχαίο. Αν μη τι άλλο ευελπιστώ οτι θα βοηθήσει την εξωτερική πολιτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Δε μπορείς να μου βάζεις τη μούρη και τη γλώσσα του σαν επιχείρημα, απλά, δεν το δέχομαι. Σου ξαναλέω να κρίνεις το πρόγραμμά του και την πολιτική σου συμπεριφορά. Το ότι είπε "πηλίκιο" το "πηλίκο" ειναι ουσιώδες; Με τα ελληνικά του θα σε κυβερνήσει ή με τη συμπεριφορά και το επιτελείο του;


Πολιτική μούρη εννοούσα ως αρχηγός αντιπολιτευσης. Μου φάνηκε πολύ λίγος... Ούτε πυγμη ούτε τίποτα... Πολιτική μου συμπεριφορά? Δεν ψηφίζω ακόμα φίλε... Ούτε έχω αναμιχθεί στα πανεπιστήμια όπως έχεις κάνει εσύ προφανώς. Και με τα ελληνικά του θα κυβερνήσει... Ελληνικά δε μιλάμε σ'αυτή τη χώρα? Εγώ θα περιμένω, να δω... Και την επόμενη φορα που θα ψηφίζω, θα δω αν θα τον ψηφίσω ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Είχα πάει πριν 2 χρόνια όταν Ο Γιώργος είχε έρθει στο νησί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δηλαδη ρε Μιχαλη εσυ εμπιστευεσε το Παπανδρεου;

Δεν εμπιστεύομαι κανέναν εκτός απ'τον εαυτό μου, απλά δεν θέλω και δε μπορώ να κυβερνήσω. Το ζήτημα που θέτω ειναι ότι η κριτική (γενικά) πρέπει να πατάει σε σωστές βάσεις. Είτε τον εμπιστεύομαι είτε όχι, δεν θα το κρίνω αυτό απ'το πηλίκιο, έλεος δηλαδή...Πρόγραμμα, συνεργάτες, συμπεριφορά και πολιτικές δεν έχει για να κρίνω; Γιατι να το κουράζω στα Ελληνικά; Προσφέρει κάτι; Έχει κάποια ουσία;

σταματιστε λιγο τις κατηγοριες. θελω απλα να ρωτησω την ραφαελα με τι σκεπτικο στηριζει στα 15 της ΠΑ.ΣΟ.Κ. εχει παρακολουθησει συζητησεις;(οχι προεκλογικες ομιλιες) γνωριζει το προγραμμα του κομματος; γνωριζει την ιστορια του χωρου και την πορεια των μελων της;

δεν εχω ορεξη να μιλησω αλλο γενικοτερα, η μοναδικη παρεμβαση θα ειναι αυτη

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά νομίζω ότι ζητάς πάρα πολλά. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
πριν απο δυο χρονια στα 13 σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Λίγα λεπτά μετά την ανακοίνωση των επίσημων αποτελεσμάτων από το Υπουργείο Εσωτερικών, ένας σκοτεινός άνδρας πλησίασε το επιτελείο του Γιώργου Παπανδρέου. Ψιθύρισε δυο λόγια στο αυτί του Ραγκούση, κι αυτός τον άφησε να περάσει. Κρατώντας ένα φάκελο, πλησίασε το νέο πρωθυπουργό της Ελλάδας. "Κύριε Πρόεδρε", του είπε, "αυτό είναι για εσάς". Ο Παπανδρέου πήρε το φάκελο χαμογελαστός ("το πρώτο μου ρουσφέτι!", σκέφτηκε), χωρίς να φαντάζεται το περιεχόμενό του. Ήταν μια επιστολή. Μια επιστολή που κάθε πρωθυπουργός λαμβάνει, λίγα λεπτά μετά την εκλογή του. Να τι έγραφε:


"Αγαπητέ κύριε Πρωθυπουργέ

Είμαι ο Ελληνικός Λαός, που πριν από λίγο σας εξέλεξα πρωθυπουργό. Γνωριζόμαστε, δεν ξέρω αν με θυμάστε. Θα γνωριστούμε πολύ καλύτερα στη συνέχεια. Δεν είμαι σίγουρος ότι έκανα τη σωστή επιλογή γράφοντας αυτή την επιστολή στα Ελληνικά, anyway πρωθυπουργός είστε τώρα, θα βρείτε κάποιον να τη μεταφράσει στα αγγλικά ή στα greeklish, ό,τι προτιμάτε. Θερμά συγχαρητήρια για την εκλογή σας. Ξέρω ότι περιμένατε πολλά χρόνια για να φτάσετε σ' αυτό το σημείο, και νιώθετε τώρα έτοιμος να κυβερνήσετε και να αλλάξετε το σκηνικό και να σώσετε στην Ελλάδα. Σας γράφω αυτή την επιστολή για να σας εξηγήσω λίγο πώς έχουν τα πράγματα.

Δεν θα αλλάξετε τίποτα απολύτως.

Θα τα αφήσετε όλα ως έχουν.

Είστε, ασφαλώς, ενήμερος για το ότι δουλεύετε για μένα. Είστε ο υπηρέτης μου, τροπον τινά. My bitch. Αν κοιτάξετε ιστορικά τις κυβερνήσεις μετά τη μεταπολίτευση, όλες τους ήταν my bitches. Πέρα από κάποιες κραυγαλέες εξαιρέσεις (η είσοδος στην ΕΟΚ και στο ευρώ, ας πούμε), κατά τις οποίες οι bitches έκαναν του κεφαλιού τους, τα πράγματα έγιναν πάντα όπως τα ήθελα.

Πρέπει να καταλάβετε, και θα είμαι ξεκάθαρος σ' αυτό, ότι δεν με απασχολεί το μέλλον της "χώρας" ή της "οικονομίας". Δεν με ενδιαφέρουν τα μακροικονομικά δεδομένα και τι λέει ο Αλμούνιας. Στα ***** μου ο Αλμούνιας. Εγώ, ως Λαός, ψηφίζω αποκλειστικά με βάση το βραχυπρόθεσμο συμφέρον μου. Να βάλω την κόρη στο δημόσιο, να πάρω το Καγιέν, βενζίνα για το Καγιέν, εξοχικό και φουσκωτό, κι ας έχει δημόσιο χρέος, κι ας υπάρχει διαφθορά μεγαλύτερη απ' του Τζιμπουτί. Τι με νοιάζει εμένα; Δεν θέλω να ακούω για "δύσκολες επιλογές". Θέλω "Τσοβόλα δως τα όλα". Έτσι είμαι φτιαγμένος.

Και μάλιστα, ψηφίζω με βάση το συμφέρον του κάθε μέλους μου ξεχωριστά. Γιατί μπορεί να σας γράφω ως Λαός, αλλά μην κάνετε το λάθος να με θεωρήσετε ως κάτι ενιαίο. Δεν είμαι. Είμαι 10 εκατομμύρια κακομαθημένα ημιμαθή παιδάκια που είναι πεπεισμένα από τη μαμά τους ότι είναι τα καλύτερα και τα εξυπνότερα στον κόσμο. Στην πρώτη στραβή οι μισοί θα φύγουν στο εξωτερικό, και οι μισοί των άλλων μισών θα γίνουν δωσίλογοι των Τούρκων/Γερμανών/Εξωγήινων καταχτητών. Είμαι ένα ετερόκλητο μείγμα από δειλούς και φωνακλάδες ξερόλες. Και ως τέτοιο, είμαι πανίσχυρο.

Είμαι πανίσχυρος.

Είσαι υπό τον πλήρη μου έλεγχο. Γι' αυτό θα κάνεις ό,τι σου λέω, or else.

Τις επόμενες ημέρες θα σε αφήσω να βολευτείς στο ωραίο το μέγαρο που σου 'χω, να διαλέξεις τους ανθρώπους σου, να κάνεις τα κουμάντα σου. Δεν θα σε ενοχλήσω απευθείας, αλλά πολύ σύντομα θα αρχίσω να επικοινωνώ με ανθρώπους στο κόμμα σου πολύ του χεριού μου, και θα αρχίσω να τους ζητάω χάρες. Πολλές χάρες. Εκατομμύρια χάρες. Από προτεραιότητα για νεφρό μέχρι μετάταξη για φαντάρους, κι από διορισμό στο Υπουργείο Πράσινης Ανάπτυξης μέχρι μεταγραφή από πανεπιστήμιο της Βουλγαρίας. Και οι χάρες θα μου γίνουν. Όπως γίνονταν πάντα. Ευτυχώς το κόμμα σου έχει πολλούς τέτοιους ανθρώπους, ένα μηχανισμό ολόκληρο που λειτουργούσε για δεκαετίες. Εσύ δεν έχεις να ανησυχείς για τίποτα. Κάνε το τζόγκινγκ σου, συνάντησε τους ξένους ηγέτες, τρίμαρε το μουστάκι, και μίλα για μεγαλεπίβολους στόχους και για Ίντερνετ. Εφόσον οι άνθρωποί σου κάνουν τις χάρες που πρέπει, μια χαρά θα τα πάμε.

Και μην ξεχνάς: Ο λόγος που σου δίνω σχεδόν απόλυτη εξουσία πάνω στα θέματα του κράτους, με την υποχρεωτική αυτοδυναμία κτλ, είναι ότι βαριέμαι να ασχοληθώ. Μην παίρνουν τα μυαλά σου αέρα.

I own you.

Θα τα λέμε
Φιλάκια
Ελληνικός Λαός"


Μετά από τόσες μέρες "σοβαρών συζητήσεων" που με κούρασαν, αυτό το κειμενάκι που ανέβηκε πριν λίγο στο yupi.gr με διασκέδασε αρκετά....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Ποιος Παπανδρεου ρε παιδια τωρα.Με δουλέυετε;Μόνο το ονομα εχει.Που στις συνεντευξεις του του δινουν απο πριν τις ερωτησεις οι δημοσιογραφοι.Και μετα χαιρονται που δεν εκανε σαρδαμ.Αλλα τον ρωτανε και αλλα απανταει.Χιλιες φορες Βενιζελος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top