Εκτίμηση αποτελεσμάτων εκλογών Οκτωβρίου 2009

Ποιο κομμα θα νικήσει τις εκλογες???
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κουμπάκιας (aka Δεν απαντώ)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καταρχην νομιζω ο Καραμανλης ηταν στο απθ.Για να ξες ο θειος ηθελε να προωθησει το λιαπη αλλα ευτυχως δεν εγινε κατι τετοιο.Και αν για τον καραμανλη ηταν ευκολο για τον γιωργακη τι ηταν;Που αν δεν ειχε το ονομα δεν θα ηταν ουτε βουλευτης!

Μην κάνεις υποθέσεις. Όταν στην Ελλάδα λειτουργούν πολλά πράγματα κληρονομικά (το οποίο δεν ξέρω αν ειναι κακό ή όχι), μπορούμε όλοι να πούμε το ίδιο για πολλούς...

Ωραία, πολύ ωραία... Αυτή η βεβαιότητα θα μας φάει.

Μπορείς να αντικαταστήσεις τη βεβαιότητα με ελπίδα. Δε νομίζω, όμως, ότι προσφέρει κάτι να την αντικαταστήσεις με κακομοιριά κι απαισιοδοξία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχουν και άλλα κόμματα.1)Όπως υπάρχουν και άνθρωποι που δεν τους λέει ο μπαμπάς τι θα ψηφίσουν.

2)Όπως και άτομα που δεν είναι φανατισμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Μην κάνεις υποθέσεις. Όταν στην Ελλάδα λειτουργούν πολλά πράγματα κληρονομικά (το οποίο δεν ξέρω αν ειναι κακό ή όχι), μπορούμε όλοι να πούμε το ίδιο για πολλούς...
Δυστυχως ετσι ειναι.Παντως πιστευω πως ειναι αρνητικο,ανθρωποι πραγματικα ικανοι να μενουν πισω και να προωθουνται οι κληρονομοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εδω συμφωνω.Θα ειναι μεγαλη μαλακια αν η χωρα παει σε εκλογες το μαρτιο.Παντως παιζει και το σεναριο για καραμανλη...

Πολύ μικρός για πρόεδρος, δεν ξέρω...Όχι άσχημος πάντως.

Άλλοι θα διαβάζουμε να περάσουμε κανένα μάθημα,κι άλλοι θα τσακώνονται για το ποια αφίσα θα μπει μπροστά :fss:

Γνωστά και μη παραλειπόμενα αυτά. Εξ'απ'ανέκαθεν...

φοβάμε είναι η αλήθεια τον Παπανδρέου όχι για το αν ξέρει να μιλάει ή όχι.

Ελπίζω τώρα που βγήκε να διαψεύσει την εικώνα που είχα για αυτόν.

Όσο για τα κανάλια...Μεγαλήτεροι κάφροι δεν υπάρχουν

Το ίδιο ελπίζω κι εγώ.
Τα κανάλια ειναι γλύφτες για φτύσιμο, δυστυχώς. Πρόσεξε να δεις πόσο γρηγορα οι μπλε γινανε πράσινοι. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Υπάρχουν και άλλα κόμματα.Όπως υπάρχουν και άνθρωποι που δεν τους λέει ο μπαμπάς τι θα ψηφίσουν.
Ο μπαμπάς είναι ΚΚΕ και η μαμά επίσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γνωστά και μη παραλειπόμενα αυτά. Εξ'απ'ανέκαθεν...

Δυστυχώς..

Ο μπαμπάς είναι ΚΚΕ και η μαμά επίσης.

Και τελικά η ψήφος είναι μυστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 369 μηνύματα.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ο μπαμπάς είναι ΚΚΕ και η μαμά επίσης.

Δε νομίζω οτι έχεις καμια δουλειά να τα λες αυτά δημόσια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Δεν ζούνε
-----------------------------------------
Για να μην λένε μερικοί ότι οι γονείς μου με κάνουνε ότι θέλουνε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
...Με έχεις βγάλει knock-out αγάπη μου, ειλικρινά, ζήτα μου ό,τι θες, μου έχεις αφαιρέσει πλέον κάθε δικαίωμα άρνησης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Σωστή η Λέσβος, Μυτιλήνη , τι είσαι, τέλος πάντων, Ραφαέλα.:P

Καλέ, Πειραιάς έγινες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
...Με έχεις βγάλει knock-out αγάπη μου, ειλικρινά, ζήτα μου ό,τι θες, μου έχεις αφαιρέσει πλέον κάθε δικαίωμα άρνησης...
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Παντως στο θεμα πληροφορικη αλλα λες...εγω παραδινομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ζούνε
-----------------------------------------
Για να μην λένε μερικοί ότι οι γονείς μου με κάνουνε ότι θέλουνε

Όχι μπορεί να φταίει και ο πλακούντας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Σωστή η Λέσβος, Μυτιλήνη , τι είσαι, τέλος πάντων. Ραφαέλα.:P
Καταγωγή Μυτιλήνη
Διαμονή Πειραιάς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν ζούνε
-----------------------------------------
Για να μην λένε μερικοί ότι οι γονείς μου με κάνουνε ότι θέλουνε

Έχεις πει στο μπαμπά σου ότι γουστάρεις σοσιαλδημοκρατία; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Έχεις πει στο μπαμπά σου ότι γουστάρεις σοσιαλδημοκρατία; :D
Γιατι ξερει τι ειναι;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
ηρθε η εποχη της Ντορας.:confused:

Ναι, μετά από τέσσερα χρόνια, οι πολίτες αγανακτισμένοι από την ανικανότητα και την αντιλαϊκή πολιτική του Γιωργάκη (τους ίδιους λόγους δηλαδή για τους οποίους σήμερα αγανάκτισε με τον Κωστάκη), θα ψηφίσει και πάλι Ν.Δ. επειδή θα πιστεύει ότι η Ντόρα θα του λύσει τα προβλήματα. Μετά από ακόμη τέσσερα-πέντε χρόνια, οι πολίτες αγανακτισμένοι από την ανικανότητα και την αντιλαϊκή πολιτική της Ντόρας, θα ξαναψηφίσει ΠΑΣΟΚ, με αρχηγό κάποιον άλλον παπανδρεϊστή, θεωρώντας ότι εκείνος θ' αλλάξει όσα επί δεκαετίες έκαναν και ξαναέκαναν οι προκάτοχοί του. Μετά από ακόμη 4-5 χρόνια, οι πολίτες αγανακτισμένοι...


Και για να μην ξεχνιόμαστε:
Η ρευστή αγάπη είναι μπαλαμούτι/
εμπρός στο δρόμο που χάραξε το Ντουρούτι

γιατί και η Δαμανάκη ήταν κάποτε επαναστάτις.
:look:
Δεν γνωρίζω τι ακριβώς είναι το Ντουρούτι, αλλά δεν ευθύνεστε εσείς για την αμορφωσιά μου. Νόμιζα πως ήταν ο Ντουρρούτι...

Η Δαμανάκη (:sick::mpliaks:) χρειάστηκε να παραστήσει κάποτε την επαναστάτρια, για να καλύψει τον οπορτουνισμό της. Όπως και ο Κομπεντίτ για παράδειγμα, αποφάσισε να συνεχίσει την επανάσταση από ...μέσα απ' το σύστημα, χτυπώντας το με ...τα δικά του όπλα. Σήμερα, οι οπορτουνιστές σπεύδουν να δηλώσουν από μικρή ηλικία τις προθέσεις τους ξεκάθαρα, αφού πλέον δεν χρειάζονται να καμώνονται τους επαναστάτες. Είναι κι αυτή μια πρόοδος, όπως και να το κάνουμε...

Edit: Επειδή είναι εύκολο να απαξιώνουμε τους αγωνιστές, θα ήθελα να παραθέσω προς ενημέρωση των υπολοίπων, μερικά πράγματα για τον Μπουρρούτι:

Ο Μπρέναν λέει ότι τόσο ο Ασκάσο όσο και ο Ντουρρούτι ήταν φανατικοί οι οποίοι, με τα τολμηρά τους κατορθώματα, έγιναν ήρωες του προλεταριάτου- ήταν οι "άγιοι της αναρχικής υπόθεσης", δείχνοντας τον δρόμο με το παράδειγμα τους. Ο Τόμος λέει ότι για μερικούς, ο Ντουρρούτι ήταν "ληστής", "φονιάς" και "ταραχοποιός", ενώ για άλλους ανιδιοτελής ήρωας, μ' ένα υπέροχο, εύστροφο μυαλό που επισκίαζε όλους τους άλλους, ένας άνθρωπος που χαμογελούσε σαν παίδι και έκλαιγε μπροστά στην ανθρώπινη τραγωδία. Ο Τζώρτζ Γούντκοκ τον αποκαλεί, "ο περίφημος αντάρτης ηγέτης" και ιδεαλιστής. Ο Βέρνον Ρίτσαρντς τον αναφέρει, επίσης, ως αντάρτη "ηγέτη", όχι όμως του είδους εκείνου που "καθοδηγεί" τις μάζες.

Η Φεδερίκα Μοντσένυ είπε ότι ο Ντουρρούτι ήταν καλός άνθρωπος με "ηράκλειο σώμα και μάτια παιδιού σ' ένα αγριωπό πρόσωπο". Ήταν ένας άνθρωπος του λαού που δεν ασκούσε επιβολή στους άλλους. Ο Λιμπέρτο

Καγιέιας έχει μιλήσει για τον ηρωισμό, την καρτερικότητα και την αφοσίωση του. "Πάνω απ* όλα, ο Ντουρρούτι ήταν ένας αναρχικός προλετάριος", που διαπλάστηκε με τις διδασκαλίες του Ανσέλμο Λορένθο. Ο Ντουρρούτι, είπε, ήταν ένας προπαγανδιστής που προτιμούσε τα απλά και ξεκάθαρα λόγια και επέμενε πάντα ως προς αυτό. Όταν μιλούσε από την εξέδρα, το ακροατήριο καταλάβαινε πολύ καλά τι έλεγε και όπως ο Μάχνο, ήταν συχνά ντροπαλός. Η Έμμα Γκόλντμαν, όταν τον συνάντησε κατά τη διάρκεια των μαχών, είπε ότι έμοιαζε με "αυθεντικό μελίσσι που σφύζει από δραστηριότητα".

Η Ταξιαρχία Ντουρρούτι, όπως και ο αντάρτικος στρατός του Μάχνο, είχε καθαρά πληβειακό χαρακτήρα. Ένας σύντροφος του έγραψε για την Ταξιαρχία: "Η Ταξιαρχία δεν είναι οργανωμένη ούτε στρατιωτικά ούτε γραφειοκρατικά. Αναπτύχθηκε οργανικά. Είναι ένα επαναστατικό κοινωνικό κίνημα. Αντιπροσωπεύουμε μια ένωση καταπιεζόμενων προλεταρίων που αγωνίζονται για την ελευθερία όλων. Η Ταξιαρχία είναι έργο του Ντουρρούτι, ο οποίος προσδιόρισε το πνεύμα της και υπεράσπισε τις ελευθεριακές της αρχές μέχρι την τελευταία του πνοή. Βάση της Ταξιαρχίας είναι η εθελούσια αυτοπειθαρχία και ο σκοπός της δράσης της δεν είναι άλλος από τον ελευθεριακό κομμουνισμόʼʼ
ΠΗΓΗ: https://www.geocities.com/redblackflag/durruti.htm

Μακάρι ν' ακολουθούσαμε όλοι αυτόν το δρόμο. Μακάρι να υπήρχαν ανάμεσά μας γνήσιοι λαϊκοί αγωνιστές όπως εκείνος. Δυστυχώς όμως, ο κόσμος είναι γεμάτος από Γκαρθία Ολιβέρ, τον άνθρωπο που έμεινε στην ιστορία ως ο μοναδικός αναρχικός που έγινε Υπουργός Δικαιοσύνης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Παντως στο θεμα πληροφορικη αλλα λες...εγω παραδινομαι.

Σταμάτα, δε μπορώ...θα πεθάνω και πριν πεθάνω θα παραδοθώ κι εγώ. Μην ξύνεις πληγές...

(ontopic now...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top