Ελληνικές σειρές 2023 - 2024

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,197 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,264 μηνύματα.
Ωραίο φάνηκε το Ναυάγιο, αν και υπέρδιπλο επεισόδιο (τελειωμό δεν είχε), θα έλεγα δεν κούρασε. Η γρήγορη εναλλαγή σκηνικών βοηθάει αρκετά στο να μην βαριέσαι. Κάτι παραφυσικά με μέντιουμ να μην είχε (αθάνατη ελληνική βλαχιά).

Βέβαια εύχομαι να μην το καταλήξουν και αυτό σαπουνόπερα. Αυτή η σειρά θα άξιζε για όπως το Νησί, γύρω στα 20 επεισόδια, μετά θα κουράσει χωρίς λόγο. Αλλά αν κάνει νούμερα θα το τραβήξουν και αυτό από τα μαλλιά, αφού τα τελευταία χρόνια η ελληνική τηλεόραση είναι ποσότητα > ποιότητα.

Πολλοί και ωραίοι ηθοποιοί, θα έλεγα πως πολύ καλά παίζει το αουτσάιντερ ο καπετάν Ανδρέας (δεν θυμάμαι όνομα ηθοποιού, είχε παίξει τον Φανούρη στις Άγριες Μέλισσες και παλαιότερα τον δεσμοφύλακα Φόντα στο η Οικογένεια Βλάπτει).
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,944 μηνύματα.
η πιο γαμάτη σειρά φέτος είναι οι ψυχοκόρες, τεράστιο φάουλ του Αντ1 να την βάλει στο plus..
Πολύ δυνατό το πρώτο επεισόδιο. Αν ο αντ1 δεν έκλεβε τα λεφτά μου περσυ στο Μουντιάλ θα χτυπούσα συνδρομή.
 

New member

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η New member αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Δε θα συνεχίσει να παίζει στην κανονική ροή του προγράμματος; Δεν αξίζει να τους πληρώνουμε για να δούμε ένα σίριαλ, ντροπή δλδ.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,264 μηνύματα.
Δε θα συνεχίσει να παίζει στην κανονική ροή του προγράμματος; Δεν αξίζει να τους πληρώνουμε για να δούμε ένα σίριαλ, ντροπή δλδ.
Την έχουν δει netflix όλοι πλέον. Σταδιακά αυτό θα αρχίσει να γίνεται παντού.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,547 μηνύματα.
Σιγά μη πληρωσω για μια σειρά :pfff:
Έτσα, ελιτ χάκερ η Αύρα.

Κι εγω δεν μπορω τις συνδρομές, οχι μονο για τις ελληνικες σειρές αλλά γενικά. Διαφωνω με το μοντέλο. Ειναι σιγανο ξεφράγκιασμα χωρίς να το καταλαβαίνεις, σκλαβιά.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,751 μηνύματα.
Λοιπόν η καλύτερη σειρά φέτος για εμένα είναι ο Ιατρός στον Alpha παιδιά. Δεν ξέρω γιατί αλλά η ερμηνεία του Μαρκουλακη με καθήλωσε και έδειξε για άλλη μια φορά ποσό καλός ηθοποιός είναι. Το ναυάγιο επίσης δυνατό έργο όμως λίγο βαρύ με αβέβαιο μέλλον καθώς δεν ξέρω τι θα μας δείχνουν τόσους μήνες και που θα το πάνε.

Η κατάταξη μου εφόσον τα έχω δει όλα πλέον τουλάχιστον από μια φορά.

1) Ο ιατρός
2) Το Ναυάγιο
3) Σασμος
4) Γη της Ελιάς
5) Η μάγισσα

Βέβαια πάνω από όλα για εμένα είναι το Law and order SVU το οποίο βλέπω μετά τον ιατρό 😁😁.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,264 μηνύματα.
Όλα θα γίνουν σιγά σιγά έτσι. Ο ANT1 ανέκαθεν ήταν αυτός που κινούσε τα νήματα και οι άλλοι ακολουθούσαν. Σύντομα διάφορα στυλ ertflix,διαδικτυακά mega/alpha και έτσι θα γίνουν επί πληρωμή όπως το ant1 plus. Η τηλεόραση καταρρέει όσο προχωράν τα χρόνια και φεύγουν οι παλαιότερες γενιές. Στις νεώτερες πουλάει περισσότερο netflix και τέτοια, οπότε αναπροσαρμόζονται στα νέα δεδομένα. Μπορεί και μέχρι το τέλος της δεκαετίας όλα συνδρομητικά να έχουν γίνει και να επιλέγεις κάθε μήνα (ανάλογα με το τι παίζει) σε ποιο κανάλι θα κάνεις συνδρομή.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,836 μηνύματα.
Όλα θα γίνουν σιγά σιγά έτσι. Ο ANT1 ανέκαθεν ήταν αυτός που κινούσε τα νήματα και οι άλλοι ακολουθούσαν. Σύντομα διάφορα στυλ ertflix,διαδικτυακά mega/alpha και έτσι θα γίνουν επί πληρωμή όπως το ant1 plus. Η τηλεόραση καταρρέει όσο προχωράν τα χρόνια και φεύγουν οι παλαιότερες γενιές. Στις νεώτερες πουλάει περισσότερο netflix και τέτοια, οπότε αναπροσαρμόζονται στα νέα δεδομένα. Μπορεί και μέχρι το τέλος της δεκαετίας όλα συνδρομητικά να έχουν γίνει και να επιλέγεις κάθε μήνα (ανάλογα με το τι παίζει) σε ποιο κανάλι θα κάνεις συνδρομή.
Και ολο σιγα σιγα θα βλεπουμε απο αλλες πορτες.Ειδικα ο Ελληνας το κατεχει αυτο.Στη συγκεκριμενη περιπτωση καλα θα κανει,Πληρωνω νετφλιξ..,μεχρι εκει.Σιγα μην πληρωσω για ελληνικες μαλακιες.Γιατι για την ωρα σιγα τα ωα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,264 μηνύματα.
Και ολο σιγα σιγα θα βλεπουμε απο αλλες πορτες.Ειδικα ο Ελληνας το κατεχει αυτο.Στη συγκεκριμενη περιπτωση καλα θα κανει,Πληρωνω νετφλιξ..,μεχρι εκει.Σιγα μην πληρωσω για ελληνικες μαλακιες.Γιατι για την ωρα σιγα τα ωα.
Και όμως πολλά πειρατικά τα χτυπάνε αλύπητα. Έχω προσπαθήσει να δω πειρατικά σειρές που έχει μόνο το ant1 plus. Για πάνω από μήνα δεν κρατάνε, τα ρίχνουν όλα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,836 μηνύματα.
Και όμως πολλά πειρατικά τα χτυπάνε αλύπητα. Έχω προσπαθήσει να δω πειρατικά σειρές που έχει μόνο το ant1 plus. Για πάνω από μήνα δεν κρατάνε, τα ρίχνουν όλα.
Δεν με εχει συγκινησει τιποτα ελληνικο για να το δω λαθραια.Οποτε και δεν γνωριζω.Ομως αν το παραχεσουν μαλλον θα το πληρωσουν ακριβα λεω και εξαρταται απο ΕΜΑΣ.Να μην τους περασει.Δεν πληρωνουμε για ελληνικα που η ηθοποιοα τους ειναι κακιστη,που οι σοβαρες τουρκικες σειρες (δεν μιλαω για τα φτηνιαρικα) ειναι απειρως καλυτερες απο τις δικες μας σαβουρες.. που χρυσοποληρωνονται απο τις διαφημισεις και που ΕΜΕΙΣ τους εχουμε χρυσοπληρωσει αφου μην γελιομαστε....ακομα δεν πληρωσαν αδειες.ΝΤΡΟΠΗ.Ενας πηγε να τους κανει να πληρωσουν και τον καταδικασαν..δηλαδη ελεος/.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Όλα θα γίνουν σιγά σιγά έτσι. Ο ANT1 ανέκαθεν ήταν αυτός που κινούσε τα νήματα και οι άλλοι ακολουθούσαν. Σύντομα διάφορα στυλ ertflix,διαδικτυακά mega/alpha και έτσι θα γίνουν επί πληρωμή όπως το ant1 plus. Η τηλεόραση καταρρέει όσο προχωράν τα χρόνια και φεύγουν οι παλαιότερες γενιές. Στις νεώτερες πουλάει περισσότερο netflix και τέτοια, οπότε αναπροσαρμόζονται στα νέα δεδομένα. Μπορεί και μέχρι το τέλος της δεκαετίας όλα συνδρομητικά να έχουν γίνει και να επιλέγεις κάθε μήνα (ανάλογα με το τι παίζει) σε ποιο κανάλι θα κάνεις συνδρομή.
Για μια σειρά ανά μήνα ποιος θα πληρώνει συνδρομή όμως ;
Πρέπει να προσφέρουν και μια πληθώρα επιλόγων να πεις ότι αξίζει και ότι θα παρακολουθείς συχνά πυκνά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έτσα, ελιτ χάκερ η Αύρα.

Κι εγω δεν μπορω τις συνδρομές, οχι μονο για τις ελληνικες σειρές αλλά γενικά. Διαφωνω με το μοντέλο. Ειναι σιγανο ξεφράγκιασμα χωρίς να το καταλαβαίνεις, σκλαβιά.
Χακερ δεν με λες..
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,836 μηνύματα.
Εγω θα πω ΚΑΝΕΝΑΣ να μην τα σκαει σε συνδρομητικες για τα ελληνικα καναλια.Οταν θα παρουν τον πουλο θα το κοψουν.Οταν τους πληρωσουμε θα το συνεχισουν και θα το αυξησουν/Απλα μαθηματικα.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,749 μηνύματα.
Τάσος Αθανασιάδης
έχουν μεταφερθεί στην οθόνη τα εξής έργα του: " Η αίθουσα του θρόνου ", " Οι τελευταίοι εγγονοί", " Οι φρουροί της Αχαΐας " .. Όσοι είστε λίγο μεγαλύτεροι ίσως τα έχετε δει.. Εξαιρετικές μεταφορές! Κάθε ένα μικρογραφία και ψυχογραφημα της εποχής που παρουσιάζει. Εγώ εδώ και χρόνια έχω πετάξει την τβ ως συσκευή. Περιττό gadget, ενοχλητικό, εφόσον μπορεί κανείς να δει με τη μια μαζεμένα επεισόδια χωρίς διαφημίσεις διαδικτυακά. Όσον αφορά τον Β. Κεκατο βραβευμένος σε φεστιβάλ και πολλά υποσχόμενος, αν κάτι θα έβλεπα είναι το " Milky Way "του.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,751 μηνύματα.
Η τηλεόραση είναι ένα δημόσιο αγαθό, συνεπώς δεν πληρώνω τίποτα για τηλεόραση πέρα του Disney plus που έχω.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,929 μηνύματα.
Σπόιλερ για τις Ψυχοκόρες, πληζ!

Ρώτα στοχευμένα και θα σου απαντήσω. Σε σπόιλερ εννοείται, ώστε να μη χαλάσουμε την έκπληξη σε όσους θέλουν να τις δουν.

Αχ, κόλλησα και με τη μάγισσα. Είναι όντως φάση "Φόνος στο Βυζάντιο". Φόνοι, ίντριγκες, πήδουλοι κλπ. Με ολίγον από μεταφυσικό.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,264 μηνύματα.
Τρεις ελληνικές σειρές και οι τρεις έχουν το μεταφυσικό. Στους Πανθέους έχουμε την δασκάλα-μέντιουμ που μιλάει με τους νεκρούς, φαντάσματα που εμφανίζονται κλπ. Στην Μάγισσα έχουμε τα οράματα της Τρίγγου που βγαίνουν αληθινά και στο Ναυάγιο είχαμε το μέντιουμ που προέβλεψε την καταστροφή με το γράμμα Δ (το όνομα του καπετάνιου που θα συμβεί το μοιραίο). Σε μία εποχή όπου πολλοί νέοι/ες ειλικρινά πιστεύουν σε σαχλαμάρες όπως μάγια και ζώδια και μάτια και αηδίες ειλικρινά κάτι τέτοια είναι σιχαμερά. Καθώς δεν μιλάμε για σειρές κωμωδίες και έτσι αλλά για σειρές εποχής όπου υποτίθεται συνδέονται με την πραγματική ζωή. Είναι ένα είδος νομιμοποιήσεως όλων αυτών των τσαρλατάνικων «θεωριών».
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,929 μηνύματα.
Είναι ένα είδος νομιμοποιήσεως όλων αυτών των τσαρλατάνικων «θεωριών».

Εντάξει τώρα, είναι σαν να μου λες ότι οι ταινίες τρόμου υποκινούν τη βία ή ότι γενικά η ζωή μιμείται την τέχνη. Έχει να κάνει με τον άνθρωπο, το υπόβαθρό του και το πόσο καλά στέκει στα μυαλά του. Δεν πιστεύω ότι εσύ ή εγώ θα τρέξουμε σε μέντιουμ να μας πει το ριζικό μας, επειδή είδαμε τη μάγισσα και το ναυάγιο. :P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top