• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Εμβόλιο για τη μηνιγγίτιδα Β - να το κάνω;

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Παιδιά έχετε κάνει εσείς το εμβόλια της μινιγγιτδας Β ?
Για το κάποιο λόγο εγώ δεν τκ έχω κάνει και είμαι 21 (ενώ το εμβόλιο υπήρχε απ' το 12 περίπου) .
Ο παθολόγος μου είπε να μην το κάνω αφού έχω περάσει το ηλικιακό όριο
Σήμερα που πήγα να πάω τον αδερφό μου για την 2η δόση η παιδίατρος μόνο που δεν με "τρομοκράτησε" που δεν το είχα κάνει και ότι πρέπει να το κάνω πριν φύγω για στρατό τουλάχιστον


Άντε ποιον να πιστέψεις τώρα

Εσείς τι έχετε κάνει ? ή όσοι είστε πάνω από 18 το κάνατε ?
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Αν δεν εισαι ανοσοκατεσταλμένος δεν χρειαζεται να το κανείς.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Αν δεν εισαι ανοσοκατεσταλμένος δεν χρειαζεται να το κανείς.
Ευχαριστώ!

Το έψαξα λίγο μετά μόνος μου και είδα ότι στην δικό μου ηλικιακή ομάδα 19-23 συστήνεται ,ειδικά όταν πας στρατό


Αλλά αφού είμαστε καραντίνα και με μάσκες δεν το χρειάζομαι προς το παρόν.Οποτε καλά έκρινε ο παθολόγος μου
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top