Εμπόδια στο να εκδηλώσεις τα συναισθήματά σου

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αν και είμαι "καμμένη" από τέτοιο σκηνικό .... εξακολουθώ να έχω εμπιστοσύνη στους ανθρώπους και κάθε φορά που αμφιβάλω, κοιτάω το δεξί μου χέρι και θυμίζω στον εαυτό μου ότι όλα μου τα δάχτυλα δεν είναι ίδια... ακόμα κι αν είναι δάχτυλα κάτω απ το ίδιο χέρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsosgian

Νεοφερμένος

Ο mitsosgian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Καί? Η πραγματικότητα μετράει!Πώς να εμπιστεύτης τούς ανθρώπους πού σε πλησιάζουν γιά να σε κάψουν επειδή πιστεύουν οτι πέρνουν εκδίκηση γιά τα προυγούμενα πού τούς εχουν συνβεί!οταν ξεκινάς μια σχέση ρωτάς για το παρελθόν και μετά συνεχίζεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
από άνθρωπο σε άνθρωπο αλλάζει το θέμα "Εμπιστοσύνη"

κάποιοι λένε και δεν τους κατηγορώ, η εμπιστοσύνη κερδίζεται δεν χαρίζεται


εγω πάλι είμαι απ τα κορόιδα που λένε.... σε εμπιστεύομαι γιατί όλοι είναι καλοί μέχρι αποδείξεως του εναντίου και οι κακοί ειναι στη φυλακή...

Και ναι, αυτό κάποιες φορές μου έχει βγει σε..."κακό"
Διόλου δε με νοιάζει όμως... έτσι είμαι εγώ...
Ξεκινάω με χαμόγελο και αισιοδοξία και εμπιστοσύνη... κι όποιος είναι αξιος να το εκτιμήσει αυτό, στέκεται διπλα μου και μετά από χρόνια...
Οι υπόλοιποι .... απλά είναι στα περσυνα ξυνά σταφύλια...
Η ζωή συνεχιζεται και χωρίς αυτούς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsosgian

Νεοφερμένος

Ο mitsosgian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Χαίρομαι πού είσαι αισιόδοξη!απο πού θα μπορούσα να αγοράσω λίγο!ισα να ξυπνάω και να μήν τα βλέπω κάθε μέρα ολα ιδια καί αδιάφορα!να αρχίσω να πιστεύω οτι υπάρχει περίπτωση λίγο να αλλάξουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αν κάθε μέρα που ξυπνάς κοιτάς τη ζωή μέσα απ το ίδιο παράθυρο... σίγουρα θα είναι βαρετό...
Μήπως να δοκίμαζες να αλλάξεις παράθυρο?

τίποτα δεν αλλάζει γύρω σου αν δεν αλλάξεις πρώτα εσύ οπτική γωνία...

Ενα κλικ στο μυαλό μας είναι όλα....
και πίστεψε με... έχω προδωθεί ιδιαιτέρως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsosgian

Νεοφερμένος

Ο mitsosgian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Μα είναι!δέν εχω αυταπάτες!απο οποιο παραθύρο την κοιτάω δεν αλλάζει!μονότονη και κάθε μέρα χάμενη χώρις σημασία!το πρωί στη δουλειά το βράδυ στο σπίτι!κάθε μέρα!κουραστικά μονότονη!και οσο και να θέλω να το δω διαφορετικά δεν γίνεται!ειναι η ζωη που σε πηγαίνει μερικές φορές αλλού.λάθος δρόμο πήραμε λάθος μονοπάτι που λέει και το τραγούδι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μα είναι!δέν εχω αυταπάτες!απο οποιο παραθύρο την κοιτάω δεν αλλάζει!μονότονη και κάθε μέρα χάμενη χώρις σημασία!το πρωί στη δουλειά το βράδυ στο σπίτι!κάθε μέρα!κουραστικά μονότονη!και οσο και να θέλω να το δω διαφορετικά δεν γίνεται!ειναι η ζωη που σε πηγαίνει μερικές φορές αλλού.λάθος δρόμο πήραμε λάθος μονοπάτι που λέει και το τραγούδι
Δεν μπορεί φίλε μου, κάτι δεν κάνεις καλά σίγουρα.
Δεν είναι δυνατόν να βλέπεις τη ζωή έτσι όπως την περιγράφεις.
Σου δίνει τόσες χαρές, από στιγμή σε στιγμή, που δεν προλαβαίνεις να τις γευτείς όλες. Γεύσου λοιπόν όσες περισσότερες μπορείς....:) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsosgian

Νεοφερμένος

Ο mitsosgian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Και γω το ίδιο πίστευα άλλα τις χαρές της ζωής δεν τις συναντάς αν δέν ζείς δέν ξέρεις πως τα φέρνει η ζωή στόν καθένα καί αν μπορεί να τα αλλάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
A δεν ζεις;
Δεν σε καταλαβαίνω φίλε μου, φυσικά και δεν τις συναντάς αν δεν ζεις.
Τι σε εμποδίζει λοιπόν να ζήσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
εγώ πάλι θα είχα :P
Και θα σου εξηγήσω το γιατί...
όπως είπε και η XRZ όταν υπάρχει άντρας και είναι σχέση φίλης, κολλητής ξαδέρφης κλπ, στο δικό μου οπτικό πεδίο δεν παίζει σε ερωτικό επίπεδο.
Δεν τον βλέπω ερωτικά με τίποτα.... είναι μια ουδέτερη κατάσταση...
Αν λοιπόν χωρίσουν, πως απ τη μια στιγμή στην άλλη θα τον δω τον άλλον ερωτικά?
Αν τον δω ερωτικά, για μένα πάντα, θα σημαίνει ότι όσο ήταν με την άλλη... κάτι μέσα μου φούντωνε...
Αρα βρισκόμενη στον αντίποδα... δε μου αρέσει καθολου η σκέψη ότι η φίλη μου μπορεί να βλέπει ερωτικά τον σύντροφο μου!

Μα εγώ δεν μιλάω να τα φτιάξει μαζί του 1-2 μήνες μετά το χωρισμό μας! Τότε προφανώς και θα με πειράξει, και για το λόγο που αναφέρεις και γιατί πιθανότατα δεν θα τον έχω ξεπεράσει και εγώ. Αλλά αν τα φτιάξει μαζί του κανα χρόνο μετά, ε δεν θα σκεφτώ κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Και γω το ίδιο πίστευα άλλα τις χαρές της ζωής δεν τις συναντάς αν δέν ζείς δέν ξέρεις πως τα φέρνει η ζωή στόν καθένα καί αν μπορεί να τα αλλάξει.
Ακούγεσαι σαν κάποιος που του συμβαίνει ένα μεγάλο κακό και δεν μπορεί να το αλλάξει…αν δεν είναι πρόβλημα υγείας, θα τολμώ να πω ότι αρκεί να θέλεις να αλλάξεις κάτι…(και πίστεψε με, δεν απέχει πολύ η εποχή που πίστευα ότι δεν αξίζει να έχεις εμπιστοσύνη στους ανθρώπους…)
Στη ΚΕ λες ότι είναι αισιόδοξη. Συμπληρώνω ισορροπημένη. Εγω πάντα ήμουν αισιόδοξη, ακόμα και όταν δεν εμπιστευόμουν τους ανθρώπους…απλά δεν είχα ισορροπία και σωστή συνολική εικόνα των γύρο μου…έβλεπα μόνο τους «κακούς» ενώ υπήρχαν τόσοι «καλοί»…
…στο τέλος έφτασα στο συμπέρασμα ότι αν κολλάω στο «δεν έχω εμπιστοσύνη, οι άνθρωποι είναι προδότες» θα ζω την μιζέρια που επέλεξα…ενώ αν πιστεύω ότι θα συναντώ και αξιόλογους ανθρώπους, τους προδότες απλά θα τους κάνω πέρα… τοτε θα βρίσκω την ισορροπία που τόσο πολύ θέλω να έχω στις σχέσεις μου με τους ανθρώπους…

Δεν είναι λοιπόν αδύνατων να αλλάξεις και εσύ κάτι…

γενικώς είμαι τις άποψης ότι ο γκόμενος της φίλης μου βγαίνει εσαεί από την κατηγορία "άντρας διαθέσιμος", ακόμα και μετά την... απομάκρυνση από το ταμείο...
XRZ ...συμφωνούμε απόλυτα…:)
[FONT=&quot]

[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μα εγώ δεν μιλάω να τα φτιάξει μαζί του 1-2 μήνες μετά το χωρισμό μας! Τότε προφανώς και θα με πειράξει, και για το λόγο που αναφέρεις και γιατί πιθανότατα δεν θα τον έχω ξεπεράσει και εγώ. Αλλά αν τα φτιάξει μαζί του κανα χρόνο μετά, ε δεν θα σκεφτώ κάτι τέτοιο.

Προσωπικά ούτε ο ένας χρόνος μετά, ούτε τα δέκα μου κάνουν διαφορά από την άποψη ότι για μένα ο άντρας μιας φίλης μου, δεν είναι καν άντρας.. :D Άρα είναι αδύνατον, όσα χρόνια κι αν περάσουν, να θελήσω να κάνω κάτι μαζί του.. ειδικά αν έχω κρατήσει επαφές με την φίλη μου.


(Βέβαια αν πχ δεν έχω κρατήσει καμία επαφή ούτε με εκείνη, ούτε με εκείνον, τότε δεν με νοιάζει να κάνουν κάτι. Πχ έχω μάθει πως η κολλητή που είχα στην σχολή συζεί πλέον με έναν πρώην μου που εγώ της είχα γνωρίσει ως φίλο μου.. Επειδή δεν μιλάω με κανέναν από τους δύο πια, δεν με ένοιαξε καθόλου, μόνο που συγχύστηκα ελαφρά επειδή σκέφτηκα πως μπορεί να είχαν σχέση απ' όταν ήμουν κι εγώ μαζί του.. αλλά απόδειξη δεν έχω, σημασία δεν θα είχε πια ακόμα κι αν είχα, κι έτσι η σύγχυση μου πέρασε μετά από δέκα δεύτερα! :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Προσωπικά ούτε ο ένας χρόνος μετά, ούτε τα δέκα μου κάνουν διαφορά από την άποψη ότι για μένα ο άντρας μιας φίλης μου, δεν είναι καν άντρας.. :D Άρα είναι αδύνατον, όσα χρόνια κι αν περάσουν, να θελήσω να κάνω κάτι μαζί του.. ειδικά αν έχω κρατήσει επαφές με την φίλη μου.


(Βέβαια αν πχ δεν έχω κρατήσει καμία επαφή ούτε με εκείνη, ούτε με εκείνον, τότε δεν με νοιάζει να κάνουν κάτι. Πχ έχω μάθει πως η κολλητή που είχα στην σχολή συζεί πλέον με έναν πρώην μου που εγώ της είχα γνωρίσει ως φίλο μου.. Επειδή δεν μιλάω με κανέναν από τους δύο πια, δεν με ένοιαξε καθόλου, μόνο που συγχύστηκα ελαφρά επειδή σκέφτηκα πως μπορεί να είχαν σχέση απ' όταν ήμουν κι εγώ μαζί του.. αλλά απόδειξη δεν έχω, σημασία δεν θα είχε πια ακόμα κι αν είχα, κι έτσι η σύγχυση μου πέρασε μετά από δέκα δεύτερα! :D)


Καλύπτομαι πλήρως! ευχαριστώ πολύ, με έβγαλες από κόπο γραψίματος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Προσωπικά ούτε ο ένας χρόνος μετά, ούτε τα δέκα μου κάνουν διαφορά από την άποψη ότι για μένα ο άντρας μιας φίλης μου, δεν είναι καν άντρας.. :D

Ναι! …συμφωνώ. Αδερφός στην καλύτερη περίπτωση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsosgian

Νεοφερμένος

Ο mitsosgian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Το διάβασα αυτό που εστειλες Κ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ Δεν είναι πρόβλημα υγείας πού με απασχολεί αν και απο εκεί ξεκινήσαν όλα!Μ έχει αρρωστήσει η κατάσταση που έχω φτάσει τώρα που γιά μένα τήν θεωρώ ξεφτιλισμός καί δεν έχω την δύναμη να τήν αλλάξω.Η ζωή με έχει κάνει να τα βλέπω μαύρα καί δεν μποπώ να είμαι αισιόδοξος για το μέλλον δυστηχώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

20den3exnw

Νεοφερμένος

Η 20den3exnw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
γεια σας! ειμαι καινουρια,πιστευω οτι θα περασω αρκετα καλα εδω περα:D (16 ετων)
λοιπον...εσεις ντρεπεστε να εκδηλωσετε τα συναισθηματα σας?
αν ναι μιληστε μας για αυτο...αν παλι οχι βοηθηστε εμας τους ντροπαλους να προσπαθησουμε να ανοιχτουμε:redface:
γιατι μην ξεχνατε...δεν χανουμε κατι με το να εκφρασουμε τα συναισθηματα μας,μονο κερδιζουμε!
αλλα και εγω ειμαι ντροπαλη...δεν μπορω πρωτη να δειξω στον αλλον οτι ειμαι ερωτευμενη μαζι του(εκτος αμα ειμαστε σε σχεση και τα αισθηματα ειναι και απο τους 2 μας αμοιβαια)
ΓΙΙΙΑΑΑΑΑΑΑ ΠΕΙΤΕΕΕΕΕ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Δεν θα λεγα ότι είμαι ντροπαλός σε τέτοια θέματα..

γιατι μην ξεχνατε...δεν χανουμε κατι με το να εκφρασουμε τα συναισθηματα μας

Think again :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 158pumpkin-pie.jpg
    158pumpkin-pie.jpg
    53.7 KB · Εμφανίσεις: 106

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Είναι ανάλογα με τις στιγμές :P
Άλλοτε θα τα εκφράσω και άλλοτε όχι άσε άσε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Βλεπω οτι το θεμα ειναι στις ερωτικες σχεσεις....
Ναι ντρεπομαι να εκφρασω πρωτη τα συναισθηματα μου ...Περιμενω απο τον αλλο...εκτος αν ειμαι 99,9999 % σιγουρη
Τωρα οσον αφορα τους φιλους μου και την οικογενεια μου εξαρταται το ατομο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

italian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Σαν να μην υπάρχουν ήδη αρκετά εμπόδια στην ζωή...φτάσαμε στο σημείο κάποιοι άνθρωποι, νέοι ή μεγαλύτεροι, να συναντούν και εμπόδια από το άλλο μέτωπο στην προσπάθεια έκφρασης των συναισθημάτων τους. Και δεν αναφέρομαι φυσικά σε άπιαστα πουλιά-απαγορευμένους καρπούς, εκεί καλά κάνουν και υπάρχουν εμπόδια ειδάλλως ο καθένας μας θα έχτιζε την ευτυχία του γκρεμίζοντας τα θεμέλια της ευτυχίας του άλλου.

Όταν όμως το πεδίο της δόξης είναι ελεύθερο και λαμπρό συνάμα, τότε λέω τότε σε τι ωφελούν τα εμπόδια ? Νομίζω ότι κάποιοι άνθρωποι δεν φτιάχνονται δίχως εμπόδια, δεν γουστάρουν, ξενερώνουν. Σκέφτονται: Α εντάξει, άμα θέλει να μπει στην καρδιά μου θα πρέπει να περάσει και την τάφρο με τους κροκόδειλους αλώβητος. Και μην τύχει να δω την παραμικρή γρατζουνίτσα, έχει φάει σουτ-γκολ από τα αποδυτήρια. Πιθανώς αυτοί οι άνθρωποι καλό θα είναι να βρουν ταίρι από τον χώρο του στίβου. Όχι τόσο στα 110 μέτρα, στις γυναίκες 100, μετ'εμποδίων γιατί αφενός εκεί τα εμπόδια αν τα χτυπήσεις πέφτουν αφεδύο είναι πολή σύντομη η διαδρομή δεν θα γουστάρουν αρκετά. Προτείνεται λοιπόν το αγώνισμα των 3000μέτρων στιπλ όπου τα εμπόδια στέκονται ακλόνητα όσο και να τα χτυπάς δεν πέφτουν. Έχει και εμπόδιο με τάφρο και νερό για να φτιάξουν φωλιά με κροκόδειλο (εναλλάκτικά και αλιγάτορα).

Τα πράγματα όμως αν το καλοσκεφτούμε είναι απλά. Βγάζουμε τα εμπόδια των άλλων από το μυαλό μας και αφήνουμε να τα κρατήσουν αυτοί εμείς κοιτάμε να δούμε μόνο τα εμπόδια που πηγάζουν από δικές μας ανησυχίες και προβληματισμούς. Αυτά οφείλουμε να ξεπεράσουμε. Άλλωστε αν όλα πάνε καλά θα υπάρξουν πολλά κοινά πραγματικά εμπόδια τα οποία θα πρέπει να υπερπηδήσουμε από κοινού κατά την διάρκεια της σχέσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top