Ενδιαφέρεται ή όχι;

Venom_22

Νεοφερμένος

Ο Venom_22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Είμαι 20 χρονών και σπουδάζω στην Αθήνα.Τις τελευταίες 2 εβδομάδες παρατήρησα μια κοπέλα στη σχολή να με κοιτάζει συνέχεια. Βέβαια όποτε γύριζα να την κοιτάξω εκείνη άλλαζε το βλέμμα της.Την ακολούθησα στα social media επειδή στη σχολή είναι συνέχεια μαζί με τις φίλες της και ντρέπομαι να την προσεγγίσω μπροστά τους.Οταν λέω μαζί εννοώ από την ωρα που έρχονται μέχρι την ωρα που φεύγουν.Ετσι αποφάσισα να της στειλω στα social πως θέλω να την δω και να γνωριστούμε.Εκείνη διάβασε το μήνυμα και μετά από λίγη ώρα με έκανε μπλοκ.Απο εκείνη τη μέρα δεν έχει πατήσει στη σχολή ούτε αυτή ουτε οι φίλες της(πριν 6 μέρες της έστειλα το μήνυμα).Ποιά είναι η γνώμη σας ; είναι πολύ ντροπαλή η απλά δεν ενδιαφέρεται τελικά;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μόλις την ξαναδείς πες της να σε κάνει αντ γιατί είσαι πλοκ.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ρε την καργιολα!
 

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εσύ ενδιαφέρεσαι?
Αν ναι κανε κίνηση ανεξάρτητα αν σε θέλει. Πολλή δειλία ρε παιδί κ a priory καταστάσεις.


Πάντα μελισταλαχτη...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,814 μηνύματα.
Λυπάμαι που στο λέω αδερφέ αλλά, If it looks like shit, smells like shit and tastes like shit, you just ate shit.

Πρέπει να αναθεωρήσεις προς το υγιεινότερο τις διατροφικές σου συνήθειες.
 

Sapphire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sapphire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Είμαι 20 χρονών και σπουδάζω στην Αθήνα.Τις τελευταίες 2 εβδομάδες παρατήρησα μια κοπέλα στη σχολή να με κοιτάζει συνέχεια. Βέβαια όποτε γύριζα να την κοιτάξω εκείνη άλλαζε το βλέμμα της.Την ακολούθησα στα social media επειδή στη σχολή είναι συνέχεια μαζί με τις φίλες της και ντρέπομαι να την προσεγγίσω μπροστά τους.Οταν λέω μαζί εννοώ από την ωρα που έρχονται μέχρι την ωρα που φεύγουν.Ετσι αποφάσισα να της στειλω στα social πως θέλω να την δω και να γνωριστούμε.Εκείνη διάβασε το μήνυμα και μετά από λίγη ώρα με έκανε μπλοκ.Απο εκείνη τη μέρα δεν έχει πατήσει στη σχολή ούτε αυτή ουτε οι φίλες της(πριν 6 μέρες της έστειλα το μήνυμα).Ποιά είναι η γνώμη σας ; είναι πολύ ντροπαλή η απλά δεν ενδιαφέρεται τελικά;


Μηπως εχει σχεση και δεν ηξερε πως να αντιδρασει με αυτο που της εστειλες;
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
ενδιαφερεται τοσο πολυ που εκεινη τη στιγμη δεν το πιστευε και δεν ηξερε πως να το διαχειριστει, γι αυτο σε εκανε μπλοκ ειναι ολοφανερο
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Πάντως εγω δεν βρίσκω παράλογη την αντίδραση της. Stalking κανονικό δηλαδή. Και στο άκυρο της λες να βγείτε. Εσύ στην θέση της τι θα έκανες δηλαδή; Και δεν φαντάζομαι να είσαι κανας γυμνασμενος ξανθός γαλανοματης για να πεις ότι θα αντιδρούσε θετικά σίγουρα
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πάντως εγω δεν βρίσκω παράλογη την αντίδραση της. Stalking κανονικό δηλαδή. Και στο άκυρο της λες να βγείτε. Εσύ στην θέση της τι θα έκανες δηλαδή; Και δεν φαντάζομαι να είσαι κανας γυμνασμενος ξανθός γαλανοματης για να πεις ότι θα αντιδρούσε θετικά σίγουρα


Εδώ θα διαφωνήσω τελείως. Staking είναι να παρακολουθεί κάποιος και να μην μιλάει και να μην λέει αυτά που νιώθει. Το ότι της τα είπε δείχνει ξεκάθαρα το αντίθετο. Και το ότι της είπε στο άκυρο να βγουν, σόρρυ κιόλας αλλά έτσι γίνεται.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ηταν παντως καπως creepy αυτο που εκανε. Θα ηταν πολυ καλυτερα τα πραγματα αν αντι να την προσεγγιζε μεσω fb, το εκανε αυτοπροσωπως. Θα μπορουσε πχ αφου παιρνουν το ιδιο μαθημα να την προσεγγισει και να ζητησει σημειωσεις και να γνωριστουν με πιο πλαγιο τροπο.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ηταν παντως καπως creepy αυτο που εκανε. Θα ηταν πολυ καλυτερα τα πραγματα αν αντι να την προσεγγιζε μεσω fb, το εκανε αυτοπροσωπως. Θα μπορουσε πχ αφου παιρνουν το ιδιο μαθημα να την προσεγγισει και να ζητησει σημειωσεις και να γνωριστουν με πιο πλαγιο τροπο.


Λολ έχετε πάει φοιτητές; Ζητούσατε σημειώσεις από ακυρους; Αυτά που λέτε δεν γίνονται.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Λολ έχετε πάει φοιτητές; Ζητούσατε σημειώσεις από ακυρους; Αυτά που λέτε δεν γίνονται.

Πορκέ; Στη σχολή μου όλοι ζητούσαν σημειώσεις απ' όλους, μέχρι που φτιάξαμε σαιτ και τα ανεβάζαμε όλα εκεί. Αλλά και σημειώσεις να μη ζητούσε, μπορούσε να πει μια απορία έστω. Εκατό διαφορετικές αφορμές μπορείς να βρεις για να προσεγγίσεις κάποιον. Έχει δίκιο η Nelliel.

Είμαι 20 χρονών και σπουδάζω στην Αθήνα.Τις τελευταίες 2 εβδομάδες παρατήρησα μια κοπέλα στη σχολή να με κοιτάζει συνέχεια. Βέβαια όποτε γύριζα να την κοιτάξω εκείνη άλλαζε το βλέμμα της.Την ακολούθησα στα social media επειδή στη σχολή είναι συνέχεια μαζί με τις φίλες της και ντρέπομαι να την προσεγγίσω μπροστά τους.Οταν λέω μαζί εννοώ από την ωρα που έρχονται μέχρι την ωρα που φεύγουν.Ετσι αποφάσισα να της στειλω στα social πως θέλω να την δω και να γνωριστούμε.Εκείνη διάβασε το μήνυμα και μετά από λίγη ώρα με έκανε μπλοκ.Απο εκείνη τη μέρα δεν έχει πατήσει στη σχολή ούτε αυτή ουτε οι φίλες της(πριν 6 μέρες της έστειλα το μήνυμα).Ποιά είναι η γνώμη σας ; είναι πολύ ντροπαλή η απλά δεν ενδιαφέρεται τελικά;

Καλά η αντίδρασή της ήταν τελείως κουλή, αλλά κι εσύ βρε παιδί μου τι είχες να ντραπεις; Αν ξαναβρεθεί τέτοια κοπέλα, το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να βρεις μια αφορμή για να μιλήσεις σε όλη της την παρέα (κάτι για τη σχολή), να γίνεις συμπαθής σε όλες (σημαντικό για πολλές κοριτσοπαρεες αυτής της ηλικίας) και παράλληλα να δείχνεις έξτρα ενδιαφέρον σ αυτή.

Πάρτε λίγη πρωτοβουλία, δείξτε αυτοπεποίθηση, φτάνει μ' αυτό το ρημάδι το fb και το Instagram. Τίποτα δεν αντικαθιστά τη live επαφή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λολ έχετε πάει φοιτητές; Ζητούσατε σημειώσεις από ακυρους; Αυτά που λέτε δεν γίνονται.
Και όχι μονο. Και θέματα και αντιγραφή και να γράψουν αντί για εμάς.

Πάρτε λίγη πρωτοβουλία, δείξτε αυτοπεποίθηση, φτάνει μ' αυτό το ρημάδι το fb και το Instagram. Τίποτα δεν αντικαθιστά τη live επαφή.


Meanwhile, η μισή ζωή της μέσης νεαρής είναι αφιερωμένη στα social media.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πορκέ; Στη σχολή μου όλοι ζητούσαν σημειώσεις απ' όλους, μέχρι που φτιάξαμε σαιτ και τα ανεβάζαμε όλα εκεί. Αλλά και σημειώσεις να μη ζητούσε, μπορούσε να πει μια απορία έστω. Εκατό διαφορετικές αφορμές μπορείς να βρεις για να προσεγγίσεις κάποιον. Έχει δίκιο η Nelliel.


Ναι άλλο αυτό που λες, δηλαδή να γίνονται ομάδες φοιτητών που μοιράζονται σημειωσεις, και άλλο να πας σε μια άκυρη τύπισσα και να ζητήσεις σημειώσεις ως πρόσχημα να τη γνωρίσεις καλύτερα. Δηλαδή από φίλους, φίλους φίλων, γνωστών στη σχολή, είναι φυσιολογικό να πας να ζητήσεις στα καλά του καθομένου, χωρίς να την ξέρεις καθόλου, σημειώσεις από μια άκυρη. Χίλιες φορές να πάει να της πει απευθείας ότι γουστάρει να πηδηχτούν.

Πάρτε λίγη πρωτοβουλία, δείξτε αυτοπεποίθηση, φτάνει μ' αυτό το ρημάδι το fb και το Instagram. Τίποτα δεν αντικαθιστά τη live επαφή.


Διαγράψτε το τότε το ρημάδι το fb και το instagram.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πορκέ; Στη σχολή μου όλοι ζητούσαν σημειώσεις απ' όλους, μέχρι που φτιάξαμε σαιτ και τα ανεβάζαμε όλα εκεί. Αλλά και σημειώσεις να μη ζητούσε, μπορούσε να πει μια απορία έστω. Εκατό διαφορετικές αφορμές μπορείς να βρεις για να προσεγγίσεις κάποιον. Έχει δίκιο η Nelliel.



Καλά η αντίδρασή της ήταν τελείως κουλή, αλλά κι εσύ βρε παιδί μου τι είχες να ντραπεις; Αν ξαναβρεθεί τέτοια κοπέλα, το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να βρεις μια αφορμή για μιλήσεις σε όλη της την παρέα (κάτι για τη σχολή), να γίνεις συμπαθής σε όλες (σημαντικό για πολλές κοριτσοπαρεες αυτής της ηλικίας) και παράλληλα να δείχνεις έξτρα ενδιαφέρον σ αυτή.

Πάρτε λίγη πρωτοβουλία, δείξτε αυτοπεποίθηση, φτάνει μ' αυτό το ρημάδι το fb και το Instagram. Τίποτα δεν αντικαθιστά τη live επαφή.


Όχι ο Τζόνι έχιε απόλυτο δίκιο σ' αυτό που λέει καθως σπούδασε σε θετική σχολή που η βαριά πλειοψηφεία αποτελείται από αγόρια. Εκεί το κλίμα είναι πολύ διαφορετικό από ένα τμήμα οικονομικών που είναι 50-50 π.χ. και οι φοιτητές του ενός δεν καταλαβαίνουν τη διαφορά με το άλλο. Μετά το πρώτο εξάμηνο, πολύ σπάνιο να πιάσεις συζήτηση με κάποιον που δεν ξέρεις και οι σημειώσεις δε δίνονται συχνά ούτε σε άτομα στην ίδια παρέα, να ζητήσεις από άκυρο είναι ανήκουστο.

Πάρτε λίγη πρωτοβουλία, δείξτε αυτοπεποίθηση, φτάνει μ' αυτό το ρημάδι το fb και το Instagram. Τίποτα δεν αντικαθιστά τη live επαφή.

Μ' αφού όλες insta κοιτάτε πρώτα.

Και όχι μονο. Και θέματα και αντιγραφή και να γράψουν αντί για εμάς.
Πάντως αρκετοί προσπάθησαν να πάρουν βαθμό σε "ομαδική" εργασία μαζί μου ενώ δεν έκαναν τπτ, πιθανότατα είναι πολύ πιο εφικτό από το να πάρεις σημειώσεις. :rofl:
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως αρκετοί προσπάθησαν να πάρουν βαθμό σε "ομαδική" εργασία μαζί μου ενώ δεν έκαναν τπτ, πιθανότατα είναι πολύ πιο εφικτό από το να πάρεις σημειώσεις. :rofl:

Εμένα μου έχει τύχει να έρθει τύπισσα η οποία προηγουμένως δεν μου είχε μιλήσει ποτέ σε εξεταστική να μου ζητήσει να κάτσω δίπλα της για να αντιγράψει και να περάσει το μάθημα.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εμένα μου έχει τύχει να έρθει τύπισσα η οποία προηγουμένως δεν μου είχε μιλήσει ποτέ σε εξεταστική να μου ζητήσει να κάτσω δίπλα της για να αντιγράψει και να περάσει το μάθημα.


Αυτό είναι ένα από τα πολλά double standards.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top