Επανεγκατάσταση Windows XP

dimidola

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dimidola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 140 μηνύματα.
Βοήθεια!
Πριν το καλοκαίρι πήγα σε ένα "εξουσιοδοτημένο" κατάστημα τον υπολογιστή μου γιατί είχε γεμίσει ιούς για Format και επανεγκατάσταση των Windows XP και μου τα κάνανε θάλασσα. Τα Windows που μου εγκατέστησαν δεν είναι γνήσια, κολλάνε ώστε ο υπολγιστής να χρειάζεται χειροκίνητο restart, δεν παίζουν οι ήχοι σε πολλές εφαρμογές κτλ. Έτσι είπα να επανεγκαταστήσω μόνη μου τα Windows που είχε ο υπολογιστής όταν τον αγόρασα αλλά το cd είναι του Πουλιάδη και όταν κάνω boot from CD φαίνεται να κατεβάζει αρχεία από το cd και μετά κολλάει. Τι να κάνω; Δε θέλω να τον ξαναπάω στο "εξουσιοδοτημένο" κατάστημα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πελοπίδας

Νεοφερμένος

Ο Πελοπίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Εγώ έχω ένα CD που δουλεύει, αλλά πού να στο δώσω / στείλω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimidola

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dimidola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 140 μηνύματα.
ναι, είμαι και λίγο μακριά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πηγαινε σε καποιον αλλον τεχνικο, δωσε του και το αυθεντικο CD και λογικα θα στα φτιαξει ολα μια χαρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimidola

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dimidola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 140 μηνύματα.
Πηγαινε σε καποιον αλλον τεχνικο, δωσε του και το αυθεντικο CD και λογικα θα στα φτιαξει ολα μια χαρα :)

Ήλπιζα ότι θα υπήρχε τρόπος να το κάνω χωρίς να πρέπει να τον αποσυναρμολογίσω... Κάτι ότι είμαι εθισμένη, κάτι ότι είναι 1.000 καλώδια...
ουφ, θα περιμένω να τελειώσει η εξεταστική και βλέπουμε...
Thnx!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Bres κανένα καλο σπασικλάκι που να κάνει phD πληροφορικής!!!
(inside joke)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimidola

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dimidola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 140 μηνύματα.
Bres κανένα καλο σπασικλάκι που να κάνει phD πληροφορικής!!!
(inside joke)

Σου βρίσκεται κάτι πρόχειρο??? LOL
Σκέφτομαι να πάρω τηλέφωνο κάποιον της Τεχνικής υποστήριξης αλλά πού να πάρω;; Microsoft ή Πουλιάδη;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Microsoft ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimidola

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dimidola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 140 μηνύματα.
Πήρα τη Microsoft. Η αξιαγάπητη κυρία στο helpdesk με ενημέρωσε ότι πρέπει να κάνει την επανεγκατάσταση κάποιος από τον Πουλιάδη μόνο που ο Πουλιάδης έχει κλείσει!!! Πολύ γλυκό! Μήπως απλά να πετάξω τον υπολογιστή από το παράθυρο;;;:wall::kill::knife::mad17:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τι σου ειπε οταν τις ειπες οτι εχει κλεισει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimidola

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dimidola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 140 μηνύματα.
Αυτή μου το είπε... Πρότεινε να βρω κάποιον που να ξέρει από το πρόγραμμα εγκατάστασης που βάζει ο Πουλιάδης στο cd του και να μου κάνει την εγκατάσταση αυτός... Μήπως ξέρει κανείς κάποιον στην περιοχή;;;
(γι αυτό λέω να τον πετάξω από το παράθυρο... στον 1ο είμαι, λέτε να σπάσει;;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Τι σου ειπε οταν τις ειπες οτι εχει κλεισει;

Και η dimidola να της το έλεγε (που το αντίστροφο έγινε), αυτό που θα απαντούσε η τηλεφωνήτρια θα ήταν "Σας ευχαριστούμε που μας καλέσατε. Καλό μεσημέρι και καλή όρεξη". Τι ήθελες να κάνει η τηλεφωνήτρια και η Microsoft; Να της στείλουν cd στο σπίτι; Με τον Πουλιάδη είχε κάνει την συμφωνία-αγορά η κοπέλα, όχι με την Μ$. Είναι σαν να κλείνει αύριο η XFX και να ζητάς τα σπασμένα από την Nvidia επειδή η κάρτα φοράει τσιπάκι Nvidia...Στέκει; (δ)e-steki!!!

Αυτή μου το είπε... Πρότεινε να βρω κάποιον που να ξέρει από το πρόγραμμα εγκατάστασης που βάζει ο Πουλιάδης στο cd του και να μου κάνει την εγκατάσταση αυτός... Μήπως ξέρει κανείς κάποιον στην περιοχή;;;
(γι αυτό λέω να τον πετάξω από το παράθυρο... στον 1ο είμαι, λέτε να σπάσει;;;)

Μπορείς να βάλεις Linux ή παράνομα τα ΧΡ (δεν πρόκειται να σου πω -δημοσίως- τον τρόπο) και να τους βράσεις όλους.;) Το λειτουργικό σου λείπει και όχι κάτι από το μηχάνημα για να το σπάσεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Επισης αν δωκιμασεις να βαλει τα windows αλλα σε αλλη γλωσα μπερδευετε το συστιμα προστασιας του Πουλιαδη και σε αφηνει να τα εγκαταστισεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Στο Πλαίσιο δεν παίζει να ξέρουν κάτι;

Εννοώ, να πάει σε κάποιον άλλον τεχνικό, για επαναφορά... Τι στο καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Πελοπίδα & dimidola κούριερ είναι μια καλή λύση για αποστολή οπτικών δίσκων.

dimidolla τα πράγματα στην εγκατάσταση έχουν γίνει πολύ απλά. Αν έχεις κάποιο φίλο που λίγο να ξέρει κάντο με την βοήθεια του. Αλλιώς βρες/ρωτα κάποιο παλικάρι γνωστό να έρθει να στο κάνει και δώσε του φράγκα. Σίγουρα κάποιος φοιτητής θα υπάρχει.

Τώρα αν θες βοήθεια από εδώ μέσα να το κάνεις μόνη ή τι να προσέξεις πες μας και σου λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimidola

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dimidola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 140 μηνύματα.
Αν έχεις κάποιο φίλο που λίγο να ξέρει κάντο με την βοήθεια του. Σίγουρα κάποιος φοιτητής θα υπάρχει. Τώρα αν θες βοήθεια από εδώ μέσα να το κάνεις μόνη ή τι να προσέξεις πες μας και σου λέμε.

Κοίτα, κι εγώ φοιτήτρια με καλή (θέλω να πιστεύω)γνώση υπολογιστών. Απλά το cd του Πουλιάδη κολλάει αφού κατεβάσει τα αρχεία. Γι αυτό έχω αρχίσει και ψάχνω το γνήσιο cd των Windows ελπίζοντας ότι μ' αυτό θα δουλέψει το πρόγραμμα εγκατάστασης. Ευχαριστώ πάντως για τη βοήθεια, όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Συμβουλή μου βρες μια slipstreamed version WINXP με SP2 ενσωματωμένο και αν ξέρεις από format τότε δώστου να καταλάβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tina

Νεοφερμένος

Η tina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
:D :D :D
Ναι, σε καταλαβαίνω. Εγώ είμαι πολύ ασχετη. Είχα ιο και πηγα σε ενα τεχνικό να κανει επανεγκατάσταση των windows
Ολα καλα, μου τον έφερε, τον συνέδεσε κι εφυγε. Πάω να μπω στο ιντερνετ, τίποτα :/: Μόνο τη κεντρική σελίδα μου άνοιγε! Κάτσε λέω να δω τι γίνεται (αν καταλάβω τίποτα). Πάω να ανοίξω το "υπολογιστης μου" μου έβγαλε ένα φακό, και περίμενα, περίμενα, περίμενα..... Τίποτα.Παίρνω τον τεχνικό, έρχεται τον ξαναπαίρνει και την επόμενη τον ξαναφέρνει. Τον συνδέει, πάλι τα ίδια:angry: Μα στο μαγαζί λεει δουλεύει μια χαρά. Τι στο καλό, το γραφείο μου φταίει? Ούτε αυτός κατάλαβε τον λόγο. (πόσο μάλλον εγώ η ασχετη!!!)Φτου κι από την αρχή λοιπόν τον ξαναπέρνει. Τωρα από Δευέρα και βλέπουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimidola

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dimidola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 140 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧΑ!
Εσένα τουλάχιστον στον πάει βόλτα άλλος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tina

Νεοφερμένος

Η tina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧΑ!
Εσένα τουλάχιστον στον πάει βόλτα άλλος!
:D :D :D
Ναι εχεις δίκιο Αν το έκανα εγώ θα τα κατάφερνα να κρεμαστώ με τα καλώδια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top