Επιδότηση: η γνώμη σας

Επιδότηση: Η γνώμη σας...
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 18)

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πιστεύεται ότι η επιδότηση είναι κάποιο βοήθημα για τους συνδρομητές κινητής τηλεφωνίας ή ακόμη ένας τρόπος να μας παίρνουν τα λεφτά οι εταιρίες ;

Εγώ όπως είχα γράψει σε ένα άλλο thread το θεωρώ ακόμη έναν τρόπο οι εταιρίες να μας παίρνουν τα λεφτά

Επιδότηση, μεγάλυτερη κλεψια που μας κάνουν οι εταιρίες .... Σε υποχρεώνουν να κάτσεις ένα χρόνο και σου κρατάνε το πάγιο στα ύψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αφού τα πληρώνεις που τα πληρώνεις ας "παίρνεις" και κάτι πίσω. Εγώ πάντος κάθε χρόνο αλλάζω κινητό και δεν είναι και άσχημα να μου πληρώνει ένα ποσό η εταιρεία κινητής μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ομως, σε υποχρεώνουν να κάτσεις ένα χρόνο ακόμη , επίσης έχεις και μια μιώσει στο πάγιο αν δεν δεχτείς την επιδότηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Ομως, σε υποχρεώνουν να κάτσεις ένα χρόνο ακόμη , επίσης έχεις και μια μιώσει στο πάγιο αν δεν δεχτείς την επιδότηση

Έτσι και αλλιώς ανανεώνεις ανα χρόνο το συμβόλαιο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
νομίζω ότι σε υποχρεώνουν να μπεις σε πρόγραμμα με δωρεάν χρόνο ομιλίας...
χρησιμοποιώ την επιδότηση και παιρνω κινητό στον πατέρα μου, ο οποίος έχει μια μανία να τα χάνει, τώρα τελευταία :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Βασικά μιλάτε για την επιδότηση που αναφέρεται ως αναβάθμιση συσκευής και αφορά τη συνέχιση του συμβολαίου για άλλον ενα χρόνο υποχρεωτικά. Σε αυτή την επιδότηση είμαι θετικός αν και δε νομίζω οτι αποτελεί κάποια απο τις 2 επιλογές της δημοσκόπησης. Σίγουρα 50-60 ευρώ επιδότηση για μια συσκευή τη στιγμή που όλες έχουν απο 120 και πάνω, δεν είναι τρομερό βοήθημα (και δεν είναι και ο σκοπός του να αποτελεί βοήθημα). Επίσης οι εταιρίες δεν το κάνουν μόνο τα λεφτά. Είναι και η διατήρηση της πελατειακής βάσης. Εαν εσυ ως Βόνταφον έχεις εναν πελάτη 2 χρόνια και δε του έχεις δώσει ενα δέλεαρ για να παραμείνει συνδρομητής σου, γιατί να μην πάει πχ στην Q Telecom αφού έχει που έχει μια συσκευή ήδη και μέσω της Q θα χρησιμοποιεί με Roaming το δίκτυο της Βόνταφον;

Εαν μιλάτε για την αρχική επιδότηση όταν υπογράφεις το συμβόλαιο θα έλεγα οτι αποτελεί το καλύτερο ανέκδοτο που θα το ζήλευαν και οι Πόντιοι (ελπίζω να μη θιχτεί κάποιος Πόντιος, απλά επειδή βγάζουν τα καλά ανέκδοτα το λεω). Επίσης δεν πρέπει να επανέλθουμε ποτέ σ εκείνη την κατάσταση που υπήρχαν τεράστιες επιδοτήσεις και έτρεχαν όλοι σαν τα ζωα να πάρουν δωρεάν συσκευή αγνοώντας οτι δεν έκαναν οποιοδήποτε συμβόλαιο αλλά ενα με 1000 δωρεάν λεπτά ομιλίας και 3000 ευρώ πάγιο ανα μήνα.... συν του οτι είχαμε και την αρρώστια των ποζεράδων με κάθε μέρα και άλλο κινητό.

Παν μέτρον άριστον που έλεγαν και οι Αρχαίοι, μέτρο και προς τα πάνω αλλά και προς τα κάτω, για να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Έτσι και αλλιώς ανανεώνεις ανα χρόνο το συμβόλαιο σου.
Λάθος, μέτα από ένα χρόνο, μπορείς να φυγείς όποτε θες και έχεις και μειωμένο πάγιο...


Εαν μιλάτε για την αρχική επιδότηση όταν υπογράφεις το συμβόλαιο θα έλεγα οτι αποτελεί το καλύτερο ανέκδοτο που θα το ζήλευαν και οι Πόντιοι (ελπίζω να μη θιχτεί κάποιος Πόντιος, απλά επειδή βγάζουν τα καλά ανέκδοτα το λεω). Επίσης δεν πρέπει να επανέλθουμε ποτέ σ εκείνη την κατάσταση που υπήρχαν τεράστιες επιδοτήσεις και έτρεχαν όλοι σαν τα ζωα να πάρουν δωρεάν συσκευή αγνοώντας οτι δεν έκαναν οποιοδήποτε συμβόλαιο αλλά ενα με 1000 δωρεάν λεπτά ομιλίας και 3000 ευρώ πάγιο ανα μήνα.... συν του οτι είχαμε και την αρρώστια των ποζεράδων με κάθε μέρα και άλλο κινητό.
Για εμένα ακριβώς το ίδιο είναι μίας και στην αναβάθμηση παραμένεις σε πρόγραμμα με 3000 πάγιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Παλιότερα η επιδότηση δεν ήταν τόσο ύπουλη θυμάμαι.. Πάντως με την ισοπεδωτική λογική τα πάντα είναι για να μας τα παίρνουν οι εταιρίες αφού στην τελική αυτό επιδιώκουν, έτσι; Αλλά απ' το να στα παίρνει από το πάγιο τέλος κλήσης, τον ελάχιστο χρόνο χρέωσης ή άλλα κερατιάτικα ας σε βοηθήσει να πάρεις κανά καινούριο κινητό.

ΥΓ. Εγώ έχω καρτοκινητό από την εποχή που διαφήμιζε το b-free ο συγχωρεμένος ο Βλάσσης..

Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Παν μέτρον άριστον που έλεγαν και οι Αρχαίοι, μέτρο και προς τα πάνω αλλά και προς τα κάτω, για να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι.:)

Μέτρον άριστον και όχι παν μέτρον άριστον.. σας το έχω ξαναπεί ρε γαμώτο :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Λάθος, μέτα από ένα χρόνο, μπορείς να φυγείς όποτε θες και έχεις και μειωμένο πάγιο...

Λάθος κάνεις εσύ!!! :D Το ίδιο πράγμα λέμε βρε! εγώ απλά λέω ότι μπορείς να αναναιώνεις το συμβόλαιο σου ανα χρόνο. Τώρα δεν ξέρω πόσο σημασία έχει αυτό στην συζήτηση που κάνουμε...:hmm: Αλλα δεν πειράζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Λάθος κάνεις εσύ!!! :D Το ίδιο πράγμα λέμε βρε! εγώ απλά λέω ότι μπορείς να αναναιώνεις το συμβόλαιο σου ανα χρόνο. Τώρα δεν ξέρω πόσο σημασία έχει αυτό στην συζήτηση που κάνουμε...:hmm: Αλλα δεν πειράζει
Ναι, ομως... Πες όμως ότι βγαίνει η χ εταιρία και λέει για μια εβδομάδα μόνο στους νέους συνδρομήτες τα τηλεφωνήματα δωρέαν για 12 μήνες.... Δεν είναι κρήμα να χάσεις τέτοια προσφορά γιατί είσαι δεμένος με την ψ επειδή σου είπαν πάρε το τάδε κινητό και θα το πληρώσεις το πάγιο :P
Επίσης αν δεν κάνεις ανανεώση, έχεις χαμηλότερο πάγιο
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
ΥΓ. Εγώ έχω καρτοκινητό από την εποχή που διαφήμιζε το b-free ο συγχωρεμένος ο Βλάσσης..
ουτε καν τις θυμάμαι :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
τον θυμάστε τον Βέγγο??? ναι ε?:P

θυμάστε την ατάκα: "Πελάάάάάάάάάτες μουυυυυυ......."?

έτσι είναι παντού..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ειναι ενας τροπος να πλουτισουν που ομως σε καπιους βγαινει με καλο τροπο. Εγω πχ εχω συνδεση και περνω καθε χρονο χ λευτα (τα οπια βαζει μαζι με του πατερα μου και περνει τζαπα κινιτο ο πατερας μου, μια και εγω κραταω το ιδιο:P) και εχω καε μηνα με 20 ευρω 70 λεπτα δωρεαν ομιλια. με συμφερει αλλα ολο αυτο εχει γινει για να τα παρει η εταιρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Νομίζω ότι έχουν μπερδευτεί λίγο τα πράγματα.
Υπάρχουν άτομα που κάνουν σύνδεση μόνο και μόνο για να πάρουν το τάδε κινητό φθηνότερα ή τσάμπα και μετά κάνουν υπομονή ένα χρόνο για να την κόψουν.
Και άτομα που κάνουν σύνδεση γιατί τους συμφέρει περισσότερο απο το καρτοκινητό επειδή μιλούν αρκετές ώρες και δεν τους επηρεάζει αν η εταιρεια κάνει κάθε χρόνο επιδότηση ή όχι αφού δεν έχουν σκοπό να διακόψουν την σύνδεση.
Όπως και να χει η επιδότηση είναι ένας τρόπος,όπως ξαναγράφτηκε, για να διατηρείται η υπάρχουσα πελατειακή βάση.Καμμία εταιρεία δεν την προσφέρει ως βοήθημα,αν ήθελαν πραγματικά να βοηθήσουν ας μας άφηναν να μιλάμε τσάμπα........:P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Και άτομα που κάνουν σύνδεση γιατί τους συμφέρει περισσότερο απο το καρτοκινητό επειδή μιλούν αρκετές ώρες και δεν τους επηρεάζει αν η εταιρεια κάνει κάθε χρόνο επιδότηση ή όχι αφού δεν έχουν σκοπό να διακόψουν την σύνδεση.
Μα ακριβως σε αυτα τα ατομα δεν συμφαιρει μιας και δεν δεχτουν την επιδότηση θα εχουν μειωση στο πάγιο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Αν θέλεις να συνεχίσεις να έχεις συμβόλαιο συμφέρει σίγουρα να συνεχίσεις στην ίδια εταιρία και να πάρεις την επιδότηση γιατί:
Παίρνεις πίσω ένα ποσοστό από τα λεφτά που έχεις δόσει
Μειώνονται τα πάγια
Μειώνονται οι χρεώσεις.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να είναι "κακιά" η επιδότηση. Αν δε θέλεις να συνεχίσεις το συμβόλαιο δεν το ανανεώνεις και τελείωσε. Δε σε υποχρεώνει κανείς να το ανανεώσεις..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Μα ακριβως σε αυτα τα ατομα δεν συμφαιρει μιας και δεν δεχτουν την επιδότηση θα εχουν μειωση στο πάγιο ;)

Έχεις εν μέρει δίκιο...
και εξηγούμαι...
είναι ανάλογα την επιδότηση!
πριν μερικά χρόνια που έκανα σχετικά μεγάλους λογαριασμούς στο κινητό μου, μου δίνανε επιδότηση χωρίς να αλλάξει τίποτα στο πακέτο που είχα (ήμουν ήδη σε μειωμένο πάγιο).
Πλέον, επειδή οι λογαριασμοί μου είναι ακρετά μικροί, για να μου δώσουν επιδότηση πρέπει να πάω σε πακέτο με μεγαλύτερο πάγιο!!!

Γενικά το τι επιδότηση θα σου δώσουν έχει να κάνει με το τι λογαριασμούς κάνεις (νομίζω το μέσο όρο όλης της χρονιάς)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead:
Αν θέλεις να συνεχίσεις να έχεις συμβόλαιο συμφέρει σίγουρα να συνεχίσεις στην ίδια εταιρία και να πάρεις την επιδότηση γιατί:
Παίρνεις πίσω ένα ποσοστό από τα λεφτά που έχεις δόσει
Μειώνονται τα πάγια
Μειώνονται οι χρεώσεις.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να είναι "κακιά" η επιδότηση. Αν δε θέλεις να συνεχίσεις το συμβόλαιο δεν το ανανεώνεις και τελείωσε. Δε σε υποχρεώνει κανείς να το ανανεώσεις..!
Eκτός απο αυτά που είπε ο giostau αν είσαι μόνο ένα χρόνο στην εταιρία και δεχτείς την επιδότηση δεν θα πας στο μειωμένο πάγιο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Ορισμένοι όμως δεν πέφτουν στο δυλημμα να μείνω ενα χρόνο ακόμη ή να μην μείνω.Για παράδειγμα ένας Ιδιώτης χρησιμοποιεί σύνδεση με υψηλό πάγιο από ανάγκη και ταυτόχρονα παίρνει και ένα κινητό κάθε χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ομως αν δεν δεχτει το κινητο, θα εχει χαμηλοτερο παγιο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Δεν ξέρω κάτι τέτοιο.Το μόνο που ξέρω είναι πως πριν 2 μήνες ο πατέρας μοθ έκλεισε ένα χρονο παγιο και πηρε την επιδοτηση και συγχρόνως μείωση στο πάγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top