Επικίνδυνα e-mail

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Εγώ τόσα χρόνια που έχω email δεν μου έχει έρθει κάτι παρά μόνο προειδοποιήσεις για τις απάτες μέσα από το e-banking της τράπεζας μου, αλλά στο messenger και Instagram μου στέλνουν συχνά "ξένες" με ύποπτα μυνήματα στα ελληνικά από το Google translate και από κάτω έχει ένα λινκ. Εκεί θέλει προσοχή και εγώ συνήθως διαγράφω τις συνομιλίες, μπλοκάρω τους χρήστες και μετα δεν δίνω παραπάνω σημασία.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
@Scandal @giannhs2001 @akikos
Το είδος της επίθεσης λέγεται session hijacking

Ψάξτε επίσης και BeEF framework

@Πουπουλίνα
+
Δεν φορτωσε ποτε ομως .Δεν μπηκα σε κανενα σαιτ.Κατι το εμποδιζε.Φορτωνε..φορτωνε..πουθενα δεν μπηκε και το εκλεισα.Και στην διωξη που επικοινωνησαμε τυο ειπα και μου ειπε δεν μπορει να ξερει να κανω σαρωση απο οτι καταάβα.Εκανα και δεν βρεθηκε καμια απειλη.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,861 μηνύματα.
1667385458806.png

Όλο διαγράφω μηνύματα...
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
A41E7F1F-A254-4113-9794-3478CAADFA24.jpeg

😰
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,838 μηνύματα.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Μέχρι τώρα έχω την τιμή να παίρνω μόνο το "Εθνική Τράπεζα: η κάρτα σας έχει μπλοκαριστεί" (που το έπαιρνα και όταν δεν είχα εθνική) και το "ΕΛΤΑ: το δέμα σας πρέπει να παραδοθεί".
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top