Επιλογή Προέδρου της Δημοκρατίας 2020

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ακούγονται πολλά ονόματα.

Πιστεύω ότι φαβορί είναι ο ΓΑΠ, αν και πιστεύω ότι τη θέση την αξίζει ο Σημίτης. Τον Βενιζέλο θα τον ήθελα στην ενεργή πολιτική.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,666 μηνύματα.
Δεν πρέπει να βάλουν κάποιον μεγάλο που έχει διατελέσει πρωθυπουργός γιατί είναι όλοι αποτυχημένοι, θα προτιμούσα κάποιον τυχαίο βουλευτή χωρίς συμμετοχή στα ηγετικά του κόμματος του αν θέλουν οπωσδήποτε πολιτικό.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ιδανική επιλογή για τη χώρα ο Σημίτης. Ο Βενιζέλος πρέπει να προσκολληθεί στη ΝΔ γιατί τον χρειάζεται.
 

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση ότι πιθανόν θα προταθεί κάποιος όχι πολύ γνωστός, δηλ. όχι κάποιος νυν ή πρώην πολιτικός. Θα είναι κάποιος που θα έχει μεν διακριθεί στον τομέα του, θα έχει κύρος αλλά δε θα είναι κάποιος που παίζει καθημερινά στα κανάλια..

Αλήθεια ποια η γνώμη σας για τον Παυλόπουλο;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Αλήθεια ποια η γνώμη σας για τον Παυλόπουλο;
Πολύ κακή.
https://www.iefimerida.gr/news/1138...ο-έκανε-ο-πρώην-υπουργός-προκόπης-παυλόπουλος

Κατά τη γνώμη είναι υπεύθυνος μαζί με το Καραμανλή για τη χρεοκοπία της χώρας. Είναι αστείο να ταλαιπωρούμε τον Τζοχατζόπουλο τόσα χρόνια και αυτούς που κατέστρεψαν τη χώρα να είναι βουλευτές και πρόεδροι της δημοκρατίας.

Ο Σημίτης;;;
Τρολλ;
Τι κακό έκανε ο Σημίτης;
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Δεν πρέπει να βάλουν κάποιον μεγάλο που έχει διατελέσει πρωθυπουργός γιατί είναι όλοι αποτυχημένοι, θα προτιμούσα κάποιον τυχαίο βουλευτή χωρίς συμμετοχή στα ηγετικά του κόμματος του αν θέλουν οπωσδήποτε πολιτικό.
Τι κακό έκανε ο Σημιτης;
Εγώ είδα αναπτυξη
Ιδανική επιλογή για τη χώρα ο Σημίτης. Ο Βενιζέλος πρέπει να προσκολληθεί στη ΝΔ γιατί τον χρειάζεται.
Δύσκολο να πάει ο Βενιζελος στη ΝΔ
Τη Δευτέρα σε εκδήλωση που ήταν αυτός και η ντορα, έγινε ο εξής διαλογος

Ντορα «Ποιος μιλάει;»
Βενιζελος «Τι ποιος μιλάει; Εγώ μιλάω»
Ντορα «Το τότε πασοκ. Δε το πιστεύω»
Βενιζελος «Δεν υπάρχουν αυτα, είστε πολύ du monde πλέον» (αν κάνω λαθος οποίος ξερει γαλλικα να με διορθώσει στο ορθογραφικό
Οκ , τρολλ.
Καληνυχτα.


Ενώ μεταξύ η πλειοψηφία του Ελληνικού λαού ψήφισε Σημιτη 2 φορες και το έργο του το βλέπουμε έως και σημερα
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,666 μηνύματα.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το ευρώ και ο τρόπος που μας έβαλε, από τότε η χώρα πήρε την κάτω βόλτα.


Η χώρα πήρε την κάτω βόλτα εννοείς ότι έπεσε τεράστια εισροή χρήματος, επιδοτήσεις, έγιναν ολυμπιακοί αγώνες κλπ; Αυτό το ονομάζεις κάτω βόλτα;
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,666 μηνύματα.
πες μου και εξήγησε μου

Κατευθείαν ακρίβεια κατακόρυφα μεγαλύτερη από την πρώτη μέρα, αυτό το εκμεταλλεύτηκαν οι πλούσιοι για να γίνουν πλουσιότεροι και οι φτωχοί φτωχότεροι όπως και ο Καραμανλής αμέσως μετά για να ανεβάσει το χρέος.

Η χώρα πήρε την κάτω βόλτα εννοείς ότι έπεσε τεράστια εισροή χρήματος, επιδοτήσεις, έγιναν ολυμπιακοί αγώνες κλπ; Αυτό το ονομάζεις κάτω βόλτα;


Τι καλό έφεραν οι Ολυμπιακοί Αγώνες πέρα από χρέη, λαμογιές, κακοφτιαγμένα έργα και παράνομοι πλουτισμοί εργολάβων;
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Κατευθείαν ακρίβεια κατακόρυφα μεγαλύτερη από την πρώτη μέρα, αυτό το εκμεταλλεύτηκαν οι πλούσιοι για να γίνουν πλουσιότεροι και οι φτωχοί φτωχότεροι όπως και ο Καραμανλής αμέσως μετά για να ανεβάσει το χρέος.

Επίσης μας επιτέθηκαν και οι εξωγήινοι
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,666 μηνύματα.
το 2002 δεν είχαμε μνημόνια. Λυπάμαι

Δεν λέω ότι το έφερε το μνημόνιο ο Σημίτης αλλά με την είσοδο στο ευρώ χειροτέρευσε η οικονομία και στην συνέχεια ήρθαν τα μνημόνια και η ολοκληρωτική οικονομική εξάρτηση από τους ξένους.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν λέω ότι το έφερε το μνημόνιο ο Σημίτης αλλά με την είσοδο στο ευρώ χειροτέρευσε η οικονομία και στην συνέχεια ήρθαν τα μνημόνια και η ολοκληρωτική οικονομική εξάρτηση από τους ξένους.


Η οικονομία είναι αδιαμφισβήτητο ότι καλυτέρευσε. Δεν χωράει αμφιβολία σε αυτό. Μισθοί αυξήθηκαν, επιδόματα δόθηκαν, συντάξεις εκτοξεύθηκαν, έγιναν τεράστια έργα και επί μια δεκαετία χτίζαμε πράγματα ασταμάτητα. Το θέμα είναι ότι α) αυτά τα λεφτά τα ξοδεύαμε με λανθασμένο τρόπο και β) ότι στην κρίση ήμασταν απροετοίμαστοι μετά την αισχρη περίοδο Καραμανλή.
 

Guest 191886

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ειμαι διατεθειμενος να συμμετασχω σε αυτη την ανουσια συζητηση με υποστηρικτες του διεφθαρμενου Πασοκ
απορια το εχω ,ποσο χρονων ειστε εσεις που τοποθετειστε υπερ του Σημιτη.
Καμια ελπιδα :)

https://en.wikipedia.org/wiki/Spiros_Simitis
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Δεν ειμαι διατεθειμενος να συμμετασχω σε αυτη την ανουσια συζητηση με υποστηρικτες του διεφθαρμενου Πασοκ
απορια το εχω ,ποσο χρονων ειστε εσεις που τοποθετειστε υπερ του Σημιτη.
Καμια ελπιδα :)

https://en.wikipedia.org/wiki/Spiros_Simitis

Ο Σημίτης που είχε πλεονάσματα και το χρέος αυξήθηκε το 2007 -2009 άστοχο το παράδειγμά σου
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top