Επιλογή PNA

ΜΗΤΣΑΚΙ

Νεοφερμένος

Η ΜΗΤΣΑΚΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Γειά σας θα ήθελα να με βοηθησετε να διαλεξω gps. εχω δει καποια μοντελα κ εχω σταθει στα παρακατω οποιος μπορει ας πει τη γνωμη του https://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1209752&Manufacturer=Turbo-X&category=69977967&catalog=21 ή https://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1186183&catalog=21&category=69977967:hmm:. Λοιπόν τι λέτε???????ευχαριστω εκ των προτέρων για τις απαντησεις σας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Πέρασαν πολλά μοντέλα από τα χέρια μου....
Navigon με κλειστά μάτια, τώρα έχω το 8110 της εν λόγω εταιρίας και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος!
Την λειτουργία Reality View Pro όμως μη περιμένεις να την δεις στην οθόνη σου στην...πατησίων πχ αλλά όταν κινείσαι εθνική ή στο ποτάμι (κηφισου) είναι φοβερή η απεικόνιση!!!!
Δες εδώ, αξίζει να δώσεις κάτι παραπάνω :D
https://www.navigon8110.com/uk/index_flash.php
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΜΗΤΣΑΚΙ

Νεοφερμένος

Η ΜΗΤΣΑΚΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
απ οτι ειδα αυτο που λες ειναι κορυφαιο! αλλα σε σχεση με τα 2 παραπανω ειναι τα διπλασια λεφτα κ οχι κατι παραπανω...! απο αυτη την εταιρια υπαρχει κατι σε πιο χαμηλη τιμη? δε βγαινω....κ το χρειαζομαι το ατιμο το gps!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Ναι υπάρχουν οικονομικότερα μοντέλα όμως δεν έχουν δέκτη sirf star ||| αλλά nemerix!
Οι υπόλοιπες διαφορές έχουν να κάνουν με δυνατότητες που πιθανόν να μη σε ενδιαφέρουν.
Δυστυχώς η navigon μόνο στο 8110 έχει τον sirf και αν θέλεις πραγματικά αστραπιαία κλειδώματα
θέσης πρέπει να βάλεις βαθιά το χέρι στην τσέπη!
Μια φορά θα "κλάψεις" όμως στο...ταμείο, ενώ με "δεύτερες" επιλογές θα κλαίς....συνέχεια!

σκέψου το λοιπόν :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΜΗΤΣΑΚΙ

Νεοφερμένος

Η ΜΗΤΣΑΚΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
σωστος.....!:) ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΜΗΤΣΑΚΙ

Νεοφερμένος

Η ΜΗΤΣΑΚΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
παλι εδω...:worry: οι χατρες navteq ειναι αξιοπιστοι?θεωρουνται καλοι?το μηχανημα 8110 τελικα ειναι σιγουρα το καλυτερο απο αυτα που ειχα δει απο θεμα χαρακτηριστικων αλλα θα χρειαστει να ''πειραξω'' τους χαρτες? δεν ενδιαφερομαι καθολου για χαρτες εξωτερικου. θα ηθελα να ξερω ομως ποιοι ειναι οι καλυτεροι χαρτες για αττικη κ επαρχιακο οδικο δυκτιο. ευχαριστω κ παλι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Καλώς την :)

Κοίταξε, το 8110 πάει πακέτο με χάρτες ευρώπης, δεν γίνεται να το αγοράσεις μόνο με ελλάδας για να έχεις κάποια καλύτερη τιμή! Όμως σου δίνει δωρεάν αναβαθμίσεις on site για 2 χρόνια, αρκεί να συμπληρώσεις κάποια στοιχεία αγοράς.

Τούς χάρτες θα σε συμβούλευα να μην τους πειράξεις :P αν δεν σε πειράξουν κι αυτοί!!!!
Μιά χαρά δουλεύουν, είναι ακριβέστατοι στο λεκανοπέδιο, σε επαρχία δεν έχω άμεση αντίληψη αλλά φαντάζομαι δεν θα υπάρχει πρόβλημα αξιοπιστίας από μια εταιρεία τέτοιου βεληνηκούς!
Εντάξει, μη σε πάρω και στο λαιμό μου να σκάσεις 400 +... για δυνατότητες που ίσως δεν σου χρειάζονται ή στην τελική δεν σε "συγκινούν", απλά αν θέλεις το "απόλυτο" από κάθε άποψη, είναι αυτό... στο "γρατζουνισμένο" ασημί :D

Σχετικά με χάρτες τώρα, ανεξάρτητα από το μηχάνημα, κάποιοι ακούν destinator και βγάζουν ...σπυριά (εξανθήματα) κάποιοι...καμαρώνουν!
Ένα φιλαράκι μου πχ πιστεύει πως χάρτες=garmin, ίσως δεν έχει άδικο, πρόκειται για την μεγαλύτερη αμερικάνικη εταιρεία συστημάτων πλοήγησης, περί ορέξεως...

Την προσωπική μου γνώμη σου λέω, με δεδομένο ότι έχω δοκιμάσει τα 2 που προανέφερα αλλά και tom tom έχω δουλέψει με το htc παλιότερα και το Ε90 μου έχει χάρτη της navteq αλλά ...καμμιά σχέση με αυτόν που βάζουν στο 8110 κι ας είναι της ίδιας εταιρείας!
Βασικά, μη μπλέξεις αγοράζοντας λογισμικό πλοήγησης με σκοπό να το εγκαταστήσεις σε κάποιο pda η smartphone.... :)

ας γράψει και κάποιος άλλος την γνώμη του, δεν μπορεί να έχω μόνο εγώ... navigator στο e-steki!!!! :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
λοιπον παιδια για Pna η αποψη μου ειναι μια . TOSHIBA PORTEGE G810 . με 230 ευρω αγορασα κινητο με δεκτη gps . win mobile 6.1 και αλλα καλουδια και με κατι αναβαθμισεις που εκανα στο SPB SOFTWARE το κινητο μου αυτην την στιγμη ειναι μαματο . εχω πανω δυο λογισμικα που τα κατεβασα τζαμπανταν NAVIGATOR 7 KAI IGO 8.1 τα οποια δουλευουν σουπερ . παιδια το κινητο τα σπαει . και αν δω απο το νεο TOSHIBA TG01 το οποιο πρεπει να ακομα πιο μαματο . καλυτερα να το ψαχνετε λιγο γιατι υπαρχουν κινητα που ειναι σουπερ και με σουπερ τιμες .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top