Εργασία σε τράπεζες

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
τι εχετε ακουσει? καλα η ασχημα πραγματα? εδωσα το τεστ και περιμενω αποτελεσματα αν εγραψα καλα η οχι. γενικα τι μισθο παιρνει π.χ ενας ταμιας στην τραπεζα μηπως ξερετε? με καλεσαν και απο eurobank για γραπτο τεστ και ειναι ψιλοπικρα γιατι δουλευω και δεν μπορω να φευγω συνεχεια απο εδω μη με παρουν και χαμπαρι!

οπως καταλαβατε ψαχνομαι να αλλαξω δουλεια γιατι εδω δεν παει αλλο.. εχω 3 χρονια προυπηρεσια σε μεγαλη πολυεθνικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πριν τρία χρόνια περίπου ήξερα πως ο πρώτος μισθός είναι 800? αν είχες πτυχίο ΑΕΙ. Εγώ είχα δώσει κι είχα περάσει το τεστ, αλλά με έκοψαν στη συνέντευξη (κλασσικά :D) και απ' όσο ξέρω αν σε κόψουν δεν δικαιούσαι να ξανακάνεις αίτηση. Από ωράριο είχα μάθει πως έπαιζαν πολλές υπερωρίες και είχε και πολύ δουλειά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
Πριν τρία χρόνια περίπου ήξερα πως ο πρώτος μισθός είναι 800? αν είχες πτυχίο ΑΕΙ. Εγώ είχα δώσει κι είχα περάσει το τεστ, αλλά με έκοψαν στη συνέντευξη (κλασσικά :D) και απ' όσο ξέρω αν σε κόψουν δεν δικαιούσαι να ξανακάνεις αίτηση. Από ωράριο είχα μάθει πως έπαιζαν πολλές υπερωρίες και είχε και πολύ δουλειά..


800 καθαρα η μικτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Καθαρά αν θυμάμαι καλά.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
Λοιπον περασα το τεστ της euronbank και τριτη εχω συνεντευξη. τι εχετε ακουσει γενικα για τη συγκεκριμένη τράπεζα?εχω πτυχιο ΤΕΙ, proficiency Και μας ειπαν οτι οι θεσεις ειναι για ταμιες. ειναι κανεις που δουλευει εκει η εχει γνωστο που δουλευει εκει να μου πει για μισθους κλπ?

+ 3 χρονια προυπηρεσια σε πολυθενικη στο εμπορικο τμημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Λοιπον περασα το τεστ της euronbank και τριτη εχω συνεντευξη. τι εχετε ακουσει γενικα για τη συγκεκριμένη τράπεζα?εχω πτυχιο ΤΕΙ, proficiency Και μας ειπαν οτι οι θεσεις ειναι για ταμιες. ειναι κανεις που δουλευει εκει η εχει γνωστο που δουλευει εκει να μου πει για μισθους κλπ?

χμμ..γνωριζω αρκετα καλα τα της Eurobank....μην ανησυχεις για τη συνεντευξη...αρκει να εισαι ανετη και να δειχνεις αποφασισμενη οτι θελεις να δουλεψεις γι αυτους (οπως και στις περισσοτερες δουλειες βεβαια)...εννοειται πως θα αρχισεις ως ταμιας...εκτος εαν πριν ειχες καποια προυπηρεσια σε καποια τραπεζα...τα χρηματα ειναι λιγα..γυρω στα 800Ε...εαν περασεις τη συνεντευξη για καποιο διαστημα θα κανεις σεμιναρια..και μετα θα σε στειλουν σε καταστημα...παντως να ξερεις οτι ο ταμιας τραβαει λουκι...αλλα εαν εισαι υπευθυνος και γρηγορος η ανελιξη ειναι σιγουρη και γρηγορη..βεβαια να ξεχασεις το 8ωρο...θα πηγαινεις απο τις 8 παρα και μπορει να φευγεις στις 6....και εννοειται οτι τις υπερωριες δεν τις πληρωνεσαι παντα..ειναι στην ευχερεια του καθε διευθυντη....ακομα και στο ποσες θα δωσει....βασικα...θα εχεις πολλη δουλεια και μικρες απολαβες....πολλοι ειναι αυτοι που καθονται 2-3 χρονια (αν δεν την κανουν νωριτερα) και κανουν αιτησεις σε αλλες τραπεζες...εχοντας ηδη προυπηρεσια..ακομα και οταν αλλαζεις ποστο...δε σημαινει οτι οι απολαβες σου θα αυξηθουν κιολας....

αυτα τα ολιγα...;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
ευχαριστώ πολυ! ησουν αναλυτικότατη
την παρασκευη εχω και μια αλλη συνεντευξη σε μια φαρμακευτικη για στέλεχος εμπορικής διαχείρισης.δεν ξερω εκει τι λεφτα δινουν.εγω παρινω 820 καθαρα, οποτε στοχος μου ειναι τα 900-950 καθαρά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
λοιπον πηγα στη συνεντευξη της eurobank και παιδια μιλαμε αντιμετωπισα 2 ανθρωπους που μου ελεγαν οτι δεν εχω ξαναδουλεψει σε τραπεζα και θα πρεπει να ξερω πως δουλευει μια τραπεζα για να κανω αιτηση κλπ... πηγα να τους πω τοτε γιατι με καλεσατε? και μου ειπαν οτι θα ασχολουμαι κυριως με πωλησεις καρτων κλπ.... και αν πειθω θα με κρατησουν αλλιως γεια σας...και οτι οι περισοοτεροι που ερχονται εδω νομιζουν οτι απλα θα δουλεψουν σε τραπεζα κλπ... μιλαμε παιδια ενα στυλακι ψωνιστικο και μου ελεγαν συνεχως οτι η τραπεζα ειναι η καλυτερη στην ελλαδα η eurobank δηλ κλπ. την πηρα την κρυαδα !! δε μου εκαναν καθολου καλη εντυπωση παιδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
καλυτερα που δεν σου εκαναν καλη εντυπωση.. εχω γνωστους σε eurobank και alpha και ειναι χάλια λενε.. και απο ωραρια και απο μισθο και απο συμπεριφορα συναδελφων και προϊσταμενων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
ασε παιδι μου σου λεω ενιωθα οτι με κατηγορουσαν για κατι πολυ επιθετικοι...
και την ημερα του τεστ οι 2 εκπροσωποι ειχαν ενα στυλακι χαλαρο λες και ειμαστε κολλητοι και μας εφαγαν 45 λεπτα απο το τεστ λεγοντας μας για το οτι εχουμε την καλυτερη τραπεζα και οτι ολα ειναι σουπερ και ολες οι υπερωριες πληρωνονται κλπ.. και αυτο μου ξινισε λιγο. τελοσπαντων ας κατσω εδω που ειμαι προς το παρον και βλεπουμε.δεν εχω σοβαρα προβληματα εδω μισθο ε οκ 820 καθαρα παιρνω, τα βγαζω περα μενω με γονεις κλπ... απλα εχω κουραστει απο αυτο που κανω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
οι φαρμακευτικες παντως ειναι καλη φαση απ'οσο ξερω.. ;)
δοκιμασε το.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
λοιπον πηγα στη συνεντευξη της eurobank και παιδια μιλαμε αντιμετωπισα 2 ανθρωπους που μου ελεγαν οτι δεν εχω ξαναδουλεψει σε τραπεζα και θα πρεπει να ξερω πως δουλευει μια τραπεζα για να κανω αιτηση κλπ... πηγα να τους πω τοτε γιατι με καλεσατε? και μου ειπαν οτι θα ασχολουμαι κυριως με πωλησεις καρτων κλπ.... και αν πειθω θα με κρατησουν αλλιως γεια σας...και οτι οι περισοοτεροι που ερχονται εδω νομιζουν οτι απλα θα δουλεψουν σε τραπεζα κλπ... μιλαμε παιδια ενα στυλακι ψωνιστικο και μου ελεγαν συνεχως οτι η τραπεζα ειναι η καλυτερη στην ελλαδα η eurobank δηλ κλπ. την πηρα την κρυαδα !! δε μου εκαναν καθολου καλη εντυπωση παιδια...

ειναι ψαρωτικοι...το ξερω...χεχε..ειδικα αυτο..που αν δεν πειθεις...σε διωχνουν....μαμακιες λενε....το μονο καλο που εχει η Eurobank ειναι οτι δεν κανει ευκολα απολυσεις..καθε αλλο....εχει ρεκορ παραιτησεων...
η αληθεια ειναι οτι καταλαβαν πως δε γνωριζεις καθολου το αντικειμενο και πατησαν σε αυτο..
παντως οτι ειναι η δευτερη μεγαλυτερη τραπεζα μετα την Εθνικη...ισχυει...και ειναι πρωτη στα επαγγελματικα δανεια...
εγω βασικα θα σου ελεγα οτι αν δε σου αρεσει πραγματικα ο τραπεζικος τομεας...να μην το τολμησεις...δε θα το αντεξεις και αργα η γρηγορα θα θες να την κανεις με ελαφρα πηδηματακια....!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
για alpha bank τι έχετε ακούσει? τεταρτη εχω και εκει γραπτο διαγωνισμο. οπως εχετε καταλαβει εχω παρει μπρος.... τι μισθοι παιζουν εκει? ειναι καλο το περιβάλλον?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
στην alpha παιζει να ειναι και χειροτερα απο τη eurobank.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
στην alpha παιζει να ειναι και χειροτερα απο τη eurobank.. :/:


γιατί το λες αυτό?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
εχω μια γνωστη που δουλευει πολλα χρονια στην alpha και δεν ειναι καθολου ευχαριστημενη ουτε απο ωραρια ουτε απο μισθο ουτε απο γενικοτερη συμπεριφορα συναδελφων..
μπορει να ειναι και εξαιρεση, δεν ξερω, αλλα μπορει και οχι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
δηλ τι μισθο παιρνει? τι ωραριο εχει? ειναι ταμιας η σε γραφειο? αφου δεν της αρεσει γιατι δε ψαχνει κατι αλλο να βρει? οταν λες συμπεριφορα συναδελφψν τι εννοεις? οτι φερονται ασχημα? επεσαν πολλες ερωτησεις το ξερω αλλα και εγω ετσι ρωταω να δω μηπως ξερει κανεις κατι παραπανω και να μοιραστω τις αποψεις μου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
δηλ τι μισθο παιρνει? τι ωραριο εχει? ειναι ταμιας η σε γραφειο? αφου δεν της αρεσει γιατι δε ψαχνει κατι αλλο να βρει? οταν λες συμπεριφορα συναδελφψν τι εννοεις? οτι φερονται ασχημα? επεσαν πολλες ερωτησεις το ξερω αλλα και εγω ετσι ρωταω να δω μηπως ξερει κανεις κατι παραπανω και να μοιραστω τις αποψεις μου!!

κοιτα, τοσες πολλες λεπτομερειες δεν ξερω και εχω καιρο να τη δω αλλα θυμαμαι οτι πηγαινε πρωι και μπορει να εφευγε και κατα τις 7-8..
αυτη τοτε ηταν στα δανεια, τωρα δεν ξερω..
συμπεριφορα συναδελφων θυμαμαι κατι για πισωπλατα μαχαιρωματα που ελεγε αλλα και παλι χωρις λεπτομερειες..
και τελος, δεν ξερω γιατι δεν ψαχνει αλλη δουλεια.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stouparos

Νεοφερμένος

Η stouparos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δυστυχώς διάβασα κάπως αργά όλη αυτή τη συζήτηση σας για τις τράπεζες και έμεινα πραγματικά άφωνη! Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το ποσό απόλυτος μπορεί να είναι κάποιος.
Δίκη μου άποψη είναι ότι οοοολα εξαρτώνται από το που δουλεύεις. Σε ποιο κατάστημα εννοώ. Ποιους θα έχεις συναδέλφους και φυσικά διευθυντή. Δεν μπορείς να βάζεις όλες τις τράπεζες ή όλα τα καταστήματα στο ίδιο καζάνι.
Πρόσφατα πέρασα από εξετάσεις κ συνέντευξη της alpha bank. Έχω φίλους που δουλεύουν εκεί και εννοώ φίλους με τους οποίους μιλάω καθημερινά. Όχι γνωστούς ή ανθρώπους από τους οποίους έτυχε να ακούσω γνώμες. Κι εγώ ξεκινάω να δουλεύω εκεί σε λίγες μέρες.
Ο μισθός είναι 1000 ευρώ και κάτι. Λίγο λιγότερα αλλά κοντά στα 1000 είναι και στην eurobank.(πτυχίο ΑΕΙ). Από τους τρεις (και είναι σε διαφορετικά καταστήματα) κανείς δεν δουλεύει υπερωρίες. Όσο για το ότι η δουλειά είναι δύσκολη κτλ, εννοείται! Και ποια δουλειά δεν είναι...!
Οπότε phyllis να ψάχνεις πάντα και μια δεύτερη, τρίτη, τέταρτη γνώμη (καλές είναι αλλά καλυτέρα είναι να βγάζεις τα δικά σου συμπεράσματα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
τι εχετε ακουσει? καλα η ασχημα πραγματα? εδωσα το τεστ και περιμενω αποτελεσματα αν εγραψα καλα η οχι. γενικα τι μισθο παιρνει π.χ ενας ταμιας στην τραπεζα μηπως ξερετε? με καλεσαν και απο eurobank για γραπτο τεστ και ειναι ψιλοπικρα γιατι δουλευω και δεν μπορω να φευγω συνεχεια απο εδω μη με παρουν και χαμπαρι!

οπως καταλαβατε ψαχνομαι να αλλαξω δουλεια γιατι εδω δεν παει αλλο.. εχω 3 χρονια προυπηρεσια σε μεγαλη πολυεθνικη!


Δουλεύω εδώ και χρόνια σε ιδιωτική τράπεζα οπότε αν θες με ακους...
δεν ξέρω την ηλικία σου πάντος για ένα νέο παιδί που τελειώνει την σχολή του και ψάχνει για δουλειά είναι μια συμπαθητική αρχή... Τα λεφτά σαν ταμίας (όλοι από κει ξεκινήσαμε) είναι γύρω στα 730 με 1100 μικτά αναλόγως την προιπηρεσία σου και το αν έχεις πτυχίο... Τα χρήματα είναι τραγικά λίγα σε σχέση με την πίεση που έχεις σε μια ιδιωτική τράπεζα για πωλήσεις κτλ.. Θέλει πολύ γερό στομάχι να αντέξεις όλη αυτή την πίεση και το άγχος για 900 ψωροευρώ καθαρά... άσε που υπερωρίες δεν πληρώνουν παντού...Η δουλειά δεν είναι δύσκολή όμως πρέπει να αντέχεις όπως σου είπα και την πίεση για τους στόχους και το αγχος. Προσωπικά τον τελευταίο καιρό στη τράπεζα που είμαι οι ταμίες (και όχι μόνο) παραιτούνται ο ένας μετά τον άλλο!!!! Δεν ξέρω αν σε συγκινεί το να λές ότι δουλεύεις σε τράπεζα απο θέμα κύρους και τέτοιες μλκ εννοώ (εμένα πάντος καθόλου), πάντος πιστεψέ με δεν διαφέρει καθόλου από το να δουλεύεις πωλήτρια στον Γερμανό...

Ολα αυτά ισχύουν για τις ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ τράπεζες στις υπόλοιπες τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top