Ερωτευμένη

Oneira96

Νεοφερμένος

Η Oneira96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα σας,
Είμαι νέα στο φόρουμ, είμαι γυναίκα 27 ετών, ελεύθερη.
Θα ήθελα την γνώμη-βοήθεια σας για κάτι.
Το 2017 είχα ξεκινήσει να κάνω κάτι (όχι σχέση) με ένα φίλο μου 3 χρόνια μεγαλύτερο μου, συνεχίστηκε μέχρι τις αρχές του 2019 αλλά σε κάποια στιγμή είχαμε σπάσει, δεν βρισκόμασταν συχνά. Έμαθα απο τον ίδιο ότι έχει κοπέλα και έτσι σταματήσαμε να βρισκόμαστε.
Το κακό για εμένα είχε όμως ήδη γίνει.
Τον είχα ήδη ερωτευτεί, δεν το ήξερε όμως.
Είχαμε κοινή παρέα και τύχαινε πολλές φορές να τον βλέπω, ακόμα πιο δύσκολα για εμένα. Αποφάσισα κάποια στιγμή να του πω τι αισθάνομαι αν και ήταν ακόμα σε σχέση. Δεν ήρθε ποτέ και εν τέλει τα ειπαμε απο μηνυματα, δεν περίμενα να αλλάξει κάτι απλά ήθελα να το ξέρει.
Μετά απο 3 μήνες περίπου ξαφνικά μου έστειλε μήνυμα και καλά ότι έμαθε η κοπέλα του για εμάς κλπ και ότι της το είπα εγώ. Δεν ήξερα καν ποια είναι καθώς δεν την είχα γνωρίσει, του το είπα, ξεκίνησε να λέει τα δικά του και μετά απο 2 μέρες με έκανε μπλόκ.
Εννοείται νευρίασα, θυμωσα και τα σχετικά γιατί δεν με ήξερε από το 2017,με ήξερε πολλά χρόνια πριν από το 2009! Δεν ξαναπήγα ποτέ στο μπαρ που πηγαίναμε με την κοινη παρεα μας και είχα κόψει τα πολλά πολλά. Το 2021 εγώ αρρώστησα άσχημα είχα Λέμφωμα Hoghking (αιματολογικός καρκίνος). Ξεμπερδεψα σχετικά γρήγορα το Δεκέμβριο του 21 με τις χημειοθεραπείες και τις ακτινοβολίες.
Αυτός το έμαθε από κάπου το 2023 τον Απρίλιο και απ'οτι μου είπαν από ένα ψευτικο προφίλ στο Instagram και καλά του είπαν ότι είμαι πολυ άρρωστη και ότι θα πεθάνω κάτι τέτοια και ρωτουσε την φίλη μας αν είναι αλήθεια. Με βγάζει από το μπλοκ και το είδα από ένα repost που είχε κάνει ένας άλλος φίλος μας λέω τι έγινε με έβγαλε; δεν εκανα κίνηση καθώς είναι ακόμα με την κοπέλα που είπα παραπάνω. Παιδιά μετα απο 3 μερεσ με έκανε μπλόκ απο παντού, τον πετυχαίνω τυχαία και ΚΡΥΒΕΤΑΙ...
Δεν ξέρω τι γίνεται και γιατί κρυβεται.
Υποψιάζομαι ότι όταν με έβγαλε από το μπλοκ το είδε η κοπέλα του, καθώς έχω και άλλες 2 σελίδες στον Instagram και από εκεί δεν με είχε μπλόκ με έκανε το 2023 άρα τις είχε δει ότι είναι δικές μου.
Παρόλα αυτά εγώ τον θέλω ακόμα..
Εσείς τι πιστεύετε; και τι λέτε να κάνω;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,273 μηνύματα.
Εσείς τι πιστεύετε; και τι λέτε να κάνω;
Προχώρα με την ζωή σου. Είναι πολύ πολύτιμη για να την ξοδεύεις σε κόσμο που δεν ενδιαφέρεται για εσένα. Μετά απο όσα έχεις τραβήξει όσον αφορά στην υγεία σου σίγουρα είσαι σε θέση να το αντιληφθείς πολύ καλύτερα απο την πλειοψηφία των ανθρώπων αυτό.
 

Oneira96

Νεοφερμένος

Η Oneira96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Προχώρα με την ζωή σου. Είναι πολύ πολύτιμη για να την ξοδεύεις σε κόσμο που δεν ενδιαφέρεται για εσένα. Μετά απο όσα έχεις τραβήξει όσον αφορά στην υγεία σου σίγουρα είσαι σε θέση να το αντιληφθείς πολύ καλύτερα απο την πλειοψηφία των ανθρώπων αυτό.
Η αλήθεια είναι ότι μετά από την αρρώστια είδα πολλούς να φεύγουν..
Έχω μείνει χωρίς φίλους/φίλες , δεν με πειράζει γιατί τις έκοψα εγώ, με τον καιρό κατάλαβα ότι λένε ψέματα και γενικά ότι δείχνουν κάτι διαφορετικό από αυτό που είναι, πόσο μάλλον και ο τύπος που λέμε.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top