Ερωτεύτηκα τη φίλη μου

partblah1990

Νεοφερμένος

Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Παιδιά σαν μαλάκας συνέχισα να κάνω παρέα μαζί της ..και έγω δαγκώσα την λαμαρίνα μαζί της, αυτή όμως όχι.
Να κάνω καμιά καλή κομπίνα να τον χωρίσει τον άλλον(αλλιώς δε βλέπω να χωρίζουν) ?... αυτός την χαίρεται εδώ και 3 χρόνια(δεν βαρέθηκαν βρε παιδάκι μου) ..ας αναλάβουμε και εμείς λιγάκι !
Να ψάξω ίσως γι' άλλη ? αλλά τότε θα πρέπει να αλλάξω και την παρέα μου ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Εγω θα σου προτηνα να προσπαθησης να μαθεις με τροπο πως τα περνα σε αυτη την σχεση με τον αλλον (τον αντιζειλο δηλαδη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Παιδιά σαν μαλάκας συνέχισα να κάνω παρέα μαζί της ..και έγω δαγκώσα την λαμαρίνα μαζί της, αυτή όμως όχι.
Να κάνω καμιά καλή κομπίνα να τον χωρίσει τον άλλον(αλλιώς δε βλέπω να χωρίζουν) ?... αυτός την χαίρεται εδώ και 3 χρόνια(δεν βαρέθηκαν βρε παιδάκι μου) ..ας αναλάβουμε και εμείς λιγάκι !
Να ψάξω ίσως γι' άλλη ? αλλά τότε θα πρέπει να αλλάξω και την παρέα μου ...

Να μην κάνεις καμία κομπίνα. Αν δε σε θέλει, απλώς δε σε θέλει. Δέξου το, χώνεψέ το και πήγαινε σε άλλη παραλία. Δείξε σεβασμό στον εαυτό σου, δεν είσαι πρωταγωνιστής σε βραζιλιάνικη σειρά να στήνεις πλεκτάνες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Παιδιά σαν μαλάκας συνέχισα να κάνω παρέα μαζί της ..και έγω δαγκώσα την λαμαρίνα μαζί της, αυτή όμως όχι.
Να κάνω καμιά καλή κομπίνα να τον χωρίσει τον άλλον(αλλιώς δε βλέπω να χωρίζουν) ?... αυτός την χαίρεται εδώ και 3 χρόνια(δεν βαρέθηκαν βρε παιδάκι μου) ..ας αναλάβουμε και εμείς λιγάκι !
Να ψάξω ίσως γι' άλλη ? αλλά τότε θα πρέπει να αλλάξω και την παρέα μου ...

Μπα, δεν την ερωτεύτηκες την φίλη σου τελικά... Αν το είχες κάνει δεν θα έψαχνες να κάνεις κομπίνες για να την κερδίσεις, dude... Αυτά με μία λέξη τα λέμε που****ς
Αν δεν σε θέλει ναι, απλώς ψάξε για άλλη...
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θα πρέπει να αλλάξεις και παρέα όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θα πρέπει να αλλάξεις και παρέα όμως...
Λογικά οι φίλοι τους θα είναι κοινοί, και αν είσαι κολλημένος με κάποιον, δύσκολο να ξεκολλήσεις αν κάθε φορά που βγαίνεις είναι μαζί σου:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μπα, δεν την ερωτεύτηκες την φίλη σου τελικά... Αν το είχες κάνει δεν θα έψαχνες να κάνεις κομπίνες για να την κερδίσεις, dude... Αυτά με μία λέξη τα λέμε που****ς
Πολύ σωστό. Όταν σου αρέσει μία κοπέλα, αυτό που προπάντως θες είναι το καλύτερο γι' αυτή. Ακόμα, ίσως, και αν αυτό περιέχει ενίοτε το να είναι με κάποιον άλλον, εφόσον το επιθυμεί η ίδια. Εάν εσένα δεν σε θέλει, αλλά είναι καλά και χωρίς προβλήματα στη σχέση της, ναι πρέπει να το σεβαστείς.

Οπότε δεν είσαι ερωτευμένος, απλώς έχεις πεισμώσει να την κάνεις να χωρίσει με τον άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

new_day*

Νεοφερμένος

Η new_day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Αν ήταν θα την είχες κερδίσει ηδη.
Guess what! It's time to find new lover.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos94

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παιδιά μου φαίνεται πως έχω ερωτευθεί τη φίλη μου (20 είμαστε και οι 2) ..κάνουμε πολύ παρέα μαζί στο πανεπιστήμιο.Το πρόβλημα ειναι ότι αυτή έχει ήδη αγόρι (δεν μου τον έχει γνωρίσει βέβαια) εδώ και 3 χρόνια και 'γω δεν ξέρω τι να κάνω!!!!

Η δικη μου άποψη είναι να, μην της το πείς πάντως.... Γιατί εμείς που το κάναμε, φάγαμε τα μούτρα μας και τώρα με τη πρώην κοπέλα και κολλητή μου δεν μιλιόμαστε... και αυτό είναι ακόμα χειρότερο!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

partblah1990

Νεοφερμένος

Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Εντάξει το πήρα απόφαση δεν θα παρέμβω στην σχέση τους ..αλλά το θέμα είναι πως θα διακόψω την φιλία μου μεταξύ της ...δεν θέλω άλλο να την κάνω παρέα γιατί εγώ υποφέρω :( ...και πως μπορώ να την βγάλω από το κεφάλι μου ...? το ρίχνω στο ποτό ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
το έχει πάθει ο αδελφός μου τελικά διέκοψε τη φιλία μαζί της και ήταν σκατά για κανα χρονο μετά το ξεπέρασε.Πάντως μετανιώνει που δεν της το είπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadrd

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Το καλύτερο για' μένα είναι να είσαι ειλικρινής μαζί της, να της μιλήσεις για τα αισθήματα σου χωρίς να περιμένεις κάτι απο αυτήν απλά και μόνο για είσαι εντάξει με τον εαυτό σου και τη φίλη σου. Απο κεί και πέρα θα σου μιλήσει κι αυτή και θα αποφασίσετε εάν μπορείτε να μείνετε φίλοι μετά απο αυτό. Γιατί εάν ήταν θα χώριζε το κορίτσι. Μη μπεις σε αυτό το παιχνίδι. Και να χωρίσει πρέπει να το ξεπεράσει το παλικάρι και μετά να ξεκινήσει κάτι άλλο. Πάει πολύ μπέρδεμα μετά... Σου αξίζει κάτι πιο όμορφο και πιο δικό σου. Καλή τύχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apollon1954

Νεοφερμένος

Ο apollon1954 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
μπορώ να πω πως ερωτεύτηκα την καλύτερη μου φίλη, με αυτή που έχω μοιραστεί όλα μου τα μυστικά
αυτή έχει σχέση σχεδόν 1 χρόνο τώρα και το ότι ήμαστε μακριά ο ένας από τον άλλο τον τελευταίο καιρό με κάνει να την πιθυμάω και να νιώθω πιο έντονα συναισθήματα
δεν μπορώ να της πω κάτι γιατί πιστεύω θα χαλάσει αυτή η φιλία όμως από την άλλη δεν μπορώ να την βγάλω από το μυαλό μου:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ασε να περασει λιγο ο καιρος (αποτραβηξου και λιγο) και ξεκαθαρισε τα συναισθηματα σου γι αυτην.Πρεπει να το κανεις πριν πραξεις ή πεις το οτιδηποτε. Αν περασει λιγο ο καιρος και δεις οτι την βλεπεις πλεον ερωτικα τοτε η φιλια θεωρω πως εχει ηδη τελειωσει.Δεν γινεται αυτη να σε βλεπει φιλικα και να σου μιλα ανετα κι εσυ να ελπιζεις σε κατι παραπανω. Αποψη μου ειναι να της πεις πως νοιωθεις και οτι δεν την βλεπεις πλεον σαν φιλη και να λυξει εδω μιας και εχει αγορι (αν δεν θες να δημιουργησεις προβλημα προσπαθησε μετα να απομακρυθεις). Αν παλι θες να την διεκδικησεις τοτε της το λες και ξεκινας επιθεση. Αν παλι προτιμήσεις να μην της πεις τιποτα τοτε ειναι πιθανο τα πραγματα να γινονται ολο και πιο περιπλοκα (ειδικα για σενα) και η φιλια θα ειναι μονοπλευρη.
Θα σε συμβουλευα να της πεις τι νοιωθεις οσο ευκολο κι αν ακουγεται απο την θεση που ειμαι...Αποψη μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apollon1954

Νεοφερμένος

Ο apollon1954 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
στην αρχή της είπα πως μου άρεσε αλλά μου είπε αν δεν μπορώ να την δω φιλικά καλύτερα να σταματήσουμε να μιλούμε..εγώ τότε πείσμωσα και είπα πως απλά μου αρέσει, θα βρω άλλη και με αυτή θα είμαστε φίλοι
όμως δεν μπόρεσα να την ξεχάσω και όσο πέρνα ο καιρός φαίνετε πως έχω δαγκώσει την λαμαρίνα όμως δεν μπορώ να της το πω γιατί αυτή μου το ξεκαθάρισε αν δεν ήμαστε φίλοι δεν θα είμαστε τίποτα και όσο το σκάφτομαι αυτό με πληγώνει
με το αγόρι της δεν θέλω να τα χαλάσει ή να μαλώσουν και να είμαι εγώ η αιτία απλά την αγαπώ και θα έκανα τα πάντα για να είναι ευτυχισμένη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

etasas

Νεοφερμένος

Ο etasas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ρε καΐκια τι είναι αυτά που λέτε αναλύετε να είναι σωστό να χώσει κάποιος τη μουτσούνα του μέσα σε ένα ζευγάρι; Ε αναλύστε το αρκεί πάντα να έχουμε υπόψιν μας ότι ότι κάνουμε να είμαστε ικανοί να το δεχτούμε κιόλας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

FallenAngel25

Νεοφερμένος

Η FallenAngel25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
στην αρχή της είπα πως μου άρεσε αλλά μου είπε αν δεν μπορώ να την δω φιλικά καλύτερα να σταματήσουμε να μιλούμε..εγώ τότε πείσμωσα και είπα πως απλά μου αρέσει, θα βρω άλλη και με αυτή θα είμαστε φίλοι
όμως δεν μπόρεσα να την ξεχάσω και όσο πέρνα ο καιρός φαίνετε πως έχω δαγκώσει την λαμαρίνα όμως δεν μπορώ να της το πω γιατί αυτή μου το ξεκαθάρισε αν δεν ήμαστε φίλοι δεν θα είμαστε τίποτα και όσο το σκάφτομαι αυτό με πληγώνει
με το αγόρι της δεν θέλω να τα χαλάσει ή να μαλώσουν και να είμαι εγώ η αιτία απλά την αγαπώ και θα έκανα τα πάντα για να είναι ευτυχισμένη

Καλησπέρα κι απο'μένα! Ομολογώ πως δεν τα διάβασα όλα τα post αλλά απ'αυτά που διάβασα εγώ το μόνο που έχω να σου προτείνω είναι πρώτα να μιλήσεις με αυτήν την κοπέλα για το πως αισθάνεσαι (αν δεν το έχεις κάνει ήδη..) κι ύστερα φυσικά να πράξεις κι ανάλογα, γιατί όσο κάθεσαι μέσα σε αυτήν την φιλική σχέση και στον εαυτό σου κάνεις κακό και με την ίδια είσαι στην ουσία ανειλικρινής μιάς και τα πραγματικά σου αισθήματα κρύβονται μονίμως πίσω από το προσωπείου του φίλου και στην ουσία και στην ίδια την σχέση (ότι μορφής κι αν είναι..)

Κι όσο για αυτό που λες σχετικά με το ότι κάποια στιγμή της είχες μιλήσει για το ότι σου αρέσει κι αυτή σου ξεκαθάρισε ότι ή θα είστε φίλοι ή τίποτα πιστεύω ότι ακόμα και έχοντας αυτό σαν δεδομένο και πάλι θα πρέπει να της ξεκαθαρίσεις το πως αισθάνεσαι και ας την χάσεις κι ας φίλη, αφού έτσι κι αλλιώς ας μην γελιόμαστε, το ότι έχεις βάλει εσύ τον εαυτό σε μια διαδικασία ντε και καλά φιλίας απλά και μόνο για να ''κλέβεις'' στιγμές από την καθημερινότητα της δεν σημαίνει ότι είστε και φίλοι γιατί στην πραγματικότητα σαν φίλη δεν την είδες ΠΟΤΕ ! ή κάνω λάθος? :confused:
Σου τα γράφω έτσι χύμα γιατί έχει τύχει να βρεθώ κι εγώ σε παρόμοια σχέση και να είμαι φίλη που μάλιστα είχα προηγηθεί και σχέση (έστω ''μίνι'':P) και μετά ξαφνικά από δική μου υπαιτιότητα είμασταν φίλοι με την μόνη διαφορά ότι εγώ δεν τον είδα ποτέ φιλικά.. :redface: Κάθε κίνηση που έκανε αυτός προς τα εμένα ήθελα να την ερμηνεύω πάντα διαφορετικά κι όσο περνούσε ο καιρός τον καψουρευόμουν ακόμα πιο πολύ, ώσπου μια μέρα του είπα το πως αισθάνομαι για αυτόν (φαντάσου εγώ που είμαι και γυναίκα..:P) κι έφαγα την χυλοπιτά μου κι ησύχασα.. :clapup: αλλά και πάλι δεν μετανιώνω γιατί τουλάχιστον του μίλησα κι έβγαλα από μέσα μου όλα αυτά που αισθανόμουν για'κείνον..
Τελοσπάντων, να μη σε κουράζω κιόλας εμένα αυτή είναι η αποψή μου απο'κει και πέρα βλέπεις και κρίνεις και μόνος σου τι είναι καλύτερο.. Μια μονόπλευρη καψούρα χωρίς τέλος ή μια ζεστή χυλόπιτα και πάμε γερά για παρακάτω!? Ααααα!! και κάτι ενθαρρυντικό (ίσως..) για να μη το ξεχάσω, μέσα σε όλα αυτά που γράφεις μεγάλη επίσης εντύπωση μου έκανε το ότι δεν σου έχει γνωρίσει το αγόρι της! :hmm:Δεν ξέρω αν το επισήμανε και κάποιο άλλο παιδί αυτό, αλλά εμένα δεν μου φαίνεται και τοοοοόσο φυσιολογικό, ούτε μου έχει τύχει ποτέ αγόρι μου που να είμαστε μάλιστα και τρία χρόνια μαζί και να ξέρει ότι έχω έναν φίλο αλλά μην τον έχει γνωρίσει.......... :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

apollon1954

Νεοφερμένος

Ο apollon1954 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ο φίλος της με ξέρει όχι από κοντά αλλά με ξέρει όπως και εγώ..δεν είμαι κοντά της αυτή μένει σε άλλη πόλη και εγώ σε άλλη πόλη τώρα για αυτό δεν τον έχω δει και δεν με έχει δει και αυτός
και θέλω να ξεκαθαρίσω πως δεν προσπαθώ να "κλέψω" στιγμές από την ζωή της απλά προσπαθώ να σεβαστό την απόφαση της που μου είπε από την αρχή που την γνώρισα
εγώ πιστεύω πως αν δεν της πω κάτι με τον καιρό και που θα γνωρίσω και εγώ μια άλλη κοπέλα θα την ξεπεράσω και θα είμαστε φίλοι όπως και τώρα το ξέρω ότι είναι δύσκολο όμως για μένα θα είναι πιο δύσκολο να της πω αυτά που νιώθω γιατί θα την πληγώσω και θα πληγωθώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FallenAngel25

Νεοφερμένος

Η FallenAngel25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
ο φίλος της με ξέρει όχι από κοντά αλλά με ξέρει όπως και εγώ..δεν είμαι κοντά της αυτή μένει σε άλλη πόλη και εγώ σε άλλη πόλη τώρα για αυτό δεν τον έχω δει και δεν με έχει δει και αυτός
και θέλω να ξεκαθαρίσω πως δεν προσπαθώ να "κλέψω" στιγμές από την ζωή της απλά προσπαθώ να σεβαστό την απόφαση της που μου είπε από την αρχή που την γνώρισα
εγώ πιστεύω πως αν δεν της πω κάτι με τον καιρό και που θα γνωρίσω και εγώ μια άλλη κοπέλα θα την ξεπεράσω και θα είμαστε φίλοι όπως και τώρα το ξέρω ότι είναι δύσκολο όμως για μένα θα είναι πιο δύσκολο να της πω αυτά που νιώθω γιατί θα την πληγώσω και θα πληγωθώ


Αγόρι μου καλό τι πάει να πει: ''
θα γνωρίσω και εγώ μια άλλη κοπέλα θα την ξεπεράσω και θα είμαστε φίλοι όπως και τώρα'' το κόλλημα είναι κόλλημα !! Τέλος!!! αν δεν σου έχει φύγει τόσο καιρό (που για να μας το λες ότι σε βασανίζει, σημαίνει ότι δεν σου έχει φύγει) θα σου φύγει τώρα? Γνωρίζοντας μια άλλη κοπέλα? Αλλά παράλληλα κρατόντας την στην ζωή σου? Τι να πω? :whistle:Μακάρι στο εύχομαι, αν και δεν πιστεύω ότι είναι κάτι που γίνεται τόσο εύκολα κι απλά και φοβάμαι μήπως η άλλη κοπέλα που λες γίνει απλά ένα ''πάτημα'' για να καταφέρεις να ξεπεράσεις το κολλημά σου με αυτήν. Τελοσπάντων όπως είπα και πριν.. Εσύ ξέρεις καλύτερα, εγώ γενικά στην ζωή μου είμαι των ακραιών λύσεων (που κάποιες φορές μου έχουν βγει και σε καλό τελικά) δηλ. εγώ στην θέση σου κι αφού θα της ξεκαθάριζα το πως αισθάνομαι, για να ξέρω ότι μίλησα κι όχι ότι έφυγα έτσι απλά.. Θα τα έκοβα όλα ''μαχαίρι'' και πρώτα θα προσπαθούσα να ξεπεράσω το κολλημά μου κι ύστερα να περάσω σε μιά σχέση έτσι ώστε να είναι κι υγιής αυτή η σχέση κι όχι γεμάτη με απωθημένα και κατάλοιπα.. ;)
Όπως και να'χει εύχομαι όλα να πανε όπως τα θες! :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apollon1954

Νεοφερμένος

Ο apollon1954 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αγόρι μου καλό τι πάει να πει: ''θα γνωρίσω και εγώ μια άλλη κοπέλα θα την ξεπεράσω και θα είμαστε φίλοι όπως και τώρα'' το κόλλημα είναι κόλλημα !! Τέλος!!! αν δεν σου έχει φύγει τόσο καιρό (που για να μας το λες ότι σε βασανίζει, σημαίνει ότι δεν σου έχει φύγει) θα σου φύγει τώρα? Γνωρίζοντας μια άλλη κοπέλα? Αλλά παράλληλα κρατόντας την στην ζωή σου? Τι να πω? :whistle:Μακάρι στο εύχομαι, αν και δεν πιστεύω ότι είναι κάτι που γίνεται τόσο εύκολα κι απλά και φοβάμαι μήπως η άλλη κοπέλα που λες γίνει απλά ένα ''πάτημα'' για να καταφέρεις να ξεπεράσεις το κολλημά σου με αυτήν. Τελοσπάντων όπως είπα και πριν.. Εσύ ξέρεις καλύτερα, εγώ γενικά στην ζωή μου είμαι των ακραιών λύσεων (που κάποιες φορές μου έχουν βγει και σε καλό τελικά) δηλ. εγώ στην θέση σου κι αφού θα της ξεκαθάριζα το πως αισθάνομαι, για να ξέρω ότι μίλησα κι όχι ότι έφυγα έτσι απλά.. Θα τα έκοβα όλα ''μαχαίρι'' και πρώτα θα προσπαθούσα να ξεπεράσω το κολλημά μου κι ύστερα να περάσω σε μιά σχέση έτσι ώστε να είναι κι υγιής αυτή η σχέση κι όχι γεμάτη με απωθημένα και κατάλοιπα.. ;)
Όπως και να'χει εύχομαι όλα να πανε όπως τα θες! :)

Και εγώ πιστεύω πως είναι δύσκολο όμως θα προσπαθήσω και αν δεν μπορέσω θα πρέπει να κάνω αυτό που μου λέτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

partblah1990

Νεοφερμένος

Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Από τώρα μπήκες λεβέντη μου στο τρουπάκη να βασανίζεσαι? Κρίμα κι άδικο.

Τι τις θέλετε ρε σεις τις φιλικές σχέσεις με κορίτσια, την στιγμή που είναι σχεδόν 100% σίγουρο πως αργά η γρήγορα θα τις ερωτευτείτε?

Τώρα όπως έστρωσες έτσι να κοιμηθείς, μιας και εφόσον το κορίτσι έχει σχέση δεν μπορείς να χωθείς στην μέση.

Από την άλλη, εάν περιμένεις να χωρίσει και τις μιλήσεις για αυτά που αισθάνεσαι, είναι σίγουρο πως θα σκεφτεί πως αυτό περίμενες για να τις την πέσεις, άρα αισχρός.

Μπρός γκρεμός και πίσω ρέμα. Η την βγάζεις από το μυαλό σου ερωτικά, η την κανεις με ελαφρά.

Το πως την κανεις όμως είναι το δύσκολο, αφού θα σου ζητήσει να τις δώσεις κάποιες εξηγήσεις για την απομάκρυνση σου αυτή. Τι να τις πεις δηλ? Έχεις καμια ιδέα? Γιατί εγώ δεν κατεβάζω tpt αυτήν την στιγμή.

Sorry για τα greeklish αλλα το πληκτρολόγιο μου είναι αγγλικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top