Εσύ τι θα έκανες; (ερωτικό δίλημμα)

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,777 μηνύματα.
Οχι ότι διαφωνώ μαζί σου αλλά νομίζω ότι από ένα σημείο και μετά Ήθελες να γράψεις σε αλλο τοπικ γιατί είναι λίγο άσχετα με το θέμα αυτα που λες. Anyway! Δεν είναι όλα ή άσπρο ή μαύρο. Πρέπει να σεβόμαστε τους ανθρώπους που ζητάνε διαφορετικά πράγματα από εμάς στις σχέσεις. Υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν αποκλειστικότητα κι όσο κρατήσει ακόμα κι από τα 16 τους και υπάρχουν άνθρωποι στα 30 που δεν τους καίγεται καρφί. Όλα αποδεκτά κατόπιν συνεννόησης

Δεν είναι άσχετα. Η γυμναστική σε βοηθάει να αποκτήσεις motivation σε όλα. Να σηκωθείς από το καναπέ κ να διεκδικήσεις πραγματα... Στη δουλειά... Στον έρωτα... Στα λεφτα... Στις ανθρώπινες σχέσεις παντου.

Μου κάθεται τώρα ο άλλος κ μου κλαιγεται ότι δεν βρίσκει γυναίκα. Λες κ ψάχνει. Λες κ έχει πλανο η σχέδιο. Δυστυχώς έχουμε γίνει νωχελικοι επειδή δεν εχουμε σωστό τρόπο ζωής.

Κάποιος που χει μάθει στη ζωή του να παλευει κ να ζοριζεται θα ξεπεράσει κ ευκολότερα έναν χωρισμό στα 25 επειδή η άλλη θέλησε να κάνει τη ζωή της πλεον. Αν εισαι βουτυρομπεμπες μια ζωή θα κλαίγεσαι για όλα.

Η συνενοηση που γράφεις μπορεί κάποιες φορές στη πραξη να αλλάξει η να είναι μη εφαρμόσιμη. Αυτό λέω.
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Δεν είναι άσχετα. Η γυμναστική σε βοηθάει να αποκτήσεις motivation σε όλα. Να σηκωθείς από το καναπέ κ να διεκδικήσεις πραγματα... Στη δουλειά... Στον έρωτα... Στα λεφτα... Στις ανθρώπινες σχέσεις παντου.

Μου κάθεται τώρα ο άλλος κ μου κλαιγεται ότι δεν βρίσκει γυναίκα. Λες κ ψάχνει. Λες κ έχει πλανο η σχέδιο. Δυστυχώς έχουμε γίνει νωχελικοι επειδή δεν εχουμε σωστό τρόπο ζωής.

Κάποιος που χει μάθει στη ζωή του να παλευει κ να ζοριζεται θα ξεπεράσει κ ευκολότερα έναν χωρισμό στα 25 επειδή η άλλη θέλησε να κάνει τη ζωή της πλεον. Αν εισαι βουτυρομπεμπες μια ζωή θα κλαίγεσαι για όλα.

Η συνενοηση που γράφεις μπορεί κάποιες φορές στη πραξη να αλλάξει η να είναι μη εφαρμόσιμη. Αυτό λέω.
Δεν μίλησα για την γυμναστική. Ως κολυμβήτρια που σταμάτησε και ξεκίνησε τον αθλητισμό σε αρκετές φάσεις ξέρω να ξεχωρίζω τη διαφορά. Είναι ασχετο όμως το θέμα με την εύρεση ερωτικού συντρόφου. Η κοπέλα έχει βρει.. δεν ξέρει αν θα τον κρατήσει απλά. Η γυμναστική που κολλάει σ αυτό;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,777 μηνύματα.
Δεν μίλησα για την γυμναστική. Ως κολυμβήτρια που σταμάτησε και ξεκίνησε τον αθλητισμό σε αρκετές φάσεις ξέρω να ξεχωρίζω τη διαφορά. Είναι ασχετο όμως το θέμα με την εύρεση ερωτικού συντρόφου. Η κοπέλα έχει βρει.. δεν ξέρει αν θα τον κρατήσει απλά. Η γυμναστική που κολλάει σ αυτό;

Για να κρατήσεις κάποιον ή κάποια πρέπει να τους έχεις πρώτα. Επειδη κάποιος σου έκανε φλέρτ δεν σημαινει οτι τον ειχες ποτέ. Αυτο προσπαθουμε να εξηγησουμε , και αυτος ειναι και ο λογος που το φλερτ με το τροπο που έγινε εμενα δεν μου δινει στοιχειο κακου χαρακτηρα ουτε υπονοια απιστιας.

Εστω οτι πάς σε ενα μαγαζι ή σε μια παρέα και η δικιά σου χορέψει με εναν άλλον απο τη παρέα - εχει τυχει σε φιλικες κυριως γιορτές , μπορει να υπάρχει και ένα φλέρτ που υποβοσκει απο μεριά του ,τι θα κανεις εκεινη την ωρα θα σηκωθεις να τα σπάσεις ολα; ακομη και να της πει εισαι ομορφη σημερα. Εσυ τι θα έκανες δηλαδη... προσωπικα εγω τιποτα, μονο παρακολουθηση (αν ηταν μέχρι εκεινο το σημειο).

Τωρα σχετικα με τη γυμναστικη ναι για μενα πλεον ειναι σχετική παντού. Η γυμναστική σμιλευει το χαρακτηρα σου και σου δινει την αρετή της υπομονής κ της πειθαρχιας πράγματα που θα σε βοηθησουν σε ολες τις σχέσεις σου φιλικες ή ερωτικές και επισης θα σου δωσουν και αυτοπεποιθηση να μη νιωθεις ανασφάλειες και να αντιδράς υπερβολικα ακομη και αν κάποιος φλέρταρε τη κοπελα σου και ως εκει (μιλαω καθαρα για οσους πηγαν στο γυμναστηριο με προγραμμα και στοχους για 1 χρονο τουλάχιστον) και οχι για τους τουριστες. Αυτά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top