Ευρωεκλογές 2024

Πρόθεση ψήφου (η ψήφος σας είναι ανώνυμη)
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 47)
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 3 6.4%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 11 23.4%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 2 4.3%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 3 6.4%
  • Ελληνική Λύση

    Ψήφοι: 4 8.5%
  • Σπαρτιάτες

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Νίκη

    Ψήφοι: 2 4.3%
  • Πλεύση Ελευθερίας

    Ψήφοι: 2 4.3%
  • Νέα Αριστερά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέρα 25

    Ψήφοι: 6 12.8%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 8 17.0%
  • Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 6 12.8%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,396 μηνύματα.
Άλλη μία άποψη που έχω ακούσει είναι ότι δικαίωμα ψήφου, πρέπει να έχουν μόνο όσοι έχουν περιουσιακά στοιχεία στην κατοχή τους και φορολογούνται.. δηλαδή ψήφος στα 18, 19, 20+ γιοκ
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,471 μηνύματα.
Μια φορά είχε φτιάξει ο @giannhs2001 κυβέρνηση με στελέχη του στεκιού, θα γ@μούσε να κάνεις κάτι αντίστοιχο με αυτοκρατορία. Μοίρασε θέσεις!
Εγω δεν κανω role play ιντερνετικό. Όταν θα δειτε να κατεβαινει το κόμμα, θα ειναι αργά.

Εκει θα γελάσω εγω τελευταίος. :dance2:
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
αλλά και ανθρωπους χωρίς παιδιά να λειτουργει καλά το μυαλό τους (εχεις εναν μπροστα σου).

Τουλάχιστον εγω το χω πει, αυτοκρατορικό πολίτευμα. Ενας θα αποφασίζει και ενας θα έχει και την ευθυνη και οι άλλοι θα με υπακούτε.
μαλιστα...
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,427 μηνύματα.
Άλλη μία άποψη που έχω ακούσει είναι ότι δικαίωμα ψήφου, πρέπει να έχουν μόνο όσοι έχουν περιουσιακά στοιχεία στην κατοχή τους και φορολογούνται.. δηλαδή ψήφος στα 18, 19, 20+ γιοκ
Αυτο βγαζει νοημα + στρατιωτικη θητεια
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,521 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,396 μηνύματα.
Αυτο βγαζει νοημα + στρατιωτικη θητεια
Έχει μια λογική ισχύει, αλλά ακούγεται αρκετά ριζοσπαστικό για τα τωρινά δεδομένα. Θα μείνει εκτός διαδικασίας μεγάλο ποσοστό ψηφοφόρων.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,471 μηνύματα.
Ειδαμε και τι έγινε που εκλέγετε 300 αντιπροσώπους (λες και δεν έφταναν λιγότεροι) να σας "εκπροσωπούν" κάθε 4 χρόνια, να σας φλομώνουν στο ψέμμα πριν τις εκλογές, να τους δίνετε το κουκί, να εξυπηρετούν τα δικά τους ή άλλα συμφέροντα και μετα απο 4 χρόνια που δεν θα χουν κανει ούτε το 10% των όσων υπόσχονται, να έρχονται και να κράζουν θεατρικά ο ένας τον άλλο και να σας υπόσχονται το υπόλοιπο 90% που οι ίδιοι έπρεπε να σας ειχαν δώσει και δεν σας έδωσαν, δίνοντας μονάχα τις ίδιες υποσχέσεις με πριν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτο βγαζει νοημα + στρατιωτικη θητεια
Κι εμεις που δεν εχουμε κανει θητεία λογω σωματικής καταστασης και έχουμε νομιμως απαλλαχθει;

Ελα, πες μου μπροστα στα μουτρα μου οτι δεν εχω δικαιωμα ύπαρξης γνώμης, να σε βρουν έδεσμα στο βόσπορο για τα ψάρια όταν έρθουμε στα πράγματα και πάρουμε την Πόλη.

Γι αυτο πρέπει να βγει ορθόδοξη ρομφαια και να σας στυλιαρώσει και να τελειώνουμε με την ψήφο, γιατί στο τέλος οι ανόητοι θα μας καβαλήσουν ο καθενας με το κριτηριάκι του.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,427 μηνύματα.
Κι εμεις που δεν εχουμε κανει θητεία λογω σωματικής καταστασης και έχουμε νομιμως απαλλαχθει;

Ελα, πες μου μπροστα στα μουτρα μου οτι δεν εχω δικαιωμα ύπαρξης γνώμης, να σε βρουν έδεσμα στο βόσπορο για τα ψάρια όταν έρθουμε στα πράγματα και πάρουμε την Πόλη.

Γι αυτο πρέπει να βγει ορθόδοξη ρομφαια και να σας στυλιαρώσει και να τελειώνουμε με την ψήφο, γιατί στο τέλος οι ανόητοι θα μας καβαλήσουν ο καθενας με το κριτιριάκι του.
Το κριτιριακι αυτο εφαρμοζονταν στην Ευρωπη κατι αιωνες. Δεν ειχαν προβλεψη για γιωτοχαρτο τοτε
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,471 μηνύματα.
Το κριτιριακι αυτο εφαρμοζονταν στην Ευρωπη κατι αιωνες. Δεν ειχαν προβλεψη για γιωτοχαρτο τοτε
Στην ευρώπη κάτι αιωνες είχαμε και αυτοκρατορίες. Χαπσμπεργκς, Τρασταμάρα, Παλαιολόγους.

Αυτο γιατι δε σου αρεσει περδικούλα μου; ΣΕ ΧΑΛΑΕΙ ΤΟ ΒΥΖΑΝΤΙΑΚΙ;
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,427 μηνύματα.
Στην ευρώπη κάτι αιωνες είχαμε και αυτοκρατορίες. Χαπσμπεργκς, Τρασταμάρα, Παλαιολόγους.

Αυτο γιατι δε σου αρεσει περδικούλα μου; ΣΕ ΧΑΛΑΕΙ ΤΟ ΒΥΖΑΝΤΙΑΚΙ;
Τπτ δε με χαλαει, απλα λεω οτι τα 2 αυτα κριτηρια δε φανταζουν και τοσο περιεργα γιατι δε παει πολυς καιρος που θεωρουνταν η νορμα. Εχω διαβασει κατα καιρους κατι συντηρητικα-φιλελευθερα κομματα που ζητανε τετοια μετρα, για να κοψουν την επιρροη κυριως οσζν ζουν με επιδοματα και αγοραστα ι5
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,471 μηνύματα.
Τπτ δε με χαλαει, απλα λεω οτι τα 2 αυτα κριτηρια δε φανταζουν και τοσο περιεργα γιατι δε παει πολυς καιρος που θεωρουνταν η νορμα. Εχω διαβασει κατα καιρους κατι συντηρητικα-φιλελευθερα κομματα που ζητανε τετοια μετρα, για να κοψουν την επιρροη κυριως οσζν ζουν με επιδοματα και αγοραστα ι5
Ειδικά για το τελευταίο, σοβαρά μιλωντας τωρα, είναι ένα σωστό επιχείρημα, αλλά μαζί με τους αγοραστούς γιωταδες, κόβεις και τους νόμιμους.

Θέλω να σου πω, το κριτηριο δεν μπορεί να ειναι οι εκλογές, γιατί παίρνει η μπάλα και τα χλωρά εκτός απο τα ξερά.

Άσε που δε θα το κάνουν ΠΟΤΕ γιατί κυρίως κατι λαμογια πολιτικοί είναι αγοραστά Ι5 ή δικοί τους άνθρωποι, επιχειρηματίες και δεν ξερω κι εγω τι.

Ξέρεις πολλούς να βάλουν τα χέρια τους να βγάλουν τα μάτια τους;


Η διαφθορά δεν διορθώνεται με το να μικρύνεις το ποσό των εχόντων δικαιωμα εκλέγειν και εκλέγεσθαι.

Τα λύσαμε όλα και το μονο που μας μάρανε είναι ποιοι ψηφίζουν; Που και να αρχίζαμε από κει, κόψε τους λάθρο πρώτα ή τους ελληνοποιημένους.

Που προσωπικά δε θέλω ουτε αυτο, είπα ορθοδοξη ρομφαια, πουτσα και ξύλο, στην ψύχρα. Γιατι να ψηφίσεις; 200 χρονια ψηφισες και να τι καταντήσαμε. Χωματερή.

Και τους διεφθαρμένους ναι, να το λύσουμε το πρόβλημα, αλλα αλλιώς. Πως; ΟΛΟΙ στρατό. ΟΛΟΙ θητεία. Άντρες γυναικες, αρτιμελείς αμεα κλπ. Μα και τι θα κάνουν οσοι δε μπορούν, κατι θα τους βρίσκαμε να κανουν, κατι θα μπορούν να κανουν, ενα G3 να γεμίσεις μπορείς, μια σφραγιδα να πατησεις μπορείς.

Να δεις μετα τελος τα αγοραστά Ι5.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,831 μηνύματα.
Για να λυθεί το θέμα με Βελό, δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος με στοιχειώδη νοημοσύνη που να μην τον θεωρεί απατεώνα ή θεομπαίχτη. Ο Ηλίας κάλυψε όλους όσους θα πάμε να το ρίξουμε Ελληνική Λύση. Προσωπικά στις βουλευτικές πολύ δύσκολα να τον ψήφιζα, στις ευρωβουλευτικές ο Εμμανουήλ Φράγκος αξίζει σε σχέση με άλλους. Είναι καθαρά επικοινωνιακό όμως, το τι ιδέες θες έστω να ακούγονται άσχετα με το τι θα κάνουν αν βγουν. Για την ώρα πρέπει να υπάρχει οπωσδήποτε η ιδέα της Ευρώπης των Εθνών κόντρα στην εθνοαποδομητική φιλελεύθερη αντίληψη του ευρωπαϊκού φεντεραλισμού. Όπως επίσης και η σκλήρυνση της στάσης της Ευρώπης στο μεταναστευτικό.

Όσο και αν οι εκλογές για εμένα και τα κόμματα είναι τσίρκο πρέπει όλοι να ψηφίζουν. Η αποχή που για την οποία πολλοί πανηγυρίζουν δεν είναι λύση. Και με 5% συμμετοχή οι ίδιοι θα βγαίνουν και δεν θα ενδιαφέρεται κανένας. Απλά θα κάνουν το θεατράκι στη τηλεόραση για το τι φταίει που ο κόσμος δεν ψηφίζει και στόχος μας είναι να συμμετέχουν οι πολίτες στα κοινά. Διαχρονικές κασσέττες. Just, vote.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Ειδικά για το τελευταίο, σοβαρά μιλωντας τωρα, είναι ένα σωστό επιχείρημα, αλλά μαζί με τους αγοραστούς γιωταδες, κόβεις και τους νόμιμους.

Θέλω να σου πω, το κριτηριο δεν μπορεί να ειναι οι εκλογές, γιατί παίρνει η μπάλα και τα χλωρά εκτός απο τα ξερά.

Άσε που δε θα το κάνουν ΠΟΤΕ γιατί κυρίως κατι λαμογια πολιτικοί είναι αγοραστά Ι5 ή δικοί τους άνθρωποι, επιχειρηματίες και δεν ξερω κι εγω τι.

Ξέρεις πολλούς να βάλουν τα χέρια τους να βγάλουν τα μάτια τους;


Η διαφθορά δεν διορθώνεται με το να μικρύνεις το ποσό των εχόντων δικαιωμα εκλέγειν και εκλέγεσθαι.

Τα λύσαμε όλα και το μονο που μας μάρανε είναι ποιοι ψηφίζουν; Που και να αρχίζαμε από κει, κόψε τους λάθρο πρώτα ή τους ελληνοποιημένους.

Που προσωπικά δε θέλω ουτε αυτο, είπα ορθοδοξη ρομφαια, πουτσα και ξύλο, στην ψύχρα. Γιατι να ψηφίσεις; 200 χρονια ψηφισες και να τι καταντήσαμε. Χωματερή.

Και τους διεφθαρμένους ναι, να το λύσουμε το πρόβλημα, αλλα αλλιώς. Πως; ΟΛΟΙ στρατό. ΟΛΟΙ θητεία. Άντρες γυναικες, αρτιμελείς αμεα κλπ. Μα και τι θα κάνουν οσοι δε μπορούν, κατι θα τους βρίσκαμε να κανουν, κατι θα μπορούν να κανουν, ενα G3 να γεμίσεις μπορείς, μια σφραγιδα να πατησεις μπορείς.

Να δεις μετα τελος τα αγοραστά Ι5.
Λιγα τα λογια σου για τα ι5 βαλντερ. Μαλακες ειμαστε να χασουμε 1χιλιαρικο και 9 μηνες απο τη ζωη μας για να καθαριζουμε σκατα και να κοιμομαστε με τον καθε ραντομ 18χρονο ? :prettyplz: Μουχαχαχαχαχα
 

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 2,941 μηνύματα.
Στις ιδανικες εκλογες , πρεπει να ψηφιζουν μονο οι γονεις . Οι υπολοιποι για το δικαιωμα της ψηφου , ΙQ τεστ και ερωτηματολογιο τουλαχιστο 250 ερωτησεων πολλαπλων επιλογων που θα αξιολογουνται απο πολυτεκνους γονεις . Και καθε 10 χρονια οι εκλογες . Δεν ειναι Ολυμπιακοι Αγωνες .
Αρα να πάρουμε την δημοκρατία, να την πετάξομυε απο το παράθυρο, και να εγκαταστήσουμε μια ολιγαρχία που μονο κριτήριο για να εισαχθείς σε αυτή είναι να κάνεις παιδί; και αν κάποιος ειναι στείρος; Η το παιδί του πέθανε; Και που κολλάνε οι πολύτεκνοι γονείς;
Επίσης σιγα μη κάτσω τον κώλο μου να συμπληρώσω 250 ερωτήσεις πολλαπλών επιλογών, για να διαλέξω ενα κόμμα που ουτως η αλλως ειναι σκατά και δε συνεισφέρει απολύτως τίποτα στο λαό εκτός απο την πάρτη του..
IQ τεστ συμφωνώ, αλλα στους υποψήφιους, οχι σαυτούς που ψηφίζουν
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,471 μηνύματα.
Λιγα τα λογια σου για τα ι5 βαλντερ. Μαλακες ειμαστε να χασουμε 1χιλιαρικο και 9 μηνες απο τη ζωη μας για να καθαριζουμε σκατα και να κοιμομαστε με τον καθε ραντομ 18χρονο ? :prettyplz: Μουχαχαχαχαχα
Θέλεις να σου απαντήσω σοβαρά σε αυτό ή να κάνουμε χαβαλέ;

Γιατι σηκωνει και τα δυο ειδη απαντησης αυτο και δεν ξερω ποιο θες.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Θέλεις να σου απαντήσω σοβαρά σε αυτό ή να κάνουμε χαβαλέ;

Γιατι σηκωνει και τα δυο ειδη απαντησης αυτο και δεν ξερω ποιο θες.
Τσακαλακο εγω περα απο τη πλακα δεν εχω καμια διαθεση να χασω 1 χρονο απο τη ζωη μου. Δεν χωρανε ηθικοι κανονες στο 2024. Μαλακας δεν γινομαι να μεινω πισω στην καριερα μου. Αμα χρειαστει να πολεμησω για την πατριδα μου και κυριως για την οικογενεια μου και τους φιλκους μου πιστεψε με εχω τα φοντα να προσφερω. :hehe:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,471 μηνύματα.
Τσακαλακο εγω περα απο τη πλακα δεν εχω καμια διαθεση να χασω 1 χρονο απο τη ζωη μου. Δεν χωρανε ηθικοι κανονες στο 2024. Μαλακας δεν γινομαι να μεινω πισω στην καριερα μου. Αμα χρειαστει να πολεμησω για την πατριδα μου και κυριως για την οικογενεια μου και τους φιλκους μου πιστεψε με εχω τα φοντα να προσφερω. :hehe:
Το σέβομαι, αλλά θα σου αντιλέξω πως και η "καριέρα" ειναι ενα παρόμοιο ροδάκι για χάμστερ όπως ο στρατός με την σημερινή του ανοργάνωτη μορφή.

Εαν ο στρατός σε μάθαινε ουσιαστικά πράγματα και δεν ήταν απλά ένα θέατρο για να σε βγάζουν με άδειες να μη σε πληρωνουν, να μην κινδυνευες, να μην ειχε αρχαιο εξοπλισμό, να μην ειχε μαλακες καραβαναδες να το παίζουν κλπ.

... θα πήγαινες ή και πάλι θα έλεγες όχι;
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Εαν ο στρατός σε μάθαινε ουσιαστικά πράγματα και δεν ήταν απλά ένα θέατρο για να σε βγάζουν με άδειες να μη σε πληρωνουν, να μην κινδυνευες, να μην ειχε αρχαιο εξοπλισμό, να μην ειχε μαλακες καραβαναδες να το παίζουν κλπ.

... θα πήγαινες ή και πάλι θα έλεγες όχι;
Πιθανοτατα ναι. Ουσιαστικη ολιγομηνη στρατιωτικη εκπαιδευση. Αλλιως χανεις 9 μηνες απο τη ζωη και δεν μαθαινεις και τιποτα στην τελικη. Μαλακας ειμαι λοιπον να παω?
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,471 μηνύματα.
Πιθανοτατα ναι. Ουσιαστικη ολιγομηνη στρατιωτικη εκπαιδευση. Αλλιως χανεις 9 μηνες απο τη ζωη και δεν μαθαινεις και τιποτα στην τελικη. Μαλακας ειμαι λοιπον να παω?
Αρα το πρόβλημά σου ειναι πρόβλημα ουσίας. Ούτε ιδεολογίας, ούτε στειρας αντίδρασης, ούτε αφιλοπατρίας.

Σε καταλαβαινω αδερφέ. Κι εγω αν μαθαιναν κατι ουσιαστικό, θα προσευχόμουν να ήμουν καλά να πήγαινα.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Αρα το πρόβλημά σου ειναι πρόβλημα ουσίας. Ούτε ιδεολογίας, ούτε στειρας αντίδρασης, ούτε αφιλοπατρίας.
Ακριβως. Και επειδη μου δινεται πλεον η δυνατοτητα με ψευτικο ι5 να το αποφυγω δεν ειμαι χαζος να μην το κανω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top