[Android] Εφαρμογές κινητής τηλεφωνίας

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
:worry:
Θα ήθελα μια εφαρμογή που να βάζω το κινητό στην τσέπη, στην τσάντα κοκ και να μου μετράει πόσα μέτρα έχω κάνει με αυτό στην τσέπη (κάτι δηλαδή σαν βηματομετρητή).

runkeeper! η καλυτερη εφαρμογη.

Ψάχνω όμορφες-πρωτότυπες ιδέες για εφαρμογές σε κινητά Android. Οτιδήποτε έχετε σκεφθεί ότι θέλετε να κάνετε με το κινητό σας και δεν υπάρχει ήδη εφαρμογή. Κάθε ιδέα ευπρόσδεκτη.

Επίσης το θέμα μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για τυχόν απορίες-προβλήματα για προγραμματισμό σε android.

Aν θες την γνωμη μου, μην φτιαξεις καποια εφαρμογη που να μην υπαρχει αυτου του ειδους, γιατι σχεδον σιγουρα δεν υπαρχει κατηγορια που να μην εχει φτιαχτει. Μπες στο play store και δες ποιες εφαρμογες εχουν μεγαλη ζητηση, και φτιαξε κι εσυ μια παρομοια, ομως με μεγαλυτερες ευκολιες, πιο ευκολο για τον χρηστη, με περισσοτερες δυνατοτητες κ.τ.λ. ωστε ο χρηστης να προτιμησει εσενα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Θα ήθελα μια εφαρμογή που να είναι σαν συναγερμός όταν είμαι Θάλασσα ή μακριά από το κινητό μου. Και όταν κάποιος κλέφτης επιχειρήσει να πιάσει το κινητο αυτό θα στέλνει μήνυμα σε ένα άλλο κινητό που θα δηλώσω και να ακούγεται το ουι ουι από το κινητο και να κλειδώνουν τα πλήκτρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Aν θες την γνωμη μου, μην φτιαξεις καποια εφαρμογη που να μην υπαρχει αυτου του ειδους, γιατι σχεδον σιγουρα δεν υπαρχει κατηγορια που να μην εχει φτιαχτει. Μπες στο play store και δες ποιες εφαρμογες εχουν μεγαλη ζητηση, και φτιαξε κι εσυ μια παρομοια, ομως με μεγαλυτερες ευκολιες, πιο ευκολο για τον χρηστη, με περισσοτερες δυνατοτητες κ.τ.λ. ωστε ο χρηστης να προτιμησει εσενα. :)

Καλή σαν σκέψη αλλα πιστεύω πως υπάρχουν πολλά νέα πράγματα που μπορούν να γίνουν. Οι εφαρμογές με πολλά downloads είναι ήδη αρκετά καλές και υπάρχουν πολλές παραλλαγές. Εννοείτε πως εχω κλέψει ιδέες απο το play store ;).

Θα ήθελα μια εφαρμογή που να είναι σαν συναγερμός όταν είμαι Θάλασσα ή μακριά από το κινητό μου. Και όταν κάποιος κλέφτης επιχειρήσει να πιάσει το κινητο αυτό θα στέλνει μήνυμα σε ένα άλλο κινητό που θα δηλώσω και να ακούγεται το ουι ουι από το κινητο και να κλειδώνουν τα πλήκτρα.

Αναγνώριση δακτυλικών αποτυπωμάτων δεν νομίζω να μπορεί να γίνει στο android ακόμα. Επίσης το οτι βρίσκεσαι μακρυά απ την συσκευή δεν μπορώ να σκεφθώ κάποιον τρόπο να γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Καλή σαν σκέψη αλλα πιστεύω πως υπάρχουν πολλά νέα πράγματα που μπορούν να γίνουν. Οι εφαρμογές με πολλά downloads είναι ήδη αρκετά καλές και υπάρχουν πολλές παραλλαγές. Εννοείτε πως εχω κλέψει ιδέες απο το play store ;).



Αναγνώριση δακτυλικών αποτυπωμάτων δεν νομίζω να μπορεί να γίνει στο android ακόμα. Επίσης το οτι βρίσκεσαι μακρυά απ την συσκευή δεν μπορώ να σκεφθώ κάποιον τρόπο να γίνει.

Δεν είπα για αναγνώριση δακτυλικών αυτο΄δε μπορεί να γίνει.

. Το σύστημα αυτό θα το ενεργοποιώ όταν πηγαίνω θάλασσα όταν πάω κάπου χωρίς το κινητό μου και το έχω εκτεθειμένο ....

:hmm: και θα το απενργοποιώ όταν βγαίνω με έναν ηχητικό συνδιασμό ή με έναν κωδικό 4ψήφιο.

. Κατά την διάρκεια αυτής περιόδου το κινητό να λειτουργεί ως συναγερμός με την ανίχνευση κίνησης που διαθέτει και αν διαθέται κάτι μπορεί να γινει με την μπροστινή κάμερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Υπάρχει το prey fockos, δεν είναι ακριβός όπως το περιγράφεις, αλλά είναι αντικλέπτικο, έχει τον συναγερμό που λες, μπορείς να χρησιμοποιήσεις την κάμερα για να έχεις φοτωγραφίες του κλέφτη και έχει και άλλες δυνατότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Θα ήθελα μια εφαρμογή που να είναι σαν συναγερμός όταν είμαι Θάλασσα ή μακριά από το κινητό μου. Και όταν κάποιος κλέφτης επιχειρήσει να πιάσει το κινητο αυτό θα στέλνει μήνυμα σε ένα άλλο κινητό που θα δηλώσω και να ακούγεται το ουι ουι από το κινητο και να κλειδώνουν τα πλήκτρα.

Εφαρμογη δυσκολα να γινει.. πανε παρε εναν συναγερμο καλυτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Θα ήθελα μια εφαρμογή που να φτιάχνει emoticon. Σαν αυτά που έχει το steki :P:) :D και να τα τροποιποιώ. Π.χ. στο :) να του βάζω μαύρο καπέλο ή γυαλιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Εχω ένα πρόβλημα με τις εφαρμογές του κινητού μου. Ανανεώνονται αυτόματα και συνδέονται στο άσχετο στο ίντερνετ με αποτέλεσμα να μου αφαιρείται κάρτα. Τι μπορώ να κάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Εχω ένα πρόβλημα με τις εφαρμογές του κινητού μου. Ανανεώνονται αυτόματα και συνδέονται στο άσχετο στο ίντερνετ με αποτέλεσμα να μου αφαιρείται κάρτα. Τι μπορώ να κάνω;

1ον: Ενημερωνονται αυτοματα γιατι εσυ το εχεις βαλει ετσι.
2ον: Λογικα οταν εννοεις στο ασχετο φανταζομαι οτι μπαινει οταν καταλαθως πατας τον browser στο κινητο, πας στα e-mail σου κ.τ.λ. Ψαξε αν υπαρχει στις ρυθμισεις του κινητου σου επιλογη για να επιλεξεις αν θες να μπαινεις ιντερνετ μονο απο wifi. ή μπορει να σου λεει αν θες να μην μπορεις να μπεις απο τα δικτυα κινητης τηλεφωνιας. αν δεν θελεις να μπαινεις πλεον ιντερνετ απο το κινητο σου και να μην μπορεις να ξαναμπεις στειλε END DAY στο 1333 (ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΧΕΙΣ COSMOTE).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
έψαξα και δεν βρίσκω κάτι...δηλαδή για να μην ξαναμπει ποτέ ίντερνετ αν στείλω αυτό το end day δεν θα ξανασυνδεθεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Εχω ένα πρόβλημα με τις εφαρμογές του κινητού μου. Ανανεώνονται αυτόματα και συνδέονται στο άσχετο στο ίντερνετ με αποτέλεσμα να μου αφαιρείται κάρτα. Τι μπορώ να κάνω;
(με την υπόθεση ότι έχεις Android)
Θα ανοίξεις την εφαρμογή του Play (Store) και θα πας στις ρυθμίσεις. Εκεί θα δεις μια επιλογή "Αυτόματη ενημέρωση εφαρμογών".
Την συνέχεια την φαντάζεσαι... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Ψάχνω όμορφες-πρωτότυπες ιδέες για εφαρμογές σε κινητά Android. Οτιδήποτε έχετε σκεφθεί ότι θέλετε να κάνετε με το κινητό σας και δεν υπάρχει ήδη εφαρμογή. Κάθε ιδέα ευπρόσδεκτη.

Επίσης το θέμα μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για τυχόν απορίες-προβλήματα για προγραμματισμό σε android.

Πριν αποφασίσεις να ασχοληθείς σοβαρά με τη πλατφόρμα δες αυτό

https://www.gamasutra.com/blogs/Yann...ght.com&utm_medium=referral&utm_campaign=Feed
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω να ρωτήσω το εξής: είχα αγοράσει πέρσυ το Οκτώβρη ένα vodafone smart II με εγγύηση ενός χρόνου και μέχρι τώρα δεν του έχω βάλει ποτέ εφαρμογές επειδή έχω για κάποιον λόγο την εντύπωση ότι με το που κάποιος βάλει μία εφαρμογή σε κινητό που δεν έχει τελειώσει ακόμα η εγγύηση, τότε παύε να ισχύει η εγγύηση. Δεν θυμαμαι αν το διάβασα κάπου ή αν που το είπε κάποιος αλλά έχω αυτήν την εντύπωση. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με διαλευκάνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Έχω να ρωτήσω το εξής: είχα αγοράσει πέρσυ το Οκτώβρη ένα vodafone smart II με εγγύηση ενός χρόνου και μέχρι τώρα δεν του έχω βάλει ποτέ εφαρμογές επειδή έχω για κάποιον λόγο την εντύπωση ότι με το που κάποιος βάλει μία εφαρμογή σε κινητό που δεν έχει τελειώσει ακόμα η εγγύηση, τότε παύε να ισχύει η εγγύηση. Δεν θυμαμαι αν το διάβασα κάπου ή αν που το είπε κάποιος αλλά έχω αυτήν την εντύπωση. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με διαλευκάνει;

χαχα οχι βρε, καμια σχεση! Αυτό που λες για την εγγυηση συμβαίνει οταν κανεις root το κινητο, οταν το roοtαρεις δηλαδη. Καμια σχεση με εφαρμογες παντως! Δεν ξερω αν ξερεις τι σημαινει αυτο αλλα δεν εχει και σημασια. Εννοειτε πως μπορεις να βαλεις εφαρμογες, αυτος ειναι ο λογος υπαρξης των smartphone αλλωστε. Βάλε εφαρμογες αφοβα αλλα σαν συμβουλη θα σου πω οτι επειδη το κινητο δεν ειναι και απο τα καλυτερα, μην το παραφορτωσεις με εφαρμογες γιατι μετα θα σερνετε.. δεν ειπα οτι ειναι κακο κινητο αλλα δεν ειναι και galaxy s4... Επειδη κι εγω εχω παρομοιο κινητο και μου κανει τα ιδια αν το παραφορτωσω. βαλε 2-3 εφαρμογουλες που χρειαζεσαι, μην το γεμισεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
χαχα οχι βρε, καμια σχεση! Αυτό που λες για την εγγυηση συμβαίνει οταν κανεις root το κινητο, οταν το roοtαρεις δηλαδη. Καμια σχεση με εφαρμογες παντως! Δεν ξερω αν ξερεις τι σημαινει αυτο αλλα δεν εχει και σημασια. Εννοειτε πως μπορεις να βαλεις εφαρμογες, αυτος ειναι ο λογος υπαρξης των smartphone αλλωστε. Βάλε εφαρμογες αφοβα αλλα σαν συμβουλη θα σου πω οτι επειδη το κινητο δεν ειναι και απο τα καλυτερα, μην το παραφορτωσεις με εφαρμογες γιατι μετα θα σερνετε.. δεν ειπα οτι ειναι κακο κινητο αλλα δεν ειναι και galaxy s4... Επειδη κι εγω εχω παρομοιο κινητο και μου κανει τα ιδια αν το παραφορτωσω. βαλε 2-3 εφαρμογουλες που χρειαζεσαι, μην το γεμισεις.
Α θενξ για την απάντηση :) Τέλεια! :D Για πες όμως, από περιέργεια, τι είναι το root; :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Α θενξ για την απάντηση :) Τέλεια! :D Για πες όμως, από περιέργεια, τι είναι το root; :D:P

Root ονομάζεται η διαδικασία προσθήκης ενός λογαριασμού υπερχρήστη στο κινητό μας, ανάλογο του λογαριασμού "Administrator" στα Windows.
Έχοντας κάνει root μπορούμε να αλλάξουμε αρχεία συστήματος της συσκευής μας.
Ή πιο ευκολα είναι η απόκτηση πρόσβασης σε όλες τις λειτουργειες και στο συστυμα του τηλεφωνου, περα απο αυτες που μας δινονται κατα την αγορά του κινητου.

πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DanaiPsa

Νεοφερμένος

Η DanaiPsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Μπορείτε να προτείνεται εφαρμογές Android χρήσιμες και διασκεδαστικές για εφήβου; Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Για πες μας δηλαδή κανά παράδειγμα.. Παιχνίδια θέλεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ένα τέλειο app που το έχω πάνω από δύο χρόνια, είναι ένα που είναι για την έμμηνο ρύση. Αν θες πες μου να σου πω όνομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DanaiPsa

Νεοφερμένος

Η DanaiPsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Ε κυρίως εφαρμογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top