'Εχετε πέσει ποτέ θύμα κλοπής;

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Σου τα έδωσε τα χρήματα; Σου είπε γιατί το έκανε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Σου τα έδωσε τα χρήματα; Σου είπε γιατί το έκανε;
Να σου πω την αλήθεια, ένιωθα τόσο πληγωμένη από την πράξη, από έναν άνθρωπο που του είχα απόλυτη εμπιστοσύνη, που δεν με ένοιαζε να μάθω το γιατί και δεν τον ρώτησα καν... Θα μου ακουγόταν σαν δικαιολογία και όχι αρκετό σαν λόγος οτιδήποτε και αν άκουγα.... Από μόνος του μου είπε ότι χρωστούσε και δεχόταν απίστευτες πιέσεις...

Τα χρήματα δεν με ένοιαζε να τα πάρω, θα με πεις αφελή... Αλλά είχα καταρρεύσει από το όλο σκηνικό , το πήρα λίγο βαριά, και ήθελα απλά να εξαφανιστώ από τη ζωή του, και να εξαφανιστεί από την δική μου... Σημειωτεόν, δεν μου περίσσευαν ΚΑΘΟΛΟΥ... Άνεργη γαρ και με έξοδα άπειρα να τρέχουν. Αλλά είμαι λίγο εώς πολύ φυγόπονη, και αν είχε να κάνει μόνο με μένα , θα ήταν τυχερός , γιατί θα εξαφανιζόμουν και δεν θα ζητούσα τίποτα... Αλλά ευτυχώς ο άντρας μου έχει πιο τσαγανό από μένα, τα διεκδίκησε χωρίς να τον πιέσει για το πότε και χωρίς να του βάλει χρονικά τελεσίγραφα και όρια, και τελικά βάζει κάθε μήνα κάτι λίγα. Πάντως βάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Μπορεί να είχε μπλέξει κάπου και να μην ήξερε τι έκανε. Δεν είναι πάντα τα πράγματα όπως φαίνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
ναι, πριν κάτι μήνες στην φιλοσοφική σχολή..ήμουν στο φωτοτυπείο για να βγάλω αντίγραφα από κάτι σημειώσεις και είχα αφήσει το κινητό μου πάνω στον πάγκο. Μέσα σε 10 λεπτά είχε κάνει φτερά..πήρα τηλ. τον αριθμό μου από μια φίλη μου αμέσως και έλεγε απενεργοποιημένο... δηλαδή έλεος! και από τους συμφοιτητές πρέπει να φυλαγόμαστε!;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Την πρώτη βδομάδα στο καινούριο σχολείο όταν μετακόμισα Αθήνα με κλέψανε...Ποιον να εμπιστευτείς μετά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Έχετε πέσει ποτέ θύμα κλοπής? προσωπικά αρκετές φορές.. :'(
Ελάτε να μοιραστούμε ,τις όχι και τόσο ευχάριστες,εμπειρίες μας....
Ευτυχώς δεν έχω πέσει θύμα κλοπής μέχρι τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Μια φορά παραλίγο να πέσω θύμα κλοπής! Ήμουν στο ανσασέρ της δουλειάς μου μαζί με άλλα 3 άτομα, ο ένας μου μιλούσε στα αγγλικά, ο άλλος κοιτούσε δεξιά και αριστερά και η άλλη προσπαθούσε να βάλει το χέρι της στην τσάντα μου! Το κατάλαβα εγκαίρως, σταμάτησα να μιλάω στον πρώτο και κοιτούσα την άλλη επίμονα! Μάλλον δεν περίμεναν οτι θα τους καταλάβω, φορούσα και ακουστικά, και δεν ήταν προετοιμασμένοι για δεύτερη προσπάθεια! Ήμουν τυχερή γιατί είχα λεφτά πάνω μου, που δεν ήταν δικά μου, και δεν θα μπορούσα σε καμία περίπτωση να τα επιστρέψω, και, λίγο καιρό μετά, επιτέθηκαν στο ίδιο ανσασερ σε ένα παππού, τον χτύπησαν και του πήραν τα λεφτά του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Την πρώτη βδομάδα στο καινούριο σχολείο όταν μετακόμισα Αθήνα με κλέψανε...Ποιον να εμπιστευτείς μετά;
Mεσα στο σχολειο σε κλεψανε ;:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
μια φορά μόνο μου έκλεψαν μια...ομπρέλα! ώσπου να πάω σπίτι είχα γίνει--
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia Black

Νεοφερμένος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 116 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ναι έκλεψαν το ποδηλατάκι μου... :verymad::( Πήρα καινούριο αλλά δεν έχω ξεπεράσει ακόμα το παλιό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ναι, μια φορά. Περπατούσα στο πεζοδρόμιο με τη σχολική στην πλάτη και φαίνεται από πίσω επειδή το φερμουάρ δεν είχε κλείσει καλά ένας πέρασε το χέρι του και άρπαξε το κινητό μου ... εντωμεταξύ εγώ χαμπάριι :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Μου άνοιξαν στο τραίνο με ξυράφι μια Longchamp που είχα αλλά γινόταν τέτοιος πανικός μέσα στην τσάντα (κασετίνα, 2-3 πορτοφόλια, μπλόκ ζωγραφικής και βιβλίο) που δεν μου πήραν τίποτα. Ακόμα την κλαίω την τσάντα. Έκλεψαν χθες την κοπέλα του θείου μου (μηχανάκιας) κι ευτυχώς της έκοψε το λουρί της τσάντας και δεν την τράβηξε, γιατί είναι έγκυος. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Μια φορά και ευτυχώς χωρίς να καταλάβω τίποτα και χωρίς να με τραμπουκίσουν. Σαν καλός τσοπαναρέος καθόμουν με τα ακουστικά και την τσάντα στην πλάτη, την άνοιξαν ως κύριοι, πήραν πορτοφόλι και εγώ χαμπάρι. Στο λεωφορείο προς ΟΣΕ όλα αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
μια φορα πριν κανα 2 χρονια μου εκλεψαν το κινητρο μεσα σε ενα σπορτ καφε:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Ένα απόγευμα, ενώ περπατούσα στο δρόμο, περνά από τη λεωφόρο ένα αυτοκίνητο, σταματά, και βγαίνει από το παράθυρο μια κοπέλα και φωνάζει ένα δυνατό "Εϊ"
Τρόμαξα από τη φωνή, γυρίζω, και βλέπω πίσω μου κάποιον που αθόρυβα προσπαθούσε να μου πάρει το πορτοφόλι από την κωλότσεπη.
Ήταν τόσο αθόρυβος που δεν πήρα τίποτε χαμπάρι.
Μετά, είδα ότι εξακολουθούσε να με ακολουθεί, έκανα ένα γύρο σε ένα περίπτερο και κοίταζα δήθεν τα περιοδικά, αυτός έκανε το ίδιο, μέχρι που πέρασα απέναντι ξαφνικά και με άφησε.

Να είναι καλά η κοπέλα, όποια και αν ήταν, και κουβαλούσα πάνω από 100 ευρώ, ίσως και πάνω από 200 επάνω μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Ένα απόγευμα, ενώ περπατούσα στο δρόμο, περνά από τη λεωφόρο ένα αυτοκίνητο, σταματά, και βγαίνει από το παράθυρο μια κοπέλα και φωνάζει ένα δυνατό "Εϊ"
Τρόμαξα από τη φωνή, γυρίζω, και βλέπω πίσω μου κάποιον που αθόρυβα προσπαθούσε να μου πάρει το πορτοφόλι από την κωλότσεπη.
Ήταν τόσο αθόρυβος που δεν πήρα τίποτε χαμπάρι.
Μετά, είδα ότι εξακολουθούσε να με ακολουθεί, έκανα ένα γύρο σε ένα περίπτερο και κοίταζα δήθεν τα περιοδικά, αυτός έκανε το ίδιο, μέχρι που πέρασα απέναντι ξαφνικά και με άφησε.

Να είναι καλά η κοπέλα, όποια και αν ήταν, και κουβαλούσα πάνω από 100 ευρώ, ίσως και πάνω από 200 επάνω μου.
Δημητρη,ποτε μα ποτε πορτοφολι στην κωλοτσεπη...ειναι ο ποιο σιγουρος τροπος να χασεις τα λεφτα σου ...(και το πορτοφολι φυσικα...):/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Δημητρη,ποτε μα ποτε πορτοφολι στην κωλοτσεπη...ειναι ο ποιο σιγουρος τροπος να χασεις τα λεφτα σου ...(και το πορτοφολι φυσικα...)
Το τελευταίο πορτοφόλι πάντως, ίσως επειδή είναι από την κατασκευή του μικρό και δεν κλείνει εύκολα, όταν το έχω στην κωλότσεπη ανοίγει εκεί μέσα, και τρομάζω κι εγώ να το βγάλω όταν θέλω να ψωνίσω κάτι, ελπίζω να μην μπορεί και ο κάθε επίδοξος κλέφτης να το βγάλει από εκεί, αφού κι εγώ ο ίδιος παιδεύομαι κάθε φορά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steki365

Νεοφερμένος

Ο steki365 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Εμένα πάντως μέσα από την κωλότσεπη μου το πήραν και όταν το πήρα χαμπάρι, ήταν ήδη πολύ αργά. Προσοχή.

Το τελευταίο πορτοφόλι πάντως, ίσως επειδή είναι από την κατασκευή του μικρό και δεν κλείνει εύκολα, όταν το έχω στην κωλότσεπη ανοίγει εκεί μέσα, και τρομάζω κι εγώ να το βγάλω όταν θέλω να ψωνίσω κάτι, ελπίζω να μην μπορεί και ο κάθε επίδοξος κλέφτης να το βγάλει από εκεί, αφού κι εγώ ο ίδιος παιδεύομαι κάθε φορά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Το τελευταίο πορτοφόλι πάντως, ίσως επειδή είναι από την κατασκευή του μικρό και δεν κλείνει εύκολα, όταν το έχω στην κωλότσεπη ανοίγει εκεί μέσα, και τρομάζω κι εγώ να το βγάλω όταν θέλω να ψωνίσω κάτι, ελπίζω να μην μπορεί και ο κάθε επίδοξος κλέφτης να το βγάλει από εκεί, αφού κι εγώ ο ίδιος παιδεύομαι κάθε φορά :D
Αυτοι ειναι σπεσιαλιστες καλε μου....αερας.....,ουτε που θα το καταλαβεις...οτι μεγεθος και να εχει....προσεχε...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top