Εύρεση εργασίας ως φοιτήτρια

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,865 μηνύματα.
Θέλω πολύ να πιάσω μια δουλειά (δεν έχουμε οικονομικό πρόβλημα, αλλά βαριέμαι και να κάθομαι) αλλά θέλω να είναι στο αντικείμενο μου, δηλαδή στο θέατρο! Είναι πολύ δύσκολος ο κλάδος γενικότερα γιατί οι περισσότεροι ζητάνε αποφοίτους, εγώ δεν έχω τελειώσει ακόμα είμαι πρωτοετής. Αλλά και αυτοί που ζητάνε πιο μικρής ηλικίας ηθοποιούς δεν δίνουν τίποτα από χρήματα και δεν μπορώ αυτούς που λένε ότι το θέατρο είναι χόμπι, γιατί δεν είναι! Εγώ στην κυριολεξία έφτυσα αίμα, διάβασα πάρα μα πάρα πολλά έργα για να φτάσω στο υποκριτικό επίπεδο που είμαι τώρα... Το θέμα είναι ότι θέλω να βρω δουλειά σε αυτό το αντικείμενο και δεν υπάρχει τίποτα:/ όλοι ζητάνε έτοιμους ηθοποιούς
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ισχύει ότι στους μουσικούς, καλλιτέχνες κ.λπ. Χρειάζονται δημόσιες σχέσεις και να αναπτύξεις τα social media σε καλό επίπεδο για να δείξεις στους εργοδότες ότι θα φέρεις κόσμο.

Κάποιες δουλειές αξίζει να τις πάρει ακόμα και να πληρώνεις αντί να πληρώνεσαι αν σε βοηθήσει να δικτυωθείς και να γίνεις γνωστή και να ισχυροποιήσεις τα social media σου. Μόνο έτσι θα διαπραγματευτείς μεγαλύτερους μισθούς.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,865 μηνύματα.
Ισχύει ότι στους μουσικούς, καλλιτέχνες κ.λπ. Χρειάζονται δημόσιες σχέσεις και να αναπτύξεις τα social media σε καλό επίπεδο για να δείξεις στους εργοδότες ότι θα φέρεις κόσμο.

Κάποιες δουλειές αξίζει να τις πάρει ακόμα και να πληρώνεις αντί να πληρώνεσαι αν σε βοηθήσει να δικτυωθείς και να γίνεις γνωστή και να ισχυροποιήσεις τα social media σου. Μόνο έτσι θα διαπραγματευτείς μεγαλύτερους μισθούς.
Μου έτυχε δουλειά με τεράστιο σκηνοθέτη, αλλά το σκέφτομαι πάρα πολύ γιατί έχω ακούσει και διάφορα για τον συγκεκριμένο. Οπότε μάλλον δεν με βλέπω να πάω, δεν ψάχνω μπελάδες ακόμα δεν άρχισα. Το θέμα είναι ότι πέφτει πολύ πολύ μέσο και αυτό μου την δίνει όσο τίποτα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και πιο πολύ με την δουλειά μου την σπάει που τα αδέρφια μου βρήκαν δουλειά και κάθονται τώρα και μου λένε: κάντο εσύ που κάθεσαι όλη μέρα... Τους δίνεις μία ή δεν τους δίνεις?😂 Κάπου έλεος δηλαδή,19 είμαι, δεν ήξερα ότι πρέπει να βρω κατευθείαν δουλειά
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Μήπως αντί για το επάγγελμα της ηθοποιου που όπως λες ζητουν αποφοίτους, να έμπαινες μέσα στα θέατρα σε κάποιο άλλο ποστο;
Δεν ξέρω τι άλλο, κάτι για το χαρτζιλίκι
Ταξιθετρια ίσως; και γνωριμίες θα κάνεις και κόσμο θα γνωρίσεις και θα δεις τα της δουλειάς απέξω, θα κρίνεις κλπ κλπ
Η κάποιο άλλο ποστο αλλά μέσα στο θέατρο
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Μου έτυχε δουλειά με τεράστιο σκηνοθέτη, αλλά το σκέφτομαι πάρα πολύ γιατί έχω ακούσει και διάφορα για τον συγκεκριμένο. Οπότε μάλλον δεν με βλέπω να πάω, δεν ψάχνω μπελάδες ακόμα δεν άρχισα. Το θέμα είναι ότι πέφτει πολύ πολύ μέσο και αυτό μου την δίνει όσο τίποτα
Δύσκολη απόφαση, αλλά αν δεν πάρεις το ρίσκο τώρα πότε θα το πάρεις...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και πιο πολύ με την δουλειά μου την σπάει που τα αδέρφια μου βρήκαν δουλειά και κάθονται τώρα και μου λένε: κάντο εσύ που κάθεσαι όλη μέρα... Τους δίνεις μία ή δεν τους δίνεις?😂 Κάπου έλεος δηλαδή,19 είμαι, δεν ήξερα ότι πρέπει να βρω κατευθείαν δουλειά
Μην σκέφτεσαι τώρα που είσαι 19 και οι γονείς έχουν κάποια ανεκτικότητα. Η γκρίνια αυτή αυξάνεται γεωμετρικά με τα χρόνια και τα μεγαλύτερα αδέλφια/γονείς θα σε πιέζουν να αφήσεις την ηθοποιία και θα σου κολήσουν την στάμπα της αποτυχημένη της οικογένειας.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,865 μηνύματα.
Δύσκολη απόφαση, αλλά αν δεν πάρεις το ρίσκο τώρα πότε θα το πάρεις...

Μην σκέφτεσαι τώρα που είσαι 19 και οι γονείς έχουν κάποια ανεκτικότητα. Η γκρίνια αυτή αυξάνεται γεωμετρικά με τα χρόνια και τα μεγαλύτερα αδέλφια/γονείς θα σε πιέζουν να αφήσεις την ηθοποιία και θα σου κολήσουν την στάμπα της αποτυχημένη της οικογένειας.
Δεν μπορώ να την αφήσω γιατί αυτό σπουδάζω...
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Δεν υπάρχει ασφαλής επιλογή στον επαγγελματικό τομέα. Να κάνεις αυτό που σ άρεσει και βλέπεις, αν χρειαστεί θα συμβιβαστείς όπως όλοι.
Δεν ξέρω ποιος είναι ο σκηνοθέτης αλλά αφού ακούγονται τόσα άσχημα για αυτόν δε θα σε παροτρυνα να ρισκάρεις, να είναι κανένας Σπυρόπουλος και να σου μείνει τραύμα. Αν πάλι δεν είναι τόσο άσχημη περίπτωση, θα μπορεσεις να πεις κανένα ε άντε μου στο διάολο;
Φτιάξε καλό Instagram, ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί κι από κει κάποιος να δει κάτι σε εσένα.
 

Λίνα_1

Νεοφερμένος

Η Λίνα_1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Εντάξει κακά τα ψέματα αν δεν ανήκει η οικογένεια σου ή κάποιο δικό σου πρόσωπο στο κόσμο των καλλιτεχνών είναι δύσκολο μετά την σχολή να γίνεις γνωστή στο ευρύτερο κοινό... Δεν ζούμε πια στην εποχή όπου οι περισσότεροι ηθοποιοί έφευγαν από τις επαρχίες τους σπουδαζαν νοικιαζαν ένα δωμάτιο και έτρωγαν ψωμί και ελιές (τρόπος του λέγειν) για να επιβιώσουν μέχρι να γίνουν γνωστοί και αναγνωρίσιμοι.. Στην σήμερον ημέρα ή θα πρέπει να υπάρχει κάποιος γνωστός να τον "σπρώξει" στον χώρο ή θα πρέπει μέχρι να βγάζει ένα αξιοπρεπές μισθό ώστε να μπορεί να ζει με αυτό να τον ζουν οι γονείς του (φαγητό, στέγη, χαρτζιλίκι) ή να υπάρχει σύντροφος που θα καλύπτει και το οικονομικό... Εντελώς μόνη σου θα πρέπει να κάνεις και μια άλλη δουλειά για να ζεις μέχρι να αναγνωριστείς και να ζεις μόνο από αυτό κάτι δύσκολο γιατί και γνωστούς και φίλο ηθοποιό που είχα γνωρίζω ότι μόνο ως ηθοποιός δεν ζεις εκτός κι αν είσαι τεράστιο όνομα στον καλλιτεχνικό χώρο... Δεν θα πω άδικος κόπος γιατί όλοι πρέπει να κυνηγάνε το όνειρο τους αρκεί θεωρώ να μην χρειάζεται να ζουν μια ζωή στις πλάτες των αλλωνων για να επιβιώνουν μέχρι και αν μπορούν να γίνουν μόνοι τους αυτάρκεις
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Το βλέπω ότι θέλει φοβερή τύχη, γιατί ένας να γίνει γνωστός με την αξία του άλλοι 200 το ίδιο άξιοι δεν κάνουν τίποτα. Όχι ότι είναι αυτοσκοπός η αναγνωρισιμότητα αλλά χωρίς αυτή δε βγάζουν τίποτα οι ηθοποιοί όπως έχω καταλάβει.
Εσύ είσαι 19, φοιτήτρια ακόμη, δεν επιβαρύνεις κανεναν.
Θα δεις πώς θα στα φέρει η ζωή και θα προσαρμοστείς αναλόγως.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ωχ, συγνώμη νόμιζα ότι είχε απαντήσει η Εριφύλη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Επειδή υπηρξα κι εγώ μια εποχή στον καλλιτεχνικό χώρο, οφείλω να ομολογήσω πως πιο πολλα έμαθα απο τα γυρω ποστα και έγινα καλυτερη. Κι όταν τελικά μπήκα στο ποστο που είχα σπουδάσει, εκανα στροφή στην καριέρα μου :P Βασικά ο καλλιτεχνικός χώρος είναι για γερά στομαχια, κάτι που εγώ προσωπικα δεν είχα η δεν ήθελα να αποκτήσω :D για αυτό σου πρότεινα να βρεις κάτι μέσα στα γύρω πόστα θα δεις πάρα πολλά και θα καταλάβεις επίσης πάρα πολλά και όπως κάποια στιγμή κάπου είχα διαβάσει/ κάποιος μου το είχε πει δεν θυμάμαι αλλά ήταν πολύ σωστο--->για να μπορέσεις να κάνεις μία δουλειά σωστά πρέπει να γυρίσεις όλες τις θέσεις που υπάρχουν γύρω από αυτήν.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,865 μηνύματα.
Επειδή υπηρξα κι εγώ μια εποχή στον καλλιτεχνικό χώρο, οφείλω να ομολογήσω πως πιο πολλα έμαθα απο τα γυρω ποστα και έγινα καλυτερη. Κι όταν τελικά μπήκα στο ποστο που είχα σπουδάσει, εκανα στροφή στην καριέρα μου :P Βασικά ο καλλιτεχνικός χώρος είναι για γερά στομαχια, κάτι που εγώ προσωπικα δεν είχα η δεν ήθελα να αποκτήσω :D για αυτό σου πρότεινα να βρεις κάτι μέσα στα γύρω πόστα θα δεις πάρα πολλά και θα καταλάβεις επίσης πάρα πολλά και όπως κάποια στιγμή κάπου είχα διαβάσει/ κάποιος μου το είχε πει δεν θυμάμαι αλλά ήταν πολύ σωστο--->για να μπορέσεις να κάνεις μία δουλειά σωστά πρέπει να γυρίσεις όλες τις θέσεις που υπάρχουν γύρω από αυτήν.
Δεν πρόκειται να φύγω από τον χώρο του θεάτρου . Καλύτερα να πεινάσω:) τα γύρω πόστα προσωπικά δεν μου λένε τίποτα... Έχω προτάσεις για πολλές παραστάσεις αλλά δεν με εμπνέουν, δεν θέλω να κάνω κάτι μόνο για τα χρήματα, θέλω να ξεκινήσω ποιοτικά
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Τι να σου πω εσυ ξέρεις έχουν αλλάξει οι εποχές.... Πλέον οι νέοι είστε απαιτητικοί ελπίζω να σας βγει σε καλό, με αγαπη το λέω <3
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Δεν πρόκειται να φύγω από τον χώρο του θεάτρου . Καλύτερα να πεινάσω:) τα γύρω πόστα προσωπικά δεν μου λένε τίποτα... Έχω προτάσεις για πολλές παραστάσεις αλλά δεν με εμπνέουν, δεν θέλω να κάνω κάτι μόνο για τα χρήματα, θέλω να ξεκινήσω ποιοτικά

Εριφύλη θα διαφωνήσω. Ποτέ δε θα έλεγα σε ένα 19χρονο κορίτσι να μην ασχοληθεί με αυτό που του αρέσει, το εμπνέει και το κάνει να ονειρεύεται. Όμως... να σου γίνονται προτάσεις και να τις απορρίπτεις; Μπορεί και σε ένα κείμενο που με μια πρώτη ανάγνωσή δεν είναι ποιοτικό να υπάρχει (να κρύβεται) κάτι σημαντικό που εσύ θα το ανακαλύψεις.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Εριφύλη θα διαφωνήσω. Ποτέ δε θα έλεγα σε ένα 19χρονο κορίτσι να μην ασχοληθεί με αυτό που του αρέσει, το εμπνέει και το κάνει να ονειρεύεται. Όμως... να σου γίνονται προτάσεις και να τις απορρίπτεις; Μπορεί και σε ένα κείμενο που με μια πρώτη ανάγνωσή δεν είναι ποιοτικό να υπάρχει (να κρύβεται) κάτι σημαντικό που εσύ θα το ανακαλύψεις.
Αυτη ειναι η σημερινή γενιά. Στο μεταξυ, έχουν όλοι το ίδιο όνειρο για την ίδια θέση. Όταν θα πέσει πεινα, εκεί δεν ξέρω τι γίνεται. Προφανώς και την Εριφυληοπως έγραψε δεν την ενδιαφέρουν τα χρήματα στη παρουσα φάση καθώς λαμβάνει βοήθεια. Όταν όμως θα την ενδιαφέρουν και δε θα χει βρει αυτό που ψάχνει, θα αναγκαστεί να κάνει και κάτι λιγότερο των προσδοκιων της. Εκεί νομίζω είναι λίγο απογοητευτικό. Ενώ αν πας εξ αρχής βήμα βήμα από τα χαμηλά ξεκινήσεις πιο πολλες πιθανοτητες υπάρχουν να βρεις και αυτό που θελεις καθώς θα έχεις αποκτήσει και εμπειρία. Και φυσικά θα αυτονομηθει και γρηγορότερα. Καλο το ταλέντο αλλά δίχως εμπειρία και γνωριμίες, ειδικά σε αυτό τον χώρο, δυσκολα τα πράγματα.
Εριφυλη δε θέλω να σε απογοητευσω, αλλά μάλλον θα συμφωνήσω με τα αδερφια σου τελικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,865 μηνύματα.
Αυτη ειναι η σημερινή γενιά. Στο μεταξυ, έχουν όλοι το ίδιο όνειρο για την ίδια θέση. Όταν θα πέσει πεινα, εκεί δεν ξέρω τι γίνεται. Προφανώς και την Εριφυληοπως έγραψε δεν την ενδιαφέρουν τα χρήματα στη παρουσα φάση καθώς λαμβάνει βοήθεια. Όταν όμως θα την ενδιαφέρουν και δε θα χει βρει αυτό που ψάχνει, θα αναγκαστεί να κάνει και κάτι λιγότερο των προσδοκιων της. Εκεί νομίζω είναι λίγο απογοητευτικό. Ενώ αν πας εξ αρχής βήμα βήμα από τα χαμηλά ξεκινήσεις πιο πολλες πιθανοτητες υπάρχουν να βρεις και αυτό που θελεις καθώς θα έχεις αποκτήσει και εμπειρία. Και φυσικά θα αυτονομηθει και γρηγορότερα. Καλο το ταλέντο αλλά δίχως εμπειρία και γνωριμίες, ειδικά σε αυτό τον χώρο, δυσκολα τα πράγματα.
Εριφυλη δε θέλω να σε απογοητευσω, αλλά μάλλον θα συμφωνήσω με τα αδερφια σου τελικά.
Μα και η μία αδερφή μου καλλιτεχνικό επάγγελμα κάνει, οπότε αυτό που λες είναι λίγο άστοχο... Είναι και τέσσερα χρόνια μεγαλύτερη, προφανώς και δεν δούλευε από την ηλικία μου
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δεν υπάρχει ασφαλής επιλογή στον επαγγελματικό τομέα
Αυτό δεν ισχύει.
Ναι , δεν υπάρχει σχολή που με το που βγαίνεις σε περιμένει η δουλειά (με εξαίρεση τα σώματα ασφαλείας) αλλά υπάρχουν κλάδοι με αποκατάσταση κ προοπτικές όπως και το αντίθετο...
 

Λίνα_1

Νεοφερμένος

Η Λίνα_1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Συμφωνώ και εγώ με την @Ariana2018
Γενικά η νέα γενιά όντως είναι πιο απαιτητική αλλά απαιτητική είναι γιατί υπάρχει ένα σπίτι και δύο γονείς από πίσω που καλύπτουν ανάγκες... Όταν όμως αυτό σταματήσει τότε εκεί συνηδητοποιουν ότι πρέπει να κατεβάσουν τα στάνταρ τους..
Επίσης όταν είσαι ήδη ενήλικος κοιτάς πλέον πως θα ζήσεις την ζωή σου ανεξάρτητα και όχι να βολεύεσαι σε πλάτες άλλων μέχρι να κάνουμε αυτό που θέλουμε.. Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει τα όνειρα μας να τα βάζουμε σε δεύτερη μοίρα αρκεί φυσικά όπως έχω ξανά πει σε προηγούμενο σχόλιο να στηριζομαστε στα δικά μας πόδια και όχι στων αλλωνων.. Ίσως με το τρόπο τους αυτό θέλουν να επισημανουν τα αδέρφια της κοπέλας..
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Συμφωνώ και εγώ με την @Ariana2018
Γενικά η νέα γενιά όντως είναι πιο απαιτητική αλλά απαιτητική είναι γιατί υπάρχει ένα σπίτι και δύο γονείς από πίσω που καλύπτουν ανάγκες... Όταν όμως αυτό σταματήσει τότε εκεί συνηδητοποιουν ότι πρέπει να κατεβάσουν τα στάνταρ τους..
Επίσης όταν είσαι ήδη ενήλικος κοιτάς πλέον πως θα ζήσεις την ζωή σου ανεξάρτητα και όχι να βολεύεσαι σε πλάτες άλλων μέχρι να κάνουμε αυτό που θέλουμε.. Σε καμία περίπτωση δεν πρέπει τα όνειρα μας να τα βάζουμε σε δεύτερη μοίρα αρκεί φυσικά όπως έχω ξανά πει σε προηγούμενο σχόλιο να στηριζομαστε στα δικά μας πόδια και όχι στων αλλωνων.. Ίσως με το τρόπο τους αυτό θέλουν να επισημανουν τα αδέρφια της κοπέλας..
Πόσους 20χρονους ξέρετε οικονομικά ανεξάρτητους ; Άλλο να εργάζεσαι εποχιακά ή παρτ ταιμ... Δεν σε κάνει ανεξάρτητο... Καλώς ή κακώς η στήριξη των γονιών δε σταματά στην ενηλικίωση.
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Στη θέση της θα πήγαινα, ακόμα κι αν η παράσταση δεν ήταν του γούστου μου, θα κέρδιζα την αλληλεπίδραση με το κοινό, τις σχέσεις με τους συναδέλφους κ.λπ.
Η πείρα ποτέ δεν είναι άχρηστη. Επιπλέον θα με μάθαιναν σε έναν κύκλο, κάποιος αύριο μπορεί να έλεγε "α αυτή η κοπελίτσα πολύ καλή ήταν ας την έχουμε υπόψιν μας για την τάδε παράσταση ή σειρά".
Αυτά, χωρίς διάθεση πατροναρίσματος :).
 

Λίνα_1

Νεοφερμένος

Η Λίνα_1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Πόσους 20χρονους ξέρετε οικονομικά ανεξάρτητους ; Άλλο να εργάζεσαι εποχιακά ή παρτ ταιμ... Δεν σε κάνει ανεξάρτητο... Καλώς ή κακώς η στήριξη των γονιών δε σταματά στην ενηλικίωση.
Δυστυχώς όχι πολλούς αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και καλό... Στην Ελλάδα έχουν μάθει οι μανάδες να νταντευουν τα παιδιά μέχρι τα 30 τους και πιο πάνω μην σου πω.. Και μην μου πεις ότι δεν βλέπεις παιδιά 30 χρόνων και άνω να ζουν ακόμη με τους γονείς;; και μετά εμείς ψάχνουμε να βρούμε ώριμους άντρες... Και προφανώς θα βάλουμε και την ταμπέλα ότι δεν υπάρχουν δούλειες δεν υπάρχουν λεφτά κλπ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top