Ζήλεια & Σχέση

Ζηλεύετε τον/την σύντροφό σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 109)
  • Ναι και μάλιστα πάρα πολύ.

    Ψήφοι: 26 23.9%
  • Ναι, αλλά πιστεύω ότι είναι μέσα σε κάποια λογικά όρια

    Ψήφοι: 61 56.0%
  • Καθόλου

    Ψήφοι: 22 20.2%

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Πιστεύω, πως η ζήλια με μέτρο..., δηλαδή το ζεστό ενδιαφέρον..., που μπορεί να δείξει κάποιος για το συντροφό του, είναι φυσιολογική..., αλλά και απαραίτητη..., γιατί κολακεύει τον σύντροφό σου, αλλά ξυπνά και το ενδιαφέρον στη σχέση... :) :) :)

Αυτό όμως, απέχει πάρα πολύ, από το αρωστημένο πάθος... και την υπερβολή..., που, ιδιαίτερα μετά από κάποιο διάστημα, καταντάει αφόρητη... και συνήθως αρχικά δηλητηριάζει και στη συνέχεια καταστρέφει τη σχέση...;) ;) ;)

Εκτός όμως από αυτά, τις περισσότερες φορές, δημιουργεί και αντίδραση..., εννοώ δηλαδή, ότι σε σπρώνχνει... στο ν΄αρχίσεις να προσέχεις, ότι από μόνος σου, μπορεί να μην είχες προσέξει ποτέ... :worry: :worry: :worry:
Όχι μόνο επομένως, δεν κάνει καλό, αλλά φέρνει και τα αντίθετα αποτελέσματα, ιδιαίτερα όταν πρόκειται για άτομα αντιδραστικά... ;) ;) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από lilith:
Πιστεύω, πως η ζήλια με μέτρο..., δηλαδή το ζεστό ενδιαφέρον..., που μπορεί να δείξει κάποιος για το συντροφό του, είναι φυσιολογική..., αλλά και απαραίτητη... :) :) :)

Αυτό όμως, απέχει πάρα πολύ, από το αρωστημένο πάθος... και την υπερβολή..., που, ιδιαίτερα μετά από κάποιο διάστημα, καταντάει αφόρητη... και συνήθως αρχικά δηλητηριάζει και στη συνέχεια καταστρέφει τη σχέση...;) ;) ;)

Εκτός όμως από αυτά, τις περισσότερες φορές, δημιουργεί και αντίδραση..., εννοώ δηλαδή, ότι σε σπρώνχνει... στο ν΄αρχίσεις να προσέχεις, ότι από μόνος σου, μπορεί να μην είχες προσέξει ποτέ... :worry: :worry: :worry:
Όχι μόνο επομένως, δεν κάνει καλό, αλλά φέρνει και τα αντίθετα αποτελέσματα, ιδιαίτερα όταν πρόκειται για άτομα αντιδραστικά... ;) ;) ;)
Respect δεν θα μπορούσες να τα πεις καλύτερα..Δηλαδή έγω είμαι αντιδραστικο?? :whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Εγώ δεν ζηλέυω και πιστεύω πως η ζήλια μόνο προβλήματα μπορεί να φέρει, σε παλαιότερη σχέση μου ζήλευα και μόνο προβήματα μου δημιούργησε.
Δεν λέω να είναι κάποια κοπέλα και να την κοιτάει λες και δεν έχει ξαναδει γυναίκα εκεί νευριαζω(δεν το κάνει) όχι επειδή την κοιτάει αλλά επειδή δεν με σέβεται, αυτό με ενοχλει και στους φίλους μου.
Δεν σημαίνει πως δε τον θέλω επειδή δεν τον ζηλέυω αλλά ας το γυρίσουεμ αντίστροφα δηλαδή αν ζηλέυεις αυτός δεν θα την κάνει την μ@λακία του αν θέλει??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Εγώ είμαι από τα άτομα που ζηλεύουν από πολύ έως πάάάάρα πολύ,αλλά με "σώζει" το ότι ποτέ δεν το δείχνω στον άλλον -κυρίως από εγωισμό- εκτός κι αν υπάρχει σοβαρός λόγος..πάντως,γενικά,μπορεί να "τρελαθώ" απ'το τίποτα,να πλάθω σενάρια στο μυαλό μου χωρίς λόγο και τέλος πάντων,όλα αυτά τα "ωραία",αλλά γνωρίζω πολύ καλά ότι αυτό μπορεί να είναι καταστροφικό για μία σχέση..έτσι λοιπόν,αφού δεν μπορώ να αλλάξω το στοιχείο της ζήλειας που με διακατέχει ώρες ώρες,φροντίζω να το κρατάω για'μένα -όσο ψυχοφθόρο κι αν είναι αυτό-...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
:hehe: :hehe: :rofl: :angelnot: :fool:
Kαι η πλακα ειναι michelle οτι εκανα κι αναζητηση πριν κανω το αλλο θεμα...Αλλα ειδες τι παθαινει καποιος οταν θελει να φτιαχνει θεματα μεσα στη μαυρη νυχτα;;;:whistle:

Αντε να το ξεθαψω (αν και ειναι μονο ενα μηνα περιπου ανενεργο) και να απαντησω.
Λοιπον προσωπικα δεν ζηλευω...δεν μπορω να ζηλεψω, δεν θελω να ζηλεψω, δεν βρισκω κανενα νοημα στην ζηλεια γενικοτερα...
Για εμενα μπορει να παιξει μονο αρνητικο ρολο μεσα σε μια σχεση...δεν ξερω αλλα θεωρω οτι δηλτηριαζει τα ζευγαρια.Κι εγω αισθανομαι πολυ ασχημα οταν η κοπελα μου με ζηλευει.
Σε καμια περιπτωση δεν θεωρω οτι ετσι μου δειχνει ειτε οτι με αγαπα, ειτε οτι ενδιαφερεται για μενα.
Πιο πολυ μου δειχνει οτι βαζει τις οποιες προσωπικες της φοβιες πανω απο εμενα και απο αυτο που εχουμε και οτι δεν με εμπιστευεται.
Ακομα και οταν θα βγουμε για καφε, εχω γινει μαρτυρας σε καυγαδες πολλων ζευγαριων οπου ειτε η μια ειτε ο αλλος, επειδη ετυχε και περασε καποιος-α ωραια και κοιταξε ενας απο τους δυο (σημαντικο:Κοιταξε!Οχι ανοιξε το στομα και αρχισε να του τρεχουν σαλια!!!), ο αλλος να αρχισει να κανει απιστευτες σκηνες ζηλοτυπιας.
Προσωπικα επειδη απο την φυση μου παρατηρω οτιδηποτε υπαρχει γυρω μου (διακριτικα) δεν υπαρχει περιπτωση να μην παρατηρησω ειτε μια γιαγια 150 ετων που θα περασει, ειτε τον Hulk Hogan ειτε την Καρτσωνα.Και φυσικα εαν η κοπελα μου κανει το ιδιο, ΔΕΝ με ενοχλει.
Μετα, ποτε μα ποτε οταν εγω για τον οποιοδηποτε λογο δεν μπορω να βγω (ακομα και αν ειμαι Ελλαδα), δεν κανω δυο βασικα πραγματα:
Δεν σπαω τα νευρα με μουρμουρα-γκρινια στην κοπελα μου, μπας και την καταφερω να μεινει κι αυτη μεσα...(Τι;;;Χωρις εμενα να βγει;;Απαπαπαπα!)
Και δευτερον, δεν παιρνω τηλαφωνα οσο ειναι εξω, με την οποιαδηποτε παρεα.Το θεωρω οτι κανω και φυσικα οτι μου κανουν τρομερο ελεγχο ετσι.Και δεν μιλαω να τυχει να με παρει για καποιον "σημαντικο" ή οχι λογο μια φορα, δυο.Αλλα καθε φορα που θα τυχει να βγω μονος μου (γιατι τα ζευγαρια κατα την γνωμη μου καλο ειναι να μην βγαινουν ΜΟΝΟ μαζι.) να ακολουθει τηλεφωνημα-αναφορα...
Τελος, δεν με ενοχλει και οταν καποιος κοιταζει την κοπελα μου.Ειλικρινα, απαξ και δεν ερθει αυτη να μου πει οτι με ενοχλει ο ταδε, ή κανε κατι κτλ κτλ, εαν π.χ. πηγαινω για καφε και δω οτι καποιοι κοιταζουν (γιατι την βρισκουν ομορφη) την κοπελα μου, αντιθετα με κανει να αισθανομαι και ομορφα.Οτι κοιταξτε...σχολιαστε...αλλα στο τελος της μερας με μενα θα φυγει.Εαν θα ηθελα να περνα απαρατηρητη απο ομορφια η κοπελα μου, τοτε θα φροντιζα να εβρισκα μια, χωρις δοντια...τοσο αληθορη που οταν δακρυζε θα εβρεχε τα αυτια της, και με μουστακι!
Εν κατακλειδι, πιστευω οτι η εμπιστοσυνη σε ενα ζευγαρι και εναν δεσμο παιζει μεγαλο ρολο.Η ζηλεια και μαλιστα η υπερμετρη ζηλεια ειναι ελλειψη της παραπανω.Και αυτο που λενε πολλοι οτι εσενα σε εμπιστευομαι, τους αλλους δεν εμπιστευομαι...ειναι δικαιολογια.Ετσι κι αλλιως οσο και να θελουν οι αλλοι ή οι αλλες εαν δεν θελεις εσυ-εγω- ο καθενας μας δεν προκειτε να γινει τιποτα.

Αυτα...παω να φτιαξω ενα thread με θεμα την ζηλεια τωρα...δεν νομιζω να υπαρχει...:upside: :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ακριβώς όπως τα λες Μάριε! Κι εγώ αυτής της άποψης είμαι!
Με μια διαφορά: μπορεί εγώ να μην ζηλεύω αλλά δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα να με ζηλεύει ο άλλος. Μου φαίνεται και λίγο αστείο οπότε συνήθως κάνω και πλάκα επι του θέματος :P
Μιλάμε πάντα για "φυσιολογικές" ζήλιες και όχι για παθολογικές περιπτώσεις, ε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Καλα, ανεκτικος σε μια "α" μορφη,εκφραση ζηλειας ειμαι κι εγω.;)
Δεν τρελενομαι κι ολας βρε παιδι μου.Δεν ειναι οτι αν μου δειξει οτι ζηλευει λιγο θα γινει χαμος απο μερους μου.
Οχι...τιποτα τετοιο.Απλως δεν θελω ορισμενα λεπτα ορια να ξεπερνιουνται.Και ειδικα σε αυτο το θεμα ειναι πολυυυ ευκολο να γινει κατι τετοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ έτσι και αρχίσει να μου κάνει ζήλιες, συνήθως χωρίς λόγο, αρχίζω και τον δουλεύω οπότε καταλαβαίνει τι κοτσάνα πέταξε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Καλή είναι η ζήλια, σε λογικά πλαίσια πάντα. Αν είμαστε με κάποιον θέλουμε και λίγο να ζηλεύει, έτσι για να θυμόμαστε ότι μας θέλει ακόμα, ότι δεν είμαστε δεδομένο, δέθηκε ο γάιδαρος. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Ψήφισα "καθόλου", γιατί πραγματικά αυτήν την περίοδο δε ζηλεύω καθόλου το σύντροφό μου. Γενικά όμως και σε φάσεις που με έπιανε το αίσθημα της ζήλιας, δε ξέφευγα από τα όρια και ποτέ μα ποτέ δε στέρησα μια επιθυμία ή δικαίωμα από το σύντροφό μου λόγω ζήλειας. Ίσως επειδή είμαι και παθούσα (αυτός είναι αρρωστημένα ζηλιάρης...:mad: ).
Σε γενικά πλαίσια, πιστεύω ότι ένα μικρό ποσοστό ζήλειας είναι φυσιολογικό ανάμεσα σε δυο ανθρώπους που αγαπιούνται. Από τη στιγμή όμως που θα αυξηθεί το ποσοστό, αρχίζουν τα προβλήματα που οδηγούν ακόμα και στο χωρισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Η ζήλεια δεν ταλαιπωρεί μόνο τον εκάτοστε σύντροφο και τους κοντινούς ανθρώπους, αλλά και σένα τον ίδιο.....
Η ζήλεια δημιουργεί στο μυαλό μας τρελά σενάρια και εντελώς εκτός πραγματικότητας.....
Να ζηλέψω γιατί; Η ζήλεια δηλώνει κτητικότητα και η κτητικότητα σκλαβιά.....(και γι'αυτόν που την βιώνει και γι'αυτον που την αισθάνεται).....
" Ζήλεια σε φυσιολογικά πλαίσια"....μπορείτε να μου εξηγήσετε μέχρι σε ποιο σημείο είναι το φυσιολογικό;;;;....
Ή ζηλεύεις ή όχι....μέση κατάσταση στην ζήλεια δεν υπάρχει....όσο αφήνεις το συναίσθημα αυτό να υπάρχει στην ψυχή σου, αυτό θα τρέφεται και θα μεγαλώνει....

Φιλικά και ταπεινά.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
xmmm...tricky...τι θεωρώ εγώ "φυσιολογική" ζήλια... Είναι φυσιολογικό να ζηλεύω την άγνωστη -τόσο σε μένα όσο και σε αυτόν- καινούρια "θεά" στο γραφείο που έκανε εντύπωση τόσο σε αυτον όσο και σε όλον τον υπόλοιπο αντρικό κ γυναικείο πληθυσμό, και έχουν αρχίσει να αναπτύσσουν σχέση. Δεν είναι φυσιολογικό να του τα πρήξω ή να προκαλέσω καυγάδες για αυτό ή για την καλή σχέση που έχει με την πιο ωραία από μένα φίλη του, φίλη μου...

Είναι φυσιολογικό να νιώθω τσιμπήματα ζήλιας όταν ετοιμάζεται για έξοδο που δεν με περιλαμβάνει -για οποιοδήποτε λόγο- και ξέρω ότι θα είναι εκεί γυναίκες περιποιημένες, ωραίες, ελεύθερες. Δεν είναι φυσιολογικό όμως να του απαγορέψω να πάει ή να τον κάνω να ζει με το κινητό στο χέρι (τώρα πίνω μια γουλιά ουίσκι, ΄τωρα μου είπε ο Τάκης "μεγαλε πως πάει το Project", όχι αγάπη μου με τη Μαρία ούτε γεια δεν έχουμε πει! κτλ)...


Κοινώς για μένα η φυσιολογική ζήλια είναι αυτή που σε κάνει να νιώθεις περίεργα ή "απειλούμενη", ακόμα κ αν έχεις εμπιστοσύνη στον άλλο, όταν ξέρεις ότι θα βρίσκεται μακριά σου σε περιβάλλοντα με πειρασμούς, αλλά μένει εκεί και δεν σου χαλάει τη σχέση.
Πχ, τι θέλω να πω. Έχω αρχίσει να βγαίνω με ένα παιδί τελευταία. Δεν θεωρώ παράλογο ότι, επειδή το εργασιακό περιβάλλον μου και η ζωή μου γενικά περιλαμβάνει ως επί το πλείστον άντρες νιώθει ζήλια, με την έννοια ότι πετάει κακιούλες, όταν πχ με παίρνουν τηλ στο κινητό ακόμα και βράδυ διάφοροι γνωστοί μου (όχι από την άμεσα παρέα μου που τους ξέρει αλλά "καλοί γνωστοι" από το περιβάλλον μου) αλλά αν αυτό ξεπεράσει τα όρια της πλάκας και αρχίσει να γίνεται αιτία καυγά ή διαφωνιών ("και τι δουλειά είχε ο Κώστας να σε πάρει τηλ 9 η ώρα το βράδυ? Δεν μπορούσε να πάρει κάποιον άλλο?") τότε ναι θα θεωρήσω ότι ξεφεύγει το πράγμα από τα όρια του φυσιολογικού.

Από την άλλη, για εμένα,αφενός είμαι τυχερή γιατί κ το δικό του περιβάλλον αποτελείται από άντρες [αποκλειστικά!:D] δεν θα κρύψω όμως ότι όταν μου αναφέρει διάφορα γυναικεία ονόματα ως "φίλες" του, ναι θέλω να της γνωρίσω και να κάνω "αισθητή" την παρουσία μου, έτσι για σιγουριά :P! Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα τον πιέσω να μου τις γνωρίσει ή θα του απαγορέυσω να τις βλέπει αν δεν έιμαι κ εγώ εκεί κτλ ... Αυτό, με βάση τη λογική μου, είναι μη φυσιολογικό. Τα "τσιμπήματα" ζήλειας που ανέφερα εγώ τα εντάσσω στα "φυσιολογικά"...
[smilie=3,13,35]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Η ζήλεια δεν ταλαιπωρεί μόνο τον εκάτοστε σύντροφο και τους κοντινούς ανθρώπους, αλλά και σένα τον ίδιο.....
Η ζήλεια δημιουργεί στο μυαλό μας τρελά σενάρια και εντελώς εκτός πραγματικότητας.....
Να ζηλέψω γιατί; Η ζήλεια δηλώνει κτητικότητα και η κτητικότητα σκλαβιά.....(και γι'αυτόν που την βιώνει και γι'αυτον που την αισθάνεται).....
" Ζήλεια σε φυσιολογικά πλαίσια"....μπορείτε να μου εξηγήσετε μέχρι σε ποιο σημείο είναι το φυσιολογικό;;;;....
Ή ζηλεύεις ή όχι....μέση κατάσταση στην ζήλεια δεν υπάρχει....

Erodia, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για όλα αυτά τα κακά που περιγράφεις πως προέρχονται από τη ζήλεια. Αλλά από τη μεγάλη ζήλεια, γιατί υπάρχει μικρή και μεγάλη ζήλεια και θα σου εξηγήσω τη διαφορά:
Μικρή και φυσιολογική ζήλεια: Είσαι με το φίλο σου και πίνετε καφέ. Έρχεται μια παλιά του συμφοιτήτρια και τον αγκαλιάζει, φιλιά, πράματα...Ανταποδίδει κι αυτός φυσιολογικά. Εσύ ΠΩΣ αισθάνεσαι; Μεγάλη χαρά και ευτυχία που χάρηκε κι ο φίλος σου που είδε την παλιά του συμφοιτήτρια ή πίσω από το γλυκό σου χαμόγελο αισθάνθηκες μια μικρή ενοχλησούλα (μικρή λέμε) που συμπεριφέρθηκε με τόση οικειότητα στον δικό σου;;;:confused: Ε, αυτή είναι η φυσιολογική μικρή ζήλεια.;)

Μεγάλη αρρωστημένη ζήλεια: Θέλει να πάει ο δικός σου για καφέ με τους φίλους του και σε ενοχλεί το γεγονός που το ακούς και μόνο! "Να πάει ο δικός μου για καφέ ΜΟΝΟΣ του;;; Και να χαζεύει τον κ$λο της σερβιτόρας; Και να συζητάνε για γκόμενες με τους φίλους του; Και αν τον παρασύρουν μετά και τον πάνε σε κάνα κ$λάδικο για ποτό;; Κι αν του τα ρίξει καμία;;":worry: :worry: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Καλα, ανεκτικος σε μια "α" μορφη,εκφραση ζηλειας ειμαι κι εγω.;)
Δεν τρελενομαι κι ολας βρε παιδι μου.Δεν ειναι οτι αν μου δειξει οτι ζηλευει λιγο θα γινει χαμος απο μερους μου.
Οχι...τιποτα τετοιο.Απλως δεν θελω ορισμενα λεπτα ορια να ξεπερνιουνται.Και ειδικα σε αυτο το θεμα ειναι πολυυυ ευκολο να γινει κατι τετοιο.

Κατα βαση συμφωνω.. νταξει δε κανουμε και χαμο με τις ζηλιες μας, ουτε φτασαμε ποτε να περιορισουμε ο ενας τον αλλο απο το φοβο μας μην καποιος αλλος, η αλλη, κοιταξει το ταιρι μας.
σε λογικα πλαισια παντα.. ασε που νομιζω οτι αρεσει κιολας. οταν κανω καμια φορα ερωτησεις περιεργες (αν θα ναι κοριτσια μαζι στην υποτιθεμενη αντροπαρεα η αλλα, του τυπου αμαν με αυτην πως σε κοιταει ετσι, θα σε ματιασει!:whistle: ) καραγουσταρει που τρωω τα τσιμπηματακια μου και μου σκαει φιλια στο ασχετο!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Είμαι γνωστή ζηλιάρα εγώ, αν και δεν είμαι της υπερβολής. Πρέπει να έχω και αφορμή, όχι από το πουθενά! (εκτός κι αν κάνω πλάκα, αλλά είναι προφανές πως το κάνω για αστείο!)

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Giovanna:
.. ασε που νομιζω οτι αρεσει κιολας. οταν κανω καμια φορα ερωτησεις περιεργες (αν θα ναι κοριτσια μαζι στην υποτιθεμενη αντροπαρεα η αλλα, του τυπου αμαν με αυτην πως σε κοιταει ετσι, θα σε ματιασει!:whistle: ) καραγουσταρει που τρωω τα τσιμπηματακια μου και μου σκαει φιλια στο ασχετο!!!:clapup:

Ναι, όντως, Giovanna...Λίγη ένδειξη ζήλειας -σε λογικά πάντα πλαίσια- δείχνει τον έρωτά μας καλύτερα. Η παντελής έλλειψη ζήλειας και η αδιαφορία σε θέματα που "απειλείται" ο σύντροφος, δείχνει ότι κάτι δε πάει καλά...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ε ναι..
κι εμας -στις περισσοτερες τουλαχιστον φανταζομαι- τα ιδια ισχυουν, ε? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν ζηλέυω καθόλου, δεν με ζηλέυει καθόλου, αλλα έχει τύχει 2-3 φορές που τυφλώθηκα, λυπάμε που το λέω αλλα δεν έβλεπα καθαρά, είμουν αγριεμένη, ευέξαπτη, φώναζα του άντρα μου και δεν τον άφηνα να κοιμηθεί, κάποια στιγμή ξυπνούσα και ζητούσα συγνώμη, δεν είμαι υπερβοληκη ποτέ αλλα αυτές οι 2-3 φορές είμουν εκτώς ορίων, η μια περίπτωση ήταν με μια τύπησα στην σαλατερή, πήγενε πάντα ο άντρας μου για σαλάτες πάντα με το χαμόγελο, μου έλεγε να σήμερα φορούσε ΄το τάδε μήνι, όπως πάντα άλοστε, πήγα και γώ μια φορά μαζί του και εκείνη φέρθηκε σαν να μην ήμουν εκεί, τον χερέτησε, τι κάνεις μιχαλάκι; μετά χαμογελούσε απίστευτα ενοχλητικά και όταν της είπα τι ήθελα κοιτάζει τον άντρα μου και λέει σίγουρα μιχαλάκι; μεγάλη η μικρή σαλάτα να βάλω;

Αναψα φούντωσα, σκευτόμουν ότι σε αυτή την κατσίκα πήγενε κάθε μέρα σχεδών, η φούστα ανήπαρκτη και το πρόστηχο χαμογελο με τύφλωσαν απίστευτα, δεν ξέρω άν είναι παράνια αυτο που ένοιωσα αλλα στάνταρ κρίση ζήλιας:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
...δεν ξέρω άν είναι παράνια αυτο που ένοιωσα αλλα στάνταρ κρίση ζήλιας:redface:


Νταξει, ειπαμε να (μη) ζηλευουμε γενικα...αλλα τωρα οταν το πραμα ειναι τελειως προφανες πια, ειναι και λιγο λογικη αντιδραση....εγω σε καταλαβαινω, μην ανησυχεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ΠΟυ το ξεθαψατε ρε αυτο?

και επειδη τα δεδομενα αλλαξαν... το κουκλι που εχω διπλα μου μην τυχει και το κοιταξει καμια, την ξεμαλλιαζω, απλα :P

εχμ νταξει, σοβαρευομεθα τωρα, ειματε και οι δυο νομιζω ζηλιαρηδες αλλα σε λογικοτατα και ανεκτικα πλαισια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top