Ηλεία: Θείος της 11χρονης ο 37χρονος που ομολόγησε την δολοφονία της

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,503 μηνύματα.
Ο πολύς προοδευτισμός βλάπτει, ειδικά σε θέματα σωφρονισμού. Τέτοια κατακάθια το λιγότερο δεν πρέπει να ξαναβλέπουν το φως του ήλιου.
Όχι να μη ξανά βλέπουν το φως του ήλιου απλώς.. Ο εγκλεισμός δεν είναι τιμωρία κατ εμέ, ακόμα κι αν είναι ισόβιος.

Βασανισμός μέχρι θανάτου. Κατευθείαν.
 

nearos

Διακεκριμένο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 7,104 μηνύματα.
Εγώ συνεχίζω να έχω την απορία μου. Η μάνα δεν ήξερε ότι ο αδερφός της ήταν αρχίδι; Είναι δυνατόν να είχε κατηγορηθεί για παιδοφιλία και να μην το είπε στο μωρό; Να μη τον πλησιάζει καν;
Κατι οντως βρομάει. Δεν υφίσταται να μην ήξερε για τον ξάδελφο της που καταδικάστηκε για βιασμό ανηλίκου. Αμα συγγενής μου καταδικάζονταν θα τον έσπαγα στο ξύλο, χώρια που ΠΟΤΕ δε θα τον αφηνα ουτε φωτογρα΄φια του παιδιού μου να δει..
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,503 μηνύματα.
Κατι οντως βρομάει. Δεν υφίσταται να μην ήξερε για τον ξάδελφο της που καταδικάστηκε για βιασμό ανηλίκου. Αμα συγγενής μου καταδικάζονταν θα τον έσπαγα στο ξύλο, χώρια που ΠΟΤΕ δε θα τον αφηνα ουτε φωτογρα΄φια του παιδιού μου να δει..
Πιστεύω είναι η κλασική περίπτωση των χωριαταραίων που τα κρύβουν κάτω απ' το χαλί, μη πει ο κόσμος..

Αηδία και εμετός και την πλήρωσε η ψυχούλα..
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 30,951 μηνύματα.
Εχμ...ειναι και Ηλεια...να τα λεμε και αυτα.Οσο να πεις δενε χουν και το φοβερο επιπεδο μπολιτισμου στα χωρια...οχι οτι δεν συβαινουν και αλλου..ΑΛΛΑ....Ηλεια ειναι αυτη.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,503 μηνύματα.
Εχμ...ειναι και Ηλεια...να τα λεμε και αυτα.Οσο να πεις δενε χουν και το φοβερο επιπεδο μπολιτισμου στα χωρια...οχι οτι δεν συβαινουν και αλλου..ΑΛΛΑ....Ηλεια ειναι αυτη.
500 χρόνια πίσω, κουτοπόνηροι χωριάτες που το μόνο που τους νοιάζει είναι να μη τους πιάσει ο κόσμος στο στόμα του και όταν κλείνουν οι πόρτες κάνουν τα χίλια μύρια..
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,949 μηνύματα.
6 παιδιά είχε στο μεταξύ το καθίκι. Ποιος μας λέει ότι δεν είχε παρόμοια συμπεριφορά και στην οικογένεια του.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,503 μηνύματα.
Και κάτι άλλο ήθελα να τονίσω γιατί μας έχει γαμηθεί ο εγκέφαλος σε αυτή την χώρα.

Στις ειδήσεις αποκαλούν το παιδί ΚΟΠΕΛΑ, 11χρονη ΚΟΠΕΛΑ. Βρε δεν γαμιέστε λέω γω.. μωρό παιδί το αποκαλείται ΚΟΠΕΛΑ;

Τι ακριβώς προσπαθούν να περάσουν στα εμετικά μμμ; Κάτι μου λέει ότι έμμεσα προσπαθούν, λίγο λίγο να εξαφανίσουν το έγκλημα της παιδεραστίας.

11 χρονών είναι μικρό ΠΑΙΔΑΚΙ και αυτό το αρχίδι είναι ΠΑΙΔΕΡΑΣΤΗΣ ΠΑΙΔΟΒΙΑΣΤΗΣ. Γαμώ την μαλακία μας για χώρα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 31,474 μηνύματα.
Εχμ...ειναι και Ηλεια...να τα λεμε και αυτα.Οσο να πεις δενε χουν και το φοβερο επιπεδο μπολιτισμου στα χωρια...οχι οτι δεν συβαινουν και αλλου..ΑΛΛΑ....Ηλεια ειναι αυτη.
Ηλεία που γαμαει η μάνα το παιδι και το παιδι τη μάνα. Απο παλια γνωστά αυτά, αλλα εδω μιλάμε για άθλιες καταστάσεις και μια ανομία όμοια της οποίας δεν έχει υπάρξει. Διαλυτικές καταστάσεις.

Δεν ειναι δηλαδή αστείο, να τον ριξει κανας ξαδερφος σε καμια ξαδέρφη, πάντα ακούγονταν αυτά, όχι οτι ήταν φυσιολογικά, αλλά ηταν κατι επίπεδα απολιτισιάς πιο πίσω αν με πιάνεις.


Το κακόμοιρο το κοριτσάκι, γιατι περι κοριτσακίου μιλάμε στα 11, διαβάζοντας διαγωνια το θέμα επειδη σφιγγεται το στομάχι μου με τοση φρίκη, δηλαδη τι έφταιγε;

Εχω αρχίσει και χάνω πάσα ιδεα για το ανθρωπινο είδος.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11,148 μηνύματα.
Εχω αρχίσει και χάνω πάσα ιδεα για το ανθρωπινο είδος.
Εγώ δεν έχω χάσει πάσα ιδέα για το ανθρώπινο είδος. Αυτά ήταν τα κακά του και τα ξέραμε ανέκαθεν. Έχω χάσει πάσα ιδέα όμως που στην Ελλάδα βιαστές οι οποίοι είναι γνωστοί στην αστυνομία, κυκλοφορούν ελεύθεροι.

Άλλη μια φορά που αποδείχθηκε πόσο λαμπρά δουλεύει το κράτος δικαίου στην Ελλάδα. Για να δούμε πόσους ακόμα μπορούμε να μετρήσουμε μαζί με τον Μήχο και τον Λιγνάδη. Τα ονόματα των Ελλήνων που ψήφισαν ΝΔ πρέπει επιτέλους να γίνουν γνωστά, γιατί πλέον είναι ξεκάθαρο οτι στηρίζουν μια κυβέρνηση που κάνει τα πάντα για να προστατέψει δολοφόνους και βιαστές, με οτι αυτό συνεπάγεται για το ποιόν τους.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,776 μηνύματα.
Ο σοφός λαός ξέρει τι άτομα επιλέγει ...2 αιώνες και δεν ξέρουμε το είδος της ποινής που πρέπει να επιβάλλεται σε ποινικές υποθέσεις. :/: Θυμάμαι κάποτε στα "βάρβαρα" χρόνια του Όθωνα, και αργότερα του Γκλύξμπουργκ ίσχυε ο θάνατος δια απαγχονισμού, γκιλοτίνας ή τυφεκισμού (μια από τις τρεις επιλογές). Μια και έξω χωρίς να το συζητάμε για τον κάθε ποινικό εγκληματία για αδικήματα ζωής. Μετά την είδαμε "πολιτισμός", "σουαρέ" και βενιζελισμός και προοδευτισμός αλλά ξεχνάμε ένα πράγμα: η ανθρώπινη φύση έτσι είναι. Τα πράγματα να τα λέμε με το όνομά τους. Οι επιλογές χωρίς μυαλό με μοναδικό όφελος το ατομικό και πολιτικό συμφέρον συνήθως κοστίζουν πολύ ακριβά.

Κρίμα στο παιδάκι. Κρίμα... :down: Δεν πάει άλλο με αυτή την καταστροφή. Γιατί πραγματικά, ζούμε μια καταστροφή αθώων ανθρώπων.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 30,951 μηνύματα.
Έχω χάσει πάσα ιδέα όμως που στην Ελλάδα βιαστές οι οποίοι είναι γνωστοί στην αστυνομία, κυκλοφορούν ελεύθεροι.
Ουτε καν Ειχε καταδικαστει πρωτδικα σε 9 χρονια λεμε.

Aυτο ακριβως.και κυριως για τους δικαστες που εχουμε.Στη συγκεκριμενη περιοτωσηγ καποιος φωστηρας δικαστης της ζακυνθου με τον τότε νομο ειχε την διακριτικη ευχερεια μεχρι να γινει το εφετειο να τον αφησει εξω η να τον βαλει μεσα.Πριν λιγο το ελεγε στην ΕΡΤ.Ο φωστηρας αυτος αποφασισε οτι δεν συντρεχει λογος ανησυχιας..σιγα μωρε ενα 14χρονο βιασε..ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟ.Θα ξαναπω...τωρα με τον νεο νομο υποχρεωτικα μπαινουν μεσα..τοτε ομως με τον παλιο...δεν ειναι οτι δεν μπορουσ να μπει μεσα..ειναι οτι ο νομος ΑΦΗΝΕ ΤΟΝ ΔΙΚΑΣΤΗ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟ Η ΟΧΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΑΞΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ.ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕ ΕΞΩ.

ΜΕΣΑ Ο ΔΙΚΑΣΤΗΣ ΧΤΕΣ.Γιατι δεν το κανουν;Μπας και μαθουν να ειναι δικαστες και οχι ξοανα;
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,949 μηνύματα.
"Σύμφωνα με πληροφορίες, εκκρεμούσε η εκδίκαση της έφεσης που είχε ασκήσει ο κατηγορούμενος. Ο 37χρονος δεν είχε φυλακιστεί επειδή η έφεση που είχε ασκήσει είχε αναστέλλουσα ισχύ."

Ηθικοί αυτουργοί για την τέλεση μελλοντικών εγκληματικών πράξεων αρρωστημένων μυαλών παιδόφιλων είναι οι λειτουργοί της δικαιοσύνης συνδυαστικά με τη μη αυστηροποίηση των νόμων. Κανένα δικαίωμα έφεσης σε κανένα άρρωστο απόβρασμα.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,495 μηνύματα.
Εγώ συνεχίζω να έχω την απορία μου. Η μάνα δεν ήξερε ότι ο αδερφός της ήταν αρχίδι; Είναι δυνατόν να είχε κατηγορηθεί για παιδοφιλία και να μην το είπε στο μωρό; Να μη τον πλησιάζει καν;
Αμάν βρε Εριφύλη! Η μάνα φταίει; Για όλα φταίνε οι μανάδες! Όπως φταίνε οι γυναίκες όταν τις βιάζουν, γιατί κυκλοφορούν ντυμένες προκλητικά και όταν τις σκοτώνουν, γιατί αντιμιλούν.
Προφανώς και το είχε δασκαλέψει το παιδάκι. Ερημιές ήταν, μπορεί να την έβαλε με το ζόρι στο αυτοκίνητο
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,949 μηνύματα.
Αμάν βρε Εριφύλη! Η μάνα φταίει; Για όλα φταίνε οι μανάδες! Όπως φταίνε οι γυναίκες όταν τις βιάζουν, γιατί κυκλοφορούν ντυμένες προκλητικά και όταν τις σκοτώνουν, γιατί αντιμιλούν.
Προφανώς και το είχε δασκαλέψει το παιδάκι. Ερημιές ήταν, μπορεί να την έβαλε με το ζόρι στο αυτοκίνητο
Δεν την έβαλε με το ζόρι. Αν δεις βίντεο από κάμερες, το παιδί έτρεξε και μπήκε στο αυτοκίνητο μόνο του. Προφανώς είχε άγνοια κινδύνου για το εν λόγω άτομο.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,495 μηνύματα.
Δεν την έβαλε με το ζόρι. Αν δεις βίντεο από κάμερες, το παιδί έτρεξε και μπήκε στο αυτοκίνητο μόνο του. Προφανώς είχε άγνοια κινδύνου για το εν λόγω άτομο.
ποιος ξέρει, τι του είπε!
Λοιπόν, να πείτε στα παιδιά, να μην μπαίνουν σε ξένα αυτοκίνητα (εκτός των ατόμων απολύτου εμπιστοσύνης σας), αν δεν είναι μαζί τα παιδιά των οδηγών, τα οποία είναι φίλοι τους.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20,776 μηνύματα.
Oι γονείς είναι απόντες ή κάτι δεν διάβασα καλά; :hmm: :hmm:
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,503 μηνύματα.

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,760 μηνύματα.
Kαλά...διυλίζουμε τον κώνωπα...

Ο δικαστής που έξω τον άφησε να κυκλοφορεί ελεύθερος να κοιμάται ήσυχος. Έκανε κι αυτός καλά τη δουλειά του. Ευνοεί ό,τι τέτοιο τραγικό συμβαίνει και το κωλοσύστημα που έχουμε σα χώρα. Μια χαρά...
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,495 μηνύματα.
Αμ ποιος φταίει; Εγώ;
Σίγουρα ήξερε τι είναι ο ξάδερφος της.. απλά αυτό που είπα, οι χωριάτες τα κρύβουν μια χαρά.
Kαλά...διυλίζουμε τον κώνωπα...

Ο δικαστής που έξω τον άφησε να κυκλοφορεί ελεύθερος να κοιμάται ήσυχος. Έκανε κι αυτός καλά τη δουλειά του. Ευνοεί ό,τι τέτοιο τραγικό συμβαίνει και το κωλοσύστημα που έχουμε σα χώρα. Μια χαρά...
Λοιπόν, αυτός που φταίει είναι ο δράστης. Αυτοί που τον αφησαν να είναι έξω, φταίνε επίσης, γιατί έμμεσα ήταν συνεργάτες. Οι γονείς (όχι μόνο μάνα, αλλά και πατέρας) δε φταίνε. Ασφαλώς σα γονιός πρέπει να πεις στο παιδί σου, να προσέχει, αλλά πρέπει επιτέλους να καταλάβετε, ότι τα παιδιά ΔΕΝ μένουν κλειδωμένα, ούτε πάνε χέρι χέρι με τη μαμά παντού. Αυτή η υπερπροστασία είναι σφάλμα. Πρέπει να μάθουν να κινουνται στο δρόμο, να προσέχουν, να αποφασίζουν. Έχω τον αδερφό μου, που πηγαίνει την κόρη του, 13 χρονών γαϊδούρα, στις δραστηριότητες, 5 λεπτά απ το σπίτι! Έλεος!
Ακόμα και αν απαγορέψεις σ ένα παιδί, να πάει κάπου μόνο του, αυτό θα το κάνει, όταν εσύ δε βλέπεις. Γιαυτό καλύτερα να του μάθεις να προστατεύεται.
 

nearos

Διακεκριμένο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 7,104 μηνύματα.
Λοιπόν, αυτός που φταίει είναι ο δράστης. Αυτοί που τον αφησαν να είναι έξω, φταίνε επίσης, γιατί έμμεσα ήταν συνεργάτες. Οι γονείς (όχι μόνο μάνα, αλλά και πατέρας) δε φταίνε. Ασφαλώς σα γονιός πρέπει να πεις στο παιδί σου, να προσέχει, αλλά πρέπει επιτέλους να καταλάβετε, ότι τα παιδιά ΔΕΝ μένουν κλειδωμένα, ούτε πάνε χέρι χέρι με τη μαμά παντού. Αυτή η υπερπροστασία είναι σφάλμα. Πρέπει να μάθουν να κινουνται στο δρόμο, να προσέχουν, να αποφασίζουν. Έχω τον αδερφό μου, που πηγαίνει την κόρη του, 13 χρονών γαϊδούρα, στις δραστηριότητες, 5 λεπτά απ το σπίτι! Έλεος!
Αλλο το να πηγαίνεις το παιδί σου 5 λεπτα μακρια και αλλο να το αφήνεις οταν γνωρίζεις οτι μεσα στην οικογένεια σου υπάρχει ενας παιδοβιαστής και εν δυναμει δολοφόνος (και δυστυχώς οπως αποδείχτηκε).
Οταν εχεις εναν παιδοβιαστή στην οικογένεια σου και στον περίγυρο σου ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ. Του λες βεβαιως να προσέχει, του λες να τον αποφεύγει, αλλα ειναι 11 χρονών για ονομα του Θεού, ΠΑΙΔΙ είναι, πρέπει να το προστατέψεις.
Οπως φταίει ο γονέας αν το παιδί του πνιγεί επειδή το αμελεί, έτσι φταίει αν το δολοφονήσει ενας συγγενής.
Και ο συγγενής ο συγκεκριμένος ΔΕΝ ηταν τυχαίος, δεν το έκανε απο το πουθενά, δε ξεμωράθηκε ξαφνικά, είχε ιστορικο ΒΙΑΣ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΕ ΑΝΗΛΙΚΟΥΣ. Δε το ηξερε η μανα αυτο;;;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top