Η αρχή του Pareto στο Sex

Margaritisole

Νεοφερμένος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Διάβαζα σήμερα θέματα σημερα στο internet και σε κάποια φάση μου επέσε αρχή του pareto στο sex και με προβλημάτισε ιδιαιτερα αυτό το φαινόμενο.

Θα σας δώσω το link για να το διαβάσετε ώστε να ακούσω και τις δικές σας απόψεις πάνω σε αυτό το θέμα για να μπορέσω να βγάλω κάποια συμπεράσματα γιαυτό το φαινόμενο.

Η άρχη του Pareto στο Sex

Επίσης στο τέλος αναφέρει του μέσους συντρόφους του άντρα με το ποσοστό του ανα συντρόφους. Για να γίνω ποιο κατανοητος. 1 Συντροφος αντιστοιχει στο 10% τον αντρων 2 στο 50% 3 στο 45% και ου το καθεξης.

Αναλογο είναι και στις γυναικες με διαφορετικους αριθμους.

Το ποσοστό των ανδρών

Το ποσοστό των γυναικών

Με βάση την Αρχή του Pareto και του συγκεκριμένους πίνακες το 2-3% των ανδρών πηγαίνει με το 45-50% των γυναικών. Και το 45-50% των γυναικών πηγαίνει με το 2-3% των ανδρών αντίστροφα.

Επίσης μπορούμε να δούμε ότι το 3% των ανδρών έχει ερωτική ζωή εννώ 97% έχει ελάχιστη.
Και στις γύναικες το 97% έχει ερωτική ζωή εννώ μόνο το 3% έχει ελάχιστη.

Ας αναρωτηθούμε λιγό τι γίνεται εκεί εξώ μηπώς τελικα δεν είναι τόσο δίκαιος ο κόσμος? Κανονικά δεν επρεπέ να είναι 50-50% η έστω 45-55% ή 55-45% για άντρες γυναίκες? Γιατί συμβαίνουν αυτά τα φαινόμενα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανατολή

Νεοφερμένος

Η ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
ο κόσμος ήταν, είναι και πιθανότατα να συνεχίσει να είναι άδικος,
μην ψάχνεις αιτίες και αφορμές δυστυχώ ή ευτυχώς δεν νομίζω ότι σε πάνε μπροστά..
αν θέλουμε να δούμε αλλαγές ας κάνουμε ο καθένας μόνος του ότι μπορεί με τον εαυτό του και ένας-ένας θα γίνουμε πολλοί :)
παρόλα αυτά εγώ νομίζω ότι σε μια κοινωνία γεμάτη από παρτάκιδες, δεν θα δούμε τίποτα λιγότερο και τίποτα παραπάνω από αδικίες...
πως θα περάσουμε καλά χωρίς να υπολογίσουμε τίποτα και μετά παραπονιόμαστε γιατί δεν βρίσκουμε στον κόσμο τα ιδανικά που είχαμε στα όνειρά μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top