Η γη της ελιάς

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι άγριες μέλισσες είναι ότι καλύτερο έχει γυριστεί εν Ελλάδι! Και μόνο που παίζει η Μαρίκα Κίτσου
Δεν την έχω δει, αλλά αν μιλάς γενικά για ελληνικές σειρές, ούτε μια τρίχα απ'τα αρ..δια των Απαράδεκτων!
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν την έχω δει, αλλά αν μιλάς γενικά για ελληνικές σειρές, ούτε μια τρίχα απ'τα αρ..δια των Απαράδεκτων!
Μπορείς να δεις την Κίτσου στο γιου τιουμπ... Δεν παίζεται... Δες την στα αρχαία θέατρα και αν δεν ανατριχιάσεις να μη με λένε Νεφέλη 😂
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορείς να δεις την Κίτσου στο γιου τιουμπ... Δεν παίζεται... Δες την στα αρχαία θέατρα και αν δεν ανατριχιάσεις να μη με λένε Νεφέλη 😂

Μα εκεί ακριβώς φαίνεται η αξία των ηθοποιών !!
Άλλωστε το δηλώνουν και οι ίδιοι..
Αν δεν υπήρχε βιοποριστικό θέμα πολλοί από αυτούς ούτε καν θα συμμετείχαν σε τηλεοπτικές παραγωγές 😉

Άλλωστε τι μπορείς να πεις για τον Γιώργο Γάλλο ...
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μα εκεί ακριβώς φαίνεται η αξία των ηθοποιών !!
Άλλωστε το δηλώνουν και οι ίδιοι..
Αν δεν υπήρχε βιοποριστικό θέμα πολλοί από αυτούς ούτε καν θα συμμετείχαν σε τηλεοπτικές παραγωγές 😉
Καλά αυτό είναι άσχετο... Προφανώς αναγκάζονται να παίξουν στο χαζοκούτι, κανένας ηθοποιός δεν θέλει... Αλλά είναι μια ωραία σειρά, εποχής, με εξαιρετικές ερμηνείες...
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά αυτό είναι άσχετο... Προφανώς αναγκάζονται να παίξουν στο χαζοκούτι, κανένας ηθοποιός δεν θέλει... Αλλά είναι μια ωραία σειρά, εποχής, με εξαιρετικές ερμηνείες...
Και όμως πολλοί δυστηχως αξιολογούνται μόνο μέσα από τις τηλεοπτικές του εμφανίσεις ...
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και όμως πολλοί δυστηχως αξιολογούνται μόνο μέσα από τις τηλεοπτικές του εμφανίσεις ...
Εγώ προσωπικά την Κίτσου την ήξερα... Και την Διδασκάλου και πολλούς άλλους που είναι ταλέντα και παίζουν στις μέλισσες
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,482 μηνύματα.
Ναι Νεφέλη, εσένα αν ποτέ σου κάνουν πρόταση, να τους πεις "δεν παίζω στο χαζοκούτι". Εσύ είσαι μόνο για Επίδαυρο! Μάθατε τι πάει να πει τέχνη και αρχίσατε και τους ελιτισμούς... εκτός αν θεωρείτε ότι η Κομνηνού που έπαιξε στην Αγγελική και είναι καθηγήτρια πανεπιστημίου είχε ανάγκη την προβολή ή τα χρήματα. Άκου τις συνεντεύξεις της για τον συγκεκριμένο ρόλο της και θα δεις για το πως αναφέρεται για τη θεατρική προσέγγιση που προσπάθησε να δώσει και για τις αξιόλογες δουλειές που γίνονται στον χώρο.

Ώρες ώρες αναρωτιέμαι γιατί συνεχίζω και γράφω εδώ
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι Νεφέλη, εσένα αν ποτέ σου κάνουν πρόταση, να τους πεις "δεν παίζω στο χαζοκούτι". Εσύ είσαι μόνο για Επίδαυρο! Μάθατε τι πάει να πει τέχνη και αρχίσατε και τους ελιτισμούς... εκτός αν θεωρείτε ότι η Κομνηνού που έπαιξε στην Αγγελική και είναι καθηγήτρια πανεπιστημίου είχε ανάγκη την προβολή ή τα χρήματα. Άκου τις συνεντεύξεις της για τον συγκεκριμένο ρόλο της και θα δεις για το πως αναφέρεται για τη θεατρική προσέγγιση που προσπάθησε να δώσει και για τις αξιόλογες δουλειές που γίνονται στον χώρο.

Ώρες ώρες αναρωτιέμαι γιατί συνεχίζω και γράφω εδώ
Εγώ δεν θα παίζω σε τέτοιες σειρές... Μπορεί, λέω μπορεί, να έπαιζα σε σειρές εποχής! Ή σε πολύ δραματικές ... Σε καθημερινές σειρές όπως Αγγελική, γη της ελιάς, οκτώ λέξεις και τέτοια δεν θα έπαιζα ποτέ:)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ δεν θα παίζω σε τέτοιες σειρές... Μπορεί, λέω μπορεί, να έπαιζα σε σειρές εποχής! Ή σε πολύ δραματικές ... Σε καθημερινές σειρές όπως Αγγελική, γη της ελιάς, οκτώ λέξεις και τέτοια δεν θα έπαιζα ποτέ:)
Θα έπαιζα με μεγάλη μου χαρά στο κόκκινο ποτάμι, στις άγριες μέλισσες, στις μάγισσες της Σμύρνης... Τέτοια:)
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ δεν θα παίζω σε τέτοιες σειρές... Μπορεί, λέω μπορεί, να έπαιζα σε σειρές εποχής! Ή σε πολύ δραματικές ... Σε καθημερινές σειρές όπως Αγγελική, γη της ελιάς, οκτώ λέξεις και τέτοια δεν θα έπαιζα ποτέ:)
Ηθοποιός θα γίνεις;

Πήγα μια μέρα στο σπίτι ενός φίλου και έβλεπε μια αηδία, τον ρωτάω «τι βλέπεις ρε;», μου απαντάει «Οχτώ λέξεις, τρομερή σειρά». Με έπιασε μια θλίψη και αηδία :(
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ηθοποιός θα γίνεις;

Πήγα μια μέρα στο σπίτι ενός φίλου και έβλεπε μια αηδία, τον ρωτάω «τι βλέπεις ρε;», μου απαντάει «Οχτώ λέξεις, τρομερή σειρά». Με έπιασε μια θλίψη και αηδία :(
Χαχαχ.... Ένα επεισόδιο είχα δει και πέθανα στα γέλια 😂 από τις ερμηνείες... Ναι ηθοποιός θέλω να γίνω
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χαχαχ.... Ένα επεισόδιο είχα δει και πέθανα στα γέλια 😂 από τις ερμηνείες... Ναι ηθοποιός θέλω να γίνω
Καλλιτεχνική φλέβα οπότε ?

Με το καλό να γίνουν πραγματικότητα τα όνειρα σου !!
Θέλει πολύ δύναμη όλο αυτό !!
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Athens2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Athens2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Εγώ δεν θα παίζω σε τέτοιες σειρές... Μπορεί, λέω μπορεί, να έπαιζα σε σειρές εποχής! Ή σε πολύ δραματικές ... Σε καθημερινές σειρές όπως Αγγελική, γη της ελιάς, οκτώ λέξεις και τέτοια δεν θα έπαιζα ποτέ:)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Θα έπαιζα με μεγάλη μου χαρά στο κόκκινο ποτάμι, στις άγριες μέλισσες, στις μάγισσες της Σμύρνης... Τέτοια:)
Τις άγριες μέλισσες δεν τις έχω παρακολουθήσει παρόλα αυτά αναγνωρίζω ότι αρκετοί ηθοποιοί έχουν ένα πολύ καλό επίπεδο. Όμως δεν μπορώ να παραβλέψω και ότι αρκετοί ηθοποιοί και από τις σαπουνόπερες που ανέφερες είναι επίσης καλοί. Γενικά μην απογοητευτείς πάντως που από του χρόνου που θα τελειώσουν η μέλισσες θα δεις τους αγαπημένους σου ηθοποιούς να πρωταγωνιστουν σε άλλες καθημερινές σειρές ( κατά τη γνώμη μου καλά θα κάνουν). Ένας καλός ηθοποιός μπορεί να δείξει κάποιες από τις ικανότητες του παντού, αν φυσικά δεν τους χαντακωσει εντελώς ο σκηνοθέτης.

Γενικά από ότι καταλαβαίνω για να θεωρήσουμε μια σειρά ποιοτική θέλουμε να είναι μεταφορά βιβλίου, με ηθοποιούς που έχουν μεγάλη παράδοση στο θέατρο, εμπνευσμένο σκηνοθέτη και μικρο αριθμό επεισοδίων ( πχ ο μεγάλος θυμός) και ιδανικά να είναι και σειρά εποχής. Δεν διαφωνώ αλλα δεν νομίζω ότι ένας ηθοποιός θα έπρεπε να ντρέπεται που παίζει σε άλλες σειρές, καθώς ακόμα και στις πιο πρόχειρες σειρές έχω δει κάποιες το λιγότερο ενδιαφέρουσες από άποψη ερμηνειών σκηνές.

Τώρα σχετικά με τις επιλογές των ηθοποιών θεωρώ για τους περισσότερους αυτά τα περι εγώ θα παίξω μόνο θέατρο και θα κάνω ποιότητα σε υπόγεια με κακό εξαερισμό ισχύουν όσο αυτό είναι το καλύτερο που τους δίνεται η δυνατότητα να κάνουν γιατί στην τηλεόραση το χρήμα είναι γλυκό. Άσε που όλοι όσοι κάνουν μια δουλειά με προβολή έχουν σαν έμμεσο στόχο και την αναγνωρισιμοτητα. Με την τηλεόραση η δουλειά κάποιου φτάνει σε κάθε σπίτι σε κάθε άκρη της Ελλάδας. Όταν κάποιος ηθοποιός που έγινε γνωστός από την τηλεόραση την αφοριζει εντελώς τότε πέφτει πολύ στα μάτια μου. Λες και δεν ξέρει ότι το θέατρο του γεμίζει με το <<απαίδευτο >> και ρήχο τηλεοπτικό κοινό. Επίσης, δεν μπορώ τους ηθοποιούς που ολο κατηγορούν την τηλεόραση και μόνο σε διαφήμιση για πατατάκια δεν τους έχω δει. Αντίθετα μου αρέσει που βλέπω ηθοποιούς που έχουν πρωταγωνιστησει σε μεγάλα έργα στο θέατρο, σέβονται το κοινό που τους εκτιμάει στις τηλεοπτικές τους δουλειές, υπερασπιζονται τις επιλογές τους και αναγνωρίζουν την τεράστια δύναμη του μέσου. Τέλος, οι ηθοποιοί που πραγματικά έχουν τηλεοπτικές προτάσεις αρκετές αλλα από την πρώτη τους εμφάνιση στο γυαλί έως την πιο πρόσφατη έκαναν εμφανίσεις σε δουλειές με κάποια ποιότητα είναι μετρημένοι στα δάχτυλα ( Σε αυτή την κατηγορία θα έβαζα πχ την Καραμπέτη)
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,874 μηνύματα.
η καλύτερη ελληνική σειρά (από αυτές που έχω παρακολουθήσει) ήταν "ο Πρίγκιπας" με τον Γιώργο Αρμένη.


υ.γ. επίσης πολύ καλή το "στο Κάμπινγκ" με τον Καλογερόπουλο.

τα έχει και στο youtube πλέον. συναγωνίζονται καλτ δημιουργίες των Κοέν, του Γκίλιαμ, του Τσιώλη κλπ...
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,846 μηνύματα.
Μιλάω για την σειρα του Mega που απο οτι φαίνεται θα περάσει τις άγριες μέλισσες
Αυτό ήταν ΙΕΡΟΣΥΛΊΑ που είπες 😂 πάρτο πίσω γρήγορα. Πιο ατάλαντοι ηθοποιοί από αυτούς της γης της ελιάς πεθαίνεις🙃
Μόνο άγριες μέλισσες ρεε✨
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top