Η γνώμη σας για το ΚΚΕ και την ΚΝΕ

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
αφου δεν σε ακουμπα και δεν θα το ψηφιζες ποτε,τι σε νοιαζουν τα προσωπα και οι πολιτικες που ακολουθει;
δεν το καταλαβαινεις και δεν θελεις.οποτε προς τι η προπαγανδα;

Το ότι δε θα το ψήφιζα,δε σημαίνει πως δε θα χω άποψη γι αυτό.Επίσης ξαναλέω,δε κάνω προπαγάνδα,κριτική κάνω.Επειδή δε σου αρέσει τη βαφτίζεις προπαγάνδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
αφου δεν σε ακουμπα και δεν θα το ψηφιζες ποτε,τι σε νοιαζουν τα προσωπα και οι πολιτικες που ακολουθει;
δεν το καταλαβαινεις και δεν θελεις.οποτε προς τι η προπαγανδα;

εισαι σιγουρη οτι εχεις κατανοησει την διαφορά προπαγάνδας και διαφωνιας με κάτι και παράθεση απόψεων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι έξοδα έχει πραγματικά το ΚΚΕ, αλλά εγώ αυτό που βλέπω κάθε φορά τουλάχιστον που κατεβαίνω στη σχολή είναι από 2 ντουζίνες αφίσες της ΚΝΕ σε κάθε τοίχο. Νομίζω είναι προφανές πού το πάω.

Όσο για τις απολύσεις, αν το ΚΚΕ θεωρεί απόλυτα φυσιολογικό να γίνονται στις εταιρείες του λόγω πτώσης του τζίρου, τότε να μάθει να κρατάει και την ίδια στάση και σε άλλες καπιταλιστικές εταιρείες που διώχνουν κόσμο κατά τα ίδια κριτήρια. Ή μήπως οι δικιές μας απολύσεις είναι πάντα απόλυτα δικαιολογημένες ενώ αυτές των άλλων επιχειρήσεων είναι πάντα στο "βωμό του κέρδους";


υγ: και θα προτιμούσα εδώ μια απάντηση αντί για ένα -1, από τον οποιονδήποτε.

(οι αφισες ειναι λογικο να υπαρχουν.so what;; )

κραταει την ιδια σταση και ξεχωριζει ποιες το κανουν για κερδος και ποιες επειδη δεν ειχαν αλλη λυση.

εισαι σιγουρη οτι εχεις κατανοησει την διαφορά προπαγάνδας και διαφωνιας με κάτι και παράθεση απόψεων;


ετσι λεω.:D

Το ότι δε θα το ψήφιζα,δε σημαίνει πως δε θα χω άποψη γι αυτό.Επίσης ξαναλέω,δε κάνω προπαγάνδα,κριτική κάνω.Επειδή δε σου αρέσει τη βαφτίζεις προπαγάνδα.


οταν δεν το χεις ψαξει το κομμα και την ιστορια,δεν μπορω να κανω συζητηση.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
το σαιτ του κκε.πολυ δυσκολο να το βρεις ετσι; https://www.kke.gr/
το site το ξερω, το χρησιμοποιω συχνα ως πηγη ενημερωσης, τις θέσεις συγκεντρωμενες δεν βρηκα πουθενα.
δεν ξερω με τι κριτηρια.δεν ειμαι και υπευθυνη του 902.ελεος δλδ!
εγω ομως επειδη το εψαξα αυτο το θεμα, επειδη το θεωρω απαραδεκτο να απολυονται συναδελφοι μου ειδικα εν μεσω κρισης και ειδικα, απο το "κομμα του εργατη" δεν βρηκα πουθενα τεκμηριωμενη αποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
το θεμα ειναι τα προσωπα;;ειναι δυνατον να μας νοιαζουν τα προσωπα και οχι οι πολιτικες;
αν τοσο πολυ σας ενοχλει η παπαρηγα,καντε υπομονη και σε κανα χρονο θα φυγει.
τοτε θελω να σας δω.τοτε θα πατε ολοι και θα ψηφισετε κκε,να φανταστω;ε;

βασικά εγώ σας έχω ικανούς να αλλάξετε την Παπαρήγα μπας και μαζέψετε μερικά ψήφια. Τέλος πάντων, το ΚΚΕ είναι ειδική περίπτωση κομμουνιστικού κόμματος. Το κακό σε αυτήν την πτώση είναι ότι παίρνει μαζί της όλο το "κόκκινο". Δεν έπαθε ζημιά μόνο το ΚΚΕ, αλλά γενικά το κομμουνιστικό κίνημα και σε αυτό το ΚΚΕ έχει ευθύνες. Είμαι σίγουρος ότι η ηγεσία θα δεχτεί μια πίεση από τη βάση αλλά φοβάμαι ότι θα συνεχίσει να χάνεται στη δίνη των εξελίξεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
(οι αφισες ειναι λογικο να υπαρχουν.so what;; )

εως το 2000 ηταν λογικό, απο κει και μετα υπαρχουν αλλα μέσα ενημερωσης (τα οποια και δεν χρησιμοποιει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
οταν δεν το χεις ψαξει το κομμα και την ιστορια,δεν μπορω να κανω συζητηση.:)

Εγώ κρίνω με αυτά που βλέπω.Και με όσα ξέρω για τον κομμουνισμό πιστεύω δε μπορεί να εφαρμοστεί πλέον.Δεν είπα κάτι που είναι δυσνόητο ούτε παράλογο για μένα και πολλούς άλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
το site το ξερω, το χρησιμοποιω συχνα ως πηγη ενημερωσης, τις θέσεις συγκεντρωμενες δεν βρηκα πουθενα.

εγω ομως επειδη το εψαξα αυτο το θεμα, επειδη το θεωρω απαραδεκτο να απολυονται συναδελφοι μου ειδικα εν μεσω κρισης και ειδικα, απο το "κομμα του εργατη" δεν βρηκα πουθενα τεκμηριωμενη αποψη.

πηγαινε στον enikos.gr στην εκπομπη που ειχε καλεσμενη την παπαρηγα.και μαθε.

α!δεν ειναι ο μονος τομεας στον οποιο απολυονται ανθρωποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
α!δεν ειναι ο μονος τομεας στον οποιο απολυονται ανθρωποι.

σαφως, αλλα ειναι ο μοναδικος τομεας για εμενα στον οποιον ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να απολυονται ανθρωποι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
σαφως, αλλα ειναι ο μοναδικος τομεας για εμενα στον οποιον ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να απολυονται ανθρωποι!

γιατί παρακαλώ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
(οι αφισες ειναι λογικο να υπαρχουν.so what;; )
Η 1 αφίσα είναι απόλυτα λογικό να υπάρχει. Οι 25 αφίσες στη σειρά, δεν ξέρω εσύ τι λες;

Και να φανταστείς γκρινιάζω για τη δική μου σχολή που ναι πιο ήπια τα πράγματα. Μη μιλήσω για τη φιλοσοφική που χουν καλύψει μέχρι και τις τζαμαρίες.

κραταει την ιδια σταση και ξεχωριζει ποιες το κανουν για κερδος και ποιες επειδη δεν ειχαν αλλη λυση.
Μήπως έχει και κατασκόπους το ΚΚΕ μέσα στις εταιρείες να ξέρει τι παιζει; Που πέρα απ' αυτό δεν είναι μόνο θέμα κερδών, το "άλλη λύση" είναι πολυ αόριστο, άμα το πάμε έτσι και το ΚΚΕ τι τον θέλει το 902 αφού δε βγαίνουν τα έξοδα;

edit: προφανώς και το λέω επειδή είμαι σε θέση να ξέρω παραδείγματα που κουβαλήθηκε το ΠΑΜΕ σε άκυρη στιγμή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ξέρω πως πολεμούσαν γιατί πολέμησαν όλοι οι δικοί μου.Δεν ισχύουν αυτά που λες.Δεν σκότωναν δικούς τους.Εκτός κι αν κάποιος ήταν προδότης.Αυτό το κάνουν όλοι!Αλίμονο αν δεν το καναν!Και ο Βελουχιώτης το έκανε.Ετσι εχασε ο παππους μου εναν αδερφο του.Και πολυ καλα κανανε.Οποιος δεν ειναι αρκετα γενναιος να χασει την ζωη του για την πατριδα του καλυτερα να πεθανει.Δεν αξιζει.
Πιο σκληρες λοιπον του χιτλερ δεν ηταν.Μη λεμε οτι θελουμε.Ο παππους σου ηταν μικρος για πολεμο αρκετα μεγαλος για να κατασκευαζει πλοια;;ελα τωρα...δεν ξερεις για ποιο λογο τον εξορισαν και τι εκανε.

Τα πραγματα πριν την διαλυση της σοβιετικης ενωσης δεν ηταν καθολου καλα.ηταν χειροτερα απο δω.ή μαλλον καπως ετσι.

Ήταν 15-16 τότε και προφανώς δεν πήγε να πολεμήσει, βοηθούσε σε κατασκευές πλοίων. Εσύ δεν ξέρεις για ποιο πράγμα μιλάς. Και ξέρω πολύ καλά για τι πράγματα μιλάω, τα έχω δει σε ντοκιμαντέρ, εγκυκλοπαίδειες, και την ζωντανή μαρτυρία ανθρώπων που ζούσαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Πάντως, παιδιά, συζήτηση έτσι δε γίνεται.
Μαζεύεστε κάθε φορά καμια 10ριά άτομα διαφόρων ιδεολογιών και αρχίζετε το κράξιμο (γιατί αυτό το πράγμα δε λέγεται εμπεριστατωμένη κριτική) και μετά περιμένετε απαντήσεις από το ένα, άντε δύο, άτομα που κάνουν τον κόπο να σας απαντούν κάθε φορά.
Αυτό εσείς το ονομάζετε εποικοδομητική συζήτηση;

ΥΓ: Αυτό με τους απολυμένους, μας έχετε πρήξει να μας το λέτε, πρέπει να το έχω απαντήσει μέσα στο φόρουμ, χωρίς υπερβολές, τουλάχιστον 20 φορές. Μάλιστα έχει ξανά τεθεί από το ίδιο άτομο σε αυτό εδώ το ίδιο θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Πάντως, παιδιά, συζήτηση έτσι δε γίνεται.
Μαζεύεστε κάθε φορά καμια 10ριά άτομα διαφόρων ιδεολογιών και αρχίζετε το κράξιμο (γιατί αυτό το πράγμα δε λέγεται εμπεριστατωμένη κριτική) και μετά περιμένετε απαντήσεις από το ένα, άντε δύο, άτομα που κάνουν τον κόπο να σας απαντούν κάθε φορά.
Αυτό εσείς το ονομάζετε εποικοδομητική συζήτηση;
Ποια είναι τα όρια κραξίματος-εμπεριστατωμένης κριτικής;

ΥΓ: Αυτό με τους απολυμένους, μας έχετε πρήξει να μας το λέτε, πρέπει να το έχω απαντήσει μέσα στο φόρουμ, χωρίς υπερβολές, τουλάχιστον 20 φορές. Μάλιστα έχει ξανά τεθεί από το ίδιο άτομο σε αυτό εδώ το ίδιο θέμα...
Αν αναφέρεσαι σε μένα δε νομίζω πως έχω ξανά αναφερθεί εκτενώς στις απολύσεις, σε αυτό το thread τουλάχιστον ( καλά δε κόβω και το πουλί μου αλλά δε θα κάτσω να διαβάσω και 50 σελίδες να σιγουρευτώ ). Πάντως στις πρώτες 10-12 σλίδες που μόλις ξανά κοίταξα η τελική σου απάντηση ήταν ότι απλά ήταν αναγκαίο κακό. Άλλο ρώτησα εγώ.


edit: μαλακία, γράψε άκυρο στο δεύτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Όχι, δεν την έχω διαβάσει ( μια απόφαση μόνο έβγαλαν σε αυτό το συνέδριο; ενδαφέρον ). Κρίνω με βάση το τι βλέπω και τι ακούω, θα φταίει η αντικομμουνιστική προπαγάνδα υποθέτω. Εσύ που την έχεις διαβάσει δε μας διαφωτίζεις και λίγο αντί να πετάς εξυπνάδες και να φεύγεις;

Δεν έχουν βγάλει μια απόφαση, προφανώς. Έτσι τιτλοφορείται η έκδοση.
Πώς εκφέρεις γνώμη, αλήθεια, χωρίς να έχεις ιδέα, και χωρίς να έχεις ψάξει καν;
Δε θα κάτσω να σου αναλύσω ολόκληρο το βιβλίο. Μπορείς και μόνος σου να διαβάσεις την εκτίμηση, τα λάθη που κρίνει το ΚΚΕ ότι έγιναν στην ΕΣΣΔ, ιδιαιτέρως μετά το 56, και θα καταλάβεις, ώστε να είσαι σε θέση να κρίνεις.

Τουλάχιστον, πριν πεις οτιδήποτε, προσπάθησε να έχεις μια επαφή με την πραγματικότητα, και να μην κατεβάζεις δικές σου ασυναρτησίες, τις οποίες προσάπτεις σε ένα κόμμα χωρίς να γνωρίζεις. ;)

Α! Αφού κρίνεις, λοιπόν, με βάση το τι βλέπεις και ακούς, τι έχεις ακούσει/δει το ΚΚΕ να λέει για την πορεία της ΕΣΣΔ;
Το άκουσες να την εκθειάζει για την πορεία της μετά τον Β' Παγκόσμιο;

Με ενδιαφέρει πολύ η εκτίμησή σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Είπα αξιόπιστες πηγές. Και επίσης είπα για τους Έλληνες του Πόντου.
Δεν ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστη η πηγή μου, αλλά η πείνα της Ουκρανίας λόγω ΕΣΣΔ είναι γεγονός και δεν τίθεται αμφισβήτηση. Το μόνο που μπορείς ν' αμφισβητήσεις είναι ο αριθμός που πέθανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Γιατί ο τρόπος ζωής σου πρέπει να συνδιάζεται με τα πιστεύω σου.Δε μπορεί να το παίζει εκπρόσωπος του εργάτη τη στιγμή που μένει στη πιο πλούσια περιοχή της Αθηνας.:/:

εκπροσωπος σαφως και οχι, αλλα να τον στηριζεις και να τον βοηθας αλληλεγγυα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Δε νομίζω πως κάποιος ο οποίος θα γεννιόταν σε μια βίλλα θα είχε τις προοπτικές να γίνει κνιτης,βάση του κοινωνικου περίγυρού του.Εκτός απο αυτό δε νομίζω πως κάποιος που μεγάλωσε σε μια βίλλα θα μπορούσε να εκπροσωπίσει την εργατική τάξη.

δεν μιλαω για εκπροσωπιση, αλλα δεν αντεχω να το ακουω αυτο, οποιος δηλαδη εχει ανθρωπια μεσα σου, να τον κραζετε κιολας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
γιατί παρακαλώ;;
γιατι για εμενα ειναι απαραδεκτο, να διοργανωνουν τα ενα σωρο παμε ανα την Ελλάδα απεργιες κατα των απολυσεων και την ΙΔΙΑ στιγμη το ΚΚΕ να απολυει κοσμο...
Αληθει το 902 δεν εχει συνδικαλιστικο συλλογο;:hmm: γιατι δεν εχω ακουσει κανεναν να καταδικαζει επισημα την ενεργεια...

Η 1 αφίσα είναι απόλυτα λογικό να υπάρχει. Οι 25 αφίσες στη σειρά, δεν ξέρω εσύ τι λες;
Καμια αφισα δεν ειναι λογικο να υπαρχει.... στο 2012 ζουμε, κανεις δεν δινει σημασια σε αφίσες...
Απο την μη εκτυπωση αφισων, ποσα θα κερδιζε το ΚΚΕ καθε μήνα αραγε;
ΥΓ: Αυτό με τους απολυμένους, μας έχετε πρήξει να μας το λέτε, πρέπει να το έχω απαντήσει μέσα στο φόρουμ, χωρίς υπερβολές, τουλάχιστον 20 φορές. Μάλιστα έχει ξανά τεθεί από το ίδιο άτομο σε αυτό εδώ το ίδιο θέμα...
Ρε φίλε στα Ραδιοτηλεοπτικά πάνω απασχολουμαι κι εχω, και εχω ζησει εκ των εσω το πως εχει πεσει η δουλεια...
Η απολυση σε αυτον τον τομεα την συγκεκριμενη εποχη, ειναι ΕΓΚΛΗΜΑ! και δη η μαζική!
Εχετε καταφερει να κανετε τον Κουρη συγκρισιμο με το ΚΚΕ, και περιμενετε και μπραβο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

thalasis

Νεοφερμένος

Ο thalasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Είμαι εργάτης άρα ΚΚΕ και ξερό ψωμί. Ένα δεν καταλαβαίνω, πώς ένας εργάτης που μια έχει δουλειά και την άλλη όχι ψηφίζει κάτι άλλο ;;;; από ΚΚΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top