Η επικαιρότητα εν συντομία

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,889 μηνύματα.
παντως σαν να ειχε δικιο ο βοριδης

δεν μπορει η χωρα να βρισκεται στο χειλος του γκρεμου και η σταη η τσαπανιδου και διαφοροι αλλοι δημοσιογραφοι να χαριζουν ερωτησεις στους συριζαιους που λενε αερολογιες

ένας ανάγωγος, διεφθαρμένος πολιτικός είναι, πρώην ΕΠΕΝίτης.
όσο για την συριζαία είπε μια μεγάλη αλήθεια: "θα είμαι όσο συγκεκριμένη επιτρέπουν τα πράγματα".
όποιος θέλει να πιστεύει σε "κοστολογημένες" μπουρδολογίες, πρόβλημά του. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
"θα είμαι όσο συγκεκριμένη επιτρέπουν τα πράγματα".
το κοστος ειναι περιπου,,αλλα οχι οτι να ναι
καθαρα δικαιολογεις αοριστες μπουρδολογιες
ας λεγανε τοσο υπολογιζουμε οτι κοστιζουνε,,και ελπιζουμε να βρουμε τα λεφτα απο εκει
ουτε καν ενα περιπου δεν κανουν

αν ελεγε το ιδιο ν νδ πχ τι θα ελεγες?
μας δουλευει?
όποιος θέλει να πιστεύει σε "κοστολογημένες" μπουρδολογίες, πρόβλημά του. :whistle:
ναι,,εσυ που πιστευεις στον αι βασιλη ψηφισε τους
εγω δεν πιστευω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
καποτε μας λεγανε οτι τωρα θα ειχαμε και αναπτυξη btw :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Διορισμένη συνεργάτιδα στο υπουργείο Άμυνας επί Άκη η Δούρου


(Ανανεωμένο). Ένα από τα «νέα και άφθαρτα» πρόσωπα που προβάλλει, με κάθε αφορμή, ο Αλέξης Τσίπρας -στην προσπάθειά του να καταλάβει την εξουσία και να γίνει πρωθυπουργός- είναι η Ρένα Δούρου, η οποία εξελέγη μάλιστα στις 6 Μαΐου και βουλευτής Β΄ Αθηνών. Η κυρία Δούρου μάλιστα δεν χάνει καμιά ευκαιρία για να κατακεραυνώνει το «σάπιο πολιτικό σύστημα» της Μεταπολίτευσης, με το οποίο, όπως λέει, δεν είχε οποιαδήποτε σχέση.
Η σημερινή “Δημοκρατία” όμως συνδέει με δημοσίευμά της την κ. Δούρου με τη χειρότερη περίοδο διαφθοράς και παρακμής των τελευταίων δεκαετιών; Με το ΠΑΣΟΚ (του 2000-2004) του Ακη Τσοχατζόπουλου, του Γιάννου Παπαντωνίου και του Κώστα Σημίτη…
Για την ακρίβεια, η κυρία Δούρου -σύμφωνα με την «Δημοκρατία»- ξεκίνησε να συνεργάζεται με το Ινστιτούτο Αμυντικών Αναλύσεων (ΙΑΑ) του υπουργείου Εθνικής Άμυνας την περίοδο που επικεφαλής του ήταν ο (προφυλακισμένος σήμερα για τις μίζες στον Κορυδαλλό) κ. Τσοχατζόπουλος. Η συνεργασία αυτή συνεχίστηκε και όταν πήρε τη σκυτάλη του υπουργείου ο Γιάννος Παπαντωνίου. Επικεφαλής στο ινστιτούτο αυτό, για το οποίο έχουν γραφτεί κατά καιρούς πολλά, είχε υπάρξει και ο εκλεκτός της οικογένειας Παπανδρέου Δημήτρης Χαλκιώτης, ο οποίος στη συνέχεια ορίστηκε διευθυντής του Ιδρύματος Ανδρέα Γ. Παπανδρέου και γενικός γραμματέας Αιγαίου και Νησιωτικής Πολιτικής.
Η σημερινή βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, η οποία εμφανίζεται και ως ένα από τα μαχητικότερα στελέχη του κόμματος, είχε αναλάβει ρόλο αναλύτριας της τουρκικής πολιτικής από το 2001 και μετά, περίοδο κατά την οποία (προδήλως συμπτωματικά) ο κ. Τσοχατζόπουλος κατηγορείται ότι είχε κλιμακώσει τις «δραστηριότητές» του γύρω από τις εξοπλιστικές και αμυντικές προμήθειες με τις μίζες (όπως τώρα αποκαλύπτεται) εκατοντάδων εκατομμυρίων ευρώ.
Η ίδια η κ. Δούρου πάντως δεν μας τα λέει καλά σχετικά με την απασχόλησή της στο υπουργείο Άμυνας επί υπουργίας Άκη Τσοχατζόπουλου.
Παρουσιάζει την πρόσληψή της στο Ινστιτούτο Αμυντικών Αναλύσεων ως αποτέλεσμα ως κάτι απλό, που προέκυψε επειδή έστειλε ένα βιογραφικό και αμέσως αυτοί την προσέλαβαν επειδή είχε σπουδές στο εξωτερικό.
Την εποχή δηλαδή που οι προσλήψεις γίνονταν μέσω ΑΣΕΠ, ενώ όλες οι άλλες γίνονταν με “δόντι” -με βύσμα εν προκειμένω μιας και πρόκειται για οργανισμό του υπουργείου Άμυνας- το στέλεχος του ΣΥΡΙΖΑ μας λέει ότι κάποιοι εκτίμησαν τα μοναδικά της προσόντα και της πρόσφεραν μια θέση αναλύτριας στο πιο ακριβοπληρωμένο ίσως κομμάτι του δημοσίου.
Εκεί όπου οι συμβάσεις ήταν ετήσιες και πολλών δεκάδων χιλιάδων ευρώ το χρόνο και που λειτουργούσε ως φορέας “βολέματος” κάποιων πολύ ξεχωριστών ημετέρων…
Κάποιων δηλαδή που έπρεπε να πληρωθούν για τις υπηρεσίες τους και η πληρωμές δικαιολογούταν με ειδικές γεωπολιτικές αναλύσεις για την περιοχή της νοτιοανατολικής λεκάνης της Μεσογείου.
Σύμφωνα με την επίσημη άποψη του υπουργείου Άμυνας, σκοπός του Ινστιτούτου είναι η παροχή, αποκλειστικά στον ΥΕΘΑ, απόψεων ή γνωμών σε θέματα αμυντικής πολιτικής και εξοπλισμών και ειδικότερα η επιστημονική υποβοήθηση και προβολή του έργου του επί θεμάτων εθνικής αμυντικής και στρατηγικής πολιτικής στο πλαίσιο των διεθνών σχέσεων και της γεωπολιτικής.
Δηλαδή, η κυρία Δούρου ενημέρωνε αποκλειστικά τον Άκη;
Η ίδια πάντως υποστηρίζει ότι “αυτά τα δύο χρόνια που δούλεψα ως αναλύτρια, δεν είχα δει ποτέ τους υπουργούς…αλλά γνώρισα πολύ σημαντικές προσωπικότητες και επιστήμονες που πέρασαν από εκεί συνεργαστήκαμε και έμαθα αρκετά πράγματα”…
ελα τα αυθαρτα στελεχη



ολα στη σειρα,,που το πανε,,ολο σε ακη καταληγουν


και μετα λεμε γιατι ειχαμε τοσο παθητικη πολιτικη με τους Τουρκους,,οταν ειχαμε συριζαιους να συμβουλευουν


την ιδια εποχη που η αθωα ειχε χωθει μεσα στα υπουργικα(με τις μιζες και τα εξοπλιστικα να σφυρανε τριγυρω)
ο Σαμαρας που κατηγορειτε ηταν ξεχασμενος και απο τη μανα του χωρις καμια εξουσια



και τολματε και μιλατε...


οι αυθαρτοι αριστεροι..:sick::sick::sick:
που δεν ειχαν καμιά ευθυνη για την σημερινη κατασταση,


(με αυτα που βλεπω,,συγνωμη,ο κασιδιαρης ειναι παιδι μπροστα σε αυτην την καραβανα,,οποτε και το νερο λιγο της πηγε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Ο άφθαρτος Σαμαράς...:sick::sick::sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν το έχεις πληροφορηθεί αλλά πλέον έχουμε λίστες. Είτε είσαι από Πάτρα, είτε από Καστελόριζο, ο Βορίδης κι ο κάθε Βορίδης θα βγει με την ψήφο σου. Αφού λοιπόν θες να ψηφίζεις το παιδί με το τσεκούρι, οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ο άφθαρτος Σαμαράς...:sick::sick::sick:
δηλαδη?

τι εκανε?σε ποσα υπουργεια υπεγραψε μιζες?
ποσα χρονια ηταν υπουργος στο υπουργικο συμβουλιο ωστε να υπογραφει?
σε ποια σδανδαλα ηταν ανακατεμενος?
τα γεγονοτα ,,

πριν λιγα χρονια οταν ψαχνανε για τον χριστοφορακο,εγινε αναφορα ,οτι ενας απο τους εμπλεκομενους ελεγε το ονομα του σαμαρα σαν μεσο στη ζιμενς για να κλεισει δουλειες,,και του κλεινανε τα τηλεφωνα
τοσο σχεση ειχε με μεγαλα οικονομικα συμφεροντα

για πες μου εσυ,πόσα εφαγε ο σαμαρας?περιμενω απαντηση..

επι μιζων δις της δεκαετια του 90 ο σαμαρας ηταν εκτος καταστημενου..

αν ηθελε τοσο πολυ την εξουσια θα εμπαινε να φαει παρεα
οπως η δουρου κλπ συριζαιικα σκουληκια που τρωγανε απο τα αποφαγια που επεφταν απο το πασοκικο-και οχι μονο βεβαια- γλεντι..

πώς τολμανε και λενε πολλοι οτι ο σαμααρς εφαγε τα λεφτα και φταιει που ειμαστε οπως ειμαστε?
και να τον συγκρινουν με τον κωλοφαγωμενο καρακατεστημενο Βενιζελο ..και τα υπολοιπα σαπια σκουληκια του πασοκ που εχουν ξεχασει ποσα δις φαγανε επι τοσα χρονια απο τα λεφτα του ελληνικου λαου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Άγγελε ψάξε και βρες από ποιον τα πήρε το 93 για να ρίξει την κυβέρνηση. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Άγγελε ψάξε και βρες από ποιον τα πήρε το 93 για να ρίξει την κυβέρνηση. :look:
μια παπαρια βρηκαμε και λεμε

αν ισχυε αυτο,,
θα συνεχιζε ν τρωει απο τη ζιμενς,,

ελεος ρε παιδια,,δεν ξερετε την ιστορια των βρωμοπασοκων και δεν ξερετε το σαμαρα?
που η μονη αμαρτια που υποτιθεται εκανε ηταν πριν 20 χρονια?
γαμω τη μυωπια μας σαν λαος ρε παιδι μου

εξω ξερω πως οσοι τρωνε καλα δεν μενουν εκτος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Όχι, αμαρτία έκανε και όταν υπέγραψε το μνημόνιο και έστειλε αποστολή "υποταγής" στη Μέρκελ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δηλαδη ρε Αγγελε θεωρεις οτι ο Σαμαρας ητανε ενας κακομοιρης, που του πηγανε στραβα τα πραγματα το 93 (και δεν εκανε καμια μαλακια ο ιδιος και δεν εφαγε τιποτα τοτε) και απο τοτε τον αποκλειρωσαν ολοι και δουλευε στην οικοδομη να βγαλει τα προς το ζην, αποκλεισμενος απο την νδ, μεχρι που ξαφνικα τον θυμιθικαν κι τον αγαπησαν τοσο μολις την εκανε ο Καραμανλης;
Εχεις ξεχασει οτι ζουμε στην κομματικη Ελλαδα; Εδω βολευουν αλλους και αλλους, βουλευτες, πρωΐν μελη κυβερνησης και, ποσο μαλλον, τον μελλοντα αρχηγο, δεν θα τον εχουν βολεψει για τα καλα καπου;

Και συγγνωμη κιολας, αλλα η Δουρου δεν φαινεται να εφαγε απο καπου η να υπεγραψε για μιζες, απλα να χωθικε στο δημοσιο οπως τοσοι και τοσοι αλλοι, σε μια καλητερη θεση απο τους περισσοτερους. Δεν την υπερασπιζομαι, αλλα δεν μπορεις απο την μια να λες για την Δουρου που απλα της δωσανε μια δουλεια με καλα λευτα, για τον Ακη που εφαγε τα αντερα του και ολης της γενιας τους, τον Βενιζελο που εσκασε απο το φαι και να τους βαζεις στο ιδιο καζανι και στα καπακια να βγαζεις τον Σαμαρα αθωο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
έστειλε αποστολή "υποταγής" στη Μέρκελ.
και δεν ψηφιζε θα ειχε την αμαρτια οτι καταστρεφει την χωρα

καλα..θα τον ξεσκιζανε ολα τα μμε και ο κοσμος

και στην επιστολη που διαβασες,,λεει καθαρα οτι θα τροποποιησει τις πολιτικες για αναπτυξη
και αυτο το δεχτηκαν οι ευρωπαιοι,,
αρα ποτέ δεν εκλεισε το παραθυρο για αλλαγη πολιτικης και μετρων αναπτυξης

με τις πιεσεις τοτε ηθελα να δω μια αλλη αξιωματικη αντιπολιτευση ποσο θα αντεχε

και εγω πικραθηκα τοτε,,αλλα το ξανασκεφτηκα
πιο πρακτικα

παντως οσο και να το πιεσουμε ο σαμαρας ισα και ομοια με τους καραβανες βρωμοπασοκες δεν ειναι με τιποτε

με τιποτε

και αν ειχε πραγματικα βρωμικα με τη ζιμενς -που τα διαβασα αυτα που βγηκαν - θα τα ειχαν βγαλει
αλλα μονο υποθεσεις ηταν
που απο την ιστορια μετα δεν επαληθευτηκαν

α,,και το 93 ο σαμαρας παρετηθηκε απο την εδρα,,για να μην ξεχνιομαστε,,επειδη τον πεταξε εξω απο το υπουργικο συμβουλιο με τις κλωτσιες ο μητσοτακης και ο καραμανλης επειδη μιλησε με αυθαδεια και ειχε μια σταθερη αποψη για τη μακεδονια
και αυτα ειναι στους φακελους του παπαχελα,,δες τα στο youtube που τα παραδεχονται ολοι βασικα

οποτε δεν εριξε στα καλα καθουμενα το μητσοτακη,,πρωτα τον πεταξε εξω σκαιως λογω του μακεδονικου,,και μετα αφου παραιτηθηκε απο βουλευτης τραβηξε και αλλους,στο κομμα

ρε κρονε

κανε συγκριση χρονων σε υπουργια σε βρωμικες εποχες

εσυ απλα
στο μεγαλο φαγοποτι των εξοπλισμων ο σαμαρας δεν πηρε μερος..ή εστω πηρε ελαχιστα?τι να πω?


μπορεις να συγκρινεις το σαμαρα εναν πολιτικο με ελάχιστες -αποδεδειγμενες εστω-βρωμιες στην ντουλαπα του με ποινικους οπως τον ακη μαντελη κλπ μαφιοζους?
που ηταν μελη του υπουργικου συμβουλιου οταν πεφτανε δις μιζες?

θελετε δεν θελετε,ο σαμαρας ειναι ο πιο καθαρος πολιτικος της γενιας του ,,
λογω συνθηκων ισως,,
αγνος τελειως οχι φυσικα πολιτκος ειναι,,καθε βουλευτης ταζει και βολευει κοσμο..εστω και ελαχιστους..

και δικαιολογεις και τη δουρου?

μια θεσουλα ειχε?
ασε ρε κρονε
κοντα στον ακη συμβουλευε περι πολιτικης οταν πεφτανε βροχη οι μιζες και δεν ηξερε τιποτα?
και να το παιζει τωρα αντι του κατεστημενου?
οι περισσοτεροι συριζαιοι τρωγανε απο το στομα ακι τον κ@λο επι πασοκ,,ολοι,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
που η μονη αμαρτια που υποτιθεται εκανε ηταν πριν 20 χρονια?


Οι αμαρτιες του Μιχαλολιακου, αυτα τα κειμενα και τα περιοδικα που εχει ανασειρει η δημοσιοτιτα, που αναφερονται στον "μεγαλο ηγετη", εξωρφυλα με τις σχετικες στολες και χαιρετουρες κλπ, ειναι απο 20, 25 η και παραπανω χρονια πριν.
Με την λογικη σου κατανοω οτι ο Μιχαλολιακος, και ολη η Χρυση Αυγη, δεν ειναι νεοναζι, αφου αυτα ειναι αμαρτιες του παρελθοντος και αφου πλεων δηλωνουν οτι δεν ειναι νεοναζι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
χεστηκα για το μιχαλολιακο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αμα τα θες ολα οπως σε βολευουν, μπορει να ζησεις χαρουμενα, αλλα μπορει και ενα πρωΐ να ξυπνισεις και να καταλαβεις οτι ο κοσμος δεν ειναια αυτος στον οποιο ζουσες τοσα χρονια. Τοτε να σε δω πως θα ανταπεξερθεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εγω ψηφιζω λογικα

εσυ φιλε ,τι ψηφιζεις?
απλα για αντιδραση?
ειμαι ρεαλιστης
δεν κυνηγαω αριστερες λαικοκοινωνικες ουτοπιες ,,οπως οι φιλοι συριζαιοι..
και δεν θα ψηφισω κανεναν μαλακα για να τιμωρησω εναν αλλον μαλακα
θα ψηφισω αυτον που πιστευω οτι ειναι καλυτερος στη συγκεκριμενη στιγμη για τη χωρα μου,,και χεστηκα για υπογραφες και μνημονια
εμενα με ενδιαφερει να ερθουν δουλειες και επενδσυεςι,,μηπως βρω καμια αξιοπρεπη δουλεια χωρις να ξενιτευτω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
εγω ψηφιζω λογικα

εσυ φιλε ,τι ψηφιζεις?
απλα για αντιδραση?
ειμαι ρεαλιστης
δεν κυνηγαω αριστερες λαικοκοινωνικες ουτοπιες ,,οπως οι φιλοι συριζαιοι..
και δεν θα ψηφισω κανεναν μαλακα για να τιμωρησω εναν αλλον μαλακα
θα ψηφισω αυτον που πιστευω οτι ειναι καλυτερος στη συγκεκριμενη στιγμη για τη χωρα μου,,και χεστηκα για υπογραφες και μνημονια
εμενα με ενδιαφερει να ερθουν δουλειες και επενδσυεςι,,μηπως βρω καμια αξιοπρεπη δουλεια χωρις να ξενιτευτω..
εμ Σαμαρά δεν έχεις πει πως ψηφίζεις?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
για πες μου εναν αλλον και κυριως ενα αλλον κομμα που μπορει να φερει επενδυσεις και δουλειες στη χωρα?

περιμενω να μου πεις,,ενα που να υπαρχει τωρα..
το συριζα απο οτι φαινεται ουτε κυβερνηση δεν θα μπορει να κανει

οποτε ποια κυβερνηση να ψηφισω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantelis1992

Νεοφερμένος

Ο pantelis1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ναι ενω εσύ μας είπες τώρα ότι ο Σαμαράς θα φέρει επενδύσεις και σε πιστέψαμε.Δεν ξέρω αν έχεις καταλάβει που ζούμε δεν ξέρω αν έχεις πληρώσει ποτέ εσύ ή οι γονείς σου παράνομα χαράτσια,αν κάποιος δικός σου έχει μείνει άνεργος ή μπορείς και ζείς με ''μισθούς'' 400 ευρώ αλλά εγώ δε μπορώ!!Θέλω μια αλλαγή κάτι καινούργιο και κυρίως θέλω τη χώρα μου ανεξάρτητη και χωρίς διάφορους ξένους ''ευρωπαίους'' να μου λένε τι να κάνω η ακόμα και πως να ψηφίσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αγγελε, εγω δεν θα ψηφισω, οχι γιατι πιστευω στην αποχη και αλλα τετια, αλλα γιατι δεν μπορω να ψηφισω. Γιατι δεν εχω ουτε τα 60 ευρο που χρεαιζονται για να παω και να γυρισω για να ριξω ενα φακελακι και γιατι δεν με περνει να χασω τα μεροκαματα που θα χασω για να το κανω αυτο.
Στις περασμενες εκλογες ψηφισα ΑΝΤΑΡΣΥΑ αν σε καιει τοσο να μαθεις. Σε αυτες αν ψηφιζα τελικα δεν ξερω τι θα ψηφιζα, και στις τελευτεες μεσα στο παραβαν προσπαθουσα να επιλεξω αναμεσα σε 7 ψηφοδελτια. Δεν ψηφιζω κατι σταθερα, δεν ειμαι ταγμενος σε κανενα κομμα. Ουτε ψηφιζω για καποια δηθεν αντιδραση, η οποια δεν θα εχει νοημα. Δεν δεχομαι ομως να ψηφισω ατομα και παραταξεις που εχουν αποδειξει την ανικανοτιτα τους, που εχουν αποδειξει οτι σκυβουν το κεφαλι και υπογραφουν με κριτιριο τα συμφεροντα τις τσεπης τους και οχι του λαου, του κρατους, ή του δικου μου τελος παντων.
Δεν κρυβομαι πισω απο το δαχτυλο μου, δεν εχω καποια σπουδεα πολιτικη ιδεα, κατι το εξεσιο το οποιο θα μας σωσει, ουτε πιστευω σε οποιοδηποτε κομμα αυτην την στιγμη, επικρινω ομως αυτους που εχουν αποδειξει πολυ περισσοτερο απο αλλους την ανικανοτιτα τους, επικρινω αυτους που εχουν ιδεες τις οποιες θεωρω ανικουστες, επικρινω οποιους θεωρω πως τους αξιζει να τα ακουσουν!
Και ο Σαμαρας, σορυ αν σε στενοχωρω, ειναι τα ιδιο ακριβος με τον Βενιζελο, ειτε σ'αρεσει ειτε οχι, ειτε τον φαγαμε στην μαπα περισσοτερο η οχι. Τα ιδια στυμφερονται βολευεουν, απλα τοσα χρονια μας προσεφεραν την εντυπωση οτι ειχαμε δικομματισμο για να μην αντιδρασουμε απεναντι στην ολιγαρχια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top