Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα ΙΙ

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,529 μηνύματα.
Αυτές τις προπαρασκευασμένες και τυποποιημένες μαλακίες που έχουν σε σούπερ μάρκετ γιατί τις πουλάνε με το τσουβάλι;
Δεν τρώγονται καν, τα ίδια είχαν και στην Αυστρία σε Spar και Billa (δεν ξέρω αν έχετε ίδιες αλυσίδες σούπερ) και ήταν όλα απο άθλια έως εγκληματικά απαίσια

Επειδή έχουν προφανώς ζήτηση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σημασία έχει ότι όλα αυτά τα τρόφιμα παρασκευάζονται με αγνά υλικά από το φυσικό περιβάλλον της Γερμανίας και Αυστρίας σεβόμενοι τον καταναλωτή. Πέρα από την πλάκα, νομίζω ότι οι πολυεθνικές εταιρίες θεωρούν ότι οι πελάτες τους έχουν υποβαθμισμένη νοημοσύνη. :hmm:

Ναι από το αγνό περιβάλλον από τις εκπομπές εκατομμυρίων αυτοκινήτων και βιομηχανιών πάσης φύσεως απ ευθείας στο πιάτο σας.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,743 μηνύματα.
Θα έλεγα κάτι για τα αγνά υλικά αλλά δεν θα μπώ στον κόπο να ρίξω μπινελίκια.
Και όσο για την ζήτηση εντύπωση δεν μου κάνει το 80% της διατροφής τους είναι ultra deep fried και το άλλο 20 μπίρα, σε αυτά θα κολλήσουν;
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,529 μηνύματα.
Θα έλεγα κάτι για τα αγνά υλικά αλλά δεν θα μπώ στον κόπο να ρίξω μπινελίκια.
Και όσο για την ζήτηση εντύπωση δεν μου κάνει το 80% της διατροφής τους είναι ultra deep fried και το άλλο 20 μπίρα, σε αυτά θα κολλήσουν;

Έβλεπα μια στατιστική η Ελλάδα με την Πορτογαλία έχουν το χαμηλότερη ποσοστό επεξεργασμένων τροφών (12%), ενώ στις βόρειες χώρες το ποσοστό αγγίζει τα 50%.

Δεν έχουν περιβάλλον, δεν έχουν φύση, δεν έχουν ποιότητα για την ανάπτυξη υγιεινών και συνάμα νόστιμων προϊόντων με συνέπεια να μην έχουν ποιοτική τοπική κουζίνα .
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.
Δεν έχουν περιβάλλον, δεν έχουν φύση, δεν έχουν ποιότητα για την ανάπτυξη υγιεινών και συνάμα νόστιμων προϊόντων με συνέπεια να μην έχουν ποιοτική τοπική κουζίνα .

Τότε πάνω σε ποια στοιχεία διαφημίζουν ότι η έρευνα των Ινστιτούτων Διατροφικής Υγείας της Γερμανίας στοχεύει στην καλύτερη ποιότητα τροφίμων που παρέχουν στους πολίτες τους σε σχέση με άλλες χώρες; :hmm: Τόση έρευνα κάνουν, φαίνεται κάπως αντιφατικό να μην πιάνει τόπο στην διαφημιζόμενη ευημερία και να βλέπεις ότι τόσοι υπερμορφωμένοι Γερμανοί καθηγητές Πανεπιστημίου ή άλλα στελέχη εταιριών να μην ξέρουν να ξεχωρίσουν το ψωμί που έχει 200 Ε χημικών συντηρητικών από το φρέσκο ψωμί. :crazy: Αν στην ευημερία μιας χώρας δεν υπάρχει η υγεία των πολιτών ως κύριος παράγοντας, τότε ποιος ο σκοπός να δουλεύει κάποιος ενώ το φαγητό που υποτίθεται ότι μπορεί να αγοράσει (εφόσον εργάζεται) να είναι σε τόσο χάλια ποιότητα και 0 διατροφική αξία;
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,743 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν έχω ξαναφάει πιο σιχαμερό φαγητό απο την κουζίνα τους.
Τα τελευταία δύο χρόνια έτρωγα έξω σε ιταλικά και βιετναμέζικα.
Το δε σνίτσελ ακόμα έχω ptsd και δε μπορώ να φάω ούτε στην ελλαδα.
Για να μην συζητήσω για την πανάθλια σαλάτα που φέρναν συνοδευτικό.
Γενικά ένα χάλι
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,529 μηνύματα.
Τότε πάνω σε ποια στοιχεία διαφημίζουν ότι η έρευνα των Ινστιτούτων Διατροφικής Υγείας της Γερμανίας στοχεύει στην καλύτερη ποιότητα τροφίμων που παρέχουν στους πολίτες τους σε σχέση με άλλες χώρες; :hmm: Τόση έρευνα κάνουν, φαίνεται κάπως αντιφατικό να μην πιάνει τόπο στην διαφημιζόμενη ευημερία και να βλέπεις ότι τόσοι υπερμορφωμένοι Γερμανοί καθηγητές Πανεπιστημίου ή άλλα στελέχη εταιριών να μην ξέρουν να ξεχωρίσουν το ψωμί που έχει 200 Ε χημικών συντηρητικών από το φρέσκο ψωμί. :crazy: Αν στην ευημερία μιας χώρας δεν υπάρχει η υγεία των πολιτών ως κύριος παράγοντας, τότε ποιος ο σκοπός να δουλεύει κάποιος ενώ το φαγητό που υποτίθεται ότι μπορεί να αγοράσει (εφόσον εργάζεται) να είναι σε τόσο χάλια ποιότητα και 0 διατροφική αξία;

Φίλε, φτάνει να κοιτάξεις μόνο στις στατιστικές καρκίνου για να καταλάβεις. Ναι το προσδόκιμο ζωής αυξήθηκε, αλλά ποτε στην ανθρωπότητα δεν παρατηρήθηκαν τόσο υψηλά κρούσματα σε σχετικά μικρές ηλικίες.

Επειδή δεν πιστεύω στην θεωρία ότι μας ψεκάζουν, πιστεύω ότι η διατροφή και οι περιβαλλοντολογικές συνθήκες παίζουν μείζονα ρόλο σ όλο αυτό.

Έδρα έρευνας έχουν για το οτιδηποτε, παρόλ αυτα βρίσκουν συνεχώς κρούσματα όπου τα νερά είναι μέσα στην ραδιενέργεια και στο microplastic και μεγάλες εταιρείες πληρώνουν πρόστιματα, για να αποσύρουν τον παρόν καρκίνο, για να βγάλουν λίγο πιο μετά, τοΝ επομενο καρκίνο στην αγορά. Ενώ τα βιολογικά προϊόντα προέρχονται από ποιος ξέρει που, και πολλές φορές διαφημίζονται παρανόμως ως τετοια , ενώ δεν είναι. Πρόστιμο, και φτου από την αρχή.
 

KleinosBrekias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μητσαρας αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Μικρος θυμαμαι οταν τα καλοκαιρια ερχοταν η θεια μου απο Γερμανια εφερνε μαζι της κατι σαν ανθρακουχο νερο και ζελεδακια . Εκανα το λαθος να το πιω . Σαν τον Μπιτ Μπιτ ετρεχα στο αποχωρητηριο .
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,529 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν έχω ξαναφάει πιο σιχαμερό φαγητό απο την κουζίνα τους.
Τα τελευταία δύο χρόνια έτρωγα έξω σε ιταλικά και βιετναμέζικα.
Το δε σνίτσελ ακόμα έχω ptsd και δε μπορώ να φάω ούτε στην ελλαδα.
Για να μην συζητήσω για την πανάθλια σαλάτα που φέρναν συνοδευτικό.
Γενικά ένα χάλι

Κοιτά αν που κ που θέλεις να γουρουνιασεις, ένα σνίτσελ η κανένα χάμπουργκερ λεει, αν το κανείς μόνος στο σπίτι και σε ποσότητα που Ν αξίζει.

Αλλιώς, μακροπρόθεσμα , ακομα και μαγειρεμένη και ποιοτική κουζίνα τους να φας, είναι φουλ στα λίπη και στους υδατάνθρακες. Μην μιλήσουμε ξανα για τις σούπες σε μορφή σκόνης η για τα φρούτα που είναι πιο ανθεκτικα και από πέτρα από την πολύ την ψεκα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,866 μηνύματα.

Πωπω..κριμα το παλικαρι κριμα...Καλοοοοοοοος ανθρωπος δεν το συζηταμε..Αν ηταν και ο θρησκευτικος ηγετης μεσα..θα ηταν ιδανικα!
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,906 μηνύματα.
 

ROM32

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ROM32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 376 μηνύματα.
Να υποθέσουμε ότι αυτά παθαίνει όποιος τα βάζει με Ισραήλ;
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3,085 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,866 μηνύματα.
Να υποθέσουμε ότι αυτά παθαίνει όποιος τα βάζει με Ισραήλ;
Ναι..διοτι διαφεντευει ΚΑΙ τον καιρο!!!!!!!!!! :drunk: Οποτε κατσε καλα.

1716194007565.png
 

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 2,361 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.

KleinosBrekias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μητσαρας αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 126 μηνύματα.

έχει χαλάσει το φλερτ λέει :P
Δε μου αρεσει να μου καμνουν φλερτ ,
Οταν ο Αδωνις μιλαει στην Ερτ .
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,159 μηνύματα.

@Volkswagen Fan
Υπάρχει λόγος που σου λένε να έχεις πάντα την ζώνη στο αεροπλάνο.
Τώρα αν έτυχε εκείνη την στιγμή να πας τουαλέτα την έβαψες. Είναι που είναι και άκρη πίσω στο αεροπλάνο, τρέμει πάρα πολύ.
Συνήθως όταν μπαίνουν σε περιοχές που θα έχουν αναταράξεις, προειδοποιεί ο πιλότος.
Εντύπωση μου έκανε όταν πήγα Λονδίνο με την Aegean, ο πιλότος μας προειδοποίησε από την αρχή του ταξιδιού ότι μπορεί να έχουμε turbulences σε κάποια σημεία. Τελικά δεν είχαμε, όλα καλά.
Κρίμα στον ηλικιωμένο.
 

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Συνήθως αυτά συμβαίνουν στο IB, στο trading δεν είναι τόσο συνηθισμένο. Βέβαια μπορεί να μην έχει σχέση η εργασία του. ....
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,281 μηνύματα.
Ναι..αλλα σε βλεπω να λες γενικα για εβραιους..οποτε θα ξαναπω..ρατσιστης ντεντεκτικ και τελος η κουβεντα.Οταν καταλαβεις τι γραφεις..ελα βηξε μου.
Τωρα..νανακια λεμε.
ΥΓ ΚΑΙ ΜΑΘΕ ΟΤΙ ΣΙΩΝΙΣΤΗΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΗΤΑΝ ΕΦΕΥΡΕΣΗ ΤΟΥ ΤΣΑΡΟΥ ακριβως διοτι ηθελε να τους χτυπησει.
ΠΟΣΟ ΣΑΝΟ ΠΙΑ;
Εν τω μεταξύ μιλάς για έναν από τους πιο ρατσιστές λαούς στον κόσμο, συν ότι είναι τοπ και στον θρησκευτικό φονταμενταλισμό (εμείς οι Χριστιανοταλιμπάν που μας λες είμαστε γατάκια μπροστά σε ορθόδοξους Εβραίους) Βάλε και το ότι επιτελούν λάιβ μια γενοκτονία, μια χαρά μπορούν να παρομοιαστούν με ναζί.
να διαβάζεις και κανονική ιστορία πέρα από συστημικά ellinika hoaxes, cnn και κάθε λογής αρδ, εγχώριο ή ξένο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top