Η μεγαλύτερη "στραβή", "πισώπλατη μαχαιριά" που σας έχουν κάνει!

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Κανεις δεν τολμάει να μου κάνει! Κατα τα αλλα φιλος ειναι οποιος μου ξηγιέται σωστά. Για οσο καιρο ξηγιέται.... πχ με τον διπλα ξεκινησα φιλικά μολις ειδα οτι πάνε να μου τη φέρουν με το πετρελαιο κ ειναι άσχετος εβγαλα το μαστιγιο. Δεν εχει τσάμπα μαγκιές! Χαρτι υπολογισμου πετρελαιου ακομη να δωσει... μου φαγε 20 λιτρα τα πληρωσε ο ιδιοκτητης ας παει να τα βρει μαζί του. Θα τα χαριζα αλλα τον ειδα πηγε να μου τη βγει με τσαμπουκά. Δεν ξέρει το άθλημα και τσαμπουκαλεύεται κιολας;; Και του κουνησα το δάχτυλο μπροστα στο σπιτι του να προσεχει πως κινειται κ πως μιλάει γιατι αν χρειαστει ειμαι δυσκολος χαρακτήρας.

Οποιος ξηγιεται σωστα θα παρει τα μεγιστα πλεον εκτιμω πολύ την ειλικρινεια και την σωστη συμπεριφορα γιατι ειναι σπάνια. Δυστυχως. Οποτε μολς τα βρω λεω οπα εδω ειμαστε.

Όλοι έτσι νομίζουν, αλλά η πισώπλατη γι αυτό λέγεται πισώπλατη. Ερχεται από κει που δεν την περιμένεις και από ανθρώπους που είπες εδω είμαστε.

Το δεν τολμάει, είναι μεγάλη κουβέντα. Θα πεί αυτός ένα "άντε γάμησέ τονε μωρέ τον τρελό" και θα πάει να το κάνει στο επόμενο θύμα.

Η πολύ χειρότερα θα σε βάλει στο μάτι να σου κάνει ζημιά την ώρα που θα έχεις εφησυχαστεί ότι του εκανες τη μούρη κρέας. Και χωρίς να ξέρεις ότι είναι αυτός.

Δε λέω να μην αντιδράσεις, αλλά ωφελεί ο τσαμπουκάς;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,729 μηνύματα.
Όλοι έτσι νομίζουν, αλλά η πισώπλατη γι αυτό λέγεται πισώπλατη. Ερχεται από κει που δεν την περιμένεις και από ανθρώπους που είπες εδω είμαστε.

Το δεν τολμάει, είναι μεγάλη κουβέντα. Θα πεί αυτός ένα "άντε γάμησέ τονε μωρέ τον τρελό" και θα πάει να το κάνει στο επόμενο θύμα.

Η πολύ χειρότερα θα σε βάλει στο μάτι να σου κάνει ζημιά την ώρα που θα έχεις εφησυχαστεί ότι του εκανες τη μούρη κρέας. Και χωρίς να ξέρεις ότι είναι αυτός.

Δε λέω να μην αντιδράσεις, αλλά ωφελεί ο τσαμπουκάς;

ΜΕ παρεξήγησες. Εγω τσαμπουκά πρώτος δεν κάνω ποτέ και δεν εφησυχάζω. Για τον απλο λογο οτι οι κοκκορομαχιες ειναι για τα παιδάκια. Ακομη κ στο περιστατικο που ανεφερα καταρχην με κάλεσαν να μιλησουμε, δε πηγα απο μονος μου. Δεν ειναι υποχρεωτικο να συνεργαστουμε επειδη ειμαστε ενοικοι.Εγω μονο τον ιδιοκτητη ξέρω δεν ασχολουμαι με τους ένοικους.Η κοπελα μου ηταν μπροστά οταν δέχθηκα κληση απο την διπλα μεσα στο αμαξι κ της μιλουσα με το bluetooth κ η κληση ακουγοταν κ με ρωτουσε κ ηθελε συνεργασιες εγω δεν το επαιξα ποτε κοινωνικος γειτονας με ενδιαφερει πιο πολυ να ειμαστε τυπικοι παρα οι χαιρετουρες. Για αυτο σου λεω οτι δεν εφησυχαζω κ κρινω τον αλλο μονο απο τις πράξεις του πολυ πριν ριξει το πισω-πλατο. Και οταν ο τυπάκος παραφέρθηκε σηκώθηκα να φυγω γιατι δεν μπορω να χαραμιζω χρονο και να πέφτω κ επιπεδο.

Και επειδη εγω ήμουν κύριος και αυτος θρασύς και αγενής του έδωσα κ ενα μήνυμα ξεκάθαρο και παραστατικό του σήκωσα μάλιστα το δάχτυλο να ειναι προσεκτικος με εμένα γιατι μπορει να υπάρξει προβλημα.Και έφυγα. Κατάλαβες; δινεις το μήνυμα κ φευγεις δε χρειάζονται πολλές αναλύσεις κ περιττες κουβέντες. Εκει μειναμε μετά τα βρήκα με τον ιδιοκτητη προσπερασα το σκοπελο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top