Θάνατος τέως Βασιλέως Κωνσταντίνου Β'

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,080 μηνύματα.
Μηδενικής σημασίας νιώθοντας όλα αυτα τα συναισθήματα στο μεγαλύτερο βαθμό τους ... :P

Γιαυτό θέλω να παρευρεθώ...Να ζήσω την στιγμή το τώρα, βιώνοντας στο μεγαλύτερο βαθμό τα συγκεκριμένα συναισθήματα!!!

Αν ήταν και ο Παύλος κάπου εκεί κοντα ...Μην πω τι συναισθήματα θα είχα :redface::redface::redface:
τωρα, να ρωτησω : τι εστί Παύλος ; (σορυ, αλλά έχω μαύρα μεσανυχτα από γαλαζοαίματους)
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.
Πάντως πολύ προβάλλεται ο γιος του τέως και η μάνα του ... τελείως τυχαία. :hmm: :hehe: :hehe: ε, @Dias ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ελααα ένας ειναι ο Παύλος καλή μου :laugh:

Γιος του τέως...

Πρίγκηπας Παύλος Γερουλάνος
Πρίγκηπας Παύλος
Πρίγκηπας Παύλος της Κατερίνας

1706443617368.png
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πάντως πολύ προβάλλεται ο γιος του τέως και η μάνα του ... τελείως τυχαία. ε,
Καθόλου τυχαία. Ειδικά ο Paul (που πρόσφατα έγινε Παύλος) γίνεται συνέχεια "είδηση". Πρόκειται για οργανωμένη δουλειά διαφήμισης με το σκεπτικό ότι "κάποτε ίσως κάτι γίνει".

minions GIF
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως πολύ προβάλλεται ο γιος του τέως και η μάνα του ... τελείως τυχαία. :hmm: :hehe: :hehe: ε, @Dias ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Πρίγκηπας Παύλος Γερουλάνος
Πρίγκηπας Παύλος
Πρίγκηπας Παύλος της Κατερίνας

View attachment 128785
Προτιμώ να βλέπω τον Παύλο πάρα τον Μητσοτάκη Ανδρουλάκη Κασελακη και το γκρεμλινς που μας έχουν για πρόεδρο της Δημοκρατίας :P
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,521 μηνύματα.
Καλά μη λέμε και χαζομάρες. Καμμία προσπάθεια δεν υπάρχει για αβαντάζ στην βασιλική οικογένεια. Η τελευταία ευκαιρία που είχαν για να το αξιοποιήσουν υπέρ τους ήτο ο θάνατος του Κωνσταντίνου Β'. Οι διάδοχοι δεν έκαναν καμμία δήλωση που να τάραζε λίγο τα νερά. Όσο και αν δεν το θέλουμε πρέπει να παραδεχθούμε πως αυτή η ιστορία έκλεισε οριστικά με τον θάνατο του βασιλέα. Θα πρέπει να έρθει κάποια εποχή στην Ευρώπη όπου θα εμφανισθούν νεοβασιλικά κινήματα για να γίνει μία επιστροφή. Έως τότε φάτε πειθήνια σκιάχτρα που δεν κάνουν τίποτα (δεν εκλέγονται από τον λαό) και απλά συμφωνούν με κάθε εθνοκτόνα απόφαση των εκάστοτε κυβερνήσεων.

Το πολιτειακό δημοψήφισμα του 1974 ήτο η μεγαλύτερη απάτη της ιστορίας. Έταξαν στο λαό αρχηγό κράτους που θα εκλέγεται από το λαό και εν τέλει εκλέγεται από τους κηφήνες της Βουλής. Ιδρύθηκε υπερκομματική επιτροπή αντιβασιλικού αγώνος (ΝΔ, κέντρο, ΠΑΣΟΚ, αριστερά όλοι μαζί) που ανέλαβε όλη την προπαγάνδα ενώ στον Βασιλέα επετράπη μόνον ένα διάγγελμα μίας ώρας προς τον ελληνικό λαό. Ήτο η πρώτη φορά που το ανθελληνικό κατεστημένο της Γ' Ελληνικής Δημοκρατίας έδειξε τα δόντια του.

glixbur.jpg
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,173 μηνύματα.
Καλά μη λέμε και χαζομάρες. Καμμία προσπάθεια δεν υπάρχει για αβαντάζ στην βασιλική οικογένεια. Η τελευταία ευκαιρία που είχαν για να το αξιοποιήσουν υπέρ τους ήτο ο θάνατος του Κωνσταντίνου Β'. Οι διάδοχοι δεν έκαναν καμμία δήλωση που να τάραζε λίγο τα νερά. Όσο και αν δεν το θέλουμε πρέπει να παραδεχθούμε πως αυτή η ιστορία έκλεισε οριστικά με τον θάνατο του βασιλέα. Θα πρέπει να έρθει κάποια εποχή στην Ευρώπη όπου θα εμφανισθούν νεοβασιλικά κινήματα για να γίνει μία επιστροφή. Έως τότε φάτε πειθήνια σκιάχτρα που δεν κάνουν τίποτα (δεν εκλέγονται από τον λαό) και απλά συμφωνούν με κάθε εθνοκτόνα απόφαση των εκάστοτε κυβερνήσεων.

Το πολιτειακό δημοψήφισμα του 1974 ήτο η μεγαλύτερη απάτη της ιστορίας. Έταξαν στο λαό αρχηγό κράτους που θα εκλέγεται από το λαό και εν τέλει εκλέγεται από τους κηφήνες της Βουλής. Ιδρύθηκε υπερκομματική επιτροπή αντιβασιλικού αγώνος (ΝΔ, κέντρο, ΠΑΣΟΚ, αριστερά όλοι μαζί) που ανέλαβε όλη την προπαγάνδα ενώ στον Βασιλέα επετράπη μόνον ένα διάγγελμα μίας ώρας προς τον ελληνικό λαό. Ήτο η πρώτη φορά που το ανθελληνικό κατεστημένο της Γ' Ελληνικής Δημοκρατίας έδειξε τα δόντια του.

View attachment 128802
Τι γαμάτη που ήταν η 8άρα στολή κατά τη διάρκεια του '50. Ιδίως το ψηλόμποτο των Ιππικών/Τεθωρακισμένων.

Κρίμα.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.

Πάλι διαφημίζεται ο πρίγκηπας Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg :P. Eν τω μεταξύ το κρατίδιο του Schleswig-Holstein ανήκει στη Γερμανική ομοσπονδία με πρωτεύουσα το Κίελο.


:beachball:
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,299 μηνύματα.
Κοίτα εδώ νήμα που οι Έλληνες Ταμτάκοι κοροϊδεύουν (με το μυαλό τους) γαλαζοαίματους/ξανθούς άγγελους.
1716365806321.png
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,521 μηνύματα.
Ψωμί, Ελαίας και Παύλος Βασιλέας.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,055 μηνύματα.

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 2,368 μηνύματα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,521 μηνύματα.
Ο φίλος @ilias90 είχε όνειρο πριν πεθάνει να δει την ΠΑΟΚΑΡΑ να παίρνει πρωτάθλημα και εν τέλει του έγινε ως τώρα (που είναι νέος) το χατίρι δύο φορές. Το δικό μου όνειρο πάλι είναι πριν πεθάνω να δω την βασιλική οικογένεια να περνάει έφιππη στον Λευκό Πύργο σαν παλιά και να έχω κάδρο τον Παύλο. Και δυστυχώς ξέρω πως δεν θα συμβεί :'(

Και τώρα έχουμε ένα σκιάχτρο για πρόεδρο της δημοκρατίας. Αντικαταστήσαμε το ήθος και την ευγένεια που πρόβαλε η Βασιλική Οικογένεια για αυτό το αίσχος. Εύχομαι να το χαίρεται αυτό η γενιά του πολυτεχνείου.
 

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 2,368 μηνύματα.
ΥΨΙΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΧΩ ΝΑ ΔΩ
ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ
ΜΕΡΑΚΙ ΕΧΩ ΝΑ ΑΝΤΙΚΡΙΣΩ ΠΟΛΥ
ΤΑΝΚΣ ΑΠΈΞΩ ΑΠΟ ΤΗ ΒΟΥΛΗ
ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΣΠΡΑ ΜΑΛΛΙΑ
ΖΗΤΩ ΖΗΤΩ ΒΑΣΙΛΙΆ
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,299 μηνύματα.
Ο φίλος @ilias90 είχε όνειρο πριν πεθάνει να δει την ΠΑΟΚΑΡΑ να παίρνει πρωτάθλημα και εν τέλει του έγινε ως τώρα (που είναι νέος) το χατίρι δύο φορές. Το δικό μου όνειρο πάλι είναι πριν πεθάνω να δω την βασιλική οικογένεια να περνάει έφιππη στον Λευκό Πύργο σαν παλιά και να έχω κάδρο τον Παύλο. Και δυστυχώς ξέρω πως δεν θα συμβεί :'(

Και τώρα έχουμε ένα σκιάχτρο για πρόεδρο της δημοκρατίας. Αντικαταστήσαμε το ήθος και την ευγένεια που πρόβαλε η Βασιλική Οικογένεια για αυτό το αίσχος. Εύχομαι να το χαίρεται αυτό η γενιά του πολυτεχνείου.
Ελπίζω ο αναρχοαυτόνομος εθνικισμός που περνάς να είναι μια φάση, αγαπητέ μου φίλε Ιωάννη και να επιστρέψεις στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Καμία αυτοοργάνωση και αναρχοσυλλογικότητα, αλλά αντίθετα συλλογική υποταγή του έθνους κάτω από τη σκέπη ενός βασιλέα που και αυτός με τη σειρά του υποτάσσεται στο ένα και μοναδικό σύμβολο, τον σταυρό.

ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΕ ΠΟΝΑΕΙ, ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ, ΚΑΤΣΑΠΛΙΑ,
ΨΩΜΙ, ΕΛΙΑ ΚΑΙ ΚΩΤΣΟ ΒΑΣΙΛΙΑ.

(μην χάσεις ποτέ την ελπίδα, ό,τι κι αν κάνουν, χωρίς να το θέλουν, προωθούν το σχέδιο του Θεού.)
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,802 μηνύματα.
Κοίτα εδώ νήμα που οι Έλληνες Ταμτάκοι κοροϊδεύουν (με το μυαλό τους) γαλαζοαίματους/ξανθούς άγγελους.
View attachment 132814
Μάλλον τρολαρεις αλλά την τελευταία φορά που κοίταξα, η εξωτερική εμφάνιση δεν αποτελεί ιδιαίτερα καλό κριτήριο για το ποιόν ενός ανθρώπου :bounce:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top