Θάνατος τριών παιδιών στην Πάτρα

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,627 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,785 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,785 μηνύματα.
Δεν βαζω απο την αρχη το αρθρο,ολοκληρο στην πηγη.
[...]

Τα ερωτήματα που έθεσε για την υπόθεση της Πάτρας


Προηγουμένως, ο Θανάσης Κατερινόπουλος έθεσε μία σειρά από ερωτήματα σχετικά με την υπόθεση. Το πρώτο ερώτημα που έκανε, είναι πώς εξηγείται ότι ο θάνατος των τριών παιδιών συνέβη αντίστροφα, από το μικρότερο στο μεγαλύτερο κορίτσι δηλαδή, καθώς εάν πρόκειται για γονιδιακό πρόβλημα, όπως είπε, θα περίμενε κανείς ότι πρώτα το μεγαλύτερο κορίτσι θα έπρεπε να εκδηλώσει μία σειρά συμπτωμάτων και στη συνέχεια να ακολουθήσουν τα υπόλοιπα δυο.


Παράλληλα, ο κ. Κατερινόπουλος τόνισε πως ο θάνατος και των τριών παιδιών συνέβη Σαββατοκύριακο, κάτι που -όπως είπε- επιστημονικά δεν εξηγείται και προκαλεί όπως είναι φυσικό, ερωτήματα.


Παράλληλα, αναφέρθηκε στον προγεννητικό έλεγχο που κάνουν τα ζευγάρια που πρόκειται να αποκτήσουν παιδιά. “Εάν υπήρχε γονιδιακό ή κάποιο άλλο πρόβλημα, δεν θα βρίσκονταν;”, σχολίασε.



“Χωρίς να θέλω να δώσω ιδέες σε κανέναν… Ο υδράργυρος σε συγκεκριμένο μέλος του σώματος, κατά την νεκροτομή, ανιχνεύεται; Είναι θανατηφόρος”, ρώτησε στη συνέχεια και διευκρίνισε συγκεκριμένα, “στο αυτί”.

Εδώ μπήκε “ανθρώπινο χέρι”


“Εδώ έχουμε τρεις θανάτους και η ιστορία ‘άνοιξε’ στο τρίτο παιδί. Δεν μπορούμε να αποδώσουμε ευθύνες στους γονείς, θα ήμουν ο τελευταίος που θα κατηγορούσα τους γονείς, αλλά είναι πολλά τα ερωτηματικά και δεν ξεκινάνε μόνο από το αν η ιατροδικαστική εξέταση απέδωσε ή έδωσε ευρήματα… Και τα τρία παιδιά πέθαναν σε συγκεκριμένες μέρες και επιμένω σε αυτό γιατί είναι Σαββατοκύριακα όλα. Αυτό λέει ότι σε κάποιους δόθηκε η ευκαιρία, κατά τη δική μου εκτίμηση, δεν βιάζομαι, αλλά είμαι πεπεισμένος σε ένα πολύ μεγάλο ποσοστό, ότι εδώ ‘μπήκε’ ανθρώπινο χέρι. Δεν ξέρω ποιος το έβαλε, είναι θέμα των αρχών”, δήλωσε χαρακτηριστικά ο κ. Κατερινόπουλος, ενώ αναφορικά με το ότι και οι τρεις θάνατοι συνέβησαν Σαββατοκύριακο, εξήγησε πως “αν ήταν στο νοσοκομείο δεν είχαμε κόσμο, δεν είχαμε γιατρούς, είχαμε τις εφημερίες, θα καθυστερούσαν να πάνε… Μπορεί να υπήρξαν και κάποιες επισκέψεις κάποιων ανθρώπων να αλλάξουν αυτή την άμοιρη μάνα που ήταν εκεί τόσες ώρες. Δεν ξέρουμε αυτοί οι επισκέπτες όλοι, ποια ήταν η σχέση τους, υπάρχει και η ζήλια και ο φθόνος και η κακία και όλα”.
Όπως υπογράμμισε, δεν έχει σκοπό να ενοχοποιήσει κανέναν, ωστόσο τόνισε πως “επαναλαμβανόμενες συμπτώσεις παύει να είναι συμπτώσεις”.


 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,067 μηνύματα.

[...] οδηγούν τις αρμόδιες αρχές στο συμπέρασμα ότι ο θάνατος της μικρής Τζωρτζίνας οφείλεται σε εγκληματική ενέργεια. Η νεκροψία, η νεκροτομή αλλά και η επιστημονική εξέταση του 9χρονου κοριτσιού, εντόπισε αλλοίωση στο οστό της μύτης της Τζωρτζίνας που φέρεται να προέρχεται από εισπνεόμενο αέριο, τοξικό ή δηλητηριώδες.
[...] Με απλά λόγια το κοριτσάκι, εισέπνευσε αέριο το οποίο προκάλεσε την ανακοπή καρδιάς και τον αιφνίδιο θάνατο της.
Ο θάνατός της θεωρείται πλέον φόνος από τις Αρχές.​


 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,785 μηνύματα.

[...] οδηγούν τις αρμόδιες αρχές στο συμπέρασμα ότι ο θάνατος της μικρής Τζωρτζίνας οφείλεται σε εγκληματική ενέργεια. Η νεκροψία, η νεκροτομή αλλά και η επιστημονική εξέταση του 9χρονου κοριτσιού, εντόπισε αλλοίωση στο οστό της μύτης της Τζωρτζίνας που φέρεται να προέρχεται από εισπνεόμενο αέριο, τοξικό ή δηλητηριώδες.​

[...] Με απλά λόγια το κοριτσάκι, εισέπνευσε αέριο το οποίο προκάλεσε την ανακοπή καρδιάς και τον αιφνίδιο θάνατο της.​

Ο θάνατός της θεωρείται πλέον φόνος από τις Αρχές.​


Ημουν σιγουρη εδω και καποιες μερες......αλλα οταν το διαβαζεις απλα δεν υπαρχει!!!!:eek:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στο μεταξυ ελεγε ο πολυ καλος αστυνομικος συντακτης του ευαγγελατου οτι οι γιατροι ειχαν επισημανει το γεγονος οτι ζηταγε και στα 2 παιδια που πεθαναν νοσοκομειο(το μωρο πεθανε σπιτι) ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ!
ΑΥΤΗ ΤΟ ΖΗΤΑΓΕ!

Στη συνεντευξη ΑΝΤΙΘΕΤΑ, που εδωσε στο σταρ η μανα/τερας...ναι..το θεωρω σιγουρο σορυ αλλα, ειμαι ειλικρινης και οχι υποκριτρια και δηθεν,ειπε οτι ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΗΣ ΕΛΕΓΑΝ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΕ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ...τονιζω και για τα 2 που πεθαναν στο νοσοκομειο Η ΜΑΝΑ ΖΗΤΑΓΕ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ και για καποιο απο τα δυο οι γιατροι ειπαν οτι η μανα ειπε οτι ειναι εγκυος και θελει να ειναι πιο ησυχη και λοιπες αηδιες οποτε ζηταει μονοκλινο!
Αν κανω λαθος θα πω οκ..προετρεξα..αλλα το νατο παιζω και καλα τωρα οτι δεν ξερω ...θα δειξει... ενω η κουτση μαρια βλεπει οτι ΟΛΑ δειχνουν αυτην(για τον συζυγο δεν ξερω)...ειναι απλα ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ ΚΑΙ ΔΗΘΕΝΙΑ.
Σορυ..δεν το συνηθιζω/.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,067 μηνύματα.
Σαν χθες και το τραβηγμένο γεγονός με την Καρολάιν στη χώρα μας. Πωωω σαπίλα παντού, έτοιμα για ταινία σαν αυτά τα τραβηγμένα στην Αμερική που βλέπουμε και μας φαίνονται εξωπραγματικά.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,785 μηνύματα.
Σαν χθες και το τραβηγμένο γεγονός με την Καρολάιν στη χώρα μας. Πωωω σαπίλα παντού, έτοιμα για ταινία σαν αυτά τα τραβηγμένα στην Αμερική που βλέπουμε και μας φαίνονται εξωπραγματικά.
Αν θες το πιστευεις αλλα μολις ειδα την ειδηση που εβαλες εκλαψα απο τα νευρα μου.......

Ρε γμτ πραγματικα το λεω και χεστηκα πως θα χαρακτηριστω..θελω οι εγκληματιες να ψοφησουν με πολυ αργο και βασανιστικο θανατο...................δηλαδη απλα..............ειμασε το πιο σιχαμερο ειδος στη φυση και καθε μερα το αποδεικνυουμε!!!!!!!!!

Κατα τα αλλα καποιοι παλι θα πεσουν απο τα συννεφα,κατα τα αλλα ειμασταν εμεις κακεντρεχεις που ψιλουυποννοουσαμε οτι εδω υπαρχει εγκλημα..και μην γελιομαστε...δεν το εκανα εγω.ΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ.ΞεΡουμε ολοι ποιος το εκανε.Τον ρολο του πατερα δεν ξερω....
 

georgia1213

Δραστήριο μέλος

Η georgia1213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 510 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,785 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι δεν το εχω δει ακομα σε αλλο σαιτ...και βλεπω και αυτο τωρα...



ΑΛΛΑ....

Οπως και να εχει..εγω εχω εκφρασει πλεον καθαρα την αποψη μου.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Και μόνο που η μάνα που μόλις είχε χασει 3 παιδιά μου βγαίνει στην συνέντευξη για να μας εξηγήσει την όλη την κατάσταση και δεν έριξε ούτε μια σταγόνα δάκρυ, μου ήταν ταιριασμένη με το νύχι βαμμένο...βρώμαγε το πράγμα απο εκεί........
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Ο μόνος λόγος που αυτά τα δύο ψυχάκια είναι ακόμη έξω είναι γιατί η Αστυνομία δεν έχει «δέσει» ακόμη την υπόθεση με τα απαραίτητα στοιχεία (και δύσκολα θα το κάνει απ' ότι φαίνεται)...όλα τ' άλλα είναι του κώλου τα εννιάμερα!
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,785 μηνύματα.
Ο μόνος λόγος που αυτά τα δύο ψυχάκια είναι ακόμη έξω είναι γιατί η Αστυνομία δεν έχει «δέσει» ακόμη την υπόθεση με τα απαραίτητα στοιχεία (και δύσκολα θα το κάνει απ' ότι φαίνεται)...όλα τ' άλλα είναι του κώλου τα εννιάμερα!
Ετσι ακριβως!
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Ο μόνος λόγος που αυτά τα δύο ψυχάκια είναι ακόμη έξω είναι γιατί η Αστυνομία δεν έχει «δέσει» ακόμη την υπόθεση με τα απαραίτητα στοιχεία (και δύσκολα θα το κάνει απ' ότι φαίνεται)...όλα τ' άλλα είναι του κώλου τα εννιάμερα!
η μανα ειναι νοσηλευτρια με σεμιναρια εγκληματολογιας......ηξερε τι μπορούσε να κανει
 

georgia1213

Δραστήριο μέλος

Η georgia1213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 510 μηνύματα.
πιστευετε οτι ο πατερας μπορει να μην ξερει τιποτα;
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,096 μηνύματα.
Αν η μητέρα δεν ομολογήσει δε μπορεί να αποδειχθεί τίποτα. Όλα αυτά που αναφέρονται πάνω δε νομίζω να έχουν μεγάλη βάση.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
πιστευετε οτι ο πατερας μπορει να μην ξερει τιποτα;
απο οτι ελεγε ελειπε συχνα.......δεν μπορω να ξέρω ομως. και εκεινος ηταν λίγο περιέργος στη συνέντευξη...ήταν πολυ οκ με ολη την κατάσταση και γελακια εριξε....
 

georgia1213

Δραστήριο μέλος

Η georgia1213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 510 μηνύματα.
αληθεια; δεν μπορει να αποδειχθει μεσω της ιατροδικαστικης εξετασης;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν η μητέρα δεν ομολογήσει δε μπορεί να αποδειχθεί τίποτα. Όλα αυτά που αναφέρονται πάνω δε νομίζω να έχουν μεγάλη βάση.
δεν μπορει να αποδειχθει απο την ιατροδικαστικη;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,785 μηνύματα.
πιστευετε οτι ο πατερας μπορει να μην ξερει τιποτα;
Χωρις να ειμαι σιγουρη.,.,πιστευω οτι κατι ηξερε.Βασικα ειμαι μπερδεμενη.
Απο τη μια εχω μια διαστροφικη σκεψη.Οτι και αυτος το ηξερε κανονικα και το ηθελε.

Κατι σαν να ηθελε και αυτος να εχει τα φωτα της δημοσιοτητας για το δραμα που τραβαει..εχιε γραψει και τραγουδι..λεει..η ΨΩΝΑΡΑ για τον θανατο ενος παιδιου ...

Απο την αλλη το λιγοτερο που μπορω να πω ειναι οτι καταλαβαινε..αλλα σωπαινε..διοτι κομματι και βλαμμενο φαινεται και η αλλη ειναι πολυ νταρντανα....σορυ,καλυτερα δεν μπορω να εκφραστω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν η μητέρα δεν ομολογήσει δε μπορεί να αποδειχθεί τίποτα. Όλα αυτά που αναφέρονται πάνω δε νομίζω να έχουν μεγάλη βάση.
Χεστηκαμε....θα αποδειχθει.Κια παλι χεστηκασμε..λεμε την αποψη μας.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Αν η μητέρα δεν ομολογήσει δε μπορεί να αποδειχθεί τίποτα. Όλα αυτά που αναφέρονται πάνω δε νομίζω να έχουν μεγάλη βάση.
Και «καθ' ομολογίαν» να πάει κατηγορούμενη, χωρίς στοιχεία κι αποδείξεις φυλακή δεν πρόκειται να μπει...
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,785 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top