Θάνατος τριών παιδιών στην Πάτρα

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,784 μηνύματα.
Το ότι η τύπισσα είναι καρακατιναριό τι σχέση (μπορεί να) έχει νομικά με την υπόθεση της δολοφονίας του παιδιού;
Πως αντιδρα στην απειλη χωρισμου..με ΑΠΕΙΛΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ/ΑΠΕΙΛΕΣ ΓΙΑ ΖΩΗ ΠΑΙΔΙΩΝ;
Εκδικηση;ΜΕ ΑΚΡΑΙΕς ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ;Νομικα δεν ξερω,απλα εβαλα το δημοσιευμα.Και το τονισε και ο Λαμπροπουλος.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Πως αντιδρα στην απειλη χωρισμου..με ΑΠΕΙΛΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ/ΑΠΕΙΛΕΣ ΓΙΑ ΖΩΗ ΠΑΙΔΙΩΝ;
Εκδικηση;ΜΕ ΑΚΡΑΙΕς ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ;Νομικα δεν ξερω,απλα εβαλα το δημοσιευμα.Και το τονισε και ο Λαμπροπουλος.
Εγώ δε βλέπω καμία δήλωση απειλής για τη ζωή του παιδιού της στο άρθρο (ούτε σε κάποιο άλλο άρθρο Μ.Μ.Ε.)...
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,784 μηνύματα.
Εγώ δε βλέπω καμία απειλή για τη ζωή του παιδιού της στο άρθρο (ούτε σε κάποιο άλλο άρθρο Μ.Μ.Ε.)...
ΟΚ μαλλον εισαι πολυ χοντροκομενος και δεν καταλαβαινεις τι λεω.
Οπως και να εχει ειναι ενδεικτικο ΤΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΗΣ ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΝΑΙΝΕΙΣ;
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
ΟΚ μαλλον εισαι πολυ χοντροκομενος και δεν καταλαβαινεις τι λεω.
Οπως και να εχει ειναι ενδεικτικο ΤΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΗΣ ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΝΑΙΝΕΙΣ;
Και ξαναρωτάω γιατί μάλλον εσύ δεν καταλαβαίνεις Ελληνικά: τι σχέση μπορεί να έχει νομικά με τη δολοφονία του παιδιού της η κατινίστικη, ανώριμη κ.λπ. συμπεριφορά της;
Αποδεικνύει ότι το σκότωσε με κάποιο τρόπο;
Και μη μου λες ότι:
Νομικα δεν ξερω,απλα εβαλα το δημοσιευμα.
Γιατί αμέσως πριν από αυτό έγραψες ότι:
Λιγο της μενει ...
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,784 μηνύματα.
Για παραδειγμα οταν εγω ειμαι καρακατιναρα και ψυχακιας,εκβιαστικη μαλακισμενη και φτανω στα ακρα για να κρατησω αυτον που θελω..του λεω θα αυτικτονισω....ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ,ο τυπος φευγει...οποτε λεω οκ ετσι εισαι μαλάκας... Θα σου σκοτωσω το παιδι να δουμε αν θα γυρισεις..
Αυτο λεει ολο αυτο.

Οταν ενας ανθρωπος ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟΝ ΧΩΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΑ ΑΚΡΑ...αυτο κατι λεει.Μπορει και να το τερματισει.Τι δεν καταλαβαινεις;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και ξαναρωτάω γιατί μάλλον εσύ δεν καταλαβαίνεις Ελληνικά: τι σχέση μπορεί να έχει νομικά με τη δολοφονία του παιδιού της η κατινίστικη συμπεριφορά της;
Αποδεικνύει ότι το σκότωσε με κάποιο τρόπο;
Και μη μου λες ότι:

Γιατί αμέσως πριν από αυτό έγραψες ότι:
Το λιγο της μενει ειναι ακριβως επειδη βγαινουν τοσα δημοσιευτματα και τοσα στοιχεια ΚΑΙ για τον χαρακτηρα της.Οταν ο αστυνομικος συντακτης Λαμπροπουλος τονιζει αυτο το στοιχειο και λεει οτι η αστυνομια ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ ΕΙΚΟΝΑ ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΗΗΝ ΔΕΣΗ ΚΑΙ ΙΑΤΡΙΚΑ...εγω απλα αναδημοσιευω την ειδηση τι δεν καταλαβαινεις;
Το λιγο της μενει δεν σημαινει οτι ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ..ΕΙΝΑΙ Η ΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

Μα οντως χοντροκομμενος γμτ.

Λιγο της μενει της καριολας...δειτε τι καριολα ηταν.ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ,
Δηλαδη δεν φταιω εγω αν εσυ τα βλεπεις διαφορετικα.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
α)Για παραδειγμα οταν εγω ειμαι καρακατιναρα και ψυχακιας,εκβιαστικη μαλακισμενη και φτανω στα ακρα για να κρατησω αυτον που θελω..του λεω θα αυτικτονισω....ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ,ο τυπος φευγει...οποτε λεω οκ ετσι εισαι μαλάκας... Θα σου σκοτωσω το παιδι να δουμε αν θα γυρισεις..
Αυτο λεει ολο αυτο.

Οταν ενας ανθρωπος ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟΝ ΧΩΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΑ ΑΚΡΑ...αυτο κατι λεει.Μπορει και να το τερματισει.Τι δεν καταλαβαινεις;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


β)Το λιγο της μενει ειναι ακριβως επειδη βγαινουν τοσα δημοσιευτματα και τοσα στοιχεια ΚΑΙ για τον χαρακτηρα της.Οταν ο αστυνομικος συντακτης Λαμπροπουλος τονιζει αυτο το στοιχειο και λεει οτι η αστυνομια ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ ΕΙΚΟΝΑ ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΗΗΝ ΔΕΣΗ ΚΑΙ ΙΑΤΡΙΚΑ...εγω απλα αναδημοσιευω την ειδηση τι δεν καταλαβαινεις;
Το λιγο της μενει δεν σημαινει οτι ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ..ΕΙΝΑΙ Η ΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

Μα οντως χοντροκομμενος γμτ.

Λιγο της μενει της καριολας...δειτε τι καριολα ηταν.ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ,
Δηλαδη δεν φταιω εγω αν εσυ τα βλεπεις διαφορετικα.
α)Δεν έχει σημασία «πως τα βλέπω» εγώ ή εσύ, η δικαιοσύνη έχει σημασία πως βλέπει κάτι τέτοιο, γι' αυτό ρωτάω ξανά και ξανά κι απάντηση δεν παίρνω (προφανώς γιατί δε γνωρίζεις, πράγμα απολύτως λογικό γιατί δεν είμαστε νομικοί)...

Με το να λέει σε κάποιον ότι «αν μ' αφήσεις θα πεθάνω» κι αντί π.χ. να κόψει τις φλέβες της απλά πάει κι αράζει την πέτσα της σ' ένα ξενοδοχείο για να τον «τρομάξει» σε καμία περίπτωση δεν φτάνει «στα άκρα» (στα άκρα θα έφτανε αν το έκανε ή αν επιχειρούσε όντως να το κάνει και π.χ. την προλάβαιναν την τελευταία στιγμή), δε δείχνει εγκληματικές, αυτοκτονικές κ.λπ. τάσεις ή ότι είναι ντε και καλά εγκληματίας, ψυχάκιας κ.λπ., ούτε προκύπτει απ' όλο αυτό ότι θα σκότωνε το παιδί της επειδή δεν της έκατσε η μπλόφα (αυτό είναι δικό σου συμπέρασμα στα πλαίσια της πεποίθησης που έχεις, ορθώς, ότι είναι ένοχη) αλλά ανωριμότητα, χειριστικότητα και κατινιά!
Αλλά ακόμη κι αν το «αν μ' αφήσεις θα πεθάνω» ήταν μεμπτό...στο δικαστήριο μετράει ως στοιχείο για τη συγκεκριμένη δολοφονία;Μάλλον όχι!

Άρα ας αφήσουμε τις «σιγουριές» κ.λπ. γιατί απ' ότι φαίνεται δυσκολεύονται ΠΑΡΑ πολύ να τη «δέσουν»...

β)Δημοσιεύματα βγαίνουν γιατί η υπόθεση πήρε μεγάλη δημοσιότητα και «πουλάει», όχι ντε και καλά επειδή π.χ. φτάνουν όλο και πιο κοντά στη σύλληψή της!
Ίσα ίσα που αν ήταν όντως έτσι θα έβαζαν και κάποιο «φρένο» στους δημοσιογράφους (πολλοί εκ των οποίων πλέον τη «φωτογραφίζουν» ως την ένοχη) ώστε να την καθησυχάσουν και να νιώσει άνετα και ασφαλής...αν διάβαζε κι ο Αναγνωστόπουλος κάθε βδομάδα τέτοια δημοσιεύματα για το φόνο της Caroline (αντί για δήθεν Αλβανούς Γεωργιανούς κ.λπ. υπόπτους) δε θα τον τσάκωναν στο μνημόσυνο, θα είχε πάρει το ελικόπτερο και μην τον είδατε!:rolleyes:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,784 μηνύματα.
α)Δεν έχει σημασία «πως τα βλέπω» εγώ ή εσύ, η δικαιοσύνη έχει σημασία πως βλέπει κάτι τέτοιο, γι' αυτό ρωτάω ξανά και ξανά κι απάντηση δεν παίρνω (προφανώς γιατί δε γνωρίζεις, πράγμα απολύτως λογικό γιατί δεν είμαστε νομικοί)...

Με το να λέει σε κάποιον ότι «αν μ' αφήσεις θα πεθάνω» κι αντί π.χ. να κόψει τις φλέβες της απλά πάει κι αράζει την πέτσα της σ' ένα ξενοδοχείο για να τον «τρομάξει» σε καμία περίπτωση δεν φτάνει «στα άκρα» (στα άκρα θα έφτανε αν το έκανε ή αν επιχειρούσε όντως να το κάνει και π.χ. την προλάβαιναν την τελευταία στιγμή), δε δείχνει εγκληματικές, αυτοκτονικές κ.λπ. τάσεις ή ότι είναι ντε και καλά εγκληματίας, ψυχάκιας κ.λπ., ούτε προκύπτει απ' όλο αυτό ότι θα σκότωνε το παιδί της επειδή δεν της έκατσε η μπλόφα (αυτό είναι δικό σου συμπέρασμα στα πλαίσια της πεποίθησης που έχεις, ορθώς, ότι είναι ένοχη) αλλά ανωριμότητα, χειριστικότητα και κατινιά!
Αλλά ακόμη κι αν το «αν μ' αφήσεις θα πεθάνω» ήταν μεμπτό...στο δικαστήριο μετράει ως στοιχείο για τη συγκεκριμένη δολοφονία;Μάλλον όχι!

Άρα ας αφήσουμε τις «σιγουριές» κ.λπ. γιατί απ' ότι φαίνεται δυσκολεύονται ΠΑΡΑ πολύ να τη «δέσουν»...

β)Δημοσιεύματα βγαίνουν γιατί η υπόθεση πήρε μεγάλη δημοσιότητα και «πουλάει», όχι ντε και καλά επειδή π.χ. φτάνουν όλο και πιο κοντά στη σύλληψή της!
Ίσα ίσα που αν ήταν όντως έτσι θα έβαζαν και κάποιο «φρένο» στους δημοσιογράφους (πολλοί εκ των οποίων πλέον τη «φωτογραφίζουν» ως την ένοχη) ώστε να την καθησυχάσουν και να νιώσει άνετα και ασφαλής...αν διάβαζε κι ο Αναγνωστόπουλος κάθε βδομάδα τέτοια δημοσιεύματα για το φόνο της Caroline (αντί για δήθεν Αλβανούς Γεωργιανούς κ.λπ. υπόπτους) δε θα τον τσάκωναν στο μνημόσυνο, θα είχε πάρει το ελικόπτερο και μην τον είδατε!:rolleyes:
Βρε παιδακι μου,τι δεν καταλαβαινεις; Γραφει πουθενα στο θτρεντ εδω,οτι εδω ποσταρουμε ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΕΙ ΝΟΜΙΚΑ εναντια στη μανα;
Ελα παναία μου.

Εγω δεν ειπα ποτε οτι ειναι νομικη αποδειξη το οτι απειλουσε να αυτοκτονισει.
Ξεκολλα λεμε.
Δηλαδη...δεν ξερω τι προβλημα εχεις.
Αλλα εδω ξες γραφουμε οτι θελουμε σε σχεση με την υποθεση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,784 μηνύματα.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,129 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι έχουν αρχίσει τόσοι ιατροδικαστές/δημοσιογράφοι να φωτογραφίζουν τη μάνα/το ζεύγος που δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι δεν έχουν πληρόφορηση και ρισκάρουν να φάνε τίποτα μηνύσεις για δυσφήμιση or whatever.
Απ' την άλλη, αυτό δε σημαίνει ότι η υπόθεση είναι τελειωμένη.
Υποθέτω όπως και στον Αναγνωστόπουλο, ο σκοπός θα είναι να βρεθούν επαρκή στοιχεία προκειμένου να αποσπαστεί ομολογία.
Στην περίπτωση αυτή όμως όλο το ζουμί ήρθε από κινητά/smartwatch etc τα οποία τώρα δεν ξέρω κατά πόσο μπορούν να βοηθήσουν.
Τι να πεις.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,784 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι έχουν αρχίσει τόσοι ιατροδικαστές/δημοσιογράφοι να φωτογραφίζουν τη μάνα/το ζεύγος που δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι δεν έχουν πληρόφορηση και ρισκάρουν να φάνε τίποτα μηνύσεις για δυσφήμιση or whatever.
Απ' την άλλη, αυτό δε σημαίνει ότι η υπόθεση είναι τελειωμένη.
Υποθέτω όπως και στον Αναγνωστόπουλο, ο σκοπός θα είναι να βρεθούν επαρκή στοιχεία προκειμένου να αποσπαστεί ομολογία.
Στην περίπτωση αυτή όμως όλο το ζουμί ήρθε από κινητά/smartwatch etc τα οποία τώρα δεν ξέρω κατά πόσο μπορούν να βοηθήσουν.
Τι να πεις.
Εχουν βρεθει.
Αυξάνονται ολοένα και περισσότερο οι πληροφορίες, όμως, μετέδωσε ο ΑΝΤ1 ότι επίκειται έκδοση εντάλματος σύλληψης μέσα στις επόμενες ημέρες .


Οι ίδιες πληροφορίες, αναφέρουν ότι το Τμήμα Ανθρωποκτονιών έχει προχωρήσει πολύ πιο μπροστά από τους ιατροδικαστές , δηλ. ενδέχεται και να μην «περιμένει» τα αποτελέσματα των εξετάσεων καθώς έχει φτάσει σε συμπέρασμα που του δίνει τη δυνατότητα να ζητήσει την έκδοση εντάλματος σύλληψης.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,784 μηνύματα.
Απο οτι φαινεται παιζει η μανα να ''κακαρωσε'' ΚΑΙ την σπιτονοικοκοιρα της....
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Εγω δεν ειπα ποτε οτι ειναι νομικη αποδειξη το οτι απειλουσε να αυτοκτονισει.
Άρα το «λίγο της μένει» το είπες έτσι, για να το πεις...ωραία, επιτέλους συνεννοηθήκαμε, πάμε παρακάτω!:rolleyes:
Απο οτι φαινεται παιζει η μανα να ''κακαρωσε'' ΚΑΙ την σπιτονοικοκοιρα της....
Αυτό από που προκύπτει;
Από καρκίνο δεν πήγε αυτή;
Η αλήθεια είναι έχουν αρχίσει τόσοι ιατροδικαστές/δημοσιογράφοι να φωτογραφίζουν τη μάνα/το ζεύγος που δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι δεν έχουν πληρόφορηση και ρισκάρουν να φάνε τίποτα μηνύσεις για δυσφήμιση or whatever.
Απ' την άλλη, αυτό δε σημαίνει ότι η υπόθεση είναι τελειωμένη.
Υποθέτω όπως και στον Αναγνωστόπουλο, ο σκοπός θα είναι να βρεθούν επαρκή στοιχεία προκειμένου να αποσπαστεί ομολογία.
Στην περίπτωση αυτή όμως όλο το ζουμί ήρθε από κινητά/smartwatch etc τα οποία τώρα δεν ξέρω κατά πόσο μπορούν να βοηθήσουν.
Τι να πεις.
Εμένα μου κάνει εντύπωση πως ενώ και οι δύο περιπτώσεις ήταν «τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια», με τον Αναγνωστόπουλο δε διαβάσαμε ΟΥΤΕ ΕΝΑ δημοσίευμα που να τον φωτογραφίζει ως ένοχο, ίσα ίσα που τον υπερασπίζονταν, συμπονούσαν κ.λπ. άπαντες και έβγαζαν ρεπορτάζ για δήθεν αλλοδαπούς δράστες (που, ας μην γελιόμαστε, αν δεν έβρισκαν το smartwatch κ.λπ. όλο και κάναν τέτοιο φουκαρά θα έβρισκαν να του φορτώσουν το έγκλημα)...μ' αυτήν εδώ τι φάση;!
Τόσο σίγουροι είναι ότι π.χ. δε θα τους φύγει στο εξωτερικό;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,632 μηνύματα.
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος περιληπτικά τα περί «αυτοκτονίας»;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,784 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,784 μηνύματα.
Mηπως εννοει την αδελφη της μαλάκος; Μαλλον κατι τετοιο παιζει..

 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Mηπως εννοει την αδελφη της μαλάκος; Μαλλον κατι τετοιο παιζει..

Όλο το σόι τους καλύπτει (όποιος ξέρει από τη σκατίλα της Ελληνικής επαρχίας, καταλαβαίνει), προφανώς κι αν προχωρήσουν σ' εντάλματα για τους γονείς θα πάνε μαζί τους κι όλοι οι υπόλοιποι!
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,784 μηνύματα.
Καθυστερησε στην κηδεια του παιδιου της,πηγε τελευταια..διοτι.....επινε καφε....
Απο χτες το ειχα ακουσει με τα αυτια μου να το λεει μαρτυρας,σημερα το βλεπω και γραμμενο.

Πάτρα: Το κοινό ιατρικό εύρημα στους θανάτους των παιδιών​

Η στιγμή που θα αποκαλυφθούν τα αίτια τα οποία οδήγησαν στο θάνατο τα τρία παιδιά από την Πάτρα, πλησιάζει με την κοινή γνώμη να συνεχίζει να παρακολουθεί εμβρόντητη τις τελευταίες αποκαλύψεις σχετικά με την υπόθεση.

Έγκυρες πληροφορίες αναφέρουν ότι το τμήμα Ανθρωποκτονιών ήδη έχει βγάλει το συμπέρασμά του το οποίο έχει «δέσει» με ακλόνητα στοιχεία. Η εξέλιξη αυτή οδηγεί αυτόματα στην Εισαγγελία Αθηνών που αναμένεται μέσα στις επόμενες ώρες να εκδώσει ένταλμα σύλληψης για την υπόθεση. Σύμφωνα με πληροφορίες αυτό θα γίνει πριν την 25η Μαρτίου. Όπερ και σημαίνει ότι μπορεί και σήμερα να υπάρχουν εξελίξεις.

Τι «δένει» την υπόθεση​

Ένα εύρυμα, το οποίο συνδέει το θάνατο της Τζωρτζίνας με εκείνους των αδελφών της, Μαλένας και Ίριδας, εντοπίζεται αρχικά από την ιατροδικαστική εξέταση που διενεργείται στην 9χρονη και προσδίδει διαφορετική τροπή στο θρίλερ της Πάτρας.

Την στιγμή που η διπλή έρευνα του τμήματος Ανθρωποκτονιών και των ιατροδικαστών βρίσκεται σε πλήρη εξέλιξη, με τον κλοιό να στενεύει, το εύρημα που προκύπτει από την ιατροδικαστική εξέταση στην Τζωρτζίνα, σύμφωνα με πληροφορίες, «είναι το πνευμονικό οίδημα».

Εάν και το αποτέλεσμα των ιστολογικών εξετάσεων επιβεβαιώσει το συγκεκριμένο εύρημα, οι ιατροδικαστές θα έχουν στα χέρια τους κάτι που θα συνδέει και τους τρεις θανάτους.

Να σημειωθεί ότι, κατά τη νοσηλεία της Τζωρτζίνας στο Νοσοκομείο Παίδων στην Αθήνα, δεν αναφέρεται προηγηθείσα εξέλιξη πνευμονικού οιδήματος ή κάποιας νόσου ή πάθησης που θα μπορούσε να προκαλέσει ακόμα και τον θάνατο στις 29 Ιανουαρίου 2022, όπως ακριβώς συνέβη και με την περίπτωση της Μαλένας, η οποία κατέληξε, στα καλά καθούμενα, το απόγευμα της 13ης Απριλίου 2019.

Ο συνδετικός κρίκος​

Σύμφωνα με ιατροδικαστικές πηγές, θεωρείται πλέον ξεκάθαρο ότι στο τέλος της ημέρας οι αρμόδιοι επιστήμονες θα καταφέρουν να συνδέσουν τους τρεις θανάτους, διότι, «όπως χαρακτηριστικά λένε, όλοι επήλθαν εν μέσω πνευμονικού οιδήματος».

«Τι δείχνει έγκλημα»​

Η Τζωρτζίνα, μετά την ανακοπή που υπέστη στις 11/4/2021, εξετάστηκε από καρδιολόγους και πλήθος άλλων γιατρών, υποβλήθηκε σε πολλαπλές εξετάσεις και δεν διαπιστώθηκε καμία παθολογική αιτία ικανή να προκαλέσει αιφνίδια ανακοπή.
Η Μαλένα απεβίωσε στις 13/4/2029, νοσηλευόμενη και ενώ είχαν προηγηθεί εξετάσεις καρδιολογικές, πνευμονολικές και αιματολογικές και καμία εσωτερική παθολογία δεν είχε διαγνωστεί, ικανή να προκαλέσει θάνατο εν μέσω εντόνου πνευμονικού οιδήματος.

Η Ίριδα ανευρεύθη στην κούνια της με ένα πανάκι με κηλίδες από αίμα, όπως η ίδια η μητέρα είπε στην εκπομπή «Φως στο Τούνελ» στο MEGA, και ενώ είχε τραύμα στο εσωτερικό του στόματος.

Νέες μαρτυρίες που σοκάρουν​

Μιλώντας στο MEGA φίλη της οικογένειας ανέφερε τα όσα συνέβησαν πίσω από τις κλειστές πόρτες της οικογένειας πριν και μετά τους θανάτους των παιδιών.

Σοκ προκαλεί επίσης η μαρτυρία της, σύμφωνα με την οποία, η μητέρα καθυστέρησε να πει στην κηδεία της Τζωρτζίνας καθώς πριν είχε πάει να πιει καφέ.

Την ίδια ώρα μία ακόμη μαρτυρία αναφέρει ότι όσο «η Τζωρτζίνα ήταν στο νοσοκομείο η μητέρα πήγαινε για μπάνιο».

Για τις σχέσεις του ζευγαριού η οικογενειακή φίλη αναφέρει ότι οι καβγάδες του ανδρόγυνου είχαν ξεκινήσει πριν ακόμη τον θάνατο της Μαλένας το 2019.

Σχετικά με την μητέρα αναφέρει ότι πάντα απειλούσε να αυτοκτονήσει ενώ και αυτή και η μητέρα της πίστευαν στα μάγια.

«Όταν ρωτούσα τους γονείς για τις συνθήκες θανάτου των παιδιών μου έλεγαν ότι αυτοί οφείλονταν σε γονιδιακό πρόβλημα και απέφευγαν να απαντήσουν. Ήταν σαν να είχαν χάσει ένα πουκάμισο και όχι ένα παιδί» κατέληξε.


Επισης σημερα στον ευαγγελατο μαρτυρας ειπε κατι φοβερο.
Λογικα θα γραφτει και αυτο,οποτε θα μπει οταν το βρω.Βαριεμαι να τα γραφω... :hehe:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,784 μηνύματα.
Ε να..ηξερα οτι θα βγει λινκ για αυτο και δεν εξιστορισα.Ιδου.
Ειναι απολυτα ενδεικτικο και παραπεμπει και σε μινχαουζεν.

Πάτρα: Μαρτυρία παλιού φίλου της Ρούλας Πισπιρίγκου – “Πήγε μόνη της και χτυπιόταν με μανία πάνω στο σίδερο”​

Στην τελική ευθεία βρίσκεται, όπως όλα δείχνουν, η εξιχνίαση της υπόθεσης θανάτου των τριών παιδιών της οικογένειας Δασκαλάκη, στην Πάτρα. Τη στιγμή που αναμένεται το πόρισμα των τοξικολογικών και ιστολογικών εξετάσεων της Τζωρτζίνας, που αναμένεται να ρίξουν “φως” στην υπόθεση, μία νέα σοκαριστική μαρτυρία για την Ρούλα Πισπιρίγκου, βλέπει το φως της δημοσιότητας.


Παλιός φίλος της 33χρονης μητέρας, διηγείται ένα περιστατικό που φέρεται να είχε γίνει στο παρελθόν, με πρωταγωνίστρια την ίδια, σε γήπεδο ποδοσφαίρου. “Σε αυτό το παιχνίδι έγινε ένα σκηνικό και αποφάνθηκε δύο ονόματα, που τυχαίνει να τους γνώριζε η ίδια και ο τότε σύντροφός της. Περισσότερο ο σύντροφός της, ήταν διαιτητής αγώνα” ανέφερε ο παλιός φίλος της Ρούλας Πισπιρίγκου στην εκπομπή LIVE NEWS του Mega.

“Πήγε μόνη της κάτω από την κερκίδα, χτυπιόταν σε ένα σίδερο το οποίο ήταν από τη σκαλωσιά που κράταγε την κερκίδα, χτυπιόταν με μανία πάνω στο σίδερο και με τα χέρια της χτυπούσε το πρόσωπό της με μανία. Και όταν πεταχτήκαμε δύο – τρία παιδιά και της λέμε ‘τι έχει συμβεί; τι έπαθες;’ εκείνη απάντησε: ‘Τίποτα είμαι μια χαρά’. Έτρεχε αίμα από το κεφάλι της”, τόνισε ο μάρτυρας.



Μετά, όπως ισχυρίζεται, “ο σύντροφός της έψαχνε να δει ποιος την χτύπησε, γιατί αυτή αποφάνθηκε ότι τα δύο ονόματα αυτά ‘σε υπερασπίστηκα στη φάση εκείνη και με χτύπησαν’, δηλαδή ήθελε πάντα να την λυπάται. “Απλώς για να μην της φύγει και πίστευε ότι με αυτόν τον τρόπο θα τον κρατήσει”, συμπλήρωσε ο παλιός φίλος της 33χρονης.


“Ήταν τοπικό ντέρμπι και έγινε μια φασαρία, πάνω εκεί στην φάση, επειδή τυχαίνει να ξέρει τους συγγενείς του ποδοσφαιριστή που έφαγε την κόκκινη, πήγε μετά στο αγόρι της και λέει ‘εγώ προσπάθησα να σε υπερασπιστώ στην κερκίδα και με σκότωσαν στο ξύλο’. Ότι ‘τι έπαθα για εσένα ας πούμε’ για να την λυπηθεί. Όταν ένας άνθρωπος πάει και κάνει κακό στον εαυτό του, τραυματίζει το πρόσωπό του, το κεφάλι του, για να… Προλαβαίνει να φτιάξει το σενάριο πάνω σε μία φάση ενός αγώνα για να κρατήσει τον σύντροφό του, με την λογική ότι θα τον λυπηθεί ο σύντροφος, ότι πήρα το μέρος σου, θεωρώ αυτό το λέει όλα. Δεν στέκει, δεν είναι υγιής ο άνθρωπος αυτός, που το κάνει αυτό”, ανέφερε ο ίδιος.

Δεν νομιζω να εχω σιχαθει αλλη γυναικα περισσοτερο απο αυτην.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,927 μηνύματα.
H χώρα πρέπει να πάρει σοβαρά το Privacy. Η μητέρα δεν είναι καν κατηγορούμενη. Με ποιο δικαίωμα κάθονται οι Ευαγγελάτοι και τα κανάλια και ασχολούνται με αυτή. Κανονικά ούτε τη φάτσα σου στη τηλεόραση δεν πρέπει να εκμεταλεύεται κάποιος χωρίς την εγκρισή σου.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Κανονικά ούτε τη φάτσα σου στη τηλεόραση δεν πρέπει να εκμεταλεύεται κάποιος χωρίς την εγκρισή σου.
Μου κάνει εντύπωση ότι (κάποιοι) τα πρόσωπα των γονιών τα δείχνουν κανονικά ενώ των παιδιών τα κρύβουν. Δεν καταλαβαίνω γιατί αφού τα παιδιά έχουν πεθάνει, τι θα τα βλάψει αν φανερωθούν τα πρόσωπά τους;

 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top