Θάνατος τριών παιδιών στην Πάτρα

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξερω με ποιον νευριασες,αλλα ο Λεων ΔΕΝ ηταν ιατροδικαστης σε κανεναν απο τους θανατοθυς των παιδιων.Οποτε δεν εχεις λογο να νευριαζεις μαζι του,ουτε με ΟΛΟΥΣ.Οι συγκεκριμενοι που εξετασαν τα νεκρα παιδια φταινε.Κια ελπιζω να μην τους καλυψουν οι νεοι που το διερευνου.Αδικος ο νευριασμος σου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εχει.Την ζωαρα της.
Ασε που πιστευει οτι θα την βγαλει καθαρη.
Επισης σταματηστε να την ερμηνευετε οπως νιωθετε εσεις.
Με ολους εκ των υστέρων προφητες ,το εγραψα και στο τελος αλλωστε, οποτε ο θυμος μου νομιζω ειναι απολυτα δικαιολγημενος ...

Ακομα και με εμενα θα ημουν αν εμενα κοντα σε αυτη την οικογενεια και κοιμομουν ορθια χωρις να αντιδρω για ολα αυτα που ολοι μετα τα εβλεπαν αλλα μουγκα ;)

Τι να κανω βρε Πουπουλινα ετσι λειτουργουμε κάποιοι ,θυμωνουμε με εμας και με τους αλλους γιατι κλεινουμε τα ματια και αρκουμαστε στην ζωουλα μας δυστηχως ...
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,784 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς δεν έκανες και εσύ τώρα; :hmm:
Οχι.Ποτε δεν εγραψα εγω οτι πχ πως ειναι δυνατον να σκοτωνει τα παιδια της.Διοτι για μενα σαφως δεν θα ηταν δυνατον,αυτη ομως εχει αλλη ψυχικη κατασταση.Επισης εσυ σκεφτεσαι οτι δενε χει να χασει τιποτα,διοτι εχεις σιγουρη την φυλακιση και οτι θα μεινει στη φυλακη για χρονια,αυτη ομως μπορει να το σκεφτεται αλλιως,ουτε καν να πιστευει οτι τελικα θα καταδικαστει.
Εγω ειπα μονο οτι δεν θα αυτοκτονισει,,,διοτι ηδη εχει κανει ΑΠΟΠΕΙΡΕΣ...και οποιος θελει να ποεθανει..ΤΟ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕΙ.Επισης ολη η διαταραχη της εχει να κανει ακριβως με το ΕΓΩ της που κυριαρχει.
Θα αυτκτονουσε ενας ανθρωπος μονο αν ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΟΥΣΕ ΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΝΙΩΘΕ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ.
Σου απαντησα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Με ολους εκ των υστέρων προφητες ,το εγραψα και στο τελος αλλωστε, οποτε ο θυμος μου νομιζω ειναι απολυτα δικαιολγημενος ...
Μαργαριτα,για πες μου κατι καμαρι μου.
Εγω ειμαι καθηγητρια.
Σε ενα σχολειο σε αλλη πολη,μια καθηγητρια μδεν κανει σωστα την εφημερια της και ενα παιδι πεφτει απο το μπαλκονι.
Φταιω εγω;
Αν βγω στην τιβι και πω οτι η καθηγητες πρεπει να κανου ν σωστα την εφημερια τους ειμαι προφητης εκ των υστερων;
Ηξερε ο ανθρωπος αυτος οτι καπου στην Πατρα μια μαλάκο θα δολοφονησει τα παιδια της και εκεινοι οι ιατροδικαστες ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ ΠΡΕΦΑ;

Λιγο να βουταμε τη γλωσσα μας στο μυαλο μας πριν κατηγορησουμε μια ολοκληρη επαγγελματικη κατηγορια.
Λογικη καμια.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ακομα και με εμενα θα ημουν αν εμενα κοντα σε αυτη την οικογενεια
Δεν μιλαω για καποιον που μενει κοντα στην οικογενσια,μιλησα συγκεκριμενα για τον Συγκεκριμενο ιατροδικαστη που ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΔΕΝΕ ΧΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΙΑΤΡΟΔΙΑΚΣΤΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ. βασικα τονιζει να μην κανουν τα στραβα ματια οι αλλοι ιατριοδικαστες απο συναδελφικη αλληλεγγυη..δεν μιλαω κινεζικα..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μαργαριτα,για πες μου κατι καμαρι μου.
Εγω ειμαι καθηγητρια.
Σε ενα σχολειο σε αλλη πολη,μια καθηγητρια μδεν κανει σωστα την εφημερια της και ενα παιδι πεφτει απο το μπαλκονι.
Φταιω εγω;
Αν βγω στην τιβι και πω οτι η καθηγητες πρεπει να κανου ν σωστα την εφημερια τους ειμαι προφητης εκ των υστερων;
Ηξερε ο ανθρωπος αυτος οτι καπου στην Πατρα μια μαλάκο θα δολοφονησει τα παιδια της και εκεινοι οι ιατροδικαστες ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ ΠΡΕΦΑ;

Λιγο να βουταμε τη γλωσσα μας στο μυαλο μας πριν κατηγορησουμε μια ολοκληρη επαγγελματικη κατηγορια.
Λογικη καμια.
Συγκρινεις ανόμοια πραγματα ...τελειως ασχετα μεταξυ τους.... τι σχεση εχει ολο αυτο που λες ?

Αν ησουν καθηγήτρια και υπευθυνη σε σχολικη εκδρομη και ενα παιδι ειχε πιει και εκανε μαλακια στο χωρο που ησουν εσυ υπευθυνη ΝΑΙ θα ησουν υπολογη ,κανω λαθος ????
Εδω ανετα συγκρινουμε όμοιες καταστασεις !
Για χωρο εργασιας μιλαμε που ειναι υπο την επιβλεψει σου ...

Αυτο ,πιστευω αν σε καλυψε ,τα αλλα δεν μπαινω καν στην διαδικασια να τα σχολιασω για το ποιος πρεπει να βουταει και που και ειτε την γλωσσα ειτε τιποτε αλλο και καπου αλλου ;)
Δεν μιλαω για καποιον που μενει κοντα στην οικογενσια,μιλησα συγκεκριμενα για τον Συγκεκριμενο ιατροδικαστη που ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΔΕΝΕ ΧΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΙΑΤΡΟΔΙΑΚΣΤΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ. βασικα τονιζει να μην κανουν τα στραβα ματια οι αλλοι ιατριοδικαστες απο συναδελφικη αλληλεγγυη..δεν μιλαω κινεζικα..
Ωραια και εγω που κολλάω και παλ,ι τα ιδια ?

Ειπα μια αποψη ..πάτησα πανω στην δικη σου ?
Σου εκανα παραθεση ?
Ξερεις πολυ καλα οτι σε κανω οταν παταω πανω σε εσενα ..

Χαλαρωσε λιγο καλο μου πραγματικα ...μιλησες για ιατροδικαστη ,θυμηθηκα αυτο και ειπα κατι καθαρα εκτος απο τα δικα σου ..

Ειλικρινα δεν μπορω να σε πιασω απο πουθενα ,απλα χαλαρωσε μπας και κανουμε καμια συζητηση χωρις υστερίες ,δεν μου αρεσουν
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,280 μηνύματα.
μετά από δυο μήνες λέει πήγε ο κοινωνικός λειτουργός! Που πρεπει άμεσα να κινητοποίουνται
Υπάρχουν 2 κοινωνικοί λειτουργοί είπε ο Γιαννακόπουλος από το Χαμόγελο (άλλα λαμόγια κι αυτοί) για όλη την Πάτρα! Κατά τα άλλα υπάρχει ανεργία και οι επιστήμονες φεύγουν στο εξωτερικό! :mpinelik:

Θα αυτοκτονήσει γιατί δεν της απομένει κάτι τώρα.
18 χρόνια θα μείνει μέσα αν κριθεί ένοχη. Δηλαδή στα 52 της θα βγει να συνεχίσει κανονικά τη ζωή της. Συν πόσες εφέσεις θα γίνουν που θα λιγοστέψουν τα χρόνια αυτά.
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ δε θεωρώ ότι η Ρούλα θα ομολογήσει, θα αυτοκτονήσει ή έστω θα ρίξει ένα δάκρυ. Δεν παράγει συναισθήματα γενικά οπότε δε νιώθει τύψεις για να αυτότιμωρηθει. Για εκείνη τα παιδιά ήταν άψυχα όντα τα οποία της χρησίμευαν στην ικανοποίηση των σκοπών της.
Θα αγωνιστεί μέχρι τέλους για την ελευθερία της και μαζί της θα πάρει κι άλλους.
Από την άλλη ο Μάνος φαίνεται πως για κάποιον λόγο είναι δέσμιος της. Ξέρει κάποιο μυστικό του; Έχουν κάποιο κοινό μυστικό; Δεν ξέρω. Για κάποιο λόγο τη φοβάται και γι'αυτό ακολουθεί τη διπλωματική οδό όπως του δίδαξαν. Είναι ένοχος για κάτι άλλο, που η Ρούλα το ξέρει.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,784 μηνύματα.
Για χωρο εργασιας μιλαμε που ειναι υπο την επιβλεψει σου ...
Μα δεν ειναι υπο την επιβλεψη του...Μαργαριτα εχεις καταλαβει τιποτα;

Υπαρχει ενας ιατροδικαστης ο Λεων..,καμια σχεση δενε χει με την υποθεση,Ειναι ενας ιατροδικαστης.Δεν εχει κανεναν στην επιβλεψη του,απλα τυγχανει να ειναι ΕΝΑΣ...ΚΑΠΟΙΟΣ ιατροδικαστης.Δεν εξετασε αυτος τα παιδια,δενε χει καμια σχεση με τους αλλους.τιποτα.
ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΕΠΙΒΛΕΨΗ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ; :jumpy:

ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑς ΙΑΤΡΟΔΙΚΑΣΤΗς ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ.ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ;

ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΛΕΕΙ ΥΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ.
ΑΥΤΟ!
Και βγαινει ο ανθρωπος και λεει το αυτονοητο.
Μην κανετε συναδελφικη αλληλεγγυη και μην κουκουλωσετε το απο τι πεθαναν τα αλλα 2 παιδια για να μην κατηγορηθουν οι συναδελφοι σας..πειτε την αληθεια/.

ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΟΤΙ ΤΙ; Ασχετος με τους εμπλεκομενους και την υποθεση ειναι.Κανεναν υπο την επιβλεψη του,δεν ειδε ποτε τα παιδια.

ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙς ΠΕΤΑΞΕΙ ΟΤΙ ΑΣΧΕΤΟ ΥΠΑΡΧΕΙ.

Δηλαδη....κατι δεν παει καλα. Ή κατι δεν καταλαβες σωστα,αλλα ενημερωσου και παραδεξου το ,ελεος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ουφ τελικά ρε συ πουπου, ειλικρινά...

Δεν καταλαβαίνεις τίποτα...εισαι εκεί κολλημένη στις απόψεις σου και δεν πας ένα βήμα παρακάτω να δεις και το σκεπτικό του άλλου..
Συσχετίζεις και βγάζεις συμπεράσματα ότι να ναι και δεν ξέρω από που προκύπτουν..

Από τον θυμό μου?
Ούτε αυτο επιτρέπεται ?


Δεν μπορώ συζήτηση έτσι, αλλα λεω και αλλα οραματίζεται ΌΤΙ ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΕΝΝΟΟΎΣΑ, παραδέχομαι έχεις δίκιο αλλά να ξέρεις συνεχιζω να είμαι θυμωμένη και θα το λεω , όχι με εσένα ;) :bye2:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,784 μηνύματα.
Ουφ τελικά ρε συ πουπου, ειλικρινά...

Δεν καταλαβαίνεις τίποτα...εισαι εκεί κολλημένη στις απόψεις σου και δεν πας ένα βήμα παρακάτω να δεις και το σκεπτικό του άλλου..
Συσχετίζεις και βγάζεις συμπεράσματα ότι να ναι και δεν ξέρω από που προκύπτουν..

Από τον θυμό μου?
Ούτε αυτο επιτρέπεται ?


Δεν μπορώ συζήτηση έτσι, αλλα λεω και αλλα οραματίζεται ΌΤΙ ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΕΝΝΟΟΎΣΑ, παραδέχομαι έχεις δίκιο αλλά να ξέρεις συνεχιζω να είμαι θυμωμένη και θα το λεω , όχι με εσένα ;) :bye2:
Ναι..παραδεξου οιτι ειχες δεδομενο πως ο Λεων για καποιο λογο συσχετιζεται με την υποθεση,νομιζες ισως οτι ηταν απο αυτους που τα εκαναν σκατα και τοτε θα εισαι οκ.Δεν ειναι κακο να λερςε,οκ..λαθος νομιζα.
Ο ΛΕΩΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΜΕ ΤΗΝ Υ[ΠΟΘΕΣΗ ΛΕΜΕ,ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.

Και θα το ξαναπω,το παραδειγμα μου με το σχολειο ηταν οτι πιο σχετικο.
Ειναι σαν ενας καθηγητης σε ενα σχολειο να εκανε μια πατάτα και σε ενα ασχετο εντελως αλλο σχολειο να βγαινει ενας αλλος καθηγητης και να πει: Παρακαλω εσεις που θα ψαξετε την υποθεση,μην την κουκουλωσετε για να μην καψετε τους συναδελφους σας.Και βγαινεις εσυ και τον κατηγορεις οτι ειναι προφητης κατοπιν εορτης!
Φταιει αυτος σε κατι;
Ευθυνη μπορει να εχει ο διευθυντης του σχολειου που εγινε η πατατα,οχι ομως ολοι οι διευθυντες των σχολειων της ελλαδας.

Αυτο εγινε και εδω.

Βγαινει ενας ιατροδικαστης ο Λεων,ΑΣΧΕΤΟΣ ΕΝΤΕΛΩΣ με την υποθεση και τους ιατρ/στες που διενηργησασν τις πρωτες νεκροψιες,παρακοιλουθει τα τεκτενομενα αποο μακρια,οπως εμεις..λεει απλα την γνωμη του ,λεγοντας παραλληλα να ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΚΑΛΥΨΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΙΑΤΡΙΔΙΚΑΣΤΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΛΑΘΟΣ και βγαινεις εσυ Μαργαριτα και τον κατηγορεις για προφητη μετα το εγκλημα.

Λες και ο Λεων ηξερε οτι η μαλάκο θα δολοφονησει τα παιδια και ηξερε οτι αλλοι,ασχετοι με αυτον ιατροδικαστες,θα κανουν λαθη τραγικα.:/:
Ολοι οσοι μας διαβασουν καταλαβαινουν τι λεω,μεσυ μονο δεν το παραδεχεσαι και τα μπουρδοκλωνεις.Θα τολμισω να πω..ως συνηθως..Τεσπα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

συνεχιζω να είμαι θυμωμένη και θα το λεω , όχι με εσένα
Μα και βεβαια να εισαι θυμωμενη και εγω ειμαι.Οχι ομως με ΟΛΟΥΣ τους ιατροδικαστες.Οχι με τον Λεων,που καμια σχεση δεν εχει.Ειμαι με τους πρωτους ιατροδικαστες και τους γιατρους των νοσοκομειων των συγκεκριμενων,που ενω εβλεπαν πραγματα τοσο υποπτα και περιεργα,την αφησαν να αλωνιζει ,επειδη δεν μπορουσαν να πιστεψουν οτι μια μανα μπορει να σκοτωσει τα παιδια της,λες και δενε χουν ξαναγι8νει αυτα,και ολες τις ελλειψεις σε διαφορες ενεργειες που επρεπε να γινουν και δεν εγιναν.
Αλλα ειμαι θυμωμενη εκει που υπαρχουν ευθυνες,οχι σε ολοκληρο τον ιατρικο ή ιατροδικαστικο κλαδο ,ημαρτον.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,784 μηνύματα.
Πεθανε η Μαλενα και αυτα τα αρπαχτικα ηθελαν να παρουν και αποζημιωση απο το νοσοκομειο...μιλαμε για τα υπανθρωπα υποκειμενα
Νέα στοιχεία για την υπόθεση θανάτου των τριών παιδιών της οικογένειας Δασκαλάκη-Πισπιρίγκου στην Πάτρα, βλέπουν το φως της δημοσιότητας. Μέχρι και την τελευταία στιγμή, ο Μάνος Δασκαλάκης υπερασπιζόταν την Ρούλα Πισπιρίγκου, όμως, δείχνει πλέον να βρίσκεται “απέναντι”, καθώς υπερασπίστηκε την κατηγορία σε βάρος της για τη δολοφονία της Τζωρτζίνας. Ενδεικτικό της συμπεριφοράς του μέχρι πρότινος ζευγαριού, είναι το γεγονός ότι είχαν καταθέσει μηνυτήρια αναφορά για τον θάνατο της Μαλένας, του παιδιού της οικογένειας που πέθανε πρώτο στη σειρά, το 2019.


Ο Βασίλης Λαμπρόπουλος αποκάλυψε την μηνυτήρια αναφορά που είχε συντάξει ο δικηγόρος στον οποίο είχαν απευθυνθεί οι γονείς της Μαλένας. Το 3,5 ετών κοριτσάκι κατέληξε αιφνίδια ενώ νοσηλευόταν στο νοσοκομείο και ο θάνατός της είχε αποδοθεί σε ηπατική ανεπάρκεια. Οι γονείς, τότε, είχαν καταθέσει μηνυτήρια αναφορά, επιρρίπτοντας ευθύνες στους γιατρούς. Οι πληροφορίες του δημοσιογράφου ανέφεραν ότι ήθελαν να διεκδικήσουν χρηματική αποζημίωση και όχι να μάθουν την αλήθεια για τον θάνατο του παιδιού.

Αίσθηση προκαλεί το γεγονός, ότι αρχικά οι γονείς υμνούσαν τους γιατρούς του νοσοκομείου όπου νοσηλευόταν το κοριτσάκι. Τελικά, όμως, απευθύνθηκαν σε γνωστό δικηγόρο της Αθήνας.


Υπενθυμίζεται ότι την Δευτέρα, με εισαγγελική εντολή παραγγέλθηκε νέα ιατροδικαστική εξέταση τόσο για την Μαλένα όσο και για την Ίριδα -το έξι μηνών βρέφος της οικογένειας που είχε εντοπιστεί νεκρό μέσα στην κούνια του.


Σύμφωνα με τον τηλεοπτικό σταθμό, όπως καταγράφεται στην μηνυτήρια έκθεση, το ζευγάρι κατηγορούσε έμμεσα τους γιατρούς πως σκότωσαν το παιδί τους. Ο δημοσιογράφος ανέφερε πως ο συγκεκριμένος δικηγόρος διέβλεψε ότι δεν υπήρχε λάθος από την πλευρά του νοσοκομείου και θεώρησε ότι δεν έχει νόημα η διεκδίκηση αποζημίωσης. Έτσι, αποσύρθηκε από την υπόθεση. Εκείνοι, όμως, επέμειναν και κατέθεσαν το προσχέδιο, όπως μεταδόθηκε.


Στην εκπομπή αναφέρθηκε, επίσης, ότι η 33χρονη κατηγορούμενη είχε ζητήσει να μην γίνει στην Αθήνα η νεκροτομή της Τζωρτζίνας, αλλά στην Πάτρα με την δικαιολογία ότι η νεκροτομή της Μαλένας είχε γίνει στην Αθήνα και είχε προκύψει η αμφιλεγόμενη ιατροδικαστική έκθεση που απέδιδε τον θάνατό της, σε ηπατική ανεπάρκεια.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,129 μηνύματα.
1649784097791.png
Ντάξει, είναι δεδομένο (και εν μέρει δικαιολογημένο, πάμε για ένα από τα πιο περίεργα εγκλήματα) ότι θα παίζει 24/7 το θεμα, αλλά σα να έχει εξαντληθεί το τι μπορεί να ειπωθεί ξερωγω.
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί η Πισπιρίγκου απάτησε τον άνδρα που ζήλευε παθολογικά. Πιο προφανές κι από το γιατί το Τα τα τα τα ήταν σουξέ μόνο για ένα μήνα κι ύστερα χάθηκε.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,784 μηνύματα.
Ντάξει, είναι δεδομένο (και εν μέρει δικαιολογημένο, πάμε για ένα από τα πιο περίεργα εγκλήματα) ότι θα παίζει 24/7 το θεμα, αλλά σα να έχει εξαντληθεί το τι μπορεί να ειπωθεί ξερωγω.
Οπως βλεπεις εμενα αυτα δεν με απασχολουν καθολου παντως.

Η υποθεση ΔΕΝ πρεπει να ξεχαστει...διοτι εδω υπαρχουν ευθυνες στα νοσοκομεια,δεν μπορει ανενοχλητα η καθε βρώμα να δολοφονει παιδια,.και σε συγκεκριμενους ιατροδικαστες.Κατα τα αλλα ποιος απατησε ποιον εχεσθην...και ουτε μισο μηνυμα μου δεν ασχοληται με αυτο.

Να ξεχωρισουμε λοιπον με το τι δεν πρεπει να ξεχασθει και τι ειναι σαβουρα.
ΥΓ Επισης δεν βλεπω σταρ ουτε στον υπνο μου.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Εγώ δε θεωρώ ότι η Ρούλα θα ομολογήσει, θα αυτοκτονήσει ή έστω θα ρίξει ένα δάκρυ. Δεν παράγει συναισθήματα γενικά οπότε δε νιώθει τύψεις για να αυτότιμωρηθει. Για εκείνη τα παιδιά ήταν άψυχα όντα τα οποία της χρησίμευαν στην ικανοποίηση των σκοπών της.
Θα αγωνιστεί μέχρι τέλους για την ελευθερία της και μαζί της θα πάρει κι άλλους.
Από την άλλη ο Μάνος φαίνεται πως για κάποιον λόγο είναι δέσμιος της. Ξέρει κάποιο μυστικό του; Έχουν κάποιο κοινό μυστικό; Δεν ξέρω. Για κάποιο λόγο τη φοβάται και γι'αυτό ακολουθεί τη διπλωματική οδό όπως του δίδαξαν. Είναι ένοχος για κάτι άλλο, που η Ρούλα το ξέρει.
Πιθανόν να ήξερε για κάποιο άλλο παιδι η να είχε κακοποιήσει μαζί με εκείνη κάποιο άλλο παιδι.. Κι εγώ νομίζω κάτι κρυβει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

εγώ ένα πραημα δεν καταλαβαίνω
Γιατί τα σκότωσε;
Αμα ήθελε να χει κοντά το μανο θα τα σκότωνε; αντίθετα θα τα είχε για να τον έχει από κοντά.
Για να αποδεσμευτεί και να κάνει τη ζωή της; ας τα δινε για υιοθεσία. Πολυ πεεηφανη να τα δώσει; θα τα βαζαν κ μαζί της έτσι;
Για δημοσιότητα; γτ δεν έβγαινε στο τραγουδι κι αυτή;
Γιατί ήταν σαικο; αφου λένε δεν είναι

Γιατί λέτε το κανε;
Και γιατι έκανε παιδιΑ; για να τα σκοτώνει; θέλω να πω 9 χρόνια μεγάλωνε παιδι, γιατί;;;
Και γιατί όλα;

Και γιατί και τη σπιτονοικοκυρά;;
Μήπως μετά από όλους αυτους είχαν κι αλλοι σειρά και δε προλαβε;;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,280 μηνύματα.
εγώ ένα πραημα δεν καταλαβαίνω
Γιατί τα σκότωσε;
Αμα ήθελε να χει κοντά το μανο θα τα σκότωνε; αντίθετα θα τα είχε για να τον έχει από κοντά.
Δε θέλω να απλοποιώ καταστάσεις ούτε να τσουβαλιαζω αλλά καμιά φορά όταν μια γυναίκα την απατά ο άντρας της ή σκέφτεται να τη χωρίσει, κάνει κάποια πράγματα για να τον "αναγκάσει" να γυρίσει. Συνήθως μένουν έγκυες. Άλλες το παίζουν άρρωστες. Άλλες απειλούν ότι θα αυτοκτονήσουν. Νομίζω ότι η Ρούλα ήξερε ότι αν τους ενώνει ένας θάνατος ενός παιδιού δε θα του πήγαινε καρδιά να την αφήσει για άλλη. Μετά τον θάνατο της Μαλένας έκαναν άλλο παιδί αλλά μάλλον αυτό δεν ήταν αρκετό για να κρατήσει τον Μάνο δεμένο κι έτσι σκότωσε και αυτό. Τώρα γιατί σκότωσε και την Τζωρτζίνα, πιστεύω ότι το παιδί ήξερε πλέον τί συνέβη με την Ίριδα και φοβόταν ότι θα μιλήσει.

Ξέρω ότι όλα αυτά φαίνονται τραγικά και αλλοπροσαλλα αλλά νομίζω ότι με το διεστραμμένο της μυαλό αυτά σκεφτόταν.
 

Helen93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Ντάξει, είναι δεδομένο (και εν μέρει δικαιολογημένο, πάμε για ένα από τα πιο περίεργα εγκλήματα) ότι θα παίζει 24/7 το θεμα, αλλά σα να έχει εξαντληθεί το τι μπορεί να ειπωθεί ξερωγω.

Πιστεύω το τραβανε από τα μαλλιά επίτηδες για να γεμίζει ο χρόνος με αυτό το θέμα και όχι με κτ άλλο. Το ότι έχει καταντήσει κουτσομπολιστικη εκπομπή δε το συζητάω δε.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,784 μηνύματα.

Συνημμένα

  • 1649822806237.png
    1649822806237.png
    222.5 KB · Εμφανίσεις: 48

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Πιστεύω το τραβανε από τα μαλλιά επίτηδες για να γεμίζει ο χρόνος με αυτό το θέμα και όχι με κτ άλλο. Το ότι έχει καταντήσει κουτσομπολιστικη εκπομπή δε το συζητάω δε.
Έτσι ήταν με αυτή με το βιτριόλι, με το άλλο το κοριτσάκι και τη κοκκινομάλλα που το απήγαγε, με τα γλυκά νερά...
Θα ξεχαστεί κι αυτό και θα βρουνε κάτι άλλο. Το ζήτημα είναι μέσα από όλα αυτά να βγαίνει κάτι καλό. Βγαίνει ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μεσα στην καταθλιψη ηταν
View attachment 100758
Δεν της μοιάζει εδώ παντως
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί η Πισπιρίγκου απάτησε τον άνδρα που ζήλευε παθολογικά. Πιο προφανές κι από το γιατί το Τα τα τα τα ήταν σουξέ μόνο για ένα μήνα κι ύστερα χάθηκε.
Πρόσεχε, η Ρουλα και η καθε Ρουλα (θέλω πλέον να μιλαμε για γενικές τέτοιες προσωπικότητες) θα απατουσε τον οποιοδήποτε ο οποίος θα της δήλωνε ότι είναι μόνο αυτή και καμια άλλη.

Τα ίδια θα έκανε και με αυτόν μέχρι να την αφήσει κσι μέχρι να βρει το επόμενο θύμα της .

Είναι ΜΟΝΟ αυτή και κανενας άλλος, ούτε παιδιά ούτε "Μάνος" ...

-----------------------------------------------------------------------------------------

Αυτος ειναι Ο ΠΑΤΕΡΑΣ που χανει ΕΝΑ παιδι και οχι τρια ..
Ειναι ο πατερας που ευτυχως εχει διπλα του την σύζυγο του και οχι η συζηγος του ειναι αυτη που δολοφονησε τα παιδια ..

Μπορουμε να φανταστουμε πως θα ηταν αυτος ο πατερας αν ειχε χασει τρια παιδια και μαλιστα απο την ιδια την συζηγο του ...

Απλα δεν θα υπαρχε γιατι και αυτο που βλεπουμε τωρα ειναι η εικονα ενος ανθρωπου που κινείται και μιλά μηχανικα και φυσικα με φαρμακευτικη και ψυχολογικη υποστηριξη ...

Νομιζω βλεποντας καποιος αυτο το βιντεο να μπορει να αντιληφθει πως ενοχος δεν ειναι μονο αυτος που διαπράττει το εγκλημα αλλα και ολοι αυτοι που συμμετεχουν ηθικα ..

Ολοι γιατροι ,γειτονες ,οικογενεια ,εκπαιδευτικοι ,οι παντες ...

Οποτε καθε αναφορα στον Μανο μαλλον δεν πρεπει να συνοδευεται απο τις λεξεις " πατερας" ή " δεν ηξερε ¨ή ειναι" αθωος¨ ή ειναι" θυμα" .


Αυτος ο πατερας ουτε βρίζει ,ουτε καταριεται ,ουτε φωναζει ...
Δικαιωση ...ΑΝ υπαρχει οταν μιλαμε για παιδια ...
Ετσι λειτουργουν οι ανθρωποι με τα παργαματικα ενστικτα ενος γονιου ...ολα τα αλλα ειναι απλα αλλο ενα θεμα για να σκοτώνουν καποιοι την ωρα τους και να το παιζουν εκ των υστερων οπως ειπαμε προφητες ...

 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Αποκλειεται να είναι αθώα, έτσι;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εχω άλλη μια απορία:
Επιτρέπεται να βγαίνουν τόσες πολλες πληροφοριες στη φόρα;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,280 μηνύματα.
Είπε σήμερα ιατροδικαστής ξεκάθαρα οτι ο θάνατος της Ίριδας είναι αναμφίβολα εγκληματική ενέργεια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top