Θέλετε η γυναίκα σας να μην δουλεύει;

Θέλετε η γυναίκα σας να δουλεύει;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 78)
  • Ναι, επειδή φοβάμαι ότι δεν θα την εκτιμώ αν δεν δουλεύει

    Ψήφοι: 9 11.5%
  • Ναι, επειδή δεν θέλω να της στερήσω την δημιουργία

    Ψήφοι: 27 34.6%
  • Ναι, επειδή αλλιώς θα υπάρξει οικονομικό πρόβλημα

    Ψήφοι: 3 3.8%
  • Ναι επειδή στο σπίτι σίγουρα είναι βαρετά και φοβάμαι ότι θα αποκτήσει νεύρα.

    Ψήφοι: 3 3.8%
  • Όχι, επειδή κάποιος πρέπει να καθαρίζει το σπίτι

    Ψήφοι: 4 5.1%
  • Όχι, επειδή τα λεφτά που βγάζω αρκούν.... γιατί να κουράζεται και αυτή;

    Ψήφοι: 1 1.3%
  • Όχι δεν θα αντέχω τον ανταγωνισμό

    Ψήφοι: 1 1.3%
  • Όχι επειδή φοβάμαι το κέρατο

    Ψήφοι: 5 6.4%
  • Δεν με νοιάζει, ό,τι αποφασίσει....

    Ψήφοι: 25 32.1%

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
{ Δηλαδή δεν σκοπεύεις να ξαναδουλέψεις; } Ένιωσα να με προσβάλλει.
Κακώς ενιωσες να σε προσβάλλει. Είναι σημαντικό να ξέρει πόσα βάρη θα επωμιστεί στην περίπτωση που δεν θέλεις να ξαναδουλέψεις.

Εννοείται ότι είναι λιγότερο κουραστική η δουλειά από το νοικοκυριό αλλά χρειάζονται 2 σε αυτό. Ας είναι ο άντρας λίγο πιο ικανός σε αυτό το κομμάτι να δουλεύουν και οι δύο.
Πλάκα μου κάνετε.. δεν μπορεί.. :lol:
Εγώ το νοικοκυριό το έχω για να με ξεκουράζει, άσε που δεν το θεωρώ δουλειά..
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,601 μηνύματα.
Τα πρωτα χρόνια που είχα μικρά τα παιδια δε δουλευα. Ουτε κατά διάνοια δε νοσταλγώ την εποχή στο σπίτι. Καμιά αίσθηση δημιουργικότητας και αυτοεξελιξης. Καθήλωση και εγκλωβισμός( έτσι τουλάχιστον το βίωνα) .Προτιμώ να έχω να έχω και τα οικιακά καθήκοντα ( μοιραζομενα πια και στα παιδιά ), την οικο νομική μου ανεξαρτησία ( πολυ σημαντικό χωρις αυτήν θα έμενα καθηλωμένη σε ένα πιο νεκρό και από πτώμα σε αποσύνθεση γάμο).
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top