Θέλω να ανεβάσω ένα βίντεο στο κείμενό μου

athanasiad

Νεοφερμένος

Η athanasiad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Πείτε μου σας παρακαλώ, πώς μπορώ να ανεβάσω ένα βίντεο στο κείμενό μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellak

Νεοφερμένος

Η stellak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Δυστυχώς, ο μόνος τρόπος που ξέρω είναι μέσω youtube. Δηλαδή ανεβάζεις το βίντεο στο λογαριαμσό σου στο youtube κι έπειτα παίρνεις το link και το κολλάς στο μήνυμα εδώ... Αλλά τα άλλα κορίτσια πολύ συχνά ανεβάζουν μέσω photobucket.
Παιδιά, για βοηθήστε την κατάσταση;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ιβανα

Νεοφερμένος

Η ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Δυστυχώς, ο μόνος τρόπος που ξέρω είναι μέσω youtube. Δηλαδή ανεβάζεις το βίντεο στο λογαριαμσό σου στο youtube κι έπειτα παίρνεις το link και το κολλάς στο μήνυμα εδώ... Αλλά τα άλλα κορίτσια πολύ συχνά ανεβάζουν μέσω photobucket.
Παιδιά, για βοηθήστε την κατάσταση;)

στελλα το δοκιμασα, δεν σου αργει πααααρα πολυ να σου κανει upload ? ενδιαφερομαι και γω για οδηγιες με photobucket
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μυρτω4038

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Πείτε μου σας παρακαλώ, πώς μπορώ να ανεβάσω ένα βίντεο στο κείμενό μου;

Αθανασία για να ανεβάσεις βιντεάκι στο φόρουμ όπως ανεβάζεις τις φωτό(διαχείριση συννημένων αρχείων), πρέπει να είναι μικρό και το υποβάλεις για να εγκριθεί απο την michelle νομίζω.:hmm:Και είναι κάπως χρονοβόρα διαδικασία.:/:
Καλύτερα μέσο youtube;),εγώ αυτό κάνω συνήθως.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athanasiad

Νεοφερμένος

Η athanasiad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Δυστυχώς, ο μόνος τρόπος που ξέρω είναι μέσω youtube. Δηλαδή ανεβάζεις το βίντεο στο λογαριαμσό σου στο youtube κι έπειτα παίρνεις το link και το κολλάς στο μήνυμα εδώ... Αλλά τα άλλα κορίτσια πολύ συχνά ανεβάζουν μέσω photobucket.
Παιδιά, για βοηθήστε την κατάσταση;)
Στέλλα σε ευχαριστώ πολύ. Το έκανα έτσι όπως μου είπες και δεν έτυχε.....πέτυχε:up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athanasiad

Νεοφερμένος

Η athanasiad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Αθανασία για να ανεβάσεις βιντεάκι στο φόρουμ όπως ανεβάζεις τις φωτό(διαχείριση συννημένων αρχείων), πρέπει να είναι μικρό και το υποβάλεις για να εγκριθεί απο την michelle νομίζω.:hmm:Και είναι κάπως χρονοβόρα διαδικασία.:/:
Καλύτερα μέσο youtube;),εγώ αυτό κάνω συνήθως.:)
Ναί έτσι το έκανα και πέτυχε...
Ευχαριστώ πολύ...:up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ANNA KATΣΑΡΟΥ

Νεοφερμένος

Η ANNA KATΣΑΡΟΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών, επαγγέλεται 3D designer και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ναί έτσι το έκανα και πέτυχε...
Ευχαριστώ πολύ...:up:
Και πως ανεβάζεις βίντεο στο youtube ρωτάω εγώ η γριέτζω και αρχάρια;:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Γινεσαι μελος,και μετα πατας το μεγαλο χρυσαφι κουμπι πανω δεξια που λεει upload.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Παιδιά, μπορεί κάποιος να μου πει πως ανεβαινει ένα βίντεο (απο μια εκπομπή), εκτός απο utube;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και εγω την ιδια απορια εχω..:(:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Με το συνδετήρα νομίζω απλά πας στο 2ο πλαίσιο που λέει url.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και εκει βαζεις πιον κωδικα του βιντεο?

embed code?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Όχι βρε παιδιά. Εάν το βίντεο είναι στον δίσκο σας, το ανεβάζετε όπως τις φωτογραφίες. Πατάτε δηλαδή τον συνδετήρα και επιλέγετε το αρχείο από τον δίσκο σας. Στη διαχείριση συνημμένων αρχείων, έχει λίστα με τα επιτρεπτά είδη αρχείων και τα μεγέθη τους.
Εάν το βίντεο βρίσκεται στο διαδίκτυο μπορείτε να βάλετε μόνο Link εκτός κι αν είναι youtube, google, Ted, ή DotSub. Πολύ απλά τα υπόλοιπα δεν τα υποστηρίζει το στέκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
okμπραβο,,καταλαβα τωρα..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pluton

Δραστήριο μέλος

Ο pluton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 555 μηνύματα.
Πως ανεβάζεις από ένα youtube ένα τμήμα πχ από το σημείο 27.00 μέχρι 31.00 ξέρει κανείς να μου πει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,044 μηνύματα.
Γεια σου @pluton! :thumbup:


Λοιπόν, να ανεβάσεις τμήμα βίντεο λίγο δύσκολο. Μπορείς όμως να υποβάλεις στο μήνυμά σου ένα βίντεο που όταν οι άλλοι πατάνε να παίξει, θα ξεκινάει από το ακριβές σημείο που θέλεις.


Είναι λίγο πολύπλοκο αλλά θα στο εξηγήσω κι ελπίζω να καταλάβεις:
1. Βρίσκεις το βίντεο που θέλεις στο YouTube.
2. Τη στιγμή που θέλεις να θεωρηθεί ως Έναρξη κάνεις παύση στο βίντεο.
3. Κάνεις δεξί click στην κόκκινη μπάρα χρόνου > (στο μενού που βγαίνει επιλέγεις) Αντιγράψτε τώρα τη διεύθυνση URL του βίντεο.
3. Αν κάνεις τώρα επικόλληση στο πεδίο κειμένου στο e-steki.gr θα έχεις κάτι της μορφής:
Code:
https://youtu.be/B6u7_UmEH7k?t=1886
Από αυτό το link, βγάζεις το τμήμα https://youtu.be/ κι αυτό που μένει το βάζεις μέσα σε [YOUTUBE ][ /YOUTUBE] tags. Οπότε ιδού!


Σημείωση: Τεχνικά μιλώντας, το t=1886 στον σύνδεσμο που σου παρέχει το YouTube, σημαίνει "ξεκίνα το βίντεο από το 1886ο δευτερόλεπτο και ύστερα").

Αν ξέρει κανείς κάτι άλλο που μπορεί να παρέχει το YouTube ας μας πει! :yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pluton

Δραστήριο μέλος

Ο pluton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 555 μηνύματα.
Γεια σου @pluton! :thumbup:


Λοιπόν, να ανεβάσεις τμήμα βίντεο λίγο δύσκολο. Μπορείς όμως να υποβάλεις στο μήνυμά σου ένα βίντεο που όταν οι άλλοι πατάνε να παίξει, θα ξεκινάει από το ακριβές σημείο που θέλεις.


Είναι λίγο πολύπλοκο αλλά θα στο εξηγήσω κι ελπίζω να καταλάβεις:
1. Βρίσκεις το βίντεο που θέλεις στο YouTube.
2. Τη στιγμή που θέλεις να θεωρηθεί ως Έναρξη κάνεις παύση στο βίντεο.
3. Κάνεις δεξί click στην κόκκινη μπάρα χρόνου > (στο μενού που βγαίνει επιλέγεις) Αντιγράψτε τώρα τη διεύθυνση URL του βίντεο.
3. Αν κάνεις τώρα επικόλληση στο πεδίο κειμένου στο e-steki.gr θα έχεις κάτι της μορφής:
Code:
https://youtu.be/B6u7_UmEH7k?t=1886
Από αυτό το link, βγάζεις το τμήμα https://youtu.be/ κι αυτό που μένει το βάζεις μέσα σε [YOUTUBE ][ /YOUTUBE] tags. Οπότε ιδού!


Σημείωση: Τεχνικά μιλώντας, το t=1886 στον σύνδεσμο που σου παρέχει το YouTube, σημαίνει "ξεκίνα το βίντεο από το 1886ο δευτερόλεπτο και ύστερα").

Αν ξέρει κανείς κάτι άλλο που μπορεί να παρέχει το YouTube ας μας πει! :yes:


Σε ευχαριστώ κατ αρχάς που ασχολήθηκες με την απορία μου.


Το έκανα όπως το είπες το τοποθέτησαν και έβγαλε το επιθυμητό (δηλαδή να ξεκινήσει από ένα ορισμένο σημείο) όταν ξαναμπήκα η ρύθμιση δεν δούλεψε.


Θυμάμαι ότι υπάρχει μια τεχνική να βάλεις από μέχρι στο βίντεο και να δουλέψει.


Όπως και να έχει σε ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top