Θέλω να ανοίξω λογαριασμό στην Πειραιώς + κάρτα χρεωστική

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,725 μηνύματα.
Για χρεωστική κάρτα δεν νομίζω να έχει καμία διαφορά τουλάχιστον στη Ελλάδα είτε MasterCard ή Visa. Εγώ έχω και τα 2, παντού στη Ελλάδα περνάνε οι κάρτες μου. Για εξωτερικό έχω το revolut ( το οποίο είναι Visa) για να μην πληρώνω τη ισοτιμία μετατροπή του νομίσματος.
Βλέπω βασικά ότι η εθνική δίνει μόνο επιλογή για debit Mastercard για κάποιο λόγο. Παίζει να μην συνεργάζεται με visa??
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,872 μηνύματα.
Βλέπω βασικά ότι η εθνική δίνει μόνο επιλογή για debit Mastercard για κάποιο λόγο. Παίζει να μην συνεργάζεται με visa??
Τώρα είδα ότι στις prepaid κάρτες της Εθνικής τράπεζας είναι όλες Visa και όχι Mastercard οπότε δεν νομίζω να είναι αυτό το θέμα ότι δεν συνεργάζεται με Visa, μπορεί να συμφέρει περισσότερο για αυτούς να χρησιμοποιούν το Mastercard στη debit κάρτα τους.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,725 μηνύματα.
Τώρα είδα ότι στις prepaid κάρτες της Εθνικής τράπεζας είναι όλες Visa και όχι Mastercard οπότε δεν νομίζω να είναι αυτό το θέμα ότι δεν συνεργάζεται με Visa, μπορεί να συμφέρει περισσότερο για αυτούς να χρησιμοποιούν το Mastercard στη debit κάρτα τους.
Μια χαρά. Αρα δεν έχει κάποια διαφορά σωστά στην debit card σωστά;;

Μια τελευταία ερώτηση. Όταν κανείς αίτηση για debit card μετά από πόσες μέρες σου την στέλνουν σπίτι σου;; Επίσης νομίζω ότι ζητάνε και ένα ποσό 5€ σωστά;;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,224 μηνύματα.
Μια τελευταία ερώτηση. Όταν κανείς αίτηση για debit card μετά από πόσες μέρες σου την στέλνουν σπίτι σου;; Επίσης νομίζω ότι ζητάνε και ένα ποσό 5€ σωστά;;
Όταν έβγαλα εγώ χρεωστική στην Πειραιώς πάντως με την έβγαλαν εκείνη τη στιγμή και με την έδωσαν. Και εγώ ξαφνιάστηκα.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,872 μηνύματα.
Μια χαρά. Αρα δεν έχει κάποια διαφορά σωστά στην debit card σωστά;;

Μια τελευταία ερώτηση. Όταν κανείς αίτηση για debit card μετά από πόσες μέρες σου την στέλνουν σπίτι σου;; Επίσης νομίζω ότι ζητάνε και ένα ποσό 5€ σωστά;;
Μην το αναλύεις πολύ, μια χαρά είναι η Mastercard εδώ στη Ελλάδα δεν θα έχεις πρόβλημα κάπου

Αν πας από το κατάστημα τους σου το εκδίδουν επιτόπου, δεν ξέρω αν μπορείς να βγάλεις ηλεκτρονικά. Εγώ πάντως πριν 2 χρόνια στη Eurobank έπρεπε να υπογράψω πρώτα χάρτια και μου τη έβγαλαν τη χρεωστική κάρτα σε 5 λεπτά. Ναι θέλει 5 ευρώ για τη έκδοση της κάρτας. Αλλά αν πας να υπογράψεις πρόσεχε μη σου πασάρουν καμία ετήσια ασφάλεια, δεν είναι υποχρεωτική η ασφάλεια απλά να τσεπώσουν μπόνους οι υπάλληλοι.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,725 μηνύματα.
Όταν έβγαλα εγώ χρεωστική στην Πειραιώς πάντως με την έβγαλαν εκείνη τη στιγμή και με την έδωσαν. Και εγώ ξαφνιάστηκα.
Μια χαρά τότε, έχω κλείσει ραντεβού σε κατάστημα και δεν ήξερα ότι την βγάζουν αμέσως.
Ευχαριστώ πολύ!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μην το αναλύεις πολύ, μια χαρά είναι η Mastercard εδώ στη Ελλάδα δεν θα έχεις πρόβλημα κάπου

Αν πας από το κατάστημα τους σου το εκδίδουν επιτόπου, δεν ξέρω αν μπορείς να βγάλεις ηλεκτρονικά. Εγώ πάντως πριν 2 χρόνια στη Eurobank έπρεπε να υπογράψω πρώτα χάρτια και μου τη έβγαλαν τη χρεωστική κάρτα σε 5 λεπτά. Ναι θέλει 5 ευρώ για τη έκδοση της κάρτας. Αλλά αν πας να υπογράψεις πρόσεχε μη σου πασάρουν καμία ετήσια ασφάλεια, δεν είναι υποχρεωτική η ασφάλεια απλά να τσεπώσουν μπόνους οι υπάλληλοι.
Τέλεια μια χαρά!!

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!
 

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν καποια/καποιος εχει περασει τα ν+2 χρονια φοιτησης μπορει να ανοιξει τραπεζικο λογαριασμο ως φοιτητης;
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 2,164 μηνύματα.
εχω περασει τα ν+2 χρονια ....δεν ξερω τι ακριβως εννοεις
Πολύ ωραία.

Αν δεις το πάσο σου, έχει ημερομηνία λήξης το ν+2 και λογικά το έχεις ξεπεράσει.

Φαντάσου να πας στην τράπεζα, να το παραδώσεις ως τεκμήριο της φοιτητικής σου ιδιότητας και το δουν ληγμένο. Τι θα γίνει;
 

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Πολύ ωραία.

Αν δεις το πάσο σου, έχει ημερομηνία λήξης το ν+2 και λογικά το έχεις ξεπεράσει.

Φαντάσου να πας στην τράπεζα, να το παραδώσεις ως τεκμήριο της φοιτητικής σου ιδιότητας και το δουν ληγμένο. Τι θα γίνει;
τι θα γινει;
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
τι θα γινει;
το πιο πιθανό είναι να μην το δεχτούν ως φοιτητής...
So simple...
ΑΛΛΑ απάντησε σε ένα ΒΑΣΙΚΟ ερώτημα
Πότε μπήκες στη σχολή?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ε πάνε ρώτα και πες μας, δεν ξέρω.
Χα χα χα χα...αστείο εε?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top