Θανατική ποινή για τους παιδόφιλους: συμφωνείτε;

Θανατική ποινή για τους παιδόφιλους. Συμφωνείτε;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 126)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
@popcorn αν είχα γράψει το ίδιο μήνυμα με σενα αλλά αντί για ιερείς έγραφα αλοδαπούς θα μου έλεγε το μισό forum (δικαιολογημένα) ότι προπαγανδίζω και ότι είμαι ρατσιστής. Το ίδιο πραγμα κάνεις εσύ. Το ότι αρκετοί συμφωνούν μαζί σου δικαιολογείται επειδή η κοινωνία στρέφεται ενάντια στους ιερείς για διαφόρους λόγους και έχει δημιουργηθεί μια γενική αποστροφή προς αυτό τον κλάδο.

Το ότι οι παραπάνω τέτοιες καταγγελίες (δεν μιλάω μόνο σε ιερείς αλλά γενικά) είναι ψεύτικες και έχουν μοναδικό σκοπό το οικονομικό κέρδος είναι γεγονός. Μπορεί να στο επιβεβαιώσει όποιον ιατροδικαστή ρωτήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
αλλα στο εγκλημα ειναι αλλιως,οι ανδρες ειναι πολυ περισσοτεροι..απλα τα εκγληματα των γυναικων δεν φαινονται,,κοινως δημιουργουν φονιαδες ,ηθικοι αυτουργοι κλπ..αλλα το χερι ειναι ανδρικο..

οι φυλακες γεματες ανδρες ειναι..

το ιδιο λεμε, οι αντρες ειναι πιο επιρεπεις στο ΒΙΑΙΟ εγγλημα οι γυναικες οχι τοσο, ειναι διαφορετικου ειδους τα εγγληματα τους και αντικατοπτριζουν περισοτερο την λιγοτερο εκρηκτικη/ανταγωνιστικη/επιθετικη φυση τους. Και επειδη τυπικα το ΒΙΑΙΟ εγγλημα καταληγει στη φυλακη...

Η ευφυία έχει να κάνει με τον κάθε άνθρωπο ξεχωριστά. Διαφώνω σε αυτά που λες αλλά δεν είναι επί της παρούσης...

Μα τι διαολο δεν εμαθες στατιστικη στο λυκειο? Αν παρεις την εφυια του καθε ανθρωπου ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ και την διαιρεσεις δια τον αριθμο των ανθρωπων θα παρεις το γ#@#νο μεσω ορο. Ο οποιος για αντρες και γυναικες ειναι περιπου ο ιδιος αλλα για διαφορετικους λογους.

δυο αντρες ο ενας με IQ 150 και ο αλλος με 50 εχουν ΜΕΣΩ ΟΡΟ 100, δυο γυναικες με IQ 110 και 90 εχουν μεσω ορο παλι 200, αλλα η διαφορα αναμεσα σε καποιον με 90 και καποιον με 110 IQ δεν ειναι τραγικη (ο ενας θα τελειωσει λυκειο ο αλλος πανεπιστημιο ξερω γω) η διαφορα αναμεσα στο 150 και το 50 ειναι δραματικη, ο ενας θα παρει νομπελ ο αλλος ισα που θα μαθει να λεει το ονομα του.

Και παρεπιπτοντως η εφυια ΔΕΝ εχει να κανει με τον καθε ενα ξεχωριστα, οχι οπως τη μετραμε, το IQ (inteligence quotient) ειναι εξ ορισμου βασισμενο στο μεσω ορο, το 100 ΕΙΝΑΙ ο μεσως ορος, ετσι οριζετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

worshipperjesus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Η προπαγάνδα ενάντια στους ιερείς είναι σαθρή. Η εκκλησία δε κινδυνεύει από λασπολογία.

Οι ιερείς είναι πρότυπα στέρησης της σαρκικής ηδονής.

Οι υψηλόβαθμοι κληρικοί είναι υποχρεωτικά άγαμοι και φυσικά απαγορεύεται να συμμετέχουν σε προγαμιαίο σεξ.

Οι ιερείς είναι άτομα που έχουν στερηθεί το σεξ για δεκαετίες, ιδανικά για όλη τους τη ζωή, πως σας ήρθε στο μυαλό ότι θα μπορούσαν να γίνουν βιαστές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
@popcorn αν είχα γράψει το ίδιο μήνυμα με σενα αλλά αντί για ιερείς έγραφα αλοδαπούς θα μου έλεγε το μισό forum (δικαιολογημένα) ότι προπαγανδίζω και ότι είμαι ρατσιστής. Το ίδιο πραγμα κάνεις εσύ. Το ότι αρκετοί συμφωνούν μαζί σου δικαιολογείται επειδή η κοινωνία στρέφεται ενάντια στους ιερείς για διαφόρους λόγους και έχει δημιουργηθεί μια γενική αποστροφή προς αυτό τον κλάδο.

Το ότι οι παραπάνω τέτοιες καταγγελίες (δεν μιλάω μόνο σε ιερείς αλλά γενικά) είναι ψεύτικες και έχουν μοναδικό σκοπό το οικονομικό κέρδος είναι γεγονός. Μπορεί να στο επιβεβαιώσει όποιον ιατροδικαστή ρωτήσεις.
Fockos, εξακολουθείς να ανακυκλώνεις τα ίδια λες και δεν διαβάζεις αυτά που σου γράφω. Προφανώς και δεν θες να το πιστέψεις. Δικαίωμά σου. Όχι όμως και να μου λες ότι προπαγανδίζω επειδή μιλώ με γεγονότα που εσύ αμφισβητείς. Αυτοί οι παραλληλισμοί με ρατσιστές και αλλοδαπούς δεν στέκουν, γι' αυτό άστο καλύτερα...

"οι παραπάνω τέτοιες καταγγελίες είναι ψεύτικες και έχουν μοναδικό σκοπό το οικονομικό κέρδος είναι γεγονός": Αυτό το "γεγονός" δείξτο και σε μας. Εγώ έδωσα γεγονότα, αν αμφισβητείς την εγκυρότητά τους, δώσε στοιχεία που να αποδεικνύουν ότι τα γεγονότα που σου παραθέτω είναι ψεύτικα. Και μην το πας πάλι σε "άκυρες" άσχετες πληροφορίες. Συγκεκριμένα πράγματα...
Μα τι διαολο δεν εμαθες στατιστικη στο λυκειο? Αν παρεις την εφυια του καθε ανθρωπου ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ και την διαιρεσεις δια τον αριθμο των ανθρωπων θα παρεις το γ#@#νο μεσω ορο. Ο οποιος για αντρες και γυναικες ειναι περιπου ο ιδιος αλλα για διαφορετικους λογους.

δυο αντρες ο ενας με IQ 150 και ο αλλος με 50 εχουν ΜΕΣΩ ΟΡΟ 100, δυο γυναικες με IQ 110 και 90 εχουν μεσω ορο παλι 200, αλλα η διαφορα αναμεσα σε καποιον με 90 και καποιον με 110 IQ δεν ειναι τραγικη (ο ενας θα τελειωσει λυκειο ο αλλος πανεπιστημιο ξερω γω) η διαφορα αναμεσα στο 150 και το 50 ειναι δραματικη, ο ενας θα παρει νομπελ ο αλλος ισα που θα μαθει να λεει το ονομα του.

Και παρεπιπτοντως η εφυια ΔΕΝ εχει να κανει με τον καθε ενα ξεχωριστα, οχι οπως τη μετραμε, το IQ (inteligence quotient) ειναι εξ ορισμου βασισμενο στο μεσω ορο, το 100 ΕΙΝΑΙ ο μεσως ορος, ετσι οριζετε
Φίλε τσάμπα μου κάνεις μαθήματα Στατιστικής γιατί (αφενός μεν τα ξέρω αυτά που μου λες) δεν εννοούσα αυτό που αναλύεις στο ποστ σου αλλά δεν θα δώσω συνέχεια γιατί θα βγούμε off topic...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Αν βιάσει κάποιος πολίτης δεν θα γίνει θέμα από τα ΜΜΕ και πιθανόν να μην μαθευτεί καν στην τοπική κοινωνία, όταν βιασει ένας ιερέας θα το βγάλουν πρωτοσέλιδα.

Προφανώς και θα συμβεί αυτό, γιατί ο ιερέας (υποτίθεται οτι) εκτελεί ένα λειτούργημα στην κοινωνία μας και είναι πολύ πιο αξιοκατάκριτο να κάνει μια τέτοια πράξη, το ίδιο κι ένας καθηγητής, αστυνομικός, δάσκαλος κλπ. Αυτό κάνει πιο πολλή εντύπωση, οτι αυτός ο άνθρωπος πάνω στον οποίο εξαρτώμαστε για να εκτελέσει κάποιο λειτούργημα και τον οποίο σεβόμαστε φτάνει σε αυτήν την πράξη. Γι' αυτό στα πρωτοσέλιδα θα δεις "Καθηγητής πανεπιστημίου βίασε 14χρονη" κι όχι "Μπακάλης της γειτονιάς βίασε 14χρονη".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
εν θα δώσω συνέχεια γιατί θα βγούμε off topic...

στειλε πμ?

αν και πραγματικα, αυτο ειναι κλασικο ψυχολογικο bias. OΛΟΙ νομιζουν οτι ειναι ξεχωριστοι το οποιο ΕΞ ΟΡΙΣΜΟΥ σημαινει οτι κανενας δεν ειναι.

αν ρωτησεις τον οποιονδηποτε ανθρωπο αν ειναι καλυτερος στο σεξ ξερω γω απο το μεσω ορο θα σου πει ναι, το οποιο σημαινει οτι ΑΠΛΑ ο μεσος ορος μεταφερθηκε προς τα πανω...

συνεπως το να λες οτι η εφυια ειναι κατι που αφορα το καθενα ξεχωριστα ειναι σαν να λες οτι δεν αφορα τον καθε ενα ξεχωριστα γιατι πολλα ξεχωριστα = μεσος ορος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Συγγνώμη, αλλά δεν κρατήθηκα... Για πάρτε εδώ να δείτε...
Βέλγιο: Τουλάχιστον 13 θύματα παιδεραστίας από κληρικούς έχουν αυτοκτονήσει εδώ
"Ιεροί" βιασμοί ανηλίκων στη Γερμανία εδώ
Κάθειρξη 11 ετών σε ιερέα για βιασμό 2 αγοριών 11 χρόνια πριν εδώ

Και πόσα παρόμοια περιστατικά δεν έχουν βγει ποτέ στην δημοσιότητα... Να μην λέμε και ό,τι θέλουμε...

Εάν δεν είμαστε σε θέση να ξεχωρίσουμε την λεπτή ειρωνεία από την κυριολεξία, τότε αρχίζουμε να θεωρητικολογούμε και έτσι να προσφέρουμε διασκέδαση στους υπόλοιπους. :clapup:Συγνώμη, αλλά κι εγώ δεν κρατήθηκα.

Τέλος, θα ήθελα να σε παρακαλέσω να είσαι λιγότερο επιθετική προς τους συνομιλητές σου, ειδικά όταν οι απόψεις τους συνοδεύονται από την ανάλογη επιχειρηματολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Γενικος οι αντρες ειναι πιο επιρεπεις στο βιαιο εγγλημα. Τεστοστερονη βασικα, ειναι ο ιδιος λογος που υπαρχουν περισοτεροι πετυχημενοι αντρες (σε οποιοδηποτε τομεα) απο οτι γυναικες. Οι αντρες με τις γυναικες εχουν ΚΑΤΑ ΜΕΣΩ ΟΡΟ την ιδια εφυια και την ιδια παραβατικοτητα ΑΛΛΑ οι αντρες στην κατανομη τους παρουσιαζουν μεγαλυτερη διασπορα. Ητοι οι γυναικες ειναι ολες περιπου το ιδιο εξυπνες, δεν υπαρχουν πολυ εξυπνες και πολυ χαζες γυναικες (ΚΑΤΑ ΜΕΣΩ ΟΡΟ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ ΜΗΝ ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΤΗΝ ΚΙΟΥΡΙ!!) ενω οι αντρες φτανουν τον ιδιο μεσω ορο αλλα με εντονα ακρα, πολυ εξυπνοι αντρες και πολυ χαζοι αντρες.

Το ιδιο και στην παραβατηκοτητα. Οι γυναικες εχουν μικροτερη διασπορα στη κατανομη τους, δεν εχουν εντονα ακρα.

Υπάρχει διαθέσιμο κάποιο διάγραμμα από κάποια επιστημονική μελέτη που να το επιβεβαιώνει/απεικονίζει αυτό?

Επίσης το επίθετο μέσος/μεση/μέσο δεν έπαθε διχασμό προσωπικότητας Last time i checked και δεν αποφάσισε με τον ερχομό του 2011 να γίνει ρήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Επίσης το επίθετο μέσος/μεση/μέσο δεν έπαθε διχασμό προσωπικότητας Last time i checked και δεν αποφάσισε με τον ερχομό του 2011 να γίνει ρήμα.
Ρέζυ μη γίνεσαι άδικη, ο έποτε έχει αναφέρει πολλές φορές περί της δυσλεξίας του, γι' αυτό δεν το θεωρώ πρέπον να τον φέρνουμε συνεχώς σε δύσκολη θέση. Άλλωστε, τελευταία η ορθογραφία του έχει βελτιωθεί εντυπωσιακά, πράγμα που σημαίνει ότι ο άνθρωπος αν μη τι άλλο προσπαθεί. Δεν γεννηθήκαμε όλοι διδάκτορες φιλενάδα...:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ρέζυ μη γίνεσαι άδικη, ο έποτε έχει αναφέρει πολλές φορές περί της δυσλεξίας του, γι' αυτό δεν το θεωρώ πρέπον να τον φέρνουμε συνεχώς σε δύσκολη θέση. Άλλωστε, τελευταία η ορθογραφία του έχει βελτιωθεί εντυπωσιακά, πράγμα που σημαίνει ότι ο άνθρωπος αν μη τι άλλο προσπαθεί. Δεν γεννηθήκαμε όλοι διδάκτορες φιλενάδα...:hehe:
:hmm::confused:
:P

ε καλά οκ, αλλά πρώτον βγαζει μάτι και δεύτερον πιο κάτω σε επόμενο ποστ το έχει σωστό (γραμμένο με μικρά--δεν ξέρω παίζει ρόλο? Δεν έχω υπόψη μου τι ισχύει).

In any case, αν έχει πει ότι έχει δυσλεξία πάσο. Δεν το γνώριζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
στειλε πμ?

αν και πραγματικα, αυτο ειναι κλασικο ψυχολογικο bias. OΛΟΙ νομιζουν οτι ειναι ξεχωριστοι το οποιο ΕΞ ΟΡΙΣΜΟΥ σημαινει οτι κανενας δεν ειναι.

αν ρωτησεις τον οποιονδηποτε ανθρωπο αν ειναι καλυτερος στο σεξ ξερω γω απο το μεσω ορο θα σου πει ναι, το οποιο σημαινει οτι ΑΠΛΑ ο μεσος ορος μεταφερθηκε προς τα πανω...

συνεπως το να λες οτι η εφυια ειναι κατι που αφορα το καθενα ξεχωριστα ειναι σαν να λες οτι δεν αφορα τον καθε ενα ξεχωριστα γιατι πολλα ξεχωριστα = μεσος ορος
Άλλο εννοούσα σου λέω, εσύ εκεί επιμένεις...

Εάν δεν είμαστε σε θέση να ξεχωρίσουμε την λεπτή ειρωνεία από την κυριολεξία, τότε αρχίζουμε να θεωρητικολογούμε και έτσι να προσφέρουμε διασκέδαση στους υπόλοιπους. :clapup:Συγνώμη, αλλά κι εγώ δεν κρατήθηκα.

Τέλος, θα ήθελα να σε παρακαλέσω να είσαι λιγότερο επιθετική προς τους συνομιλητές σου, ειδικά όταν οι απόψεις τους συνοδεύονται από την ανάλογη επιχειρηματολογία.
Δεκτή η κριτική great chaos από τη στιγμή που γίνεται με ευγένεια και σεβασμό. Ξεκαθάρισε αν αναφέρεσαι στον focko ή στον worshipperjesus. Γιατί τουλάχιστον εγώ δεν θεωρώ ότι κάποιος ειρωνευόταν, κι αν ήταν έτσι μπορούσε να το πει να γλιτώσω κι εγώ τις μακροσκελείς απαντήσεις.

Τέλος, αναγνωρίζω ότι έγινα κάπως επιθετική προς τον focko αλλά όχι και αδικαιολόγητα που με κατηγόρησε για προπαγάνδες...
Όσον αφορά στην επιχειρηματολογία, εγώ δεν είδα κάτι εκτός κι αν θεωρείς εσύ επιχειρηματολογία άσχετες πληροφορίες για γυναίκες με ψυχιατρικά προβλήματα. Σ' αυτά έχω απαντήσει παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Όχι, μιλάω για τον Τζήζας, μάλιστα μετά λόγου γνώσης. Υπάρχουν διάφοροι τρόποι για να εκφράσει κάποιος την αντίθεσή του προς την εκκλησία και η ειρωνεία είναι ένας απ' αυτούς. Προφανώς έπεσες κι εσύ στην ίδια παγίδα στην οποία μας έριξε όλους στην αρχή ο ...Διδάσκαλος:hehe:. Εάν θέλεις περισσότερες πληροφορίες επ' αυτού, σου συνιστώ να δεις αυτό το θέμα.

Όσο για τον φίλο Φόκο, θα συμφωνήσω μαζί του ότι η επίκληση μεμονωμένων περιστατικών προκειμένου να χαρακτηρίσει κάποιος ολόκληρη ομάδα, αποτελεί τεράστιο λογικό σφάλμα, το οποίο όταν δεν γίνεται κατά λάθος, σίγουρα αποτελεί μορφή προπαγάνδας. Εκείνος πάλι με τη σειρά του μάλλον δεν αντιλήφθηκε ότι εσύ απαντούσες στην δήλωση του Διδασκάλου Τζήζας, η οποία εάν δεν ήταν ειρωνική, θα ήταν σίγουρα αφοριστική και μάλλον θα δικαιολογούσε την απάντησή σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Θανατική ποινή για κανέναν.
Αγάπη για όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Όλοι πρέπει να έχουν μία δεύτερη ευκαιρία να αλλάξουν.
Όχι, όμως, τρίτη.
Είμαι υπέρ της θανατικής ποινής για παιδόφιλους και βιαστές γενικώς που επαναλαμβάνουν το ίδιο αδίκημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Άλλο εννοούσα σου λέω, εσύ εκεί επιμένεις...

σορρυ αλλα ουτε εσυ ξερεις τι εννοεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Είναι πάρα πολύ σύνθετο και δεν μπορεί να απαντηθεί με ένα απλό "ναι" ή "οχι" χωρίς να τεθούν άλλες παράμετροι στη συζήτηση.
Μόνο και μόνο που παθαίνει ένα παιδί κάτι είναι έγκλημα. Απο την άλλη, ποιοί είμαστε εμείς που θα σκοτώσουμε κάποιον άνθρωπο; Δηλαδή να γίνουμε ίσοι με αυτόν;
Ισως καλύτερη η φυλακή. Ειδικά τους παιδόφιλους εκεί μέσα τους αντιμετωπίζουν πολύ άσχημα. Έτσι έχω ακούσει τουλάχιστον...

Οι ιερείς είναι πρότυπα στέρησης της σαρκικής ηδονής.

ΤΙ ΛΕΣΣΣΣΣΣ;
Δε λεω, υπάρχουν ιερείς με ήθος και αρχές ΟΠΩΣ και πολλοί άλλοι άνθρωποι, πιστοί ή μη.
Ξέρω παπά που έχει ερωμένη. Επίσης βλέπω αρκετούς να οδηγούν ακριβά αμάξια.
Μη μας λες τώρα αερολογίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Ξέρω παπά που έχει ερωμένη

αυτό δεν είναι τίποτα
εγώ ξέρω παπά που έχει βίντεοκλιπ
https://www.youtube.com/watch?v=xnmv2B7CPXg

είμαι ένα τσιπάκι τόσο δαααααααααα :kounima anaptirwn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
όχι, γιατί όταν μπούν φυλακή θα παρακαλάνε να είχαν πεθάνει.
η ζωή ενός παιδόφιλου στις φυλακές είναι πολύ δύσκολη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
γιατί αηδιάζω πάντα όταν διαβάζω τέτοια επιχειρήματα :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Είναι πάρα πολύ σύνθετο και δεν μπορεί να απαντηθεί με ένα απλό "ναι" ή "οχι" χωρίς να τεθούν άλλες παράμετροι στη συζήτηση.
Μόνο και μόνο που παθαίνει ένα παιδί κάτι είναι έγκλημα. Απο την άλλη, ποιοί είμαστε εμείς που θα σκοτώσουμε κάποιον άνθρωπο; Δηλαδή να γίνουμε ίσοι με αυτόν;
Ισως καλύτερη η φυλακή. Ειδικά τους παιδόφιλους εκεί μέσα τους αντιμετωπίζουν πολύ άσχημα. Έτσι έχω ακούσει τουλάχιστον...

Δηλαδή είναι καλύτερο να τους αφήσουμε να τους γαργαλήσουν μέχρι θανάτου στην φυλακή??? Πολύ βολικό δεν είναι αυτό?? Δεν τον σκοτώνουμε εμείς, οι κακοί οι δολοφόνοι και οι κλεφτες το κάνουν, εμείς έχουμε τα χέρια και την συνείδησή μας καθαρά ε?? Ή μήπως όχι??? Μήπως τελικά είμαστε χειρότεροι???


ΤΙ ΛΕΣΣΣΣΣΣ;
Δε λεω, υπάρχουν ιερείς με ήθος και αρχές ΟΠΩΣ και πολλοί άλλοι άνθρωποι, πιστοί ή μη.
Ξέρω παπά που έχει ερωμένη. Επίσης βλέπω αρκετούς να οδηγούν ακριβά αμάξια.
Μη μας λες τώρα αερολογίες.

Κι άλλος αδιάβαστος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top