Θα διαλέγατε άλλους γονείς;

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Ντάξει παιδιά, επειδή έτυχε μια φορά να μαλώσουν οι δικοί σου μπροστά σου δεν έγινε τίποτα ας πούμε, μικρό το κακό, αλλά πριν μίλησαν περί άγριων καυγάδων με σπάσιμο πραγμάτων κτλ.
Αυτό αναγκάστηκες να το ζήσεις , δλδ έγινε και το έζησες και σου δίδαξε πολλά και όλα εντάξει. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να γίνεται για να παίρνουν τα παιδιά μαθήματα. Γιατί μιλάω για παιδιά κυρίως. Είναι κρίμα πχ. στα 10 να μην είσαι ξέγνοιαστος στο σχολείο και να παίζεις με τους φίλους σου, επειδή νιώθεις άσχημα που οι γονείς σου χτες το βράδυ σκοτώνονταν. Δηλαδή παιδικότητα ρε παιδίμ. Γιατί να ωριμάσουν πριν την ώρα τους και να τους δημιουργείς τέτοια συναισθήματα;

Κάποια στιγμή όλοι θα ωριμάσουμε και θα μάθουμε, δε χρειάζεται να γίνει με αυτό το τρόπο.


+ Όσον αφορά αυτά που είπε η Νάνσυ, τα ξέρω και τα έχω διαβάσει κι εγώ και νομίζουν έχουν μια βάση. [κι αν δείτε παρέθεσε το ποστ, στο οποίο στάθηκα κι εγώ και ίσως έχει στο μυαλό της και πιο *ακραίες* καταστάσεις που αρχίζουν από κάτι τέτοια.]
Δεν διαφωνώ ότι τα παιδιά πρέπει να ζουν την παιδική τους ηλικία. Άλλα σίγουρα αυτό το παιδί θα αντιμετωπίσει πιο εύκολα τη ζωή όταν μεγαλώσει. Εξάλλου είπα πως αν είσαι υπερηφανος για τον εαυτό σου. Αν όχι κάποιο λάθος έκαναν οι γονείς σου. Αυτοι σε κάνουν αυτόν που είσαι...

Μπορεί να μην αναφέρθηκες μόνο σε εμένα αλλά επειδή εγώ έγραψα γι αυτό απάντησα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snookeraas

Νεοφερμένος

Ο snookeraas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ειναι πραγματικα μια δυσκολη ερωτηση γιατι σιγουρα δεν υπαρχει ουτε ενας που να μην το εχει σκεφτει εστω και μια φορα στην ζωη του... Δεν θα ηθελα να εχω αλλους απλα θα ηθελα να εχουν λιγο διαφορετικα μυαλα και να μοιαζουν εστω και ελαχιστα με γονεις αλλων που ξερω σε καποια θεματα τα οποια πραγματικα εχουν σημασια για μενα και ενω ημουν μικρος ηθελα και δεν μπορουσα να τα κανω.....
Whatever....Πιστευω οτι ολων η τελικη απαντηση θα ειναι οχι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όχι. Δεν θα σταθώ στο κλασικό "γιατί με αγαπάνε πολύ", κλπ, κλπ, (σχεδόν) ο οποιοσδήποτε άλλος γονέας θα με αγαπούσε το ίδιο, αν με μεγάλωνε.

Ωστόσο, είναι κάτι απλό, που δεν νομίζω ότι το έχει αναφέρει κανείς: γιατί πολύ απλά ... δεν θα ήμουν ο ίδιος. Μεγάλωσα με κάποιες αξίες κι εν τέλει έφτιαξα τον δικό μου χαρακτήρα, με βάση τα συγκεκριμένα θεμέλια. Με άλλους γονείς θα έβγαινε ένας άλλος Γιώργος... κι εφόσον μου αρέσω όπως είμαι, δεν θα ήθελα άλλους γονείς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δεν έχω ασχοληθεί με το αν θα ήθελα άλλους γονείς ή όχι διότι τους γονείς δε τους διαλέγουμε όπως και οι γονείς δε διαλέγουν τα παιδιά τους (με εξαίρεση αυτοί που υιοθετούνε). Διαλέγουμε φίλους, το άλλο μας μισό, τι θα φορέσουμε, τι θα σπουδάσουμε, τι θα φάμε τέτοια θέματα πιστεύω ότι θα είχαν περισσότερο ενδιαφέρον από αυτό

Πάντως μερικές φορές ο Θεός κάνει καλύτερες επιλογές από μας σχεδόν κανένας δε θέλει να αλλάξει τους γονείς του ενώ τα διαζύγια που στηρίζονται σε δικές μας επιλογές έχουν την τιμητική τους:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Δεν έχω ασχοληθεί με το αν θα ήθελα άλλους γονείς ή όχι διότι τους γονείς δε τους διαλέγουμε όπως και οι γονείς δε διαλέγουν τα παιδιά τους (με εξαίρεση αυτοί που υιοθετούνε). Διαλέγουμε φίλους, το άλλο μας μισό, τι θα φορέσουμε, τι θα σπουδάσουμε, τι θα φάμε τέτοια θέματα πιστεύω ότι θα είχαν περισσότερο ενδιαφέρον από αυτό

Πάντως μερικές φορές ο Θεός κάνει καλύτερες επιλογές από μας σχεδόν κανένας δε θέλει να αλλάξει τους γονείς του ενώ τα διαζύγια που στηρίζονται σε δικές μας επιλογές έχουν την τιμητική τους:)

σαν το.... οι φίλοι είναι η οικογένεια που θα ήθελες να είχες; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δεν νομιζω να αλλαζα τους γονεις μου... Μας εχουν δωσει αυτους τους γονεις, αυτους πρεπει να αποδεχτουμε, να αγαπησουμε...Πραγματικα δεν ξερω... Γιατι να αλλαζα την μαμα μου; εχουμε τελεια επικοινωνια! Τον μπαμπα μου; οχι δεν θα τον αλλαζα περναμε ωραια μαζι... Αν τους αλλαζα θα ηθελα μια γλυκια μαμα σαν αυτη που εχω τωρα... και εναν μπαμπα σαν αυτον που εχω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Όσο και να πλακωνόμαστε ώρες ώρες, όσο κι αν βρίσκω ενοχλητικά ορισμένα χαρακτηριστικά τους, είναι οι γονείς μου και τους αγαπάω όπως είναι, αυτοί με έκαναν αυτό που είμαι σήμερα και δεν θα τους άλλαζα ποτέ. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Προς Θεού ΟΧΙ...!!! Δεν ξέρω τους δικούς σας αλλά εγώ είμαι πολύ τυχερή για τους γονείς μου(γιατί καλώς ή κακώς δεν τους διαλέγουμε, ούτε φυσικά και αυτοί εμάς..!)και είμαι πολύ περίφανη γι'αυτούς...!!!!:)
Η καλύτερη μαμά του κόσμου..!:music: Ο καλύτερος μπαμπάς του κόσμου..!!:music:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από antzylove:
best mom best dad best 92.6 :confused:

αχουυυυυυυυ <π (π=3,14..)



εγώ πάλι καλύτερα να αποφύγω να γράψω τη γνώμη μου
γιατί θα στάξω χολή. :mad:


ψάχνω στην κατάψυξη στο πατρικό μου, βλέπω 1 κουτί παγωτό,
τ' ανοίγω με λαχτάρα &τελικά αρχίδια, το έχει κάνει η μάνα μου τάπερ.


:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά δεν θα άλλαζα με τίποτα τους γονείς μου ούτε και τις αρχές που μου έδωσαν.

Φιλικά,
Λυσιστράτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerinakius

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Δεν παίζει τέτοιο πράγμα... Δεν πας να τσακώνεσαι, να αρπάζεσαι, να οδύρεσαι τους αγαπάς όπως είναι... Οπως κι αυτοί δε θα διάλεγαν άλλο παιδί, έτσι κι εγώ δε θα διάλεγα άλλους γονείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μικρότερος θα έλεγα ναι, θα ήθελα να είχα άλλους γονείς. Πλέον όχι, γιατί αυτοί με κάναν αυτόν που είμαι, μπορούμε να μάθουμε από όλους του ανθρώπους. Μιμούμαστε τους καλούς και κάνουμε παράδειγμα προς αποφυγήν τους κακούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilDayDreamer

Νεοφερμένος

Η lilDayDreamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
χμμμ όχι δεν θα τους άλλαζα με τίποτα... Παρότι είχαμε πάντα τους τσακωμούς μας και παρότι έχουν ακουστεί ακόμη και βαριές κουβέντες πάντα με αγαπούσαν και τους αγαπούσα και με αγαπούσαν και αυτό ήταν που μέτραγε στο τέλος της ημέρας. Είμαι αυτή που είμαι χάρη σε αυτούς τους ανθρώπους. Και τα καλά μου και τα κακά μου σίγουρα...όμως είμαι περήφανη γιαυτό που είμαι και είμαι περήφανη για αυτούς με τα δικά τους σωστά και λάθη. Το μόνο που θα άλλαζα θα ήταν την αρρώστια του μπαμπά μου γιατί τον πήρε νωρίς απο κοντά μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crazy love rock

Νεοφερμένος

Η Crazy love rock αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
εγώ θα αλλάζα πατέρα,την μητερα μου την υπεραγαπω!!:mad::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
χμμμ όχι δεν θα τους άλλαζα με τίποτα... Παρότι είχαμε πάντα τους τσακωμούς μας και παρότι έχουν ακουστεί ακόμη και βαριές κουβέντες πάντα με αγαπούσαν και τους αγαπούσα και με αγαπούσαν και αυτό ήταν που μέτραγε στο τέλος της ημέρας. Είμαι αυτή που είμαι χάρη σε αυτούς τους ανθρώπους. Και τα καλά μου και τα κακά μου σίγουρα...όμως είμαι περήφανη γιαυτό που είμαι και είμαι περήφανη για αυτούς με τα δικά τους σωστά και λάθη. Το μόνο που θα άλλαζα θα ήταν την αρρώστια του μπαμπά μου γιατί τον πήρε νωρίς απο κοντά μου


Αχ κοριτσι λυπαμαι πολυ....:( Ευχομαι να ειναι ευτυχισμενος και να ξερεις θα ειναι περιφανος για εσενα ακομα και αν ειναι μακρια σου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psyxoulina

Νεοφερμένος

Η Psyxoulina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ναι θα το ήθελα για να είμαι ειλικρινής... Φαντάζομαι τι ωραία θα ήταν εάν ήταν κάποιοι σαν αυτούς που έχω στο μυαλό μου..και βεβαια είναι υπαρκτοί...θεωρώ πως είναι ανώριμοι και οι δυο...Εγώ και οι αδελφές μου έχουμε την ίδια άποψη...εκτος του ότι είναι χωρισμένοι, ο καθένας ζει στον δικό του κόσμο...Απορώ πως εμείς βγήκαμε πιο ώριμες από αυτούς...ίσως απλά δεν θέλουμε να τους μοιάσουμε..και κάνουμε το παν να βγούμε καλύτερες..πάντα μου έλεγαν ότι εγώ έχω το άδικο γιατι οτιδήποτε συμβαίνει...δεν έχω αυτοεκτίμηση...νιώθω πως ότι συμβαίνει γύρω μου το προκαλώ εγώ...ότι ποτε δεν έχω δίκιο :/ Ίσως γι αυτό να βγήκα καλή στην κοινωνία...Προσπαθώ πάντα να είμαι καλύτερη..Ξέρω όμως πως ποτε δεν θα γίνω τόσο τέλεια όσο με θέλει π.χ. ο πατέρας μου...Την ταμπέλα του για μένα την έχει βάλει,...Είναι σκληρός κατά βάθος....Κακός κριτής..Μερικές φορες θέλω να του αλλάξω τι γνώμη που έχει για μένα...Είναι πολύ καλά οικονομικά ενώ ξέρω πως δεν θα με βοηθήσει και στο μέλλον με τον άνδρα μου γιατί στο μυαλό του πιστεύει πως είμαι σπαταλη επειδή με σύγκρινε με κάποιον άλλον φοιτητή που ζητούσε πχ απ τον πατέρα του λιγότερα χρήματα απ ότι εγώ...Και ξέρω πως προτιμά να δώσει την περιουσια του στην κυβέρνηση παρα σε εμενα και την μεγαλύτερη μου αδελφή ειδικά..μας έχει μια ταμπέλα άσχημη και για τις δυο..Όσο για τι μητέρα μου..μια πάνω μια κάτω...και αλλα πολλά.... Είμαι απογοητευμένη δυστυχώς... Η ..."λογική"τους δεν έχει όρια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Hodor

Νεοφερμένος

Ο Hodor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Σε καμία περίπτωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Ναι θα το ήθελα για να είμαι ειλικρινής... Φαντάζομαι τι ωραία θα ήταν εάν ήταν κάποιοι σαν αυτούς που έχω στο μυαλό μου..και βεβαια είναι υπαρκτοί...θεωρώ πως είναι ανώριμοι και οι δυο...Εγώ και οι αδελφές μου έχουμε την ίδια άποψη...εκτος του ότι είναι χωρισμένοι, ο καθένας ζει στον δικό του κόσμο...Απορώ πως εμείς βγήκαμε πιο ώριμες από αυτούς...ίσως απλά δεν θέλουμε να τους μοιάσουμε..και κάνουμε το παν να βγούμε καλύτερες..πάντα μου έλεγαν ότι εγώ έχω το άδικο γιατι οτιδήποτε συμβαίνει...δεν έχω αυτοεκτίμηση...νιώθω πως ότι συμβαίνει γύρω μου το προκαλώ εγώ...ότι ποτε δεν έχω δίκιο :/ Ίσως γι αυτό να βγήκα καλή στην κοινωνία...Προσπαθώ πάντα να είμαι καλύτερη..Ξέρω όμως πως ποτε δεν θα γίνω τόσο τέλεια όσο με θέλει π.χ. ο πατέρας μου...Την ταμπέλα του για μένα την έχει βάλει,...Είναι σκληρός κατά βάθος....Κακός κριτής..Μερικές φορες θέλω να του αλλάξω τι γνώμη που έχει για μένα...Είναι πολύ καλά οικονομικά ενώ ξέρω πως δεν θα με βοηθήσει και στο μέλλον με τον άνδρα μου γιατί στο μυαλό του πιστεύει πως είμαι σπαταλη επειδή με σύγκρινε με κάποιον άλλον φοιτητή που ζητούσε πχ απ τον πατέρα του λιγότερα χρήματα απ ότι εγώ...Και ξέρω πως προτιμά να δώσει την περιουσια του στην κυβέρνηση παρα σε εμενα και την μεγαλύτερη μου αδελφή ειδικά..μας έχει μια ταμπέλα άσχημη και για τις δυο..Όσο για τι μητέρα μου..μια πάνω μια κάτω...και αλλα πολλά.... Είμαι απογοητευμένη δυστυχώς... Η ..."λογική"τους δεν έχει όρια....

Η συγκριση που κανουν οι γονεις με αλλα παιδια νομιζω ειναι ενα απο τα μεγαλυτερα τους λαθη :( δε φταις εσυ ομως γι αυτο!απλα υπαρχουν καποιοι ανθρωποι που δεν ειναι ποτε ευχαριστημενοι ποτε και με τιποτα ετσι κ αλλιως, οτι και να κανεις, οσο και να προσπαθεις!

τετοιο θεμα εχει και μια φιλη μου αλλα με τη μητερα της οπου τη κριτικαρει συνεχεια απο το πως ντυνει το παιδι της, πως το μεγαλωνει κτλ και φυσικα τη συγκρινει, απλα η φιλη μου τη αγνοει τελειως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θεωρω οτι ειμαι πολυ τυχερος για τους γονεις που εχω. Ξερω εξαλλου οτι ειχαν δυσκολευτει αρκετα για να κανουν παιδια (εμενα και τον αδελφο μου) και οτι ηταν κατι που το θελανε παρα πολυ και φαινεται αυτο... Ωρες ωρες αναρωτιεμαι για το ποσο αδικη ειναι η ζωη που δινει σε ατομα ανευθυνα τοσο ευκολα την δυνατοτητα να γινουν γονεις απο ενα τυχαιο γεγονος ενω ανθρωποι που θα εδιναν οτι εχουν για να γινουν γονεις ερχονται αντιμετωποι με καθε λογης προβληματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Προφανως και οχι, ασχετα που πολλες φορες το σκεφτομαι πως θα ηταν αν ειχα αλλους γονεις. Ισως να ηταν καλυτεροι, ισως παλι να ηταν χειροτεροι. Ποτε δεν ξερεις. Δεν ειναι ολοι οι γονεις καλοι και ευαισθητοι υπαρχουν και γονεις που βιοπραγουν στα παιδια τους, εννοειται πως δεν θα μου αρεσε με τιποτα να εχω τετους γονεις. Για να εχω τους γονεις που εχω τωρα, για καποιο λογο θα τους εχω. Παλι καλα να λεω δηλαδη, ειμαι σε καλη μοιρα. Οποτε γονεις δεν θα αλλαζα με τιποτα, χρονολογια που με γεννησαν ομως πολυ ευχαριστως, βεβαια θα πρεπε και εκεινοι να χαν γεννηθει νωριτερα συνεπως αυτο ειναι εντελως αδυνατο να συμβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top