Θα είχατε πρόβλημα να κάνει ο σύντροφος σας τεχνητή γονιμοποίηση αν ήσασταν στείρος;

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όχι δεν έχω πρόβλημα με τεχνική γονημοποιηση το είχαμε πει απο την αρχή ότι άν υπάρξει πρόβλημα θα έκανα ή ακόμα καλύτερα θα έπερνα ένα ορφανό και θα ήταν δικό μου σαν να το γένησα, χωρίς βέβαια να το κάνω να απαρνιθεί τις ρίζες του, ΘΕΛΩ να έχω ένα και παραπάνω παιδιά και άν είναι να μήν μπορώ θα δοκειμάσω και τους δυο τρόπους:)
Να επικεντρωθώ στο bold-αρισμένο; Όντως είναι διπλό καλό. Εκτός από τη χαρά των γονιών, παράλληλα δίνεις μία στέγη και οικογενειακή θαλπωρή και στο ίδιο το παιδάκι!! :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ξέρω παιδιά που είναι υοθέτημένα και το ήξεραν απο την αρχή που ήταν ευτυχισμένα που έφυγαν απο εκεί, δεν με νοιάζει μικρό ή μεγάλο(ξέρεις ότι όλοι θέλουν τα μωρά) φτάνει να με θέλει, ας μην ειναι στο όνομα μου φτάνει να ζούμε μαζί:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Όχι δεν έχω πρόβλημα με τεχνική γονημοποιηση το είχαμε πει απο την αρχή ότι άν υπάρξει πρόβλημα θα έκανα ή ακόμα καλύτερα θα έπερνα ένα ορφανό και θα ήταν δικό μου σαν να το γένησα, χωρίς βέβαια να το κάνω να απαρνιθεί τις ρίζες του, ΘΕΛΩ να έχω ένα και παραπάνω παιδιά και άν είναι να μήν μπορώ θα δοκειμάσω και τους δυο τρόπους:)


συμφωνω με τη mania. εχω γνωρισει κοπελα που παρολο που δεν μπορει να κανει παιδι για λογους υγειας παρολα αυτα δεν θελει να υιοθετησει και να ζησει τη χαρα ενος παιδιου. αυτο το θεωρω τελειως βλακεια,τι θα πει δεν ειναι δικο μου; και μονο που θα δωσεις οικογενεια σε ενα παιδακι που δεν το θελανε ειναι μεγαλο πραγμα αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
συμφωνω με τη mania. εχω γνωρισει κοπελα που παρολο που δεν μπορει να κανει παιδι για λογους υγειας παρολα αυτα δεν θελει να υιοθετησει και να ζησει τη χαρα ενος παιδιου. αυτο το θεωρω τελειως βλακεια,τι θα πει δεν ειναι δικο μου; και μονο που θα δωσεις οικογενεια σε ενα παιδακι που δεν το θελανε ειναι μεγαλο πραγμα αυτο.


Βασικα με φοβίζει η τεχνική δεν έχω πρόβλημα όμως αλλα η υοθεσία τραβάει πολύ και πολλύ δεν την κάνουν, για αυτο το λόγο δεν θα με ένοιαζε αν δεν ήταν στο όνομα μου.
Ξέρω μια γυναίκα που είχε 17 αποβολές και κατάφερε να κάνει παιδί, όταν πείγε ο νεαρός στο κυνήγη στα 25 του η καραμπίνα πυροβόλησε και τον σκώτοσε στο κεφάλι, τότε τρελάθηκε όσπου έμαθε για μια γνωστή της ότι είναι έγυος και πήγενε για έκτρωση για να μην το μάθουν οι δικοί της, την προσέλαβε για εσωτερική (ψεματα μονο και μόνο για τους γονεις) και όταν γενήθηκε το παιδί στο μεευτήριο δήλωσαν το όνομα της γνωστής μου και η κοπέλα δεν το είδε καθόλου, το πείρε επιτόπου.
Συμπέρασμα: Κάνεις ότι μπορείς να αποκτήσεις παιδί άν πραγματικά το θές θα το έχεις:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top