Θα ομολογούσατε μια απιστία;

natalia3807

Νεοφερμένος

Η natalia3807 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
δεν νομίζω να έκανα κάτι τέτοιο αλλα αν έκανα σίγουρα θα ομολογούσα,άσε που θα με είχαν φάει τύψεις.και βεβαια από την άλλη πλευρά το ίδιο περιμένω,δεν μπορώ τους άνδρες που τους το λες έχεις κάποια στοιχεια και πάλι ορκίζονται ότι δεν το έχουν κάνει και σαγαπάνε εσένα,δεν μου έχει τύχει αλλα ο άνδρας της φίλης μου έκανε κάτι τέτοια.αυτό το πράγμα είναι πολύ ανανδρο και κοροϊδία προς τον άλλον.δηλαδή πρέπει τον άλλον να τον πιάσεις στο κρεβάτι για να το ομολογήσει?η μήπως και εκεί θα πει "δεν είναι αυτό που φαντάζεσαι"?η κλασσική ατάκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ets32kate

Νεοφερμένος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Πιστευω πως αν καποιος απατησει τον συντροφο του, μονομιας εχει εξαφανιστει η εμπιστοσυνη μεταξυ του ζευγαριου!
Η απιστια δεν ειναι και το καλυτερο πραγμα, γιατι καταρχην πληγωνει και ειναι αμαρτια.
Αν καποιος απατησει τον συντροφο του, τοτε το καλυτερο που εχει να κανει, πιστευω πως ειναι να το παραδεχτει απο μονος του, πρωτου μαθευτει απο τριτους και γινουν μαλλια κουβαρια.. Το καλυτερο που μπορει κανεις να κανει σε αυτην την περιπτωση ειναι να ειναι ειλικρινης και να μην περιμενει και πολλα απο τον/την πληγωμενο/η συντροφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggi92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
αναλογα .... αλλα δεν νομιζω .... να το ελεγα ... θα προτιμουσα να χωρισω παρα να το αποκαλυψω . βεβαια αν το μαθει απο αλλου δεν με ξεπλενουν ολα τα ποταμια του κοσμου , αλλα ειναι δυσκολο να το πεις ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
το ερώτημα που προϋπάρχει της ομολογίας είναι:

τι κερδίζεται από την ομολογία?


ποιον ωφελεί (αν ωφελεί)?


αν γίνεται για να νιώσουμε εμείς καλά, τότε κάτι δε στέκει καλά με τη λογική μας
αφού τον άνθρωπό μας τον κομματιάζουμε.
Και σε κανένα δεν αρέσει να νιώθει ένα τεμάχιον προβάτου να σκάει στο κεφάλι του,
πόσο μάλλον αν δεν είναι βοσκός που το'ψαχνε.
Ούτε βέβαια και σε αυτόν που το αποκαλύπτει θα του ήταν αρεστό το θέαμα
της βρυσούλας των δακρύων από μεριάς του δέκτη.
Μπες στη θέση του (αγάπη μου σε απάτησα σε μια στιγμή αδυναμίας)

αν γίνεται για να γλυτώσουμε από τις τύψεις, αυτό είναι κάτι που δε το λες.
Για να μη νιώσεις τύψεις εσύ, ας αγιαστείς στα νερά της ειλικρίνειας που τυχαίνει
κιόλας μπαιδεγουέι να είναι τα δάκρυα της αγαπημένης μαυρίζοντας την.
Φουλ εγωισμός με επικάλυμμα σιρόπι προς απαλλαγή του εφιάλτη
λες και ξαφνικά σ΄ονειρο βηματίζει με μεγάλες δρασκελιές.
Το μήκος βήματος ανάλογο του πόσο καλά θα παίξει το ρόλο του "μεταμελημένου κερατούκλη".


αν γίνεται γιατί φοβόμαστε μη μας τα προλάβουν άλλοι τα μαντάτα (σύνδρομο "χωριατογαμήσι")
τότε το σχέδιο απέτυχε κι άλλη φορά ας φεύγουν ξεχωριστά κι όχι μαζί από το ξενοδοχείο.
σημείωση: υπάρχουν ξενοδοχεία που υπηρετούν οργανωμένα το κέρατο χρησιμοποιώντας
και δεύτερες διακριτικές εξόδους (μαλάκα ε μαλάκα)


και τέλος η δικαιολογία "θα γαμάω όλο το κόσμο αλλά πάντα σε σένα θα καταλήγω
γιατί είσαι και θα είσαι το λιμανάκι μου" κρίνεται από ανακριβής εως το κομμάτι κρέατος
που ρίχνεται στα λιοντάρια του ζωολογικού κήπου χωρίς όμως να μπαίνουν μεστο κλουβί.



κι αυτό με το ραγισμένο γυαλί είναι αξέχαστο σουξέ.


συμπέρασμα: το κάνεις και δε το λες όπως όταν κόβεις φέτες το ψωμί.
Δεν ψελλίζεις "καλό μου ψωμάκι θα σε κάνω χλαπ χλουπ".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Δηλαδή: απατάς, το κρατάς κρυφό, και μετά είτε μένεις στη σχέση είτε χωρίζεις. Μάλιστα. Στην πρώτη περίπτωση κοροϊδεύεις τον άλλον κατάμουτρα ενώ στην δεύτερη τον αφήνεις να αναρωτιέται τι δεν πήγε καλά στη σχέση (γιατί σιγά μη βρεις δικαιολογία της προκοπής για να χωρίσεις).

Oh, the truth hurts and lies worse.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Στην πραγματικότητα ο άλλος πρέπει να είναι πολύ στον κόσμο του για να μην έχει ήδη καταλάβει πως η σχέση δεν πάει καλά - μπορεί να μην έχει καταλάβει πως απατάς, αλλά σίγουρα ξέρει πως υπάρχει θέμα. Συνεπώς δεν νομίζω πως το να χωρίσεις λέγοντας απλά πως η σχέση δεν σε γεμίζει αρκετά ή δεν τραβάει άλλο (χωρίς να αναφέρεις την απιστία) είναι α) ψέμα, β) κάτι που θα κάνει τον άλλον να πέσει από τα σύννεφα. Ναι, είναι η μισή αλήθεια, αλλά ποιος ο λόγος να πονέσεις τόσο κάποιον όταν μπορείς να το αποφύγεις;
Αν πάλι για τον οποιοδήποτε λόγο, δεν θες να χωρίσεις, ενώ το βλέπεις καταφανώς πως υπάρχει πρόβλημα, τότε το να πεις μόνο θα κατευνάσει τις δικές σου τύψεις και επίσης δεν βοηθά πουθενά. Καλύτερα απλώς να προσπαθήσεις να σώσεις την σχέση αλλιώς, αν σε ενδιαφέρει ο άλλος και θες να συνεχίσετε.
Συνεπώς, η απάντηση είναι "όχι, δεν θα το έλεγα σε καμία περίπτωση, ακόμα κι αν απειλούσαν να μου βγάλουν τα νύχια!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι θα φτάσω στο σημείο να απατήσω στο μέλλον τον σύντροφό μου.Αν ,όμως,γίνει κάτι τέτοιο μάλλον θα του το έλεγα....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ets32katerina

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Καταρχην δεν θα εφτανα σε σημειο να απατησω. Αλλα ΑΝ ποτε γινοταν, φυσικα και το ομολογουσα! Ειναι μακραν καλυτερο να το πεις εσυ η ιδια, παρα να το μαθει απο τριτο ο αλλος. Και να'σαι σιγουρη πως θα το μαθει γιατι καοια στιγμη, αργα ή γρηγορα, ολα μαθαινοντε. Εσυ ομως πρεπει να εισαι ειλικρινης απεναντι στον αλλον και βεβαια να μην περιμενεις συγχωρεση. Το αν σε συγχωρεσει μετα απο αυτο ειναι δικο του θεμα αλλα εσυ πρεπει να εισαι σωστη και να του το πεις. Και στο κατω κατω αν δεν εισαι ειλικρινης και ενταξει με τον αλλο, μην κανεις καν σχεση, μεινε μονη σου, ειναι προτιμοτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Άμα συμβεί κάτι εξαιτίας μιας απλής παρόρμησης της στιγμής αλλά ουσιαστικά δεν "παραδοθείς" και ψυχικά στον άλλον, πάλι θα θεωρείται απιστία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Δεν μπορώ να μπω σ αυτή τη λογική, γιατί ποτέ δεν έχω απιστήσει. Ακόμα και όταν είχα σχέσεις που ούτε καν με ενδιέφεραν.
Πιστεύω πως δεν θα το κάνω ποτέ, δεν είναι του χαρακτήρα μου.

Όμως αν το έκανα, δεν ξέρω αν θα το έλεγα.
Το έντιμο μου ακούγεται να το πω.
Απο την άλλη, γιατί να τον πληγώσω τον άλλο έτσι?
Δεν είναι καλύτερα να ζω εγώ με τις τύψεις μου και να με τρώει εμένα μόνο το μαράζι από τα υποφέρει και ο σύντροφός μου που δεν έχει φταίξει σε τίποτα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaroSter

Νεοφερμένος

Η Μάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Σιγουρα θα τελειωνα αυτο που ηδη εχω γιατι για να εχω απιστησει σημαινει οτι κατι δεν παει καλα με την σχεση μου αλλα οχι δεν θα το ελεγα στον αλλον για να τον πληγωσω ακομη περισσοτερο ..:ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Σ' αυτή τη ζωή, ποτέ μη λές ποτέ.

Δεν θα μπορούσα να απατήσω τον συντροφό μου αλλά αν συνέβαινε μια μα..κια σίγουρα θα το έλεγα γιατί δεν θα μπορούσα να ζήσω με τις τύψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
και εγω θα το λεγα
σιγουρα
να ξερει ο ανθρωπος τι του γινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
ειμαι σιγουρη πως ποτε δεν θα απατουσα τον συντροφο μου, αλλα εαν τον απατουσα θα το ελεγα μονο εαν ηταν σημαντικο δηλαδη απωθημενο θα το ελεγα.Εαν δεν ηταν σημαντικο ή ειχα ελλαφρυντικα(π.χ. μεθυσι η εκδίκηση δεν θα το λεγα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m.bee

Νεοφερμένος

Η Smile Honey :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Μιλώντας πάντα υποθετικά γιατί το να απατήσεις είναι μεγάλη υπόθεση και δεν είναι όλοι τόσο επιρρεπής στα πάθη... Δεν πιστεύω ότι θα απατούσα ποτέ κάποιον!! Στην εξαιρετική περίπτωση που θα το έκανα, θα τον χώριζα λέγοντας του τι έγινε. Το λιγότερο που του αξίζει είναι να ξέρει! ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ να ξέρει! Μπορεί να πληγωθεί, δεν αντιλέγω, αλλά αν πεις να μην αναφέρεις την απιστία σου. ΓΙΑΤΙ τον χωρίζεις; Θα βρεις μια ανόητη δικαιολογία που επί της ουσίας δεν θα στέκει και θα τον βάλεις στη διαδικασία να σκέφτεται "τόσο πολύ λίγο άξιζε η σχέση μας για σένα, που την πετάς για σαχλαμάρες;" Μπορεί να μην σε συγχωρέσει, αλλά άμα το μάθει από σένα τουλάχιστον, θα ξέρει ότι είχε αξία για σένα, ακόμα και αν τον πρόδωσες. Θα πληγωθεί, αλλά θα πονέσει πολύ λιγότερο από ότι από μια σειρά από ψέματα και τελικά να μάθει την αλήθεια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Ενας ανθρωπος γενικα θα ομολογουσε την απιστια οσο θα ομολογουσε ενας κλεφτης οτι ειναι κλεφτης.
Με λιγα λογια δυσκολα τα πραγματα.
Συνηθως αυτοι που κανουν την απιστια προσπαθουν να την βαλουν σε ωραια συσκευασια,να βαλουν ωραιο
περιτυλιγμα,να βαλουν και κανα φιογκακι απο πανω και μετα να την σερβιρουν στο συντροφο τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon

Νεοφερμένος

Η dragon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Καλυτερα να ζησει αυτος που εχει κανει την απιστια με τις τυψεις του(αν εχει) και τις ενοχες του κ να πληγωνεται μεσα του,παρα να απενοχοποιηθει ομολογωντας μια πραξη που ηθελημενα προκαλεσε γιατι ηθελε κ βρεθηκε.Ουτε εγω θα ηθελα να μου το ομολογησουν παντως.!!
Δεν σημαινει οτι δεν ειναι ειλικρηνης κατα την ταπεινη μου γνωμη,ουτε οτι κοροιδευει τον συντροφο του.Ολοι μας καποια στιγμη θα λογοδοτησουμε καπου,οχι σε αυτην την ζωη παντως...στην αλλη ομως σιγουρα.Σε αυτην παντως ηρθαμε μονοι μας,παιρνουμε μονοι μας τις αποφασεις στην ζωη μας κ πραττουμε αναλογα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

James Playboy

Νεοφερμένος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Δε θα μπορουσα να το κρυψω με τιποτα..(βλεπε τυψεις) και θα το ελεγα.
Οσο σκληρο κι αν ειναι θα ηθελα να ξερω αν η συντροφος μου με απατησε.
χαχααχ καλημερα φιλε!! δεν χρειαζετε να εχεις τυψεις για τιποτα.. και αν σε ρωτησει αν την απατησες..DENY UNTIL YOU DIE! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annabelle

Νεοφερμένος

Η Anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Έχω απιστήσει δύο φορές και το έχω παραδεχτεί, αυτός ήταν ο σκοπός άλλωστε να τους το πω κατάμουτρα -αντίποινα για τα δικά τους.
Όσο και αν το ευχαριστήθηκα και τις δύο φορές (ήταν ψυχονώμαλοι που για κάποιο λόγο ενώ ξενοπηδούσαν έπεσαν σε κατάθλιψη όταν έκανα το ίδιο) δε νομίζω να το ξανά κάνω, έχω ανέβει επίπεδα εκδικητικότητας. :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top