Θεσμοθέτηση της σχολικής στολής

Πρέπει να καθιερωθεί η σχολική στολή;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 26)

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Έχει τα θετικά του και τα αρνητικά του, αν και φαίνεται πολύ οπισθοδρομικό δείχνει μια εξίσωση και δεν μπορεί κάποιος μαθητής να σκεφτεί ότι εγώ είμαι ανώτερος από τον άλλον επειδή ντύνομαι καλύτερα.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Όσο και να ονειρεύονται οι οπαδοί της οπισθοδρόμησης, η σχολική ποδιά (με τον άσπρο γιακά, την κορδέλα και τα σοσονάκια) βρίσκονται χωρίς πιθανότητα επιστροφής στη χωματερή της Ιστορίας. Μαζί τους είναι η καθαρεύουσα, το πολυτονικό, η βέργα του δασκάλου και ίσως και οι μονές κάλτσες που χάθηκαν στο πλυντήριο. Τα σκυλιά γαυγίζουν, αλλά το μέλλον προχωρά.

1709996006830.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Όσο και να ονειρεύονται οι οπαδοί της οπισθοδρόμησης, η σχολική ποδιά (με τον άσπρο γιακά, την κορδέλα και τα σοσονάκια) βρίσκονται χωρίς πιθανότητα επιστροφής στη χωματερή της Ιστορίας. Μαζί τους είναι η καθαρεύουσα, το πολυτονικό, η βέργα του δασκάλου και ίσως και οι μονές κάλτσες που χάθηκαν στο πλυντήριο. Τα σκυλιά γαυγίζουν, αλλά το μέλλον προχωρά.

trash dump GIF by South Park
Πράγματι! Τι θέμα κι αυτό! Ποιος το θυμήθηκε!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πλάκα πλάκα, έχω φίλη, που κορόιδευε τα παιδιά που πάνε με φόρμες σχολείο! Τα δικά μου ανακουφίζονταν όταν φορούσαν φόρμες.
Στις γενικές εξετάσεις, πήγαιναν όλα στο εξεταστικό κέντρο με φόρμες. Ξέρεις τι είναι, να σε ζορίζει η άσκηση στις εξετάσεις και να σε ζορίζει και το παντελόνι!
 
Top