Θεσσαλονίκη Vs Αθήνα: Η καθημερινότητα

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Oπως και σε ολο τον κοσμο βεβαια.


Παντου δεν εχει φτασει το θαυμα της τηλεορασης;:worry:


Εγώ δηλαδή που έχω παραπάνω κιλά και είμαι Θεσσαλονικιά παίρνω oscar? :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Εγώ δηλαδή που έχω παραπάνω κιλά και είμαι Θεσσαλονικιά παίρνω oscar? :hehe:

Ποιά παραπάνω κιλά έχεις; Δεν κατάλαβες καλά... Οι άλλες έχουν παρακάτω κιλά, δυστυχώς γι αυτές! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Δεν εχω δει ουτε μια νταρντανα Θεσσαλονικιά...πλεον ειναι skinny...:whistle:

πες τα χρυσο μου!!
να αγιασει το στομα σου!
btw κοκετες ειναι οι σαλονικιες. κατα τα αλλα δεν εχουμε τιποτα να τις ζηλεψουμε οι πρωτευουσιανες.
δεν ειναι τυχαιο οτι τα πιο ωραια παιδια (αγορια-κοριτσια) στη σχολη ειναι απο αθηνα και κατω!:D

Α
Ενα που με χαλαει ειναι οτι δεν εχουν επιλογες διασκεδασης, οπως εχουμε εμεις εδω(Γκαζι, Ψυρρη, Θησειο, Κολωνακι, Κορυδαλλος, Πανορμου, Μικρολιμανο, Πασαλιμανι, Γλυφαδα.. πολλες επιλογες για ολα τα ειδη ανθρωπων) , παραλια το καλοκαιρι στα κλαμπακια και τα μπολικα beach bars, κεντρο τον χειμωνα στα ρακομελαδικα, τα ουζερι και τα μπαρακια.

ποτε θα παμ να κερασω καφε aurora??:ropalo:



(επισης μαρεσει πολυ που ειναι ολες στην πενα και περιποιημενες, στην Αθηνα υπαρχουν φτωχοπεριοχες που αν κυκλοφορησεις νομιζεις πως βρισκεσαι σε γιαπι...)
σιγα βρε μαιντ μου στη θεσσ ειναι ολοι πλουσιοι?!:confused: απλα εμεις ειμαστε 4 εκατομμυρια και αυτοι 800 χιλιαρικα.:hmm:



είναι νταρντάνες άρα πιο όμορφες ;)

βίτσια...

και γω γυναικα με πιασιματα ειμαι καλο μου, και ειμαι βερα πειραιωτισα. γεννημενη νικαια και μεγαλωμενη κορυδαλλο παρακαλω πολυ! :pfff:

Ποιά παραπάνω κιλά έχεις; Δεν κατάλαβες καλά... Οι άλλες έχουν παρακάτω κιλά, δυστυχώς γι αυτές! :)


val για αυτο ακριβως εισαι θεος!
το χεις αγορι μου, ΤΟ ΧΕΙΣ!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τα πιασιματα δεν ειναι αθηναικα!
Λαβ, η αθηνα εχει πολλων ειδων ανθρωπους, στη θεσσαλονικη ειναι πιο μαζεμενοι.
Η αθηνα δεν εχει συγκεκριμενη ταυτοτητα, ομως αλλο ο πειραιας, αλλο η Αθηνα. Απλως τωρα τα βαζω μαζι σε συγκριση με Θεσσαλονικη.

υσ. Κορυδαλλο, παμε οποτε θες αλλα σου λεω εξαρχης πως δε θα μπορουσα να τον κανω στεκι... μαρεσουν οι εναλλαγες!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ειναι πιο μαζεμενη γιατι ουσιαστικα η θεσσαλονικη ειναι ενα μεγαλο χωριο. και μαρεσει που ειναι ετσι βεβαια.
δε μαρεσει το χαος της αθηνας και γενικα θα εφευγα να ζησω θεσσ μονιμα πολυ ανετα. και σε ακομα μικροτερη πολη, οπως καλαματα.

αλλα αγαπαω τον πειραια. και την αθηνα. το αλλο μου σπιτι ειναι αιγαλεω οποτε νιωθω και αθηναια. και γενικα δε μπαινω στο τρυπακι να ξεχωριζω αθηνα απο πειραια.
... αν και το μονο αξιοθεατο της κηφισιας ειναι η ταμπελα προς ΠΕΙΡΑΙΑ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Εγώ δηλαδή που έχω παραπάνω κιλά και είμαι Θεσσαλονικιά παίρνω oscar? :hehe:
And the Oscar goes to........Madrugada!!!

πες τα χρυσο μου!!
να αγιασει το στομα σου!
btw κοκετες ειναι οι σαλονικιες. κατα τα αλλα δεν εχουμε τιποτα να τις ζηλεψουμε οι πρωτευουσιανες.
δεν ειναι τυχαιο οτι τα πιο ωραια παιδια (αγορια-κοριτσια) στη σχολη ειναι απο αθηνα και κατω!:D

Ασε μας....μονο περιποιημένες είναι...κακόγουστες ειναι και "καγκουρισσες" (φυσικα...υπαρχουν και εξαιρέσεις)...
Περιποιούνται όσο μπορούν την εμφάνιση τους και απλα έχουν ενα καλό "περιτύλιγμα"...;)


ποτε θα παμε να κερασω καφε aurora??:ropalo:

Χμμ....όποτε θες!:whistle:











και γω γυναικα με πιασιματα ειμαι καλο μου, και ειμαι βερα πειραιωτισα. γεννημενη νικαια και μεγαλωμενη κορυδαλλο παρακαλω πολυ! :pfff:

Το καλύτερο κορίτσι...Για να βλέπεις βαλ τι σου δίνω...;)



val για αυτο ακριβως εισαι θεος!
το χεις αγορι μου, ΤΟ ΧΕΙΣ!!:P

Να τα!Να τα!;):P;):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Παιδιά τι γενικότητες είναι αυτές??? Στη Θεσσαλονίκη είναι έτσι οι γυναίκες, έτσι οι άνδρες, στην Αθήνα έχει τις τάδε περιοχές, αλλού είναι κοκέτες αλλού απεριποίητες, αλλού skinny αλλού νταρντάνες, οι Πατρινοί είναι ετσι κι έτσι (αυτό ξεπήδησε από άλλο θέμα νομίζω)... για ποιο λόγο κατηγοριοποιούμε χαρακτηριστικά ανθρώπων σύμφωνα με τις περιοχές? :confused: Μου φαίνεται τόσο ηλίθιο όσο σχεδόν τα ζώδια!

Παντού υπάρχουν πολλών ειδών άνθρωποι, με ξεχωριστή προσωπικότητα, ανεξαρτήτως πόλεων, νησιών, χωριών και κωμοπόλεων :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Παιδιά τι γενικότητες είναι αυτές??? Στη Θεσσαλονίκη είναι έτσι οι γυναίκες, έτσι οι άνδρες, στην Αθήνα έχει τις τάδε περιοχές, αλλού είναι κοκέτες αλλού απεριποίητες, αλλού skinny αλλού νταρντάνες, οι Πατρινοί είναι ετσι κι έτσι (αυτό ξεπήδησε από άλλο θέμα νομίζω)... για ποιο λόγο κατηγοριοποιούμε χαρακτηριστικά ανθρώπων σύμφωνα με τις περιοχές? :confused: Μου φαίνεται τόσο ηλίθιο όσο σχεδόν τα ζώδια!

Παντού υπάρχουν πολλών ειδών άνθρωποι, με ξεχωριστή προσωπικότητα, ανεξαρτήτως πόλεων, νησιών, χωριών και κωμοπόλεων :P
Λες χαζομαρες!!:P

Να τοση ωρα μιλανε οι αλλοι για τις Θεσσαλονικιες και τις Αθηναιες και αγνοουν οτι οι πιο ωραιες παρουσιες(στο πιο ξεκολε βεβαια:P) βρισκονται στη Πατρα!! :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Στην Πάτρα αγαπητέ Ρασκάλ, αμφιβάλλω αν είναι οι πιο όμορφες κοπέλες. Στην Πάτρα είναι περισσότερο σνομπ απ'όσο η ομορφιά τους το επιτρέπει, πράγμα που μου τη σπάει πολύ.:mad:

Βέβαια, αν γνωρίσεις καλή Πατρινιά, έχεις κάνει την τύχη σου. Το θέμα είναι να τη βρεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Κι εγώ η άσχετη...:redface:

Βόλος για πάντα!

Κι εσείς φαγωθείτε όσο θέλετε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Στην Πάτρα αγαπητέ Ρασκάλ, αμφιβάλλω αν είναι οι πιο όμορφες κοπέλες. Στην Πάτρα είναι περισσότερο σνομπ απ'όσο η ομορφιά τους το επιτρέπει, πράγμα που μου τη σπάει πολύ.:mad:

Βέβαια, αν γνωρίσεις καλή Πατρινιά, έχεις κάνει την τύχη σου. Το θέμα είναι να τη βρεις...

την είχα βρει παλιά, σνομπ δεν ήταν, νταρντάνα ναι :redface: Πολλές γενικεύσεις και τοπικισμοί όντως. Πάω Θεσσαλονίκη, μου έκαναν πολύ καλύτερη εντύπωση από τους δικούς μας και είναι πιο ευγενείς και καλοί άνθρωποι. Αν είχα την ευκαιρία θα ζούσα πιστεύω άνετα εκεί σε αυτή τη φάση της ζωής μου. Νοτιότερα της Αθήνας με τίποτα, είναι απαγορευμένη ζώνη για μένα, πολύ βορειότερα άνετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Η Θεσσαλονίκη είναι η μητρόπλη της φιλοξενίας. Ίσως επειδή απ' τον τόπο τούτο πέρασε κάποτε ο Ξένιος Ζευς, πριν καταλήξει κι εκείνος, στα τάρταρα της λησμοσύνης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελενη_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενη_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Σε καποια συμφωνω, σε αλλα οχι..
2. Οι ρυθμοι ειναι ΧΑΛΑΡΟΙ, και δεν ειναι καθολου υπερβολη. Οταν επιστρεφω απο Θεσσαλονικη παντα στεκομαι στην αριστερη πλευρα στη σκαλα του μετρο χωρις να ανεβαινω και δεν καταλαβαινω γιατι ο κοσμος τρεχει για να αλλαξει γραμμη...[μια μερα μετα εχω επανελθει πληρως στους βλαμμενους ρυθμους :(]
ΧΑΛΑΡΟΥΣ δεν τους λες.. Απ οτι καταλαβα δε μενεις μονιμα θεσσ οποτε δεν το βλεπεις απ αυτη τη μερια. Υπαρχουν περιπτωσεις που απλα δεν προλαβαινεις να τα κανεις ολα σε 1 μερα..

6. Ολη η μερα ειναι μια τεραστια εξοδος. Ξεκιναμε απο καφε, μεταφερομαστε για μπυρα, παμε για φαγητο, και συνεχιζουμε με ποτο..Χτυπαμε και μια κρεπα για επιδορπιο στο Βαλεντινο στη Ναυαρινου με το σλογκαν "πατας, ρουφας, δαγκωνεις, αλλιως λερωνεις"..και ζηταμε οπωσδηποτε κουταλακι γιατι τρεχουν οι σοκολατες απο παντου. Ειμαστε χοντροι αλλα ευτυχισμενοι.
Αν δεν εχεις τιποτα απολυτως να κανεις ναι, μπορει να συμβει και αυτο. Αλλα οχι μονο εκει..

7. Πας οπου θες σε ενα τεταρτο. Ολα ειναι σε αποσταση βολης. Η πιο μακρινη αποσταση ειναι 20 λεπτα με λεωφορειο.
ΠΟΙΟΣ ΗΡΘΕ???? πες μου για ποια πολη μιλας να παω κι εγω εκει!!!:') Γιατι εγω προσωπικα για να παω ωδειο πχ, κανω 1 ωρα και. Οσο για την πιο μακρινη αποσταση που λες με τ λεωφορειο ειναι πανω απο 1 ωρα..

11. Βρισκεσαι σε θαλασσα στα 10 λεπτα. Βρωμαει, αλλα για τους ευαισθητουληδες(και τους καγκουρες :p) υπαρχουν οι καφετεριες απεεεναντι απ'την παραλια. Για μας τους αλλους υπαρχει το ελβις κι ο θερμαϊκος :P
Εννοεις στην παραλια ε?

15. Οne word: Τσιμισκη. \m/
Δεν υπαρχουν λογια, πραγματικα:')
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Η Θεσσαλονίκη στο Top 20 του National Geographic

Στους 20 κορυφαίους ταξιδιωτικούς προορισμούς, που πρέπει να επισκεφθεί κανείς εντός του 2013, συγκαταλέγει τη Θεσσαλονίκη το National Geographic, επιβεβαιώνοντας για ακόμη μια φορά τη διεθνή φήμη που έχει αποκτήσει η πόλη.


«Το "φωτεινό" λιμάνι της Θεσσαλονίκης είναι σχεδόν άδειο- γεγονός καλό. Παραμένει ένα από τα τελευταία αστικά παραλιακά μέτωπα στη νότια Ευρώπη που δεν έχει εγκλωβιστεί από κάποια γιγάντια μαρίνα. Αντιθέτως, τα ξύλινα καΐκια εξακολουθούν να αρμενίζουν στον ήσυχο κόλπο ενώ μονοπάτια ιχνογραφούν το ελικοειδές παραλιακό μέτωπο στη δεύτερη μεγαλύτερη πόλη της Ελλάδας, περίπου 320 μίλια βόρεια- κι έναν κόσμο μακρύτερα -από τη χαοτική Αθήνα» αναφέρει χαρακτηριστικά το National Geographic σκιαγραφώντας το τοπίο στο λιμάνι της «Νύφης του Θερμαϊκού».

Το σχετικό άρθρο συνεχίζει με αναφορές στις παραδοσιακές αγορές, «σύμβολα της πόλης», που μετρούν αιώνες ζωής, με τα ώριμα φρούτα και τους τενεκέδες γεμάτους με φρέσκια φέτα, που είναι διάσπαρτες ανάμεσα σε βυζαντινά και οθωμανικά μνημεία, γκαλερί τέχνης, μποέμικα νυχτερινά κέντρα διασκέδασης, εστιατόρια και ταβέρνες ικανές να ικανοποιήσουν ακόμη και τον πιο απαιτητικό ουρανίσκο. Όλα αυτά, τονίζει το National Geographic, αποτελούν κομμάτι του θεμελιώδους οράματος της κουλτούρας του «κάντο μόνος σου», στο οποίο έδωσε «σάρκα και οστά» η μεγάλη νεανική κοινότητα της πόλης.

«Μας δίνει ώθηση η αισιοδοξία και η θετική μας ενέργεια για έναν νέο τρόπο ζωής που 'αγκαλιάζει' την κληρονομιά μας» λέει η Βίκυ Παπαδημητρίου, απόφοιτος πανεπιστημίου, που βοήθησε στο να κερδίσει η Θεσσαλονίκη τον τίτλο της Ευρωπαϊκής Πρωτεύουσας Νεολαίας 2014.

Ο καλύτερος τρόπος για να αισθανθεί κανείς αυτή την πόλη είναι με τα πόδια, «περπατώντας από τα ερείπια της Άνω Πόλης προς την πλατεία Αριστοτέλους και το παραλιακό μέτωπο» γράφει το National Geographic και παρακινεί τους αναγνώστες του να δοκιμάσουν «ψητό καλαμάρι, συνοδευμένο από ξηρό μακεδονικό κρασί» σε κάποιο από τα καφέ και εστιατόρια της πόλης.

Στο σχετικό άρθρο περιλαμβάνονται, επίσης, χρηστικές πληροφορίες για το τι μπορεί κανείς να δει στη Θεσσαλονίκη, πού να φάει, τι να αγοράσει, αλλά και μία άκρως απαραίτητη …συμβουλή για όσους σκοπεύουν να επισκεφθούν στην πόλη: να παρακολουθήσουν την ταινία «Ποτέ την Κυριακή», με την οποία, όπως τονίζεται, η Μελίνα Μερκούρη «σύστησε» στο διεθνές κοινό τις φυσικές ομορφιές της Ελλάδας, το μπουζούκι και τη χαρά του ελληνικού τρόπου ζωής.

Σημειώνεται ότι, εκτός της Θεσσαλονίκης, στο σχετικό κατάλογο του National Geographic περιλαμβάνονται- μεταξύ άλλων -η Κριμαία, η Μασσαλία, η Ραβέννα, η αρχαία Γέρασα στην Ιορδανία, το Bodø στη Νορβηγία, το Valparaiso στη Χιλή, το Κιότο στην Ιαπωνία, το Μαλάουι, η Ουγκάντα κ.ά.
https://www.to-gamato.com/2012/12/top-20-national-geographic.html

Όμορφη Θεσσαλονίκη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Θυμάμαι πριν πάω Θεσσαλονίκη, όλο άκουγα για το πόσο προσεγμένες εμφανισιακά ήταν η Θεσσαλονικιές.
Ε πήγα και ξαναπήγα.
Ποτέ δεν το κατάλαβα βρε παιδιά.
Ψεύτικη βλεφαρίδα στις 10 το πρωί (και όχι μετά απο ξενύχτι), τακούνι δωδεκάποντο και καλσόν γυαλιστερό.
Σαν να λέμε "ξεκίνησα για τα μπουζούκια αλλά ξέχασα ότι δεν ανοίγουν το πρωί..".
Οπότε αυτό που είδα από τις Θεσσαλονικιές ήταν ότι ήταν φτιαγμένες, αλλά όχι φινετσάτες, ούτε σικ.

Κατά τα άλλα, ήταν πολύ όμρρφη πόλη, οι άνθρωποι φυσικά φιλόξενοι, στολίδι για τη χώρα μας.
Και το φαγητό φυσικά φοβερό.
Δεν θα έμενα εκεί, αλλα σίγουρα θα ξαναπάω. Έχω ήδη πάει αρκετές φορές. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Θυμάμαι πριν πάω Θεσσαλονίκη, όλο άκουγα για το πόσο προσεγμένες εμφανισιακά ήταν η Θεσσαλονικιές.
Ε πήγα και ξαναπήγα.
Ποτέ δεν το κατάλαβα βρε παιδιά.
Ψεύτικη βλεφαρίδα στις 10 το πρωί (και όχι μετά απο ξενύχτι), τακούνι δωδεκάποντο και καλσόν γυαλιστερό.
Σαν να λέμε "ξεκίνησα για τα μπουζούκια αλλά ξέχασα ότι δεν ανοίγουν το πρωί..".
Οπότε αυτό που είδα από τις Θεσσαλονικιές ήταν ότι ήταν φτιαγμένες, αλλά όχι φινετσάτες, ούτε σικ.

Στα Λαδάδικα ή κοντά στο λιμάνι ήσουν; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Παντού Θάλεια μου, σ όλη τη Θεσσαλονίκη πήγα. Ακόμα και στο Πανόραμα πήγα.
Όμως, ήταν μια χαρά κοπέλες, καλοπροαίρετες, ευγενικές, φιλόξενες.
Απλα με μια ιδιαίτερη αισθητική..
Κατά τη γνώμη μου less is more.
Αλλα όλα αυτά είναι υποκειμενικά.
Μπορεί κι εκείνες να με έβλεπαν και να έλεγαν "Καλά αυτή που πάει πρωί πρωί με ένα τζινάκι, και μια μπαλαρίνα, με φυσικό μακιγιάζ? Απεριποίητες Αθηναίες!!!".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Παντού Θάλεια μου, σ όλη τη Θεσσαλονίκη πήγα. Ακόμα και στο Πανόραμα πήγα.
Όμως, ήταν μια χαρά κοπέλες, καλοπροαίρετες, ευγενικές, φιλόξενες.
Απλα με μια ιδιαίτερη αισθητική..
Κατά τη γνώμη μου less is more.
Αλλα όλα αυτά είναι υποκειμενικά.
Μπορεί κι εκείνες να με έβλεπαν και να έλεγαν "Καλά αυτή που πάει πρωί πρωί με ένα τζινάκι, και μια μπαλαρίνα, με φυσικό μακιγιάζ? Απεριποίητες Αθηναίες!!!".

Όχι, εντάξει. Έχουμε κι εμείς κάτι παρτάλια... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ποιοι εμείς??? Ποια πόλη εκπροσωπείς Θάλεια μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top