Θεωρίες Συνωμοσίας

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ Μπάμπη!

Σιγα μη το αφησουν να ξεμυτισει σαν νεο. Θα τον βγαλουν τρελο ή πληρωμένο και γεια σας.
Μάλλον έχουν αποφασίσει να ανακοινώσουν κάτι , και το κάνουν μεθοδευμένα και με τρόπο.
Πρώτα παραδέχονται και βγάζουν τα βίντεο της αεροπορίας, και μερικούς μήνες μετά βγαίνει επίσημος και λέει ότι έχουν εξωγήινης προέλευσης σκάφη.
Τώρα διαβάζω ότι το Κονγκρέσο θα κάνει ακροάσεις σχετικά.

Πάντως σε παγκόσμιο επίπεδο υπάρχει μεγάλη αδιαφορία για το θέμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,027 μηνύματα.
Μάλλον έχουν αποφασίσει να ανακοινώσουν κάτι , και το κάνουν μεθοδευμένα και με τρόπο.
Πρώτα παραδέχονται και βγάζουν τα βίντεο της αεροπορίας, και μερικούς μήνες μετά βγαίνει επίσημος και λέει ότι έχουν εξωγήινης προέλευσης σκάφη.
Τώρα διαβάζω ότι το Κονγκρέσο θα κάνει ακροάσεις σχετικά.

Πάντως σε παγκόσμιο επίπεδο υπάρχει μεγάλη αδιαφορία για το θέμα.
Αυτο παρατηρώ κι εγω, οτι απο την απο δω πλευρά της λίμνης, δεν έχει γίνει ιδιαίτερη -αν καν- μνεία από τα ΜΜΕ.

Κάποιοι λένε οτι θα παρουσιάσουν στοιχεία για εξωγήινη ζωή για να εξαναγκάσουν απο φόβο τον κόσμο να ζητήσει πιο γρήγορα παγκόσμια κυβέρνηση, πράγμα που το λαμβάνω με κόκκον άλατος, ήτοι βαρεία δυσπιστία, αν και δεν το αποκλείω.

Στα βίντεο που έδωσε ο Μπάμπης πάντως, παρατήρησα πως η εστίαση γίνεται πιο πολύ στις δια-διαστατικές οντότητες παρά στις εξωγήινες. Σα να προσπαθούν να μας πείσουν ότι είναι από την 4η - 5η ή ανώτερη διάσταση τα πλάσματα αυτά, και ζουν στον ίδιο τόπο με μας απλά "εκτός φάσης" σε σχέση με μας.

Κάτι σαν τους δαίμονες Ιτζίτζι των Αννουνάκι (οι πρώτοι σκλάβοι τους πριν τροποποιήσουν γενετικά το γήινο ανθρωποειδές στον μοντέρνο άνθρωπο) ή τα Ντζίν (ή Τζίνι λαικιστί) των ανατολίτικων μυστικισμών ή δεν ξερω κι εγω τι.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Στα βίντεο που έδωσε ο Μπάμπης πάντως, παρατήρησα πως η εστίαση γίνεται πιο πολύ στις δια-διαστατικές οντότητες παρά στις εξωγήινες. Σα να προσπαθούν να μας πείσουν ότι είναι από την 4η - 5η ή ανώτερη διάσταση τα πλάσματα αυτά, και ζουν στον ίδιο τόπο με μας απλά "εκτός φάσης" σε σχέση με μας.

Κάτι σαν τους δαίμονες Ιτζίτζι των Αννουνάκι (οι πρώτοι σκλάβοι τους πριν τροποποιήσουν γενετικά το γήινο ανθρωποειδές στον μοντέρνο άνθρωπο) ή τα Ντζίν (ή Τζίνι λαικιστί) των ανατολίτικων μυστικισμών ή δεν ξερω κι εγω τι.
Στα παιδικά κ εφηβικά μου χρόνια με είχαν εξιταρει όλα αυτά και η αναζήτηση τους ήταν ένοχη απόλαυση, όπως και η σειρά xfiles.

Ο τρόπος που εμφανίζονται αυτά τα φαινόμενα δεν δείχνει ότι είναι φυσικά αντικείμενα. Υλοποιούνται και εξαφανίζονται, αλλάζουν μεγέθη, εξωπραγματικές ταχύτητες κτλ.

Από την άλλη όσοι ισχυρίζονται ότι είχαν επαφές μου θυμίζουν ιστορίες από την παράδοση με καλικάντζαρους νεράιδες και δαίμονες.
Δυσάρεστες εμπειρίες με στοιχεία εξαπάτησης και εκμετάλλευσης.

Είχα καταλήξει ότι όλα αυτά τα φαινόμενα ανήκουν στην σφαίρα του μεταφυσικού και θρησκείας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κάποιοι λένε οτι θα παρουσιάσουν στοιχεία για εξωγήινη ζωή για να εξαναγκάσουν απο φόβο τον κόσμο να ζητήσει πιο γρήγορα παγκόσμια κυβέρνηση, πράγμα που το λαμβάνω με κόκκον άλατος, ήτοι βαρεία δυσπιστία, αν και δεν το αποκλείω.
Καθόλου απίθανο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,027 μηνύματα.
Στα παιδικά κ εφηβικά μου χρόνια με είχαν εξιταρει όλα αυτά και η αναζήτηση τους ήταν ένοχη απόλαυση, όπως και η σειρά xfiles.

Ο τρόπος που εμφανίζονται αυτά τα φαινόμενα δεν δείχνει ότι είναι φυσικά αντικείμενα. Υλοποιούνται και εξαφανίζονται, αλλάζουν μεγέθη, εξωπραγματικές ταχύτητες κτλ.

Από την άλλη όσοι ισχυρίζονται ότι είχαν επαφές μου θυμίζουν ιστορίες από την παράδοση με καλικάντζαρους νεράιδες και δαίμονες.
Δυσάρεστες εμπειρίες με στοιχεία εξαπάτησης και εκμετάλλευσης.

Είχα καταλήξει ότι όλα αυτά τα φαινόμενα ανήκουν στην σφαίρα του μεταφυσικού και θρησκείας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Καθόλου απίθανο.
Και μενα με συνάρπαζαν αυτά. Καποτε είχα πορωθεί και με Εσωτερη Γη, Σαμπάλα, Ατλαντίδα, Operation Highjump και τι ειδε ο Ναυαρχος Μπερντ οταν πέρασε την πύλη στον Πόλο με το αεροπλάνο του, που ειδε μια ολόκληρη πόλη και Χανεμπου με σβάστικες...

Φαντάσου οτι ειχα διαβάσει τοσο πολύ για Ανενέρμπε ("Η κληρονομιά των Προγόνων μας" στα Γερμανικά - Μυστική αρχαιολογική υπηρεσία των ΣΣ που ειχε σκάψει και τη μιση Ελλάδα για εισόδους στην Εσώτερη Γη κατα την Κατοχή) που έχω καμια κατοστή βιβλία μονο γι αυτά συν Σιτσιν για Αννουνάκι και άλλα.
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,740 μηνύματα.
Καλά, όλα αυτά προσωπικά μου φαίνονται αστεία. Ίσως έχουν ενδιαφέρον αν γίνουν sci fi σειρά. Προς τα παρόν οι βιολόγοι και οι φυσικοί ψάχνουμε να βρούμε κανέναν μικροοργανισμό σε καμιά πέτρα ή σε κάποιον πλανήτη που είναι όλος βράχος ή παγωμένος. Δυστυχώς η πραγματικότητα είναι λίγο πιο ''βαρετή''.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,027 μηνύματα.
Τελευταία είναι συνωμοσιολογική τάση να συνδέεται με το λεγόμενο "Μάτι της Σαχάρας".
Ναι συγκεκριμένος γιουτουμπερ το συνδέει με το Ρισάτ και την πλημμύρα μέσα από την παλιά "πράσινη" Σαχάρα.

Άλλοι λένε πως οι Ηράκλειες Στήλες δεν ήταν το Γιβραλταρ και η Ατλαντίδα ήταν βορειοανατολικά της Αγιήδας, δηλαδή Εύξεινος πόντος, ίσως και πιο ψηλά, και οταν έλιωσαν οι πάγοι απίστευτα γρήγορα, δημιουργήθηκε πλημμυρικό επεισόδιο, βυθίζοντας Ατλαντίδα και Αιγιήδα ταυτόχρονα (δημιουργώντας ετσι το Αιγαίο).

Ο Χάνκοκ την τοποθετει εξω απο τη Φλόριδα και τον "τεχνητο διάδρομο" της στη σειρά του Νετφλιξ "Ancient Apocalypse". Γενικά ο συγκεκριμένος έχει εμμονή να αποκαλύψει αυτό που πιστευει, πως ο πολιτισμός μας ειναι απο πολλές δεκαδες χιλιάδες χρονια πριν, και καταστράφηκε επειδη περασαμε μεσα απο βροχή με κομήτες και έγινε χαμος στη Γη με φωτιές και πλημμύρες.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Φαντάσου οτι ειχα διαβάσει τοσο πολύ για Ανενέρμπε ("Η κληρονομιά των Προγόνων μας" στα Γερμανικά - Μυστική αρχαιολογική υπηρεσία των ΣΣ που ειχε σκάψει και τη μιση Ελλάδα για εισόδους στην Εσώτερη Γη κατα την Κατοχή) που έχω καμια κατοστή βιβλία μονο γι αυτά συν Σιτσιν για Αννουνάκι και άλλα.
Έχω πάει και μπήκα 2 ώρα το βράδυ σπηλιά Νταβέλη σε αναζήτηση των παλιών νατοϊκών βάσεων μελέτης βαρυτικών πεδίων.:P
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,027 μηνύματα.
Έχω πάει και μπήκα 2 ώρα το βράδυ σπηλιά Νταβέλη σε αναζήτηση των παλιών νατοϊκών βάσεων μελέτης βαρυτικών πεδίων.:P
Κατσε αυτο δεν ήταν η Βάση στο Μαραθώνα με τη μαγνητική υποθαλάσσια πύλη που ανίχνευε δεν ξερω κι εγω τι σε μια αδελφή πύλη κλώνο της στην άλλη άκρη αντιδιαμετρικά στον πλανήτη και γι αυτό το επέλεξαν το μέρος για βάση και λογω αυτων των φαινομένων σκάσανε μύτη οι 12 Θεοι με τα υπερόπλα στη μάχη του μαραθωνα εναντίον των Περσών και βοηθησαν; :P
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Καλά, όλα αυτά προσωπικά μου φαίνονται αστεία. Ίσως έχουν ενδιαφέρον αν γίνουν sci fi σειρά. Προς τα παρόν οι βιολόγοι και οι φυσικοί ψάχνουμε να βρούμε κανέναν μικροοργανισμό σε καμιά πέτρα ή σε κάποιον πλανήτη που είναι όλος βράχος ή παγωμένος. Δυστυχώς η πραγματικότητα είναι λίγο πιο ''βαρετή''.
Μα και αυτά εξωγήινοι θεωρούνται
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
SmartSelect_20230627_173214_Chrome.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Αυτό που φαίνεται ότι ενώνει την ευρωπαϊκή άκρα Δεξιά με την άκρα Aριστερά είναι πολύ απλά ο αντι-αμερικανισμός, ο οποίος καλλιεργεί κάθε είδους θεωρίες συνωμοσίας.
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,740 μηνύματα.
Αυτό που φαίνεται ότι ενώνει την ευρωπαϊκή άκρα Δεξιά με την άκρα Aριστερά είναι πολύ απλά ο αντι-αμερικανισμός, ο οποίος καλλιεργεί κάθε είδους θεωρίες συνωμοσίας.
Έχεις δίκιο juste. Οι αριστεροί ανέκαθεν πίστευαν ότι θα έρθουν οι κομμουνιστές εξωγήινοι και θα μας κάνουν και εμάς έτσι. Υπάρχει ο ποσαδισμός. Δεν είναι τυχαίο.
Στιγμιότυπο οθόνης 2023-07-06 183237.png
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι οι εμπρηστές βάζουν σκόπιμα πυρκαγιές σε δασικές εκτάσεις για να μπούνε εκεί πιο ευκολα ανεμογεννήτριες και φωτοβολταικα;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι οι εμπρηστές βάζουν σκόπιμα πυρκαγιές σε δασικές εκτάσεις για να μπούνε εκεί πιο ευκολα ανεμογεννήτριες και φωτοβολταικα;
Όχι βέβαια γιατί αυτές οι περιοχές κηρύσσονται αυτόματα αναδασωτεες και πολύ πιο δύσκολα παίρνεις άδεια για να κάνεις οτιδήποτε.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top