Θεωρίες Συνωμοσίας

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
«Οι ΗΠΑ κατέρριψαν με πύραυλο 400.000 δολ. το μπαλόνι μας, αξίας 13 δολαρίων», υποστηρίζει ερασιτεχνική λέσχη - iefimerida.gr

1676656953120.png
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,628 μηνύματα.

well, surprise surprise
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αυτα τα καινούργια τα ειδατε;
Δεν μπορεί να είναι contrails, δηλαδή ίχνη καυσίμων απο αεροπλάνα, επειδη η τροχια είναι σπειροειδης. Είναι σα να έπεσε κατι απο τον ουρανό
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


“we don’t yet know exactly what these three objects were, but nothing, nothing right now suggests they were related to China’s spy balloon program or that there were surveillance vehicles from any other country,” Biden said.
 
Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,628 μηνύματα.

Εικόνα από αμερικανικό κατασκοπευτικο σκάφος στο Ιράκ (σε εμπολεμη ζωνη) το 2016. Έγινε declassified απο το DoD και έγινε γνωστή μέσω του Jeremy Corbell πρόσφατα στο fox news

df860073-Image-1.jpeg
 
Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,628 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,628 μηνύματα.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,628 μηνύματα.
αυτο ειναι γνωστο εδω και βδομαδες βεβαια, αλλά τα ελληνικα media δεν
ο garry nolan ειναι πασιγνωστος στο χωρο και διακεκριμενος επιστημονας
 

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Τώρα βρήκα αυτό το ΥΠΕΡΤΑΤΟ thread!
Λοιπόν, δεν ξέρω τι λέτε εσείς εδώ πέρα με τα άρθρα σας και τις επισυνάψεις, ΑΛΛΑ, εγώ έχω ένα κάρο γνωστούς (δεν ξέρω πραγματικά που τους βρίσκω, μπορεί να έχω μαγνήτη σε τέτοιου είδους άτομα), που πιστεύουν ότι τα περιστέρια τα έχουν στείλει οι Αμερικανοί ( Για κάποιο λόγο φαντάζομαι! ) και κάθονται στις κολόνες της ΔΕΗ για να φορτίσουν, ΔΙΟΤΙ, έχουν κάμερες (yeaaah) και μας παρακολουθούν (λες και αν όντως ήθελαν να παρακολουθήσουν, δεν μπορούν απλά να πάρουν τα δεδομένα σας μέσα από το διαδίκτυο, αλλά θα μπουν σε όλη αυτή τη διαδικασία, BECAUSE EVIL AMERICANS...)

Έπειτα, επειδή έχω και ένα κάρο γνωστούς που πιστεύουν στον Νόμο της Έλξης ή πιο κοινά κατά το φοβερό δημιούργημα ΤΙΚ ΤΟΚ, το Law of Attraction! Μου είπαν, όχι μόνο στα λόγια φυσικά, αλλά δείχνοντας μου ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ πάνω σε αυτή τη παράνοια, πως αν θέλεις κάτι πολύ και το οραματίζεσαι καθημερινά και νιώθεις όπως θα ένιωθες ΑΝ το είχες (από ερωτικό σύντροφο μέχρι χρήματα), το σύμπαν σου το φέρνει (Απορώ γιατί δεν διδαχτήκαμε αυτόν τον νόμο της φυσικής στην γενική παιδεία του Λυκείου! )

Εντάξει, τα έβγαλα από μέσα μου αυτά που με ταλάνιζαν από τα τζιμάνια, συνεχίστε τις ζωές σας!
 

camil

Πολύ δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Έπειτα, επειδή έχω και ένα κάρο γνωστούς που πιστεύουν στον Νόμο της Έλξης ή πιο κοινά κατά το φοβερό δημιούργημα ΤΙΚ ΤΟΚ, το Law of Attraction! Μου είπαν, όχι μόνο στα λόγια φυσικά, αλλά δείχνοντας μου ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ πάνω σε αυτή τη παράνοια, πως αν θέλεις κάτι πολύ και το οραματίζεσαι καθημερινά και νιώθεις όπως θα ένιωθες ΑΝ το είχες (από ερωτικό σύντροφο μέχρι χρήματα), το σύμπαν σου το φέρνει (Απορώ γιατί δεν διδαχτήκαμε αυτόν τον νόμο της φυσικής στην γενική παιδεία του Λυκείου! )

Ε καλά αυτό δεν είναι τόσο παράξενο, δεν έχεις γνωρίσει τύπισσες που περνούν όλες τις φάσης της σχέσης με ένα αγόρι (ενδιαφέρον, χωρισμός, καλά πράγματα, νάζια, ζήλιες επανασύνδεση) από μόνες τους και ο άλλος απλώς να τα αγνοεί όλα αυτά;
Το μυαλό "δημιουργεί" πραγματικότητα. Τη φτιάχνει στο παρόν τουλάχιστον. Αν τη φτιάχνει και στο μέλλον, δε θα ήθελα να το αναπτύξω τώρα.
Ας πούμε για τις εκλογές. Βγαίνει ο έξω από εδώ. Οι μισοί Έλληνες κλαίνε. Οι άλλοι μισοί, δε πα να γίνουν ακόμα πιο φτωχοί, δε πα να μην έχουν λεφτά για ένα αβοκάντο από το σούπερ μάρκετ, δε πα να ιδιωτικοποιηθεί και το νερό, θα αισθάνονται πολύ τυχεροί απλώς επειδή δε βγήκε ο άλλος.
Η "αντικειμενική" πραγματικότητα για όλους (πλην της οικονομικής ολιγαρχίας), είναι ίδια, αλλά αφού δεν την αισθάνονται ίδια αυτομάτως διαφοροποιείται.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,935 μηνύματα.
Έπειτα, επειδή έχω και ένα κάρο γνωστούς που πιστεύουν στον Νόμο της Έλξης ή πιο κοινά κατά το φοβερό δημιούργημα ΤΙΚ ΤΟΚ, το Law of Attraction! Μου είπαν, όχι μόνο στα λόγια φυσικά, αλλά δείχνοντας μου ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ πάνω σε αυτή τη παράνοια, πως αν θέλεις κάτι πολύ και το οραματίζεσαι καθημερινά και νιώθεις όπως θα ένιωθες ΑΝ το είχες (από ερωτικό σύντροφο μέχρι χρήματα), το σύμπαν σου το φέρνει (Απορώ γιατί δεν διδαχτήκαμε αυτόν τον νόμο της φυσικής στην γενική παιδεία του Λυκείου! )
Το Law of Attraction δεν είναι θεωρία συνομωσίας. Εσφαλμένη πεποίθηση μπορείς να το πεις, αλλά τη συνομωσία που την βλέπεις; Η "έλξη" είναι πνευματικής φύσης, όχι υλικής. Μετουσιώνεται σε υλικό "συμβάν" όταν ένα κβαντικό ενδεχόμενο παρατηρείται.

Εκτός από τον "νόμο της φυσικής στην γενική παιδεία του Λυκείου!", αν περάσσεις στο πανεπιστήμιο θετικών επιστημών, θα μάθεις και άλλα εκπληκτικά κβαντικά πειράματα που έχουν γίνει. Η ύλη είναι (και) κύμα. Αυτό που αντιλαμβάνεσαι ως απτή ύλη, είναι ουσιαστικά φως. Η προσπάθεια παρατήρησης είναι που κάνει το φως να εκδηλώσει ιδιότητες σωματιδίου. Φιλοσοφικά αν το δεις, όταν είσαι συνδεδεμένος με την "Πηγή" η τυχαιότητα μηδενίζεται και τα "καλώς" συμβάντα εμφανίζονται.

Επιστημονικά, σπουδαίο είναι το πείραμα του Βλαντιμίρ, όπου σε ένα γυάλινο σωλήνα σε κενό αέρος με φωτόνια, έβαλε μόρια DNA και τα φωτόνια πήραν το σχήμα του! Το πιο εντυπωσιακό ήταν πως όταν αφαίρεσαν το DNA, τα φωτόνια παρέμεναν σταθεροποιημένα στο προηγούμενο σχήμα λες και το DNA ήταν ακόμα εκεί. Τι έγινε ξαφνικά; Το φως "διδάχτηκε" στην αλληλεπίδρασή του με την ύλη;

Η κβαντικότητα του DNA έχει αποδειχθεί επιστημονικά. Τα συναισθήματα επιδρούν στο σχήμα του ακόμα και σε αποστάσεις πολλών χιλιομέτρων.

Ο κόσμος είναι ενιαίος και ο άνθρωπος δεν είναι μόνο μυς και κόκκαλα.

 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Το Law of Attraction δεν είναι θεωρία συνομωσίας. Εσφαλμένη πεποίθηση μπορείς να το πεις, αλλά τη συνομωσία που την βλέπεις; Η "έλξη" είναι πνευματικής φύσης, όχι υλικής. Μετουσιώνεται σε υλικό "συμβάν" όταν ένα κβαντικό ενδεχόμενο παρατηρείται.

Εκτός από τον "νόμο της φυσικής στην γενική παιδεία του Λυκείου!", αν περάσσεις στο πανεπιστήμιο θετικών επιστημών, θα μάθεις και άλλα εκπληκτικά κβαντικά πειράματα που έχουν γίνει. Η ύλη είναι (και) κύμα. Αυτό που αντιλαμβάνεσαι ως απτή ύλη, είναι ουσιαστικά φως. Η προσπάθεια παρατήρησης είναι που κάνει το φως να εκδηλώσει ιδιότητες σωματιδίου. Φιλοσοφικά αν το δεις, όταν είσαι συνδεδεμένος με την "Πηγή" η τυχαιότητα μηδενίζεται και τα "καλώς" συμβάντα εμφανίζονται.

Επιστημονικά, σπουδαίο είναι το πείραμα του Βλαντιμίρ, όπου σε ένα γυάλινο σωλήνα σε κενό αέρος με φωτόνια, έβαλε μόρια DNA και τα φωτόνια πήραν το σχήμα του! Το πιο εντυπωσιακό ήταν πως όταν αφαίρεσαν το DNA, τα φωτόνια παρέμεναν σταθεροποιημένα στο προηγούμενο σχήμα λες και το DNA ήταν ακόμα εκεί. Τι έγινε ξαφνικά; Το φως "διδάχτηκε" στην αλληλεπίδρασή του με την ύλη;

Η κβαντικότητα του DNA έχει αποδειχθεί επιστημονικά. Τα συναισθήματα επιδρούν στο σχήμα του ακόμα και σε αποστάσεις πολλών χιλιομέτρων.

Ο κόσμος είναι ενιαίος και ο άνθρωπος δεν είναι μόνο μυς και κόκκαλα.

Το να έχω πεποίθηση ότι το σύμπαν θα μου "φερει" ότι ποθώ, το βλέπω και θεωρία "συνωμοσίας" για το σύμπαν και εσφαλμένη πεποίθηση και απόδειξη της ατέλειωτης ανθρώπινης βλακειας.

Ειλικρινά, και ο Αϊνστάιν να έκανε πείραμα πανω σε αυτο, δεν μπορώ να συμμερίζομαι κάτι τέτοιο, μου φαίνεται εκτός λογικής και πραγματικότητας.
 

camil

Πολύ δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Πόσα "εκτός λογικής και πραγματικότητας" θα δεις σε αυτό τον κόσμο που ο νόμος της έλξης θα σου φαίνεται ό,τι πιο λογικό...
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Ε καλά αυτό δεν είναι τόσο παράξενο, δεν έχεις γνωρίσει τύπισσες που περνούν όλες τις φάσης της σχέσης με ένα αγόρι (ενδιαφέρον, χωρισμός, καλά πράγματα, νάζια, ζήλιες επανασύνδεση) από μόνες τους και ο άλλος απλώς να τα αγνοεί όλα αυτά;
Το μυαλό "δημιουργεί" πραγματικότητα. Τη φτιάχνει στο παρόν τουλάχιστον. Αν τη φτιάχνει και στο μέλλον, δε θα ήθελα να το αναπτύξω τώρα.
Ας πούμε για τις εκλογές. Βγαίνει ο έξω από εδώ. Οι μισοί Έλληνες κλαίνε. Οι άλλοι μισοί, δε πα να γίνουν ακόμα πιο φτωχοί, δε πα να μην έχουν λεφτά για ένα αβοκάντο από το σούπερ μάρκετ, δε πα να ιδιωτικοποιηθεί και το νερό, θα αισθάνονται πολύ τυχεροί απλώς επειδή δε βγήκε ο άλλος.
Η "αντικειμενική" πραγματικότητα για όλους (πλην της οικονομικής ολιγαρχίας), είναι ίδια, αλλά αφού δεν την αισθάνονται ίδια αυτομάτως διαφοροποιείται.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!
Το θέμα είναι ότι η διαφορά ανάμεσα στη λογική και την παράνοια, είναι μια πολύ λεπτή γραμμή, ίσως και δύσκολα διακρίσιμη σε πολλές περιπτώσεις...

ΑΛΛΑ, θεωρώ ότι είμαστε σε θέση να κρίνουμε πότε παει να κανει παιχνίδια το μυαλό και πότε ξεφεύγουμε από τα μονοπάτια της λογικής και να το ελέγξουμε. Εμείς ελέγχουμε τον εαυτό μας, δεν είμαστε έρμαιοι των σκέψεων και των επιθυμιών μας, είμαστε κάτι παραπάνω από αυτό, γιαυτό είμαστε ανώτεροι από τα ζώα και κυριαρχήσαμε στον πλανήτη, και δεν είμαστε ακόμα στην "μεσαιωνική σκέψη" όπως στις τύπισσες που κάνουν φαντασιώσεις και στους παράλογους που πιστεύουν ότι το σύμπαν θα τους δώσει λαμποργκίνι!
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,935 μηνύματα.
Το να έχω πεποίθηση ότι το σύμπαν θα μου "φερει" ότι ποθώ, το βλέπω και θεωρία "συνωμοσίας" για το σύμπαν και εσφαλμένη πεποίθηση και απόδειξη της ατέλειωτης ανθρώπινης βλακειας.
Ο πόθος δεν οδηγεί ποτέ σε σύνδεση με κάτι "έξω από εδώ". Το αντίθετο θα έλεγα, σε αποτραβάει από την πηγή. Η θέληση είναι αυτή που κινεί τα νήματα. Τώρα τι είναι η ανθρώπινη βλακεία και ποια η απόδειξή της δεν θα πρέπει να σε απασχολεί γιατί:

Οι σπουδαίοι ασχολούνται με τα σπουδαία.
Οι μέτριοι με τα γεγονότα.
Και οι χαμηλής ποιότητας, ασχολούνται με τους άλλους.
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Ο πόθος δεν οδηγεί ποτέ σε σύνδεση με κάτι "έξω από εδώ". Το αντίθετο θα έλεγα, σε αποτραβάει από την πηγή. Η θέληση είναι αυτή που κινεί τα νήματα. Τώρα τι είναι η ανθρώπινη βλακεία και ποια η απόδειξή της δεν θα πρέπει να σε απασχολεί γιατί:

Οι σπουδαίοι ασχολούνται με τα σπουδαία.
Οι μέτριοι με τα γεγονότα.
Και οι χαμηλής ποιότητας, ασχολούνται με τους άλλους.
Νομίζω ότι αυτό ήταν κακό για τον Αϊνστάιν:)

Επίσης, ο νόμος της έλξης "λειτουργεί " όταν ποθείς πολυ κάτι, οπότε ξεκινάς να το σκέφτεσαι έντονα σε καθημερινή βάση και λειτουργείς λες και είναι ήδη δικό σου, ώστε το σύμπαν να πάρει αυτήν την "εντολή " και να στο δώσει...:)

Για να μπορέσω να εκφράσω γνώμη για το οτιδήποτε, είτε θετική είτε αρνητική, πάντα κοιτάζω και κανω μια μικρή αναζήτηση και μονη μου, δεν αρκούμαι στα λεγόμενα των γνωστών μου και τα βιντεακια του YouTube, που μερικοί πιστεύουν ότι είναι επιστημονικά άρθρα.


Και προς θεού, δεν σχετίζω την κβαντικότητα του DNA με τον "Νόμο" της Έλξης, διότι δεν βλέπω καμία συσχέτιση, ασχέτως αν κάποιοι άνθρωποι βρήκαν "συσχέτιση" ίσως για να πουληθεί και το βιβλίο που εξηγεί αυτόν τον νόμο... "Το μυστικό".

Οπότε, η ανθρώπινη βλακεία είναι ατελείωτη, ενώ το σύμπαν μπορεί και όχι, όπως είπε και ο λατρεμένος Αϊνστάιν
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top