Θρασύτατη επίθεση από μέλη της Χρυσής Αυγής

kwstas2113293

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwstas2113293 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Επίσημη δήλωση των αναρχικών;; :lol: Εσύ είσαι καλός βρε
Μια δηλωση τελοσπαντων οτι καταδικαζουν επιθεσεις με μολοτωφ, ξυλοδαρμους και πλιατσικο. Τοσες και τοσες δηλωσεις και κειμενα βγαζουν, ενα που να καταδικαζει τα πιο πανω δεν μπορουν να βγαλουν???:jumpy:
Απο τη στιγμη που οι ιδιοι δεν καταδικαζουν αυτες τις πραξεις, εγω τι περιμενεις να υποθεσω? Οτι τα κανουν καποιοι αλλοι και οι αναρχικοι διαφωνουν με αυτα??? Σοβαρευτειτε επιτελους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Mangkac δεν θα πεσω στο επίπεδο σου φιλαράκο γιατί είσαι ανόητος και αμαθης.Το ότι δεν πάω τους αριστερούς δεν σημαίνει ότι είμαι χρυσαυγιτης.Αν νομίζεις ότι οι αναρχικοί είναι ιδεολογοι και προστάτες των φτωχών κι των αδυνάτων πλανασαι.Σου επιστρέφω όλους τους χαρακτηρισμούς μιας και σου πανε γάντι.Άμα είσαι αριστερός ξαναπα είναι ιεροσυλία να μιλάς για φασιστες όταν δεν βλέπεις τα χάλια τα δικά σας.Κάτσε να διαβάσεις τι κάνανε οι "συντροφοι" σου επί κομμουνισμού και μετά τα ξαναλέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν υπαρχει "επι κομμουνισμου" γιατι ο κομμουνισμος δεν εφαρμοστηκε ποτε οπως τον οραματιστικε ο μαρξ αλλα οπως τον θελησαν μερικοι για δικους τους λογους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Mangkac δεν θα πεσω στο επίπεδο σου φιλαράκο γιατί είσαι ανόητος και αμαθης.Το ότι δεν πάω τους αριστερούς δεν σημαίνει ότι είμαι χρυσαυγιτης.Αν νομίζεις ότι οι αναρχικοί είναι ιδεολογοι και προστάτες των φτωχών κι των αδυνάτων πλανασαι.Σου επιστρέφω όλους τους χαρακτηρισμούς μιας και σου πανε γάντι.Άμα είσαι αριστερός ξαναπα είναι ιεροσυλία να μιλάς για φασιστες όταν δεν βλέπεις τα χάλια τα δικά σας.Κάτσε να διαβάσεις τι κάνανε οι "συντροφοι" σου επί κομμουνισμού και μετά τα ξαναλέμε.

Ποιοι συντροφοι μου επι κομμουνισμου? Εισαι τουλαχιστον τραγικος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g!orgos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Γιατί δεν με εκπλήσσει αυτή η τραμπούκικη επίθεση????!!!! Αυτό είναι το πρόσωπο αυτής της οργάνωσης... Δυστυχώς όμως μένουν ατιμώρητες όλες οι φασιστικές επιθέσεις... Τι να πώ??!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Αν κάτσεις και διαβάσεις τη θεωρία του αναρχισμου που διατυπώθηκε από τον Proudhon θα δεις ότι λέει ότι οι εντονες κοινωνικες αλλαγές θα πρέπει να γίνουν με βίαιες επαναστάσεις που θα προκαλέσουν τριγμούς στο κοινωνικο σύστημα.Η βία υπάρχει τόσο στη θεωρία όσο στη πράξη.

Απλα οποιαδηποτε επανασταση χρειαζεται θησιες και βια.. Αυτο απλα λεει ο Proudhon. Η ανατροπη του κρατος των καπιταλιστων και η μεταλαμπαδευση του στα χερια του λαου θα επελθει μονο με επανασταση, συμφωνα με τον αναρχισμο. Αυτο πιστευω οτι εννοεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
In flames καταλαβαίνεις ότι παίζουμε με τις λέξεις ε?Ξερεις πόσο απέχει η θεωρία από τη πράξη?Πότε είδες να εφαρμόζεται τέλεια η θεωρία στη πράξη για να υπάρξει ένα σωστό αποτέλεσμα?Τρανό παράδειγμα ο κομμουνισμος που στη θεωρία όλα είναι ουτοπικα και στη πράξη απέτυχαν και ξέφυγαν εντελώς.Παρόμοια και με τον αναρχισμο.Τι μου συγκρίνεις την επανάσταση του 21 με τις επαναστάσεις των αναρχικων.Στη πρώτη περίπτωση μιλάμε ότι οι άνθρωπο είναι κάτω από εχθρικό ζυγό ενώ στη δεύτερη περίπτωση για βίαιες επαναστάσεις μέσα στο ίδιο το κράτος.Συνεπως η βία υπάρχει και στη θεωρία.Οταν σε όλες τις πορείες και διαδηλώσεις υπάρχουν ακραίοι που καίνε αυτοκίνητα και σπάνε μαγαζιά εγώ θα τους κρίνω από τις πράξεις τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Δεν υπαρχει "επι κομμουνισμου" γιατι ο κομμουνισμος δεν εφαρμοστηκε ποτε οπως τον οραματιστικε ο μαρξ αλλα οπως τον θελησαν μερικοι για δικους τους λογους

Σωστο. Δεν εφαρμοστικε ποτε ο κουμμουνισμος. Μια ιδιοτυπη χουντα ηταν. Ο λαος πεινουσε, και τα στελεχη του κομματος ετρωγαν με χρυσα κουταλια.
-----------------------------------------
In flames καταλαβαίνεις ότι παίζουμε με τις λέξεις ε?Ξερεις πόσο απέχει η θεωρία από τη πράξη?Πότε είδες να εφαρμόζεται τέλεια η θεωρία στη πράξη για να υπάρξει ένα σωστό αποτέλεσμα?Τρανό παράδειγμα ο κομμουνισμος που στη θεωρία όλα είναι ουτοπικα και στη πράξη απέτυχαν και ξέφυγαν εντελώς.Παρόμοια και με τον αναρχισμο.Τι μου συγκρίνεις την επανάσταση του 21 με τις επαναστάσεις των αναρχικων.Στη πρώτη περίπτωση μιλάμε ότι οι άνθρωπο είναι κάτω από εχθρικό ζυγό ενώ στη δεύτερη περίπτωση για βίαιες επαναστάσεις μέσα στο ίδιο το κράτος.Συνεπως η βία υπάρχει και στη θεωρία.Οταν σε όλες τις πορείες και διαδηλώσεις υπάρχουν ακραίοι που καίνε αυτοκίνητα και σπάνε μαγαζιά εγώ θα τους κρίνω από τις πράξεις τους.

Για τους αναρχικους, ο εχθρος τους ειναι το ιδιο το κρατος. Βια στην βια της εξουσιας, δεν το εχεις ξανακουσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Δεν υπαρχει "επι κομμουνισμου" γιατι ο κομμουνισμος δεν εφαρμοστηκε ποτε οπως τον οραματιστικε ο μαρξ αλλα οπως τον θελησαν μερικοι για δικους τους λογους
Δεν με νοιάζει το τι οραματίστηκε ο Μαρξ παρόλο που χρειάστηκε να το μάθω στο σχολείο.Αυτό που με νοιαζει είναι ότι οπουδήποτε εφαρμόστηκε ο κομμουνισμος απέτυχε παταγωδώς.Οχι μόνο στη Ρωσια αλλά και στη Κινα και στη Ρουμανια και παντού.Εφαρμόστηκε ένα απολυταρχικο καθεστώς που προκάλεσε πολλαπλές συνέπειες στη κοινωνία.Γι αυτό και ο Μαρξ είπε στο τέλος «Δεν είμαι Μαρξιστης».Στη τελικη οι άνθρωποι κρίνονται από τις πράξεις τους όχι από το τι είπαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Δεν με νοιάζει το τι οραματίστηκε ο Μαρξ παρόλο που χρειάστηκε να το μάθω στο σχολείο.Αυτό που με νοιαζει είναι ότι οπουδήποτε εφαρμόστηκε ο κομμουνισμος απέτυχε παταγωδώς.Οχι μόνο στη Ρωσια αλλά και στη Κινα και στη Ρουμανια και παντού.Εφαρμόστηκε ένα απολυταρχικο καθεστώς που προκάλεσε πολλαπλές συνέπειες στη κοινωνία.Γι αυτό και ο Μαρξ είπε στο τέλος «Δεν είμαι Μαρξιστης».Στη τελικη οι άνθρωποι κρίνονται από τις πράξεις τους όχι από το τι είπαν.

Αυτο δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση εχει με τους αναρχικους, τους κοκουλοφορους και του χρυσαγιτες. Απλα για να πεις κατι και εσυ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
In flames καταλαβαίνεις ότι παίζουμε με τις λέξεις ε?Ξερεις πόσο απέχει η θεωρία από τη πράξη?Πότε είδες να εφαρμόζεται τέλεια η θεωρία στη πράξη για να υπάρξει ένα σωστό αποτέλεσμα?Τρανό παράδειγμα ο κομμουνισμος που στη θεωρία όλα είναι ουτοπικα και στη πράξη απέτυχαν και ξέφυγαν εντελώς.Παρόμοια και με τον αναρχισμο.Τι μου συγκρίνεις την επανάσταση του 21 με τις επαναστάσεις των αναρχικων.Στη πρώτη περίπτωση μιλάμε ότι οι άνθρωπο είναι κάτω από εχθρικό ζυγό ενώ στη δεύτερη περίπτωση για βίαιες επαναστάσεις μέσα στο ίδιο το κράτος.Συνεπως η βία υπάρχει και στη θεωρία.Οταν σε όλες τις πορείες και διαδηλώσεις υπάρχουν ακραίοι που καίνε αυτοκίνητα και σπάνε μαγαζιά εγώ θα τους κρίνω από τις πράξεις τους.

η επανάσταση είτε λέγεται κοινωνική είτε λέγεται εθνική , θα έχει βία.

για αυτό δεν ανέφερα μόνο του 1821 και ανέφερα και τη γαλλική.

κάνεις επίκληση στο συναίσθημα με το να μου λες για τις καταστροφές , δε μου κάνει αίσθηση. Δεν φέρνεις κάποιο επιχείρημα.

άλλο πράξη άλλο θεωρία , το ίδιο λέμε.

αναρχία δεν υπάρχει στην ελλάδα τώρα , έτσι?

άρα και αναρχικός μπορεί να μην υπάρχει στην ελλάδα τώρα , δεν ξέρω ΜΠΟΡΕΙ ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΟΧΙ. Εγώ δεν έχω δει αναρχικό στην Ελλάδα.

Σίγουρα υπάρχουν άτομα - κοινωνικοί επαναστάτες όμως.
Ε αυτό δεν θα πρέπει να αμαυρώνει την αναρχία σε κάτι . Δεν το προκάλεσε η αναρχία που δεν υπάρχει τώρα , αλλά η κατάσταση που υπάρχει , ο ψευτοκαπιταλισμός...


είμαι σαφής νομίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν με νοιάζει το τι οραματίστηκε ο Μαρξ παρόλο που χρειάστηκε να το μάθω στο σχολείο.Αυτό που με νοιαζει είναι ότι οπουδήποτε εφαρμόστηκε ο κομμουνισμος απέτυχε παταγωδώς.Οχι μόνο στη Ρωσια αλλά και στη Κινα και στη Ρουμανια και παντού.Εφαρμόστηκε ένα απολυταρχικο καθεστώς που προκάλεσε πολλαπλές συνέπειες στη κοινωνία.Γι αυτό και ο Μαρξ είπε στο τέλος «Δεν είμαι Μαρξιστης».Στη τελικη οι άνθρωποι κρίνονται από τις πράξεις τους όχι από το τι είπαν.

Θα επρεπε να σε νοιαζει γιατι αυτο οραματιζονται οι περισσοτεροι αριστεροι τους οποιους σχολιαζεις. Ο κομμουνισμος κατα τη γνωμη μου απετυχε γιατι δεν ηταν ακομα οι καιροι ωριμοι ωστε να αλλαξει τοσο ριζικα το συστημα. Συμφωνω οτι οι πραξεις εχουν μεγαλυτερη σημασια απο τα λογια.
Εχουμε βγει τελειως εκτος θεματος ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
In flames το θέμα είναι ότι αν πρέπει να ψάξουμε για έναν ιδεολογο αναρχικο καθαρά θα πρεπει να ψάξουμε πολύ.Φυσικά αν περιμέναμε να εφαρμοστεί ο αναρχισμος για να τον κρίνουμε θα περιμέναμε για πάντα.Από την άλλη η επίσημη παράταξη των αναρχικων στην Ελλάδα είναι αυτή για την οποία μιλάμε η οποία προκαλεί καταστροφές.Οκ δεν είναι οι γνήσιοι ιδεολογοι αναρχικοί αλλά εγώ κρινω τις πράξεις όχι τη θεωρία.Το να επιχειρεις βίαιες επαναστάσεις σε ένα κράτος μέσα είναι ακραίο.Ύπηρξαν πολλοί ιδεολογοι που καταδίκασαν τον αναρχισμο από τη θεωρία των βίαιων επαναστασεων πιστεύοντας ότι οι κοινωνικές αλλαγές πρέπει να έρχονται με συγκατάθεση και αποδοχή.Κάτι τέτοιο πχ είπε ο Le Blanc.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Περιμενω να δω ποσες αλλες μαλακιες θα ακουυσω ετσι απο πλακα επισης ο Προυντον δεν μιλησε για βια. Ο Προυντόν όσο και να φαίνεται περίεργο και παρόλο τις βαρύγδουπες του φρασεολογίες ήταν κατά της επανάστασης. Δηλαδή δεν θεωρούσε πρόσφορο μέσο αλλαγής της κοινωνίας την βίαιη απαλλοτρίωση των καπιταλιστών.Ήταν ένα σημείο διαφωνίας με τον Μαρξ κατά την αλληλογραφία τους. Ακόμα και στις επαναστάσεις του 1848 με βαριά καρδιά συμμετείχε και τις χαρακτήρισε μετέπειτα ως την χειρότερη περίοδο της ζωής του. Ήταν οπαδός μιας εναλλακτικής πολιτικής οικονομίας που βαθμιαία και ειρηνικά θα μετέφερε τον πλούτο από τους καπιταλιστές στους καταπιεζόμενους.Κλασική αντίληψη του ρεφορμισμού.
Ο Προυντον ειχε πει πως " η ιδιοκτησια ειναι κλοπη" τπτ για την βια μην ακουω μαλακιες.Επισης οταν μιλανε καποιοι για χρυσαυγη ας εχουν λιγο και καποιες γνωσεις στο θεμα μη λεμε οτι να ναι,δεν μιλαμε για απλους φασιστες μιλαμες για φανατικους,αυτοι με το που αντιλαμβανονται αναρχικο τις ριχνουν δεν διαφωνουν απλα και οταν λεμε για ξυλο μιλαμε για ΠΟΛΥ ξυλο χωρις να εχει γινει κατι ιδιαιτερο απλα η ανθρωποι εχουν κομπλεξ με την διαφορετικοτητα.Επισης ο αναρχισμος δεν ειναι ουτοπικη ιδεολογια,εχει εφαρμοστει.Βια,αλλο ενα θεμα οταν δεν σε αφηνουν σε χλωρο κλαρι να δηλωσουν τις αποψεις τους,να εκφραστουν οταν σε καθε εκδηλωση των αποψεων τους εχουν και μια διμοιρια ματ μαζι και αλλους τοσους δελταδες και ζηταδες τι θα κανουν?Θα κατσουν να τους σαπισουν?Τι να κανουν?πως να ανοιξουν χωρο να περασουν?Οταν σε ειρηνικη πορεια ειρηνικοτατη τους στελουν απο πισω μεχρι και σταριωτες και που προκαλουν κιολας σαν τι περιμενεις να γινει εκτος απο κατι βιαιο,μιλαμε και για το ρημαδι το αισθημα αυτοσυντηρισης που εχουν ολοι οι ανθρωποι.Εκτος απο την θεωρια που λεει οτι καθε μεγαλη αλλαγη ειναι βιαιη πολλες φορες η βια εφαρμοζεται και γιατι δεν γινεται αλλιως λογω αμυνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
In flames το θέμα είναι ότι αν πρέπει να ψάξουμε για έναν ιδεολογο αναρχικο καθαρά θα πρεπει να ψάξουμε πολύ.Φυσικά αν περιμέναμε να εφαρμοστεί ο αναρχισμος για να τον κρίνουμε θα περιμέναμε για πάντα.Από την άλλη η επίσημη παράταξη των αναρχικων στην Ελλάδα είναι αυτή για την οποία μιλάμε η οποία προκαλεί καταστροφές.Οκ δεν είναι οι γνήσιοι ιδεολογοι αναρχικοί αλλά εγώ κρινω τις πράξεις όχι τη θεωρία.Το να επιχειρεις βίαιες επαναστάσεις σε ένα κράτος μέσα είναι ακραίο.Ύπηρξαν πολλοί ιδεολογοι που καταδίκασαν τον αναρχισμο από τη θεωρία των βίαιων επαναστασεων πιστεύοντας ότι οι κοινωνικές αλλαγές πρέπει να έρχονται με συγκατάθεση και αποδοχή.Κάτι τέτοιο πχ είπε ο Le Blanc.

εντάξει , γνώμη σου.

αλλά εμένα με θίγει να λες , ότι οι καταστροφείς είναι και αναρχικοί γιατί πέραν του ότι δεν αληθεύει , αμαυρώνεις και την αναρχία.

και ούτε αποδέχομαι κάποια "επίσημη παράταξη αναρχικών".

ε οκ , με την ίδια λογική θα σου πω και γω : "Το να ΜΗΝ επιχειρείς κάποια επανάσταση μέσα σε ένα κράτος ενώ γίνονται όλα αυτά , είναι ΑΚΡΑΙΟ ΚΑΙ ΗΛΙΘΙΟ.".

Πες μου σύγγραμα και εκδόσεις (πέραν των ανίδεων) που να υποστηρίζουν ότι ο αναρχισμός πρεσβεύει θεωρία βίας , μίλα συγκεκριμένα.

πουθενά δεν ξέρω να έχει σχέση η βία με την αναρχία , κάποιοι φασιστοειδείς τα λένε αυτά για να θίξουν την αναρχία (δεν το λέω αναφερόμενος σε σενα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Θα επρεπε να σε νοιαζει γιατι αυτο οραματιζονται οι περισσοτεροι αριστεροι τους οποιους σχολιαζεις. Ο κομμουνισμος κατα τη γνωμη μου απετυχε γιατι δεν ηταν ακομα οι καιροι ωριμοι ωστε να αλλαξει τοσο ριζικα το συστημα. Συμφωνω οτι οι πραξεις εχουν μεγαλυτερη σημασια απο τα λογια.
Εχουμε βγει τελειως εκτος θεματος ομως.
Krou το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να υποστηρίζω στη σύγχρονη εποχή του 21 αιώνα ένα οραμα που διατυπώθηκε στις αρχές του 20ου αιώνα όταν η κοινωνία ήταν εντελώς διαφορετική.Όπου εφαρμόστηκε απέτυχε γιατί να γίνει η αλλαγή τώρα?Έχεις παει ας πούμε στη Κουβα να δεις πως ζει ο κόσμος?Θα τρομαξεις.Το ΚΚΕ στην Ελλάδα είναι το μονο κόμμα που υποστηρίζει επίσημα την ιδεολογία των χωρών του (αν)υπαρκτού σοσιαλισμού.Σαν να μη μαθαν από τα λάθη τους θέλουν να συνεχίσουν το έργο τους.Πρέπει να μάθουν ότι κρίνονται από τις πράξεις τους για αυτό σε ελάχιστες χώρες έχουν μεγάλα ποσοστά τα κομμουνιστικά κόμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=kgLOTQjE3ho[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
διπλό ποςτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas2113293

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwstas2113293 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Πριν οταν ειπα οτι οι αναρχικοι ειναι κατα βαση μπαχαλακηδες πεταχτηκατε αμεσως να μου πειτε οτι αυτοι δεν ειναι υπερ της βιας και οτι οσοι τα κανουν αυτα δεν ειναι πραγματικοι αναρχικοι και αλλες δυο κοτσανες που ακουτε στα ελεγχομενα μμε.
Οταν λοιπον σας ρωτησα γιατι δεν μου δειχνετε μια μονο ανακοινωση των αναρχικων που να καταδικαζουν γεγονοτα οπως το ριξιμο βομβων μολοτωφ,ξυλοδαρμους,πλιατσικο στα καταστηματα και ενα σωρο εκνομες πραξεις? το μονο που ειδα ειναι να αποφευγετε εντελως την ερωτηση.

Οι αναρχικοι εχουν βγαλει πληθος κειμενων που καταδικαζουν τον ξυλοδαρμο αλλοδαπων και αλλα θεματα, γιατι δεν βγαζουν κειμενο που να καταδικαζουν το καψιμο αμαξιων κατα τη διαρκεια των πορειων τους?
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=oUrveIAkQKw&feature=player_embedded[/ame]
Μην παριστανουμε τους ανηξερους επειδη τυγχανει ομαδες αναρχικων να εχουν τη στηριξη των ΜΜΕ.Αναρχικοι, αριστεριστες κλπ, συμφεροντα εξυπηρετουν.Σε αντιθετη περιπτωση το κρατος αν ηθελε τους επιανε ολους απ το αυτι και τελος το ολο θεμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Πριν οταν ειπα οτι οι αναρχικοι ειναι κατα βαση μπαχαλακηδες πεταχτηκατε αμεσως να μου πειτε οτι αυτοι δεν ειναι υπερ της βιας και οτι οσοι τα κανουν αυτα δεν ειναι πραγματικοι αναρχικοι και αλλες δυο κοτσανες που ακουτε στα ελεγχομενα μμε.
Οταν λοιπον σας ρωτησα γιατι δεν μου δειχνετε μια μονο ανακοινωση των αναρχικων που να καταδικαζουν γεγονοτα οπως το ριξιμο βομβων μολοτωφ,ξυλοδαρμους,πλιατσικο στα καταστηματα και ενα σωρο εκνομες πραξεις? το μονο που ειδα ειναι να αποφευγετε εντελως την ερωτηση.

Οι αναρχικοι εχουν βγαλει πληθος κειμενων που καταδικαζουν τον ξυλοδαρμο αλλοδαπων και αλλα θεματα, γιατι δεν βγαζουν κειμενο που να καταδικαζουν το καψιμο αμαξιων κατα τη διαρκεια των πορειων τους?
https://www.youtube.com/watch?v=oUrveIAkQKw&feature=player_embedded
Μην παριστανουμε τους ανηξερους επειδη τυγχανει ομαδες αναρχικων να εχουν τη στηριξη των ΜΜΕ.Αναρχικοι, αριστεριστες κλπ, συμφεροντα εξυπηρετουν.Σε αντιθετη περιπτωση το κρατος αν ηθελε τους επιανε ολους απ το αυτι και τελος το ολο θεμα...

Λοιπόν.
Η αναρχία δεν είναι πολίτευμα απραξίας και μπουρδελοκατάστασης.
Είναι φιλοσοφία η οποία αναπτύχθηκε για κάποιους λόγους τους οποίους δεν πρόκειται να καταλάβεις.

Οι αναρχικοί δεν σκοτώνουν. Φιλοσοφούν.
Οι αλήτες κουκουλοφόροι σκοτώνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top