Θυμούνται τα αγαπημένα σας πρόσωπα τα γενέθλια; Αν όχι πως αντιδράτε;

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Δεν ξέρω, αλλά μου έχει "παγιωθεί" μια στρεβλή εικόνα για την έννοια του δώρου

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Σκατά σε όλα τα κοινωνικά κλισέ "να με θυμηθεί" "να μου πάρει δώρο" "να τον κεράσω" που επιβάλλονται και τα τηρούμε γιατί "πρέπει" και ούτε προσφέρουν τίποτα ούτε έχουν κάποιο ουσιαστικό νόημα αλλά είναι και τέρμα υποκριτικά.
Δε σε έβρισε, δε σε έβλαψε με τον οποιοδήποτε τρόπο, το μόνο που έκανε ήταν να ξεχάσει να σου πει ένα "χρόνια πολλά" όπως μπορεί κάποιος να ξεχάσει σου πει ένα "γεια", "ευχαριστώ", ή οτιδήποτε.

Είμαστε άνθρωποι και όχι ρομπότ, δε θα έπρεπε να υπάρχουν τέτοιου είδους απαιτήσεις από τον καθένα ειδικά από τη στιγμή που τον άνθρωπο τον κρίνεις από τις πράξεις του κι όχι από τους τύπους. Οι τύποι είναι κάτι που όλοι μπορούν να τηρήσουν, και η γειτόνισσα μπορεί να σε θυμηθεί σε κάτι τέτοια, θα σου έλεγε κάτι αυτό;

Προσωπικά το θεωρώ πολύ γελοίο να λες ότι είστε και κολλητές, δηλαδή πως την ξέρεις αρκετά καλά για να κρίνεις πόσο σημαντική είναι για σένα με πολλούς άλλους τρόπους και παρ' όλα αυτά να στη χαλάει αυτό. Και είναι και πολύ εγωιστικό εκ μέρους σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
:rtfm: Ηθικοί άγραφοι κανόνες :yawn:
Εντάξει άμα το καλοσκεφτείτε τι μας έμεινε σε αυτή τη ζωή...λίγο ενδιαφέρον μωρέ!
Σε αυτή τη περίπτωση ίσως έγινε και καταλάθως!
Είναι ένα plus...τίποτα παραπάνω και τίποτα παρακάτω! Η παράλλειψη του δεν θα επιφέρει και τη καταστροφή όμως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkfairy123

Νεοφερμένος

Η darkfairy123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σκατά σε όλα τα κοινωνικά κλισέ "να με θυμηθεί" "να μου πάρει δώρο" "να τον κεράσω" που επιβάλλονται και τα τηρούμε γιατί "πρέπει" και ούτε προσφέρουν τίποτα ούτε έχουν κάποιο ουσιαστικό νόημα αλλά είναι και τέρμα υποκριτικά.
Δε σε έβρισε, δε σε έβλαψε με τον οποιοδήποτε τρόπο, το μόνο που έκανε ήταν να ξεχάσει να σου πει ένα "χρόνια πολλά" όπως μπορεί κάποιος να ξεχάσει σου πει ένα "γεια", "ευχαριστώ", ή οτιδήποτε.

Είμαστε άνθρωποι και όχι ρομπότ, δε θα έπρεπε να υπάρχουν τέτοιου είδους απαιτήσεις από τον καθένα ειδικά από τη στιγμή που τον άνθρωπο τον κρίνεις από τις πράξεις του κι όχι από τους τύπους. Οι τύποι είναι κάτι που όλοι μπορούν να τηρήσουν, και η γειτόνισσα μπορεί να σε θυμηθεί σε κάτι τέτοια, θα σου έλεγε κάτι αυτό;

Προσωπικά το θεωρώ πολύ γελοίο να λες ότι είστε και κολλητές, δηλαδή πως την ξέρεις αρκετά καλά για να κρίνεις πόσο σημαντική είναι για σένα με πολλούς άλλους τρόπους και παρ' όλα αυτά να στη χαλάει αυτό. Και είναι και πολύ εγωιστικό εκ μέρους σου.

σκατά σε όλους εκείνους που πιστεύουν πως το να πουν χρόνια πολλά σε κάποιον που έχει γενέθλια είναι "κοινωνικό κλισέ" οπότε δεν το κάνουν και σκατά επίσης σε εκείνους που πιστεύουν πως το να θέλω να μου πει κάποιος χρόνια πολλά στα γενέθλιά μου αντί για ναι μωρέ το ξέχασα με κάνει εγωίστρια.Σίγουρα είμαστε όλοι άνθρωποι και ξεχνάμε είπα εγώ το αντίθετο?Επίσης δεν είπα πως την κατακρίνω από αυτό που έκανε και πως τώρα θα πάω να την βρίσω και να τσακωθώ μαζί της,είπα απλά ότι σπάστηκα. Ακόμα (μιας και τώρα το είδα) το να πεις ευχαριστώ σε κάποιον είναι "κοινωνικό κλισέ"?χμμμμ για δες δεν το ήξερα νόμιζα πως είναι βασικός κανόνας ευγένειας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Σπάστηκα και στεναχωρήθηκα που δεν το θυμήθηκε όχι επειδή δεν μου έκανε δώρο ούτε επειδή δεν κανόνισε κάτι δεν ξέρω και εγώ τι,αλλά επειδή εμ το έκανε αλλά έχει την απαίτηση απο εμένα να το θυμηθώ και να της κάνω και κάτι στα δικά της γενέθλια .

Έχω άδικο?Σάς έχει συμβεί κάτι παρόμοιο?Πώς το αντιμετωπίσατε ?

η τελευταία φορά που σπάστηκα απο κάτι τέτοιο ήταν στα 15 μου.. ήταν παρόμοιο με το δικό σου, ουτε που θυμάμαι τι έγινε ακριβώς,απλά είχα στεναχωρηθεί και θυμάμαι έκανα σκηνή στη φίλη μου γιατι μου χε κάνει και αυτή σκηνή όταν είχα ξεχάσει τα δικα της γενέθλια.. πάρτο αυγό και κούρευτο δηλαδή.. αλλα οκ, ήμουν 15..
απο τότε ελάχιστοι ξέρουν τα γενέθλια μου (καλα,για την γιορτή μου ας μην το συζητήσω-ουτε Μαρία με λένε ούτε Ελένη), εκτός οικογένειας άντε να με θυμηθούν 3-4 άτομα αλλα και αυτά να μην με θυμόντουσαν,εκεί θα κολλήσουμε; τόσα έχουμε στο μυαλό μας,γιατί να δώσουμε βάση σε μια ημερομηνία; δεν λέω οτι δεν χαίρομαι όταν με θυμηθούν αλλα δεν θα το πάρω κατάκαρδα αν δεν με θυμηθούν.. και να σου πω και κάτι; απ το να βάζει ο άλλος υπενθύμηση στο κινητό τα γενέθλια σου,ας το θυμάται καλύτερα απο μόνος του κάθε 3 χρόνια..
έχω μια πολύ καλή φίλη που στα 8 χρόνια που την ξέρω,ζήτημα να μου χει ευχηθεί μία φορά στα γενέθλια μου-και να φανταστείς έχω 5 μερες πριν τον γιό της γενέθλια..θα την ήταν τόσο εύκολο να το συνδέσει αλλα για κάποιο λόγο της διαφεύγει.. την λατρεύω για τόσα άλλα,δεν θα κάτσω να την κρίνω επειδή η μνήμη της είναι για τα μπάζα.. και το δικό της "χρόνια πολλά" (αν θυμηθεί και μου το πει ποτέ) θα το εκτιμήσω πολύ περισότερο απο της ξαδέρφης μου που χει βάλει υπενθύμηση στο κινητό τις γιορτές και τα γενέθλια της Σάρας και της Μάρας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Καλα η κατασταση με τα γεεθλια εχει λιγο παραγινει και απο το facebook. Πλεον βρισκω πιο ειλικρινες καποιος να μην μου πει τιποτα να μην το σχολιασει καν, παρα να μου ευχηθει (ειτε ηλεκτρονικα ειτε με αλλο μεσο) για τα ματια του κόσμου. Πέρυσι παντως η μια απο τις 2 κολλητες μου απο το λυκειο το ξεχασε τελειως κατι η αρχη της φοιτητικης ζωης κατι οτι δε με εβλεπε και καθε μερα λογικό δεν την παρεξηγησα ισα ισα μου φανηκε ανθρωπινο αλλωστε οταν το θυμηθηκε ειχε τετποιες τυψεις που νομιζω εξιλεώθηκε :D Οπως και να χει τα γενεθλια ειναι απλα μια μερα οπως ολες οι αλλες ας τα απομυθοποιησουμε λιγο απλα αυτο που πρεπει να κανουμε ειναι να προσπαθουμε με καθε τροπο να τα περασουμε ευχαριστα και να μην δινυμε σημασια στο ποιος τα θυμηθηκε και ποιος οχι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εμενα πολλες φορες δεν θυμαται ο κοσμος τα γενεθλια μου και την γιορτη μου. Περα απο συναδελφους δηλαδη που τους παω γλυκα οποτε καταλαβαινουν οτι πρεπει να ευχηθουν και καποιους συγγενεις (που καλυτερα να μην το θυμοντουσαν γιατι με ταλαιπωρουν ποση ωρα στο τηλεφωνο) σχεδον κανενας αλλος δεν το θυμαται. Παλιοτερα που εκανα παρτι παλι οσοι ερχοντουσαν μου ελεγαν αλλα τωρα τελευταια που βαριεμαι, δεν το μαθαινει σχεδόν κανεις.
Το Facebook μια χαρα μετραει για μενα, τι να με παρει τηλεφωνο μωρε? Για να μου λεει "χρονια πολλα! με υγεια! ο,τι επιθυμεις!" και να ψηνω το αφτι μου καμια ωρα να ακουω το ιδιο τροπαρι απο διαφορους γνωστους? Μακαρι να μην με επαιρνε κανεις.
Τα δωρα τωρα ειναι αλλο πραμα, δωρα θελω και τα εκτιμω. Αν και μονο ο boyfriend μου κανει πλεον, η κριση βλεπεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μύριαμ4

Νεοφερμένος

Η Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Μέχρι στιγμής όλα τα αγαπημένα μου πρόσωπα μου έχουν ευχηθεί στα γενέθλια μου.
Τώρα αν τα ξεχνούσαν ε λογικό είναι να σπαστώ λίγο έως πολύ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Σκατά σε όλα τα κοινωνικά κλισέ "να με θυμηθεί" "να μου πάρει δώρο" "να τον κεράσω" που επιβάλλονται και τα τηρούμε γιατί "πρέπει" και ούτε προσφέρουν τίποτα ούτε έχουν κάποιο ουσιαστικό νόημα αλλά είναι και τέρμα υποκριτικά.
Δε σε έβρισε, δε σε έβλαψε με τον οποιοδήποτε τρόπο, το μόνο που έκανε ήταν να ξεχάσει να σου πει ένα "χρόνια πολλά" όπως μπορεί κάποιος να ξεχάσει σου πει ένα "γεια", "ευχαριστώ", ή οτιδήποτε.

Είμαστε άνθρωποι και όχι ρομπότ, δε θα έπρεπε να υπάρχουν τέτοιου είδους απαιτήσεις από τον καθένα ειδικά από τη στιγμή που τον άνθρωπο τον κρίνεις από τις πράξεις του κι όχι από τους τύπους. Οι τύποι είναι κάτι που όλοι μπορούν να τηρήσουν, και η γειτόνισσα μπορεί να σε θυμηθεί σε κάτι τέτοια, θα σου έλεγε κάτι αυτό;

Προσωπικά το θεωρώ πολύ γελοίο να λες ότι είστε και κολλητές, δηλαδή πως την ξέρεις αρκετά καλά για να κρίνεις πόσο σημαντική είναι για σένα με πολλούς άλλους τρόπους και παρ' όλα αυτά να στη χαλάει αυτό. Και είναι και πολύ εγωιστικό εκ μέρους σου.

Το να πεις χρονια πολλα κατανταει κλισε οταν η ευχη γινεται απο ατομα οχι και τοσο κοντινα μεσω fb. Φυσικο ειναι να θες τα αγαπημενα σου ατομα να σου ευχηθουν.
Εγω ειχα κανει το αλλο: ειχα αφαιρεσει απο το fb την ημερομηνια γεννησης μου για να δω τι ευχες θα παρω. Δεν μου ευχηθηκε κ α ν ε ι ς. Οι μονες ευχες που πηρα ηταν απο τους γονεις μου, το αγορι μου και δυο φιλες μου. Μου ηταν αρκετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kerasi

Νεοφερμένος

Ο kerasi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Εγω δεν καταλαβαίνω γιατι οι πρώην συνεχίζουνε για χρόνια να στέλνουνε ευχές. Τι ανάγκη εξυπηρετεί αυτή η κίνηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Το να πεις χρονια πολλα κατανταει κλισε οταν η ευχη γινεται απο ατομα οχι και τοσο κοντινα μεσω fb. Φυσικο ειναι να θες τα αγαπημενα σου ατομα να σου ευχηθουν.
Εγω ειχα κανει το αλλο: ειχα αφαιρεσει απο το fb την ημερομηνια γεννησης μου για να δω τι ευχες θα παρω. Δεν μου ευχηθηκε κ α ν ε ι ς. Οι μονες ευχες που πηρα ηταν απο τους γονεις μου, το αγορι μου και δυο φιλες μου. Μου ηταν αρκετο.

γιατί μήπως ο λόγος που θα σου πει ένας πολύ κοντινός σου διαφέρει από κάποιον άλλο γνωστό σου; Απλά ο ένας πιθανότατα σε ξέρει καλύτερα σαν άνθρωπο για να του είναι και πιο εύκολο να θυμάται τα γενέθλιά σου. Μια γιορτή είναι, η οποία δε σημαίνει τίποτα παρά μόνο πως μεγαλώνουμε.

Μ' αρέσει που σκέφτεστε και τρικ για να δείτε πόσο σας θυούνται οι άλλοι, λολ. Μακάρι οι φίλοι να αξιολογούνταν από το κατά πόσο θυμούνται τα γενέθλια των άλλων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
γιατί μήπως ο λόγος που θα σου πει ένας πολύ κοντινός σου διαφέρει από κάποιον άλλο γνωστό σου; Απλά ο ένας πιθανότατα σε ξέρει καλύτερα σαν άνθρωπο για να του είναι και πιο εύκολο να θυμάται τα γενέθλιά σου. Μια γιορτή είναι, η οποία δε σημαίνει τίποτα παρά μόνο πως μεγαλώνουμε.

Μ' αρέσει που σκέφτεστε και τρικ για να δείτε πόσο σας θυούνται οι άλλοι, λολ. Μακάρι οι φίλοι να αξιολογούνταν από το κατά πόσο θυμούνται τα γενέθλια των άλλων.

Γιατι εισαι τοσο απολυτος? Δεν ειναι φυσικο να θελει καποιος να περασει τα γενεθλια του με αγαπημενα προσωπα? Μπραβο σου που εσυ εχεις απομυθοποιησει τα κλισε των ευχων και των γενεθλιων, επετρεψε ομως σε εμας τους ανοητους να τα γιορταζουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
γιατί μήπως ο λόγος που θα σου πει ένας πολύ κοντινός σου διαφέρει από κάποιον άλλο γνωστό σου; Απλά ο ένας πιθανότατα σε ξέρει καλύτερα σαν άνθρωπο για να του είναι και πιο εύκολο να θυμάται τα γενέθλιά σου. Μια γιορτή είναι, η οποία δε σημαίνει τίποτα παρά μόνο πως μεγαλώνουμε.

Μ' αρέσει που σκέφτεστε και τρικ για να δείτε πόσο σας θυούνται οι άλλοι, λολ. Μακάρι οι φίλοι να αξιολογούνταν από το κατά πόσο θυμούνται τα γενέθλια των άλλων.


Οι φίλοι και γενικά τα αγαπημένα μας πρόσωπα δεν το κάνουν για τυπικούς λόγους. Αν και μερικές φορές τα πράγματα δεν είναι έτσι όπως νομίζουμε... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danopfin95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
ειναι πολυ ομορφο να σε θυμαται καποιος στα γενεθλια σου... δεν κρινεται απο κει η φιλια προφανως αλλα πως να το κανουμε ρε παιδια σου δινει μια χαρα να σε θυμουνται οι φιλοι σου ή και ατομα που κανατε πολυ παρεα και απλα με τον καιρο χαθηκατε.
εμενα εχθες μου συνεβη κατι αλλο που με ενοχλησε. μιλουσα με εναν φιλο στο τηλεφωνο και του λεω αντε ερχονται και τα γενεθλια σου τωρα μια χαρα.. εχω σκεφτει και κατι καλό να σου παρω θα δεις... :) εχω και καιρο να τον δω οποτε χαρηκα ετσι με την ολη κουβεντα μας και εκεινος μου απανταει το εξης : οοχι δεν θελω να μου παρεις τιποτα γτ μετα ΠΡΕΠΕΙ θα νιωθω υποχρεωμενος να σου παρω και γω κατι....
ενταξει εκει στεναχωρηθηκα πολυ.. θες να δωσεις στν αλλο μια μικρη χαρα με ενα δωρο.. δεν το κανεις επειδη πρεπει!
με πειραξε και του το ειπα. εκεινος ομως εμενει στη θεση του... το θεωρει υποχρεωση ... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Γιατι εισαι τοσο απολυτος? Δεν ειναι φυσικο να θελει καποιος να περασει τα γενεθλια του με αγαπημενα προσωπα? Μπραβο σου που εσυ εχεις απομυθοποιησει τα κλισε των ευχων και των γενεθλιων, επετρεψε ομως σε εμας τους ανοητους να τα γιορταζουμε.

Σε ποιον απαγόρευσα να τα γιορτάζει; ο.Ο
Αν για κάποιον σημαίνουν κάτι τα γενέθλια και του αρέσει να τα γιορτάζει, υποθέτω πως ναι. Αλλά αυτό τι σχέση έχει με το ποιος σε θυμήθηκε.


Οι φίλοι και γενικά τα αγαπημένα μας πρόσωπα δεν το κάνουν για τυπικούς λόγους. Αν και μερικές φορές τα πράγματα δεν είναι έτσι όπως νομίζουμε... :hmm:

Τι εννοείς τυπικούς λόγους; Το "χρόνια πολλά" δε θα το πει κάποιος σε κάποιον άλλο για να δείξει πως κάποιος τον σκέφτηκε και να του φτιάξει τη διάθεση; Και φυσικά για να βελτιώσει την εικόνα του προς αυτόν. Αυτά για ποια από τις 2 κατηγορίες δεν ισχύουν;
Αν και νομίζω πως το πόσο φίλος θεωρείται κάποιος εξαρτάται από εσενα κι όχι από αυτόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Αυτοί που πρέπει και θέλω ναι. Εξάλλου είναι και σε ωραία περίοδο για τούρτα παγωτό.
Αν το ξεχνούσε κάποιος επειδή είχε κι άλλα θέματα να ασχοληθεί προφανώς και στα τέτοια μου, σιγά. Αν τα ξεχνούσε κάποιος γτ θα με έγραφε τότε θα με τσάντιζε/στεναχωρούσε. Αλλά έτσι κι αλλιώς ένα τέτοιο άτομο εξ'αρχής δεν θα το χα δίπλα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Τα γενέθλια μου τα θυμούνται οι συγγενείς (θείοι κυρίως, που τα θυμιζουν στα ξαδέρφια: P ),η αδερφή μου (που της το θυμίζουν οι γονείς :P ) και οι δύό καλύτερες μου φίλες,άντε και η νονά μου.Οι ευχές μέσω facebook μου είναι αδιάφορες. Είναι ωραίο κάποιος να θυμάται τα γενέθλια σου και να θέλει να γιορτασετε τη μέρα που γεννηθηκες δε λέω,αλλα πιο σημαντικό είναι να θέλει κάποιος να περνα και ολες τις υπόλοιπες μέρες του χρονου μάζι σου και όχι μονο μια συγκεκριμένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
η αλήθεια είναι πως δεν θυμάμαι καν αν μου εύχονται ή όχι στα γενέθλια μου. είναι κάτι που με αφήνει σχεδόν αδιάφορη. ίσως να είναι μια σημαντική μέρα για μένα, για τους άλλους όμως δεν σημαίνει κάτι και δεν είναι υποχρεωμένοι να την θυμούνται. έτσι δεν έχω την απαίτηση ούτε για ευχές ούτε για δώρα.

προσωπικά σπάνια θυμάμαι γενέθλια φίλων,συγγενών κλπ.

δεν νομίζω πως πρέπει να κρίνουμε το πόσο ενδιαφέρονται οι άλλοι από αυτό και μόνο το γεγονός.κάποιοι ίσως έχουν πολύ καλή μνήμη και συγκρατούν ημερομηνίες. ε και; χέστηκα. αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ούτε πως μ'αγαπάνε ούτε πως με νοιάζονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Μη σνομπάρετε το φβ, που να θυμόμαστε όλοι τα γεννέθλια των άλλων. Εδώ ακόμη και των δικών μου δεν τα θυμάμαι ακριβώς αν δεν έχουν στιγματιστεί με κάτι, δεν είναι όλοι καλοί με αυτά. Είναι και εκεί επιλογή να πεις στον άλλον ή όχι. Εγώ πχ αν θέλω εύχομαι σε κάποιον στο φβ. Κι ευτυχώς κι εμένα μου εύχονται μόνο όσοι θέλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top